X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 3 listopada 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Ania dzieciątko napewno będzie miało:
    PAI-1 homo
    MTHFR C677T hetero lub homo bądź w ogóle
    VR2 heteto
    MTHFR A1298C hetero bądź w ogóle

    Mogłam się gdzieś pomylić :)
    Tez tak obstawiam.

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Daj proszę znacć, co powiedział. Zawsze to jakaś fachowa opinia, a nie artykulik w Internecie


    Nie wiem tylko czy hepatolog będzie miał widzę, żeby zaproponować mi coś w zastępstwie metforminy ?Cholina, Inozytol, NAC, to moja inwencja twórcza:))))

    Ty bierzesz metę ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Dzięki Selina ! :) czy coś jeszcze mogę brac przy tych mutacjach oprócz B complex, masz duża widzę na temat supli Wiec pytam:)


    Poczytaj sobie.
    http://www.mthfr.pl/mthfr/mutacja-mthfr-zalecenia/

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Nie wiem tylko czy hepatolog będzie miał widzę, żeby zaproponować mi coś w zastępstwie metforminy ?Cholina, Inozytol, NAC, to moja inwencja twórcza:))))

    Ty bierzesz metę ?
    Brałam, ale przestałam, kiedy się dowiedziałam o mutacjach o tym, że meta wypłukuje witaminy z grupy B w tym kwas. A ja chcę się szybko nametylować/nafolianować w tym miesiącu, żeby w grudniu zacząć nowe starania, nie chcę, żeby mi się coś wypłukiwało. Listopad poświęciłam na hsg rtg, pożeranie witamin i pracę nad psychiką. Mam glukometr i sprawdzam, czy przy samej diecie i berberynie nie ma skoków insuliny - narazie wygląda to dobrze, glukoza godznę po posiłku to max 106. Od jutra zacznę też łykać NAC, bo teraz nie chciałam łykać dziwnych supli przed HSG. Poeksperymentuję jeszcze do połowy grudnia.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina
    Powiedz mi jeszcze ostatnia rzecz :-D ;-)
    Jak długo suplementowac. .. zakładając że zajde w ciaze to nadal suplementy brać czy przerwać ? Czy one mogą zaszkodzić ciąży czy raczej pomoc ?
    To takie pytanie czysto teoretyczne bo @ nie mam 70 dni :-( dziś lub jutro powinna się zjawić :-/ :-\

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Brałam, ale przestałam, kiedy się dowiedziałam o mutacjach o tym, że meta wypłukuje witaminy z grupy B w tym kwas. A ja chcę się szybko nametylować/nafolianować w tym miesiącu, żeby w grudniu zacząć nowe starania, nie chcę, żeby mi się coś wypłukiwało. Listopad poświęciłam na hsg rtg, pożeranie witamin i pracę nad psychiką. Mam glukometr i sprawdzam, czy przy samej diecie i berberynie nie ma skoków insuliny - narazie wygląda to dobrze, glukoza godznę po posiłku to max 106. Od jutra zacznę też łykać NAC, bo teraz nie chciałam łykać dziwnych supli przed HSG. Poeksperymentuję jeszcze do połowy grudnia.

    Rozumiem, ja Berberynę brałam, średnio na mnie działała. Nie mam problemów z dietą a mimo wszystko IO mam.
    Jutro będę badała próby wątrobowe, to zrobię też glukozę i insulinę na czczo. W której Invikcie jesteś ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Rozumiem, ja Berberynę brałam, średnio na mnie działała. Nie mam problemów z dietą a mimo wszystko IO mam.
    Jutro będę badała próby wątrobowe, to zrobię też glukozę i insulinę na czczo. W której Invikcie jesteś ?
    Gdańskiej. Ale postanowiłam zmienić, bo i IO i mutacje zdiagnozowałam sobie sama, mój gin nawet nie wspomniał, że mogłabym to sobie przebadać. Mam dość ciągnięcia go za rączkę. Ten cykl odpuszczam - żadnych monitoringów i hormonów, a jeśli okaże się, że kwas foliowy i homocysteina są ok, to zapiszę się do innego lekarza. A Ty gdzie się leczysz?
    IO niestety ciężko zwalczyć, ale najważniejsze, żeby nie było dużych skoków insuliny, bo to one podjudzają PCOS. Odkąd pilnuję diety, nie jem węglowodanów, to nie mam dużych wyrzutów insuliny, więc powinno być ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 13:38

