X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 listopada 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Dziewczyny, odebrałam wynik kwasu foliowego :( 32 przy normie 18.. strasznie mnie to zmartwiło, bo naczytałam się o szkodliwości w ciąży. Od 2 miesięcy biorę metylowaną formę, jak moge to zbić żeby nie zagrozić ciąży?

    Homocysteinę i B12 mam w normie.

    W normie czyli ile ?

    Ja pierwszy raz od ponad roku mam kwas foliowy w normie, ale homocysteina podniosła z do 8,20 z 6,40.B12 ponad 640.

    Z nowych rzeczy jakie wdrożyłam to herbata zielona.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 3 listopada 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homocysteina 6 z hakiem a B12 460 przy normie ok. 660.

    sylwia80 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 7 listopada 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj lekarz gin.(inny niżeli ten, do którego obecnie chodzę) powiedział mi, że polimorfizmy, które posiadam, a ma je nawet 40 % osób nie stanowią problemu podczas starań, a metylowane formy witamin to jakiś wymysł koncernów, ponieważ nie ma badań(oprócz sponsorowanych przez te firmy ) , więc nie wiadomo czy one działają. O acardzie czy heparynie też nic nie mówił. A i wcale nie muszę brać metylowaych form kwasu czy witamin….To była pierwsza i chyba ostatnia wizyta u tego lekarza.

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 7 listopada 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Wczoraj lekarz gin.(inny niżeli ten, do którego obecnie chodzę) powiedział mi, że polimorfizmy, które posiadam, a ma je nawet 40 % osób nie stanowią problemu podczas starań, a metylowane formy witamin to jakiś wymysł koncernów, ponieważ nie ma badań(oprócz sponsorowanych przez te firmy ) , więc nie wiadomo czy one działają. O acardzie czy heparynie też nic nie mówił. A i wcale nie muszę brać metylowaych form kwasu czy witamin….To była pierwsza i chyba ostatnia wizyta u tego lekarza.

    Jak widać co lekarz to opinia niestety.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Wczoraj lekarz gin.(inny niżeli ten, do którego obecnie chodzę) powiedział mi, że polimorfizmy, które posiadam, a ma je nawet 40 % osób nie stanowią problemu podczas starań, a metylowane formy witamin to jakiś wymysł koncernów, ponieważ nie ma badań(oprócz sponsorowanych przez te firmy ) , więc nie wiadomo czy one działają. O acardzie czy heparynie też nic nie mówił. A i wcale nie muszę brać metylowaych form kwasu czy witamin….To była pierwsza i chyba ostatnia wizyta u tego lekarza.
    No nie ciekawie :/ Ja teraz jestem na szczęście u logicznej ginki, która jak zobaczyła wyniki mutacji to spytała czy biorę metyle, mówię że tak. Kazała tylko zwiększyć folian do 0,8 bo brałam tylko 0,4 i Acard brać jak najbardziej. W ogóle widzę że zwraca uwagę na to wszystko na co inni nie zwracali. Cieszę się, że w końcu jestem pod dobrą opieką

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 8 listopada 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;) mam pytanko...immunolog przepisala mi przedwczoraj coplex witamin na B12 1000 i kwas foliowy metylowany 800
    Kazała poszukać firmy NUTRILABO ale nie moge znaleźć w necie z takimi dawkami. Napisała mi nazwe jakoś tak po swojemu ( więcie jak ciężko to rozczytac) i...i dupa;) POmożecie?

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 8 listopada 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam pytanie czy badanie mutacji robi się w konkretnym dniu cyklu?

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 listopada 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Witajcie, mam pytanie czy badanie mutacji robi się w konkretnym dniu cyklu?

    Nie ma to wpływu.

    Natalia01 lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 8 listopada 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oficjalnie dołączam do Waszego grona:

    Czynnik V Leiden prawidłowy
    Czynnik V R2 Układ heterozygotyczny nieprawidłowy
    Protrombina/Czynnik II prawidłowy
    MTHFR* C677T Układ heterozygotyczny nieprawidłowy
    MTHFR_1298A prawidłowy
    PAI-1** Układ homozygotyczny nieprawidłowy

    jest chujowo, prawda?
    Podejrzewałam MTHFR... A tu takie niespodzianki jeszcze.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka, ja naprawdę wychodzę z założenia, że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć o tych mutacjach i żałuję, że nie zbadałam ich wcześniej.

    Musisz brać metylowane formy witamin, najlepiej dodać Acard no i w ciąży na pewno Clexane.
    Pytanie czy Clexane nie powinnaś brać przy staraniach, ale to jest do decyzji lekarza.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Staraczka, ja naprawdę wychodzę z założenia, że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć o tych mutacjach i żałuję, że nie zbadałam ich wcześniej.

