X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 24 października 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogą ale nie muszą.
    Są dwie grupy lekarzy, jedni uważają, że mutacje nie mają wpływu na zajście w ciąże tylko na jej utrzymanie, oni też zalecają heparynę dopiero od pozytywnego testu ciążowego.
    Drudzy lekarze zalecają stosowanie heparyny przed owulacją/transferem/IUI aby polepszyć ukrwienie macicy i żeby zwiększyć szansę na prawidłową implementację zarodka.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Mogą ale nie muszą.
    Są dwie grupy lekarzy, jedni uważają, że mutacje nie mają wpływu na zajście w ciąże tylko na jej utrzymanie, oni też zalecają heparynę dopiero od pozytywnego testu ciążowego.
    Drudzy lekarze zalecają stosowanie heparyny przed owulacją/transferem/IUI aby polepszyć ukrwienie macicy i żeby zwiększyć szansę na prawidłową implementację zarodka.
    Ale poprawa ukrwienia Endo a mutacje MTHFR (nie Pai) nie mają tu nic do rzeczy. Same mutacje nie są odpowiedzialne za niepowodzenia.
    Poza tym na Pai hetero nie wiem czy ktoś jej da heparynę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2017, 15:48

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 24 października 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ale poprawa ukrwienia Endo a mutacje MTHFR (nie Pai) nie mają tu nic do rzeczy. Same mutacje nie są odpowiedzialne za niepowodzenia.
    Poza tym na Pai hetero nie wiem czy ktoś jej da heparynę
    Ja na PAI hetero mam zlecona heparyne do 12tc, ale place 100%

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • mamaju Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 24 października 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, masz samą Pai hetero? I na to zalecono Tobie heparynę?

    Mi też wyszło Pai hetero i dodatkowo czynnik V R2 - też heterozygotyczny i mam zalecony tylko acard. W tej sprawie konsultowałam się z genetykiem z test.dna, hematologiem i ginekologiem. Sugerowałam heparynę ale żaden z lekarzy nie uznał tego za konieczne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaju wrote:
    Bella, masz samą Pai hetero? I na to zalecono Tobie heparynę?

    Mi też wyszło Pai hetero i dodatkowo czynnik V R2 - też heterozygotyczny i mam zalecony tylko acard. W tej sprawie konsultowałam się z genetykiem z test.dna, hematologiem i ginekologiem. Sugerowałam heparynę ale żaden z lekarzy nie uznał tego za konieczne.
    Heparynę zwykle dopiero po pozytywnej becie przepisują, znam w sumie 1 osobę której lekarz dał Clexane od owulacji, ale 90% lekarzy tego nie robi (i specjalizacja nie ma tutaj znaczenia)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w tym cyklu heparynę kilka dni po owulacji. Ale wzięlam 2 zastrzyki i zrezygnowałam. Po kilku dniach beta i tak wyszła 0,100 więc nie widziałam sensu się dalej kłuć. Czekam teraz na @.

  • Gdańszczanka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 24 października 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem to nowa, postarałam sie przeczytać jak najwiecej z tego wątku bo temat jest dla mnie bardzo istotny. Rowniez posiadam mutacje A1298 i o ciąże staramy sie juz 3 lata. Czytając wasze wpisy widziałam o sukcesach " ciążowych" . Jak długo staraliście sie o ciąże od czasu rozpoznania mutacji i przyjmowania suplementacji ??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdańszczanka wrote:
    Witajcie, jestem to nowa, postarałam sie przeczytać jak najwiecej z tego wątku bo temat jest dla mnie bardzo istotny. Rowniez posiadam mutacje A1298 i o ciąże staramy sie juz 3 lata. Czytając wasze wpisy widziałam o sukcesach " ciążowych" . Jak długo staraliście sie o ciąże od czasu rozpoznania mutacji i przyjmowania suplementacji ??
    Ja wiem o mutacji od sierpnia, od tamtej pory się odpowiednio suplementuje oraz biorę Acard od czerwca. Póki co staramy się nadal :) bo to nie same mutacje są problemem w zajściu w ciążę

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 26 października 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam mutacje
    MTHFR_677C-T - układ homozygotyczny
    PAI-1 4G - układ heterozygotyczny

    Poród 25 tydz + 1 poronienie
    Lekarz przepisal od miesiąca Acard,
    Jeśli będzie pozytywny test wtedy mam dodatkowo włączyć raz dziennie encorton+ clexan. ..

