X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ,i ja sie witam , jestem posiadaczka mthrf c677T Homo
    Dzis odebralam wyniki :
    homocysteina 14
    b12-140,50 N-197-771
    kwas-8,27 N-4,60-18,70

    zamowilam sobie dr best b complex i do tego kwas jaroww 400

    jestem po 5 ciazach biochemicznych

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    hej ,i ja sie witam , jestem posiadaczka mthrf c677T Homo
    Dzis odebralam wyniki :
    homocysteina 14
    b12-140,50 N-197-771
    kwas-8,27 N-4,60-18,70

    zamowilam sobie dr best b complex i do tego kwas jaroww 400

    jestem po 5 ciazach biochemicznych
    Hej! :)
    Zamów sobie jeszcze TMG ze Swansona, on zawiera betaine z buraka która zbija homocysteine a Ty masz sporo za wysoką. Przy staraniach nie powinna przekraczać 8
    Możesz brać też Acard, choć polimorfizmów nie widzę u Ciebie. Badalas je?

    Ania1986 lubi tę wiadomość

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 10 listopada 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie witaminy dodatkowo oprócz B complex Douglasa ? Czy magnez i wit. D3 wystarcza ?

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej! :)
    Zamów sobie jeszcze TMG ze Swansona, on zawiera betaine z buraka która zbija homocysteine a Ty masz sporo za wysoką. Przy staraniach nie powinna przekraczać 8
    Możesz brać też Acard, choć polimorfizmów nie widzę u Ciebie. Badalas je?
    mam zrobiony caly w sumie paliek pod wzgeledem tromobfilii oprocz pai-1 bo moja immunolog stwierdziła ze co druga osoba to ma, a postepowanie jest takie samo jak w prowaniu z innymi mutacjami. Biore acard a prawdopodobie po owulacji bede brac heparyne.

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    mam zrobiony caly w sumie paliek pod wzgeledem tromobfilii oprocz pai-1 bo moja immunolog stwierdziła ze co druga osoba to ma, a postepowanie jest takie samo jak w prowaniu z innymi mutacjami. Biore acard a prawdopodobie po owulacji bede brac heparyne.
    No i super, dobre działanie :)
    Zbija tylko ta homocysteine szybciutko, bo naprawdę za wysoka.
    Acard masz od tego cyklu?

    Mokka myślę że tyle wystarczy co wypisalas

  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 11 listopada 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:

    Mokka myślę że tyle wystarczy co wypisalas

    Dzięki Kochana !

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 11 listopada 2017, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    proszę o pomoc.

    Mam mutację mthfr a1298c w jednym alleli genu mthfr (w układzie heterozygotycznym),
    kwas foliowy 5,01 ng/ml,
    homocysteina 8,90 umol/l.

    Lekarz mi zapisał kwas foliowy Acidum folicum Hasco. To jest zwykły syntetyczny kwas, a nie foliany (forma lepiej przyswajalna), o których tutaj piszecie.

    Czy możecie mi powiedzieć, co moja mutacja oznacza? Byłam w takim szoku, że zapomniałam zapytać o to lekarza. Dodatkowo lekarz zalecił starania już od kolejnego cyklu. Czy jeden miesiąc wystarczy, aby uzupełnić niedobór kwasu foliowego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2017, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Dziewczyny,
    proszę o pomoc.

    Mam mutację mthfr a1298c w jednym alleli genu mthfr (w układzie heterozygotycznym),
    kwas foliowy 5,01 ng/ml,
    homocysteina 8,90 umol/l.

    Lekarz mi zapisał kwas foliowy Acidum folicum Hasco. To jest zwykły syntetyczny kwas, a nie foliany (forma lepiej przyswajalna), o których tutaj piszecie.

    Czy możecie mi powiedzieć, co moja mutacja oznacza? Byłam w takim szoku, że zapomniałam zapytać o to lekarza. Dodatkowo lekarz zalecił starania już od kolejnego cyklu. Czy jeden miesiąc wystarczy, aby uzupełnić niedobór kwasu foliowego?
    Oznacza wlasnie, ze zle wchlaniasz syntetycznego kwas foliowy ;) Radzę więc znaleźć gina, ktory bedzie w temacie ogarniety. Homocysteine masz na dobrym poziomie jednak kwas ciut niski. Suplementuj tylko metyle :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2017, 00:45

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 12 listopada 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Oznacza wlasnie, ze zle wchlaniasz syntetycznego kwas foliowy ;) Radzę więc znaleźć gina, ktory bedzie w temacie ogarniety. Homocysteine masz na dobrym poziomie jednak kwas ciut niski. Suplementuj tylko metyle :)
    Dziękuję za odpowiedź. Ten kwas zmetylowany jest dostępny w aptece bez recepty? Czy mogłabyś mi polecić jakiś konkretny preparat?
    Chcielibyśmy rozpocząć starania za miesiąc i się zastanawiam, czy taki okres czasu wystarczy, żeby uzupełnić niedobór kwasu....

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 12 listopada 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Ten kwas zmetylowany jest dostępny w aptece bez recepty? Czy mogłabyś mi polecić jakiś konkretny preparat?
    Chcielibyśmy rozpocząć starania za miesiąc i się zastanawiam, czy taki okres czasu wystarczy, żeby uzupełnić niedobór kwasu....

