X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika kojarzę ten suplement ale nie zazywalam. Wydaje się być w porządku :) Jesli nie będziesz miała mutacji Pai i nie będziesz brała nic o.zakrzepowego to ok, bo w składzie jest też witamina K1, której się przy takich lekach nie powinno brać.
    Tak czy inaczej suplementowalabym więcej inozytolu z choliną jeśli masz pcos i Wit.D3+K2 np.w kroplach. Badalas poziom D3?
    Ja inozytol z choliną kupiłam właśnie z now foods

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2017, 11:04

    summer86 lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 28 października 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, dzięki za odpowiedź. Teraz wyjadam resztki fertilova, bo cholerstwo drogie i szkoda mi wywalić. Nie mogę znaleźć żadnego leku, gdzie myo i d-chiro inozytol nie byłyby połączone z jakimiś nieodpowiednimi wiaminami, niedługo zamówię pewnie czysty myo albo ten z choliną, ale chyba wolałabym dorwać gdzieć DCI, bo u mnie te wszystkie inofemy/foliki myovariany itd jakoś słabo działają. Z zamówieniem Eve wstrzymam się do wyników jakie konkretnie mam mutacje, bo nie koniecznie tylko te, które mam w rodzinie ( taka niespodzianka, jak się zaczęłam pytać). Witaminy D nie badałam, bo łykam codziennie, a do tego tran, chyba powinna być na poziomie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 22:59

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 października 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, masz ogromną wiedzę jeśli chodzi o suplementację czy mutacjach. Dziękuję, że nas wszystkie tu wspierasz <3

    Selina, StaraczkaNika, Jastin76 lubią tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Selina, masz ogromną wiedzę jeśli chodzi o suplementację czy mutacjach. Dziękuję, że nas wszystkie tu wspierasz <3
    To tylko i wyłącznie dzięki edukacji na grupie na fb o Mthfr :) Przeczytałam sporo artykułów no i wypowiedzi specjalistów tam są b.pomocne.
    Tak sobie myślę, że mogłabym być jakimś pomocnikiem lekarza w takich sprawach już hahaha ;) niektórzy w ogóle nie wiedzą co to są za mutacje i co się powinno podawać

    Jastin76, summer86 lubią tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 29 października 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    To tylko i wyłącznie dzięki edukacji na grupie na fb o Mthfr :) Przeczytałam sporo artykułów no i wypowiedzi specjalistów tam są b.pomocne.
    Tak sobie myślę, że mogłabym być jakimś pomocnikiem lekarza w takich sprawach już hahaha ;) niektórzy w ogóle nie wiedzą co to są za mutacje i co się powinno podawać
    Tym bardziej Cię, Selina, podziwiam, bo też się zapisalam do mthfr polska, i tak ciężko mi się przedrzeć przez wiecznie te same pytania i historie, posty "mam mutacje taką, co teraz robić? Niech mi ktoś interpretuje wyniki i wylicza co i kiedy zażywać. Jestem załamana i płaczę" grrrr! Nie mogę tam znnaleźć konkretów. Narazie przecztałam cały ten wątek i czytam o immunologii na bocianie i tutaj, nawet robię notatki. Jak się jeszcze parę tygodni podokształcam, to możemy razem założyć bloga, będziemy 5 razy lepsze w te klocki niż Ania z towśrodku

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 29 października 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka, mam też pco, IO i na do dodatek nie nie mogę brać metforminy, dodatkowo homo 1298 mthfr i doskonale Cię rozumiem,że błądzisz bo często jedno wyklucza drugie. Jak nie widziałam o mthfr piłam inofem, odstawiłam, bo mam zwykły kwas foliowy. Kupiłam sam inozytol. Biorę b complex bd best co drugi dzień i folate 400 mcg Swansona. D3 w kroplach.
    Badam systematycznie homocysteinę, b12, kwas foliowy.

    Ostatnio odkryłam prosugar, ale czy zadziała tego nie wiem, to w zastępstwie metforminy. Brałam już berberynę, liść oliwny i wiele innych rzeczy.

    Zbadaj jeszcze żelazo i ferrytynę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2017, 15:40

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 29 października 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Staraczka, mam też pco, IO i na do dodatek nie nie mogę brać metforminy, dodatkowo homo 1298 mthfr i doskonale Cię rozumiem,że błądzisz bo często jedno wyklucza drugie. Jak nie widziałam o mthfr piłam inofem, odstawiłam, bo mam zwykły kwas foliowy. Kupiłam sam inozytol. Biorę b complex bd best co drugi dzień i folate 400 mcg Swansona. D3 w kroplach.
    Badam systematycznie homocysteinę, b12, kwas foliowy.

    Ostatnio odkryłam prosugar, ale czy zadziała tego nie wiem, to w zastępstwie metforminy. Brałam już berberynę, liść oliwny i wiele innych rzeczy.

    Zbadaj jeszcze żelazo i ferrytynę.
    Ja zastanawiam się, czy nie zacząć brać n-acetyl-l-cysteiny (NAC) albo już rozłożonej wersji czyli L-glutationu jako substytutu metforminy. Muszę jeszcze doczytać, ale wstępnie mi to pasuje - nac jest polecany przy zaburzeniach metylacji, w przeciwieństwie do mety dobrze współgra z inozytolem, a badania wykazują, że jest tylko odrobinę sĺabszy w poprawianiu owulacji niż meta, a przecież inozytol też jeszcze poprawi sytuację, skoro nie będzie się zwalczać z metą. Niby fajnie, ale trochę mam stracha, żeby zażywać substancje z osuedlowego sklepiku z odżywkami dla karków i dresów. Może poszukam jakiejś aptecznej wersji w ładniejszym pudeĺku, wtedy łatwiej się zdecyduję. Mam dużo badań do zrobienia w 2 fazie cyklu, zaczekam i zbadam też żelazo i ferrytynę za jednym razem. Koniecznie pisz o swoich odkryciach i pomysłach, skoro jedziemy razem na tym samym wózku. No właśnie, bardzo mi przykro, że i Ciebie aż tyle plag dopadło