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Brałam, ale przestałam, kiedy się dowiedziałam o mutacjach o tym, że meta wypłukuje witaminy z grupy B w tym kwas. A ja chcę się szybko nametylować/nafolianować w tym miesiącu, żeby w grudniu zacząć nowe starania, nie chcę, żeby mi się coś wypłukiwało. Listopad poświęciłam na hsg rtg, pożeranie witamin i pracę nad psychiką. Mam glukometr i sprawdzam, czy przy samej diecie i berberynie nie ma skoków insuliny - narazie wygląda to dobrze, glukoza godznę po posiłku to max 106. Od jutra zacznę też łykać NAC, bo teraz nie chciałam łykać dziwnych supli przed HSG. Poeksperymentuję jeszcze do połowy grudnia.
    Wszystko dobrze tylko przy io glukoza ma się nijak do insuliny ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Gdańskiej. Ale postanowiłam zmienić, bo i IO i mutacje zdiagnozowałam sobie sama, mój gin nawet nie wspomniał, że mogłabym to sobie przebadać. Mam dość ciągnięcia go za rączkę. Ten cykl odpuszczam - żadnych monitoringów i hormonów, a jeśli okaże się, że kwas foliowy i homocysteina są ok, to zapiszę się do innego lekarza. A Ty gdzie się leczysz?

    Doskonale Cię rozumiem, też MTHFR sama sobie zdiagnozowałam. Ja jestem w warszawskiej i już mam jej serdecznie dość.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Wszystko dobrze tylko przy io glukoza ma się nijak do insuliny ;)
    Jakby się okazało, że coś, co pożarłam spowodowało wzrost glukozy, to bym wiedziała że insulina też po tym poszybowała i już bym tego nie jadła (w ten sposób pożegnałam się z paluszkami rybnymi, winogronkami, burrito, dżemem porzeczkowym i kilkoma inngmi). Glukometr uczy mnie co wolno mi żreć. U mnie dieta z niskim IG pomaga na insulinę, badałam po 2 miesiącach i miałam dużo sympatyczniejszy wynik ( a przed badaniem też odstawiłam metę). glukometr ułatwia mi trzymanie diety - raz coś ugotuję i wiem, czy było akceptowalne pod kątem indeksu glikemicznego, czy lepiej to wyeliminować. Tabele niezbyt mi pomagają, kiedy robię złożone obiadki, niestety, muszę testować na sobie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 13:55

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Jakby się okazało, że coś, co pożarłam spowodowało wzrost glukozy, to bym wiedziała że insulina też po tym poszybowała i już bym tego nie jadła (w ten sposób pożegnałam się z paluszkami rybnymi, winogronkami, burrito, dżemem porzeczkowym i kilkoma inngmi). Glukometr uczy mnie co wolno mi żreć


    A wysoką miałaś insulinę po 1 hi po 2 h po obciążeniu glukozą ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 listopada 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    A wysoką miałaś insulinę po 1 hi po 2 h po obciążeniu glukozą ?
    W sierpniu skoczyło z 15,12 mcU/ml na 83,62, a po 2 h trzymało 56!. A teraz zaczynałam od 14,05 i po godzinie 68,15 i po 2 h 41,66. Ewidentna poprawa, chociaż ciągle nie jest super. A jak u Ciebie? Powtarzasz badania? Niby strach pić to świństwo i pompować cukier, ale trzsba monitorować, czy sprawy mają się ku lepszemu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 14:17

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 wrote:
    Selina
    Powiedz mi jeszcze ostatnia rzecz :-D ;-)
    Jak długo suplementowac. .. zakładając że zajde w ciaze to nadal suplementy brać czy przerwać ? Czy one mogą zaszkodzić ciąży czy raczej pomoc ?
    To takie pytanie czysto teoretyczne bo @ nie mam 70 dni :-( dziś lub jutro powinna się zjawić :-/ :-\
    W ciąży na początku jeszcze można brać te zwykłe metyle ale są ogólnie kompleksy dla kobiet w ciąży witamin metylowanych. Bodajże z Seeking Health i jeszcze jakiejś firmy. Trzeba by poszukać na sklepie musclezone.pl lub testosteronem.pl
    Strasznie długie masz cykle :/ masz coś na to?