    Wystarczy przeczytać 3 zakładki z tego wątku i będziesz wiedziała jakich firm są polecane suplementy.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 12 listopada 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Wystarczy przeczytać 3 zakładki z tego wątku i będziesz wiedziała jakich firm są polecane suplementy.
    Czytałam kilka pierwszych stron tego wątku, ale wtedy był problem z dostaniem tych preparatów w Polsce. Femibion był głównie polecany, ale ten preparat zawiera zarówno formę syntetyczną, jak i zmetylowaną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2017, 12:46

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 12 listopada 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Czytałam kilka pierwszych stron tego wątku, ale wtedy był problem z dostaniem tych preparatów w Polsce. Femibion był głównie polecany, ale ten preparat zawiera zarówno formę syntetyczną, jak i zmetylowaną.


    To przeczytaj kilka ostatnich, pojawia się B-Right lub b complex Dr BEST, folian Swanson.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 12 listopada 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    To przeczytaj kilka ostatnich, pojawia się B-Right lub b complex Dr BEST, folian Swanson.
    dziękuję za pomoc, popytam w aptekach.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 12 listopada 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    dziękuję za pomoc, popytam w aptekach.

    Lepiej wrzuć w wyszukiwarkę i poszukaj w necie, jest kilka aptek internetowych które posiadają te produkty.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnie bodajże stronę wcześniej albo dwie wypisałam wszystkie preparaty jakie są dobre i gdzie można dostać, sklepy inter. W aptece nie dostaniesz tego, ewentualnie sklepy z suplementami dla sportowców

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 12 listopada 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Bonnie bodajże stronę wcześniej albo dwie wypisałam wszystkie preparaty jakie są dobre i gdzie można dostać, sklepy inter. W aptece nie dostaniesz tego, ewentualnie sklepy z suplementami dla sportowców
    Dziękuję :) Zamówiłam przez internet, ma być na wtorek u mnie.
    Nie wiem, co robić bo teoretycznie powinnam we wtorek rozpocząć kolejny cykl tabletek anty, które biorę przez torbiel endometrialną w jajniku. Chciałabym rozpocząć starania od tego cyklu i już nie rozpoczynać kolejnego opakowania, ale boję się, że przy tak niskim kwasie foliowym (ok 5 ng/ml) to jest niebezpieczne, bo dziecko potrzebuje kwasu w zasadzie od samego początku, a przecież w tydzień nie uzupełnię niedoboru. Oczywiście to jest wersja przy założeniu, że się udaje począć dzieciątko w pierwszym cyklu, więc chyba jakaś niepoprawna optymistka ze mnie....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnie czasem warto odczekać dłużej, naprawdę. Wiem że chcesz już, każda z nas jest trochę w gorącej wodzie kąpana. Ja jednak już się trochę cierpliwości nauczyłam i wiem, że to wszystko dla mojego i dziecka dobra. Kwas foliowy jest niezwykle istotny, dlatego lepiej się posuplementuj dobrze. Witaminę D3+K2 też polecam suplementowalabym teraz w większych dawkach od 4tys.j w górę. Ja biorę ok.8tys, miałam spory niedobór a on upośledza płodność

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 12 listopada 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Bonnie czasem warto odczekać dłużej, naprawdę. Wiem że chcesz już, każda z nas jest trochę w gorącej wodzie kąpana. Ja jednak już się trochę cierpliwości nauczyłam i wiem, że to wszystko dla mojego i dziecka dobra. Kwas foliowy jest niezwykle istotny, dlatego lepiej się posuplementuj dobrze. Witaminę D3+K2 też polecam suplementowalabym teraz w większych dawkach od 4tys.j w górę. Ja biorę ok.8tys, miałam spory niedobór a on upośledza płodność
    Witaminę D3 mam na poziomie 16,10 ng/ml, czyli też nisko...
    Masz rację, trzeba to zrobić z głową. Poczekam ten miesiąc, nie zbawi mnie, tym bardziej, że mąż ma bardzo słabe nasienie i dopiero od tygodnia rozpoczął suplementację. Najbardziej mnie martwi kwestia niskiego amh, ale na to niestety żaden suplement mi nie pomoże. Dziękuję raz jeszcze za pomoc.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 12 listopada 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To musisz koniecznie suplementowac D3.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • mona87 Koleżanka
    Postów: 92 17

    Wysłany: 13 listopada 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny chciałabym się Was poradzić :)
    Dziś dostałam paczkę z suplementami, które zamówiłam - B-Right firmy Jarrow oraz Methyl Folate firmy Jarrow. W każdym z nich jest po 400 mcg 5-kwasu metylotetrawodorofolianowego. Tak myślę, aby brać na zmianę jeden dzień B-Right, a na drugi dzień Methyl. Nie chciałabym przedawkować z tymi witaminami, bo wszystkie wyniki z krwi miałam w normie. Mam dwie mutacje MTHFR hetero. Czy będzie to rozsądne dawkowanie?

    sylwia80 lubi tę wiadomość

    2013 - początek starań
    07.2014 - azospermia na podłożu genetycznym
    09.2015 - laparoskopia, niedrożność prawego jajowodu
    02.2017 - Gameta Gdynia
    05,06,09 2017 - 3 nieudane inseminacje AID :-(
    2018 - mutacja MTHFR A1298C i C677T, podejrzenie PCOS, lekka niedoczynność tarczycy...
    AMH - 5,35
    10.2019 - Decyzja, która zmieniła moje życie mam nadzieję, że na lepsze.


    23.01.2020 ujrzałam II kreski na teście 😘 naturalny CUD 😘
    05.02.2020 ❤ bije 😘

    "Ech życie...
    powiedz co Ty tam dla mnie jeszcze masz..."


    3jgxgzu362spog4w.png
‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