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 29 października 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.pcosnutrition.com/nac/
    https://www.hindawi.com/journals/ogi/2014/141020/
    Sylwia80, tu możesz poczytać o tym NACu.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 29 października 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Selina, masz ogromną wiedzę jeśli chodzi o suplementację czy mutacjach. Dziękuję, że nas wszystkie tu wspierasz <3


    Tak tak tak !!! Podpisuje się pod tym !!! Dziekuje bardzo kochana ❤

    marczolinio, Selina lubią tę wiadomość

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 29 października 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Jastin76 Solgar odradzam, przynajmniej jeśli chodzi o folian, z tego co zdążyłam zauważyć z opinii nie najlepiej działa.
    Ja przyjmuję B-Right z firmy Jarrow (tak jak w moim podpisie) i dodatkowo z tej samej firmy jeszcze Methafolin 400mcg, bo w B-Right jest go za mało i gin kazała brać więcej.
    Ja wybrałam ten akurat, bo niektórzy też piszą, że po Doctor's Best nie czują się najlepiej a to może być dlatego, że on zawiera sporą dawkę B12 a nie każdy będzie takiej potrzebował stąd może się brać złe samopoczucie.
    Oprócz tego kupiłam do zbicia homocysteiny (mam za wysoką) preparat TMG ze Swansona i od niedawna też łykam z Now Foods Choline&Inositol - również korzystne przy mutacjach a inozytol też jest dobry w trakcie starań, bo dobrze wpływa na gospodarkę hormonalną.
    Badałas sobie poziom homocysteiny, B12 i kwasu foliowego?
    Dodam, że ważna jest też suplementacja wit.D3+k2 (najlepiej k2mk7)

    Zamówiłam wszystkie suplementy tak jak piszesz , pewnie we wtorek będą i zaczynam brać ... moze wreszcie coś zaskoczy bo sił coraz mniej :-(
    Nie badałam poziomu , zbadam. ..rozumiem ze z krwi ? Są jakieś przexiwskazania czy można brać równocześnie witaminy i badać poziom ?

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 2 listopada 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co sądzicie o suplemencie Douglas Laboratories B Complex z Metafolin® przy mutacjach 677, 1298, PAI - wszystko hetero ?
    Trochę kosztuje i chciałabym poznać Wasze opinie? Może jest coś innego co szczególnie polecacie ?

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 2 listopada 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mokka ja biorę Fully active b complex DOCTOR's BEST cene mają przystępniejszą :)
    Mam te same mutacje co Ty.

    mokka lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 2 listopada 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina
    Dziś przyszła przesyłka mam :-) dziękuję ;)
    Pierwsze suplementy wzięłam ze śniadaniem .

    Jeszcze się okazalo ze mam bakterie E-coli w moczu i znów antybiotyki ... nosz się normalnie wk bo się zastanawiam gdzie ja te baterie łapie :-/ :-\

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 2 listopada 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wy tu jesteście mega ekspertki, dzięki waszym wpisom zrobiłam badania, czekając na konsultacje u lekarza zerknijcie :)
    homocysteina 8,3 (5-12)
    białko c 110 (70-140)
    białko s 122 (63,5-149)
    kwas foliowy 19,58 (3,1-17,5)
    b12 397,6 (197-771)

    niepokoi mnie kwas foliowy :(

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 wrote:
    Selina
    Dziś przyszła przesyłka mam :-) dziękuję ;)
    Pierwsze suplementy wzięłam ze śniadaniem .

    Jeszcze się okazalo ze mam bakterie E-coli w moczu i znów antybiotyki ... nosz się normalnie wk bo się zastanawiam gdzie ja te baterie łapie :-/ :-\
    Super :) pamiętaj żeby dużo wody pić przy tych suplach, bo kapsułki są spore a te witaminy się w wodzie rozpuszczają.
    Współczuję infekcji :/ ja się muszę przy antybiotykach poobstawiać 2ma probiotykami i jesc dużo kiszonek inaczej mnie łapie infekcja grzybicza :/

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 listopada 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    http://www.pcosnutrition.com/nac/
    https://www.hindawi.com/journals/ogi/2014/141020/
    Sylwia80, tu możesz poczytać o tym NACu.

    Kochana NAC znam i robię sobie kuracje nim. Teraz praktycznie wszystko odstawiłam bo moja watroba się zbuntowała i muszę to wszystko z hepatologiem omówić we wtorek.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 2 listopada 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,Wy wiecie wszystko. Jeszcze jedno pytanie. Jakiś konkretny inozytol+cholina ? Pliiiisss

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Dziewczyny,Wy wiecie wszystko. Jeszcze jedno pytanie. Jakiś konkretny inozytol+cholina ? Pliiiisss
    Napisałam w 1 poście na tej stronie nazwę...

    mokka lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 listopada 2017, 05:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Kochana NAC znam i robię sobie kuracje nim. Teraz praktycznie wszystko odstawiłam bo moja watroba się zbuntowała i muszę to wszystko z hepatologiem omówić we wtorek.
    Daj proszę znacć, co powiedział. Zawsze to jakaś fachowa opinia, a nie artykulik w Internecie

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 3 listopada 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Napisałam w 1 poście na tej stronie nazwę...

    Dzięki Selina ! :) czy coś jeszcze mogę brac przy tych mutacjach oprócz B complex, masz duża widzę na temat supli Wiec pytam:)

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