    Powiedzcie mi kochane co to są metylowane witaminy ... nie ogarniam tego :-/
    Jeśli mi się uda :) dołączę zdjęcie tych witamin które biorę i doradźcie please czy one są metylowane :-/ :-\ :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2017, 18:50

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 26 października 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fcc5427576ef.jpg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 wrote:
    Mam mutacje
    MTHFR_677C-T - układ homozygotyczny
    PAI-1 4G - układ heterozygotyczny

    Poród 25 tydz + 1 poronienie
    Powiedzcie mi kochane co to są metylowane witaminy ... nie ogarniam tego :-/
    Jeśli mi się uda :) dołączę zdjęcie tych witamin które biorę i doradźcie please czy one są metylowane :-/ :-\ :-)
    Takich raczej w aptece nie kupisz (w większości nie). Ja zamawiam przez internet albo kupuje w sklepach z suplementami dla sportowców. Firmy które mają metyle to m.in.Doctor's Best, Jarrow, Now Foods, seeking health, Swanson (Solgar polecam). Najlepiej mieć B kompleks plus metyfolian jeśli w kompleksie jest go mało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 00:12

    Jastin76 lubi tę wiadomość

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 27 października 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina
    Dziękuję za szybka odpowiedz :-)
    Ktoś proponował femibion i nawet nieświadomie w pierwszej ciąży brałam go , Wiktoria urodziła się zdrowa dziewczynka :-/ teraz zmienilam na orthomol ale wydaje mi się ze to nie metylowane witaminy :O

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 27 października 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, bylam dziś u immunologa. Pani doktor jakoś specjalnie nie przejęła się mutacjami, Zaleciła kupno B-COMPLEX W METAFOLIN AND INTRINSIC FACT i powiedziała, że to w zupełności wystarczy…
    Co o tym suplemencie myślicie ??

    Oprócz mutacji wyszły komórki NK na poziomie 14%, muszę zrobić kilka dodatkowych badań.

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2017, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 wrote:
    Selina
    Dziękuję za szybka odpowiedz :-)
    Ktoś proponował femibion i nawet nieświadomie w pierwszej ciąży brałam go , Wiktoria urodziła się zdrowa dziewczynka :-/ teraz zmienilam na orthomol ale wydaje mi się ze to nie metylowane witaminy :O
    Jeśli to foto które wrzuciłas wyzej to skład tych witamin, to nie są metylowane. Zapoznaj się ze składami np. Doctor's Best Fully B-Complex albo Jarrow B-RIGHT, tam są metylowane wit.z grupy B


    Mokka nie znam akurat tych supli

    Jastin76 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo, ja znowu wpadam "z interesem".

    Byliśmy wczoraj z M na wynikach. Poszło grubo 1000zł...
    Ale przez to, że Jemu wyszła MTHFR C, PAI-1 i V R2, zrobiłam Mu kwas foliowy, homocysteinę, b12 i D3.

    Witamina B12 450,60 pg/ml (191,00 663,00) N
    Kwas foliowy 4,13 ng/ml (3,89 26,80) N
    Fibrynogen 230,90 mg/dl (200,00 400,00) N
    D-dimer <0,15 µg/ml (0,00 0,50)
    Antytrombina III 86,60 % (80,00 120,00) N
    Białko C 92,38 % (70 140) N
    CRP 1,42 mg/l (0,00 5,00) N
    Homocysteina 15,06 µmol/l
    Witamina D metabolit 25(OH) 13,60 ng/ml

    Wyniki ma jak dla mnie tragiczne... szczególnie kwas, wit. D3 i homo... Dostał od dzisiaj B-Complex. Za 3 tyg. zrobimy wyniki ponownie, żeby sprawdzić przed Jego powrotem na statek, czy coś to pomogło.
    Czeka jeszcze na białko S (tak jak ja) i na Antykoagulant tocznia.

    A moje pytania są takie:
    1. Czy ja mając 2 mies. temu białko C na poziomie 93%, teraz spadło do 77%, to czy jest to ok, czy nie? I czy ten wynik powinien być stały, czy jest zmienny w zależności od czegoś?
    2. M pytał po co jest białko C i S. Nie potrafiłam tego wytłumaczyć, bo sama nie wiem. Wiem tylko, że dziewczyny robią po poronieniu...
    3. Czy przy takich wynikach, jest duża szansa że z nasieniem jest kiepsko? Czeka Go jeszcze to badanie, ale zastanawiam się czy jest jakaś zależność?

    Na razie tyle. Nie liczę wcale na ten cykl, bo podejrzewam, że z takimi wynikami to lipa totalna. A zanim On się nasuplementuje, to pojedzie na statek. Potem mamy przerwę ze względu na wesele i starań nie będzie. Teraz się uda albo dopiero po czerwcu...

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 28 października 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina jestem wdzięczna za odpowiedz , dziękuję Ci bardzo !
    Rozumiem ze tych nie ma sensu ze zdjęcia brać bo nie działają przy takich mutacjach tak ?
    Powiedz,doradz mi jeśli możesz jakie wyniki dodatkowo zrobić , widzę że Ania ma cały zestaw od A do Z zrobione ja mam tyko podstawowe i juz zaczynam się dalej martwić ... eh ciężkie to wszystko ...
    Miłego weekendu dziewczyny :*

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 28 października 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Jeśli to foto które wrzuciłas wyzej to skład tych witamin, to nie są metylowane. Zapoznaj się ze składami np. Doctor's Best Fully B-Complex albo Jarrow B-RIGHT, tam są metylowane wit.z grupy B


    Które z tych wyżej wymienionych mam kupić ? Które najlepsze wg Ciebie ?