    Jastin76 lubi tę wiadomość

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 listopada 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    W sierpniu skoczyło z 15,12 mcU/ml na 83,62, a po 2 h trzymało 56!. A teraz zaczynałam od 14,05 i po godzinie 68,15 i po 2 h 41,66. Ewidentna poprawa, chociaż ciągle nie jest super. A jak u Ciebie? Powtarzasz badania? Niby strach pić to świństwo i pompować cukier, ale trzsba monitorować, czy sprawy mają się ku lepszemu

    Podobno nie jest dobrze też zbyt często powtarzać to badanie bo obciąża trzustkę.
    Ja robiłam ostatnio w kwietniu br. Glukoza 98,2/85,9/94,7, Insulina 7,40/45/51,10.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 listopada 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Podobno nie jest dobrze też zbyt często powtarzać to badanie bo obciąża trzustkę.
    Ja robiłam ostatnio w kwietniu br. Glukoza 98,2/85,9/94,7, Insulina 7,40/45/51,10.
    To do Twoich wyników jeszcze mi daleko, ale ważne, że mi się poprawia. Zobaczymy co będzie, jak na miesiąc odstawię metę. No cóż, w tym miesiącu priorytet dostał kwas foliowy, do walki z IO wrócę w grudniu. A sumie to dlaczsgo Ty nie możesz już łykać metforminy?

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 3 listopada 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze miałam jak w zegarku co 36 dni , później 40 a w tym mega długim cyklu miałam histeroskopie i nie wiem czy to nie "winowajca" zobaczę co będzie się dziać w tym mc ... ale u mnie mało czasu i myślę że to stres :-/
    Nic na to nie biorę , 27 listopad jadę do prof genetyki zobaczę co ona powie na badania i chyba zmienię gina .
    Mało który z nich się zna wszyscy maja super opinie i jeśli ciaza przebiega prawidłowo jest SUPER jeśli coś nie tak polegają jak jeden ... a trochę ich przetestowałam :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 15:15

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 listopada 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    To do Twoich wyników jeszcze mi daleko, ale ważne, że mi się poprawia. Zobaczymy co będzie, jak na miesiąc odstawię metę. No cóż, w tym miesiącu priorytet dostał kwas foliowy, do walki z IO wrócę w grudniu. A sumie to dlaczsgo Ty nie możesz już łykać metforminy?

    Bo mi szkodzi na wątrobę transaminazy podwyższone 26 ponad normę. Teraz dochodzę do siebie, jutro sprawdzę jak sprawa wyglada. Na szczęście ta moja IO nie jest tragiczna.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Dzięki Selina ! :) czy coś jeszcze mogę brac przy tych mutacjach oprócz B complex, masz duża widzę na temat supli Wiec pytam:)
    Jeśli masz Pai to Acard można. Ja oprócz tego biorę D3+K2 w kroplach ok.8000 j, bo mam niedobory

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 3 listopada 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odebrałam wynik kwasu foliowego :( 32 przy normie 18.. strasznie mnie to zmartwiło, bo naczytałam się o szkodliwości w ciąży. Od 2 miesięcy biorę metylowaną formę, jak moge to zbić żeby nie zagrozić ciąży?

    Homocysteinę i B12 mam w normie.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Dziewczyny, odebrałam wynik kwasu foliowego :( 32 przy normie 18.. strasznie mnie to zmartwiło, bo naczytałam się o szkodliwości w ciąży. Od 2 miesięcy biorę metylowaną formę, jak moge to zbić żeby nie zagrozić ciąży?

    Homocysteinę i B12 mam w normie.
    Możesz brać więcej B12 (metylkobalaminy) mimo iż nasz w normie. Zielona herbata tak z 2-3x dziennie też wypłukuje kwas

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 16:30

‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