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 28 października 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytałam solgar ale coś jeszcze do nich dokupić ? Sorry ale nie ogarniam :)
    Edit
    Patrzyłam w necie ale tyle to jest ze mam mętlik w głowie co wybrać .... tz które :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 15:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 Solgar odradzam, przynajmniej jeśli chodzi o folian, z tego co zdążyłam zauważyć z opinii nie najlepiej działa.
    Ja przyjmuję B-Right z firmy Jarrow (tak jak w moim podpisie) i dodatkowo z tej samej firmy jeszcze Methafolin 400mcg, bo w B-Right jest go za mało i gin kazała brać więcej.
    Ja wybrałam ten akurat, bo niektórzy też piszą, że po Doctor's Best nie czują się najlepiej a to może być dlatego, że on zawiera sporą dawkę B12 a nie każdy będzie takiej potrzebował stąd może się brać złe samopoczucie.
    Oprócz tego kupiłam do zbicia homocysteiny (mam za wysoką) preparat TMG ze Swansona i od niedawna też łykam z Now Foods Choline&Inositol - również korzystne przy mutacjach a inozytol też jest dobry w trakcie starań, bo dobrze wpływa na gospodarkę hormonalną.
    Badałas sobie poziom homocysteiny, B12 i kwasu foliowego?
    Dodam, że ważna jest też suplementacja wit.D3+k2 (najlepiej k2mk7)

    summer86, Jastin76 lubią tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 28 października 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czekam na wyrok - okazało się, że w mojej rodzinie sieje spustoszenie mutacja MTHFR, a ja mam wysoką homocysteinę. Czekam na wyniki testu dna, już łykam metylokobalaminę i foliany, i szukam cudownego lekarstwa.
    Czy słyszałyście o suplemencie Eve z firmy Now Foods?
    Ja mam też PCOS i IO, skład wygląda na super pod kątem PCOS, bo ma trochę inozytolu, cynk, chrom, mnóstwo witamin, magnez.
    Wypowiecie się, jak to wygląda pod kątem MTHFR? Dla mnie to wciąż nieznany teren. WIdzę foliany, p-5-p, metolokobalaminę, ale czy w wystarczających dawkach?

    http://swansonpolska.pl/now-foods-eve-witaminy-dla-kobiet-120-kapsulek-wegetarianskich-p-3569.html

    A dla leniwych kopiuję skład:
    Składniki 4 kapsułek:
    Witamina A (100% Beta Karoten) 10,000 IU 200%
    Witamina C (Askorbinian wapnia, palimtynian askorbylu) 300 mg 500%
    Witamina D (as Ergocalciferol) 1,000 IU 250%
    Witamina E (bursztynian d-alpha Tokoferylu) 200 IU 667%
    Witamina K (Menachinion K2 and fitonadian K1) 80 mcg 100%
    Tiamina (Witamina B-1) (from Thiamin HCl) 25 mg 1667%
    Ryboflawina (Witamina B-2) 25 mg 1471%
    Niacyna (Witamina B-3) (niacynamid oraz heksaniokotynian inozytolu) 30 mg 150%
    Witamina B-6 (z Pirodoksyna HCl and Pirodoksalo-5-Fosforan (P-5-P)) 25 mg 1250%
    Foliany (z kwasu foliowego) 800 mcg 200%
    Witamina B-12 (Metolokobalamina) 200 mcg 3333%
    Biotyna 300 mcg 100%
    Kwas Pantotenowy (Witamina B-5) (z d-pantotenian wapnia) 50 mg 500%
    Wapń [Węglan wapnia (Aquamin® TG Red Algae Sea Minerals) oraz askorbinian wapnia] 250 mg 25%
    Jod (Jodek potasu) 150 mcg 100%
    Magnez (Cytrynian magnezu and Aquamin® TG Red Algae Sea Minerals) 100 mg 25%
    Cynk (bizglicynian cynku) (TRAACS®) 15 mg 100%
    Selen (L-selenometionina) 200 mcg 286%
    Miedź (bisglicynian miedzi) (TRAACS®) 1 mg 50%
    Mangan (bisglicynian manganu) (TRAACS®) 2 mg 100%
    Chrom (pikolinian chromu) 120 mcg 100%
    Molibden (molidbednian sodu) 75 mcg 100%
    Potas (chlorek potasu ) 25 mg <1%
    Żurawina owoc(Vaccinium macrocarpon) 100 mg †
    Ekstrakt z owoców granatu Extract (Owoc) [min. 40% Punicalagins (Punikozydy A i B)] 50 mg †
    Organiczne Acai (Euterpe oleracea) (Skórka owoców i pulpa) 50 mg †
    Mangostan Extract (skórka z owoców) (Garcinia mangostana) (min. 10% Mangostin) 50 mg †
    CoQ10 (Koenzym Q10) 30 mg †
    Kwas alfa liponowy 30 mg †
    Cholina (biwynian choliny ) 25 mg †
    Inozytol 25 mg †
    Aloe Vera (Liść) (200:1 koncentrat) 25 mg †
    Likopen (z ekstraktu z pomidorów) 500 mcg †
    Luteina (z kwait nagietka) 500 mcg †

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