    Musisz brać metylowane formy witamin, najlepiej dodać Acard no i w ciąży na pewno Clexane.
    Pytanie czy Clexane nie powinnaś brać przy staraniach, ale to jest do decyzji lekarza.
    Akurat poszukuję nowego gina, mam postanowienie znaleźć takiego, który mi da zastrzyki już od owu. Chociażbym miała odwiedzić wszystkich w Trójmieście. A folian, metylowaną b12 i acard już sobie sama zapisałam. Mam a tym miesiącu immunolożkę (jakąś młodą i nieznaną, ale ma wolne terminy) i genetyka. Coś będę z tym robić. Tylko najpierw muszę się wypłakać, bo naprawdę liczyłam, że wyjdzie góra któryś mthfr. A tu Pai homo. I jeszcze ten czynnik v, cokolwiek to jest. To jest już przegięcie. Samo pcos i io są problematyczne, a tu jeeeszcze więcej. A nie wiadomo co jeszcze sobie wybadam

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 8 listopada 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Akurat poszukuję nowego gina, mam postanowienie znaleźć takiego, który mi da zastrzyki już od owu. Chociażbym miała odwiedzić wszystkich w Trójmieście. A folian, metylowaną b12 i acard już sobie sama zapisałam. Mam a tym miesiącu immunolożkę (jakąś młodą i nieznaną, ale ma wolne terminy) i genetyka. Coś będę z tym robić. Tylko najpierw muszę się wypłakać, bo naprawdę liczyłam, że wyjdzie góra któryś mthfr. A tu Pai homo. I jeszcze ten czynnik v, cokolwiek to jest. To jest już przegięcie. Samo pcos i io są problematyczne, a tu jeeeszcze więcej. A nie wiadomo co jeszcze sobie wybadam

    Kochana trzeba walczyć ! Też przechodziłam chwilowe załamanie jak dowiedziałam się o mutacjach. Stwierdziłam po kilku dniach, że one nie są żadną przeszkodą dla mnie i nie mogą mnie tak łatwo złamać. Ależ ze mnie fighterka….jak nigdy. Wiem, że rozważasz dr. Piątkowskiego. Sama do niego chodzę(przeszłam z gamety). Jak dowiedział się o polimorfizmach potwierdził metylowane, zapytałam o acard - powiedział, że mogę brać. Natomiast zastrzyki dopiero w ciąży. Zapisz się do Suchanek.
    Do Limona jesteś umówiona ?

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 8 listopada 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Kochana trzeba walczyć ! Też przechodziłam chwilowe załamanie jak dowiedziałam się o mutacjach. Stwierdziłam po kilku dniach, że one nie są żadną przeszkodą dla mnie i nie mogą mnie tak łatwo złamać. Ależ ze mnie fighterka….jak nigdy. Wiem, że rozważasz dr. Piątkowskiego. Sama do niego chodzę(przeszłam z gamety). Jak dowiedział się o polimorfizmach potwierdził metylowane, zapytałam o acard - powiedział, że mogę brać. Natomiast zastrzyki dopiero w ciąży. Zapisz się do Suchanek.
    Do Limona jesteś umówiona ?
    Tak, Limon 28.11. Suchanek dopiero w styczniu (strasznie się nam niedograły terminy przez mój brak urlopu), ale tymczasem dam szansę młodej immunolożce z Invimedu (Jarosz czy jakoś tak). Zobaczymy co powiedzą i przepiszą.
    Kurczaki, chciałabym jednak, żeby mi coś dali od owulacji - jakoś przez 4 lata nigdy w ciążę nie zaszłam, więc nie liczę że nagle się uda, jeśli dalej będzie to samo. Acard i metyle już jem. Znowu pod górkę

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Tak, Limon 28.11. Suchanek dopiero w styczniu (strasznie się nam niedograły terminy przez mój brak urlopu), ale tymczasem dam szansę młodej immunolożce z Invimedu (Jarosz czy jakoś tak). Zobaczymy co powiedzą i przepiszą.
    Kurczaki, chciałabym jednak, żeby mi coś dali od owulacji - jakoś przez 4 lata nigdy w ciążę nie zaszłam, więc nie liczę że nagle się uda, jeśli dalej będzie to samo. Acard i metyle już jem. Znowu pod górkę
    Kochana uszy do góry :) Twoje mutacje i polimorfizm nie są tragedią. Kojarzę dr Jarosz, z tego co wiem jest super specjalistą, ona jest też ginekologiem :) Kurczę, mam nadzieję ze mówimy o tej samej, bo ta Jarosz którą znam przyjmuje w Katowicach i w Zabrzu :P Tak czy inaczej wiem, że przepisała ona jednej dziewczynie stąd (Sarrrra) clexane od owulki i się udało :) Posuplementujesz do tego metyle, dostaniesz pewnie też dupka dodatkowo i będzie dobrze
    EDIT: sory, sprawdziłam sobie w necie tą Jarosz z pomorza i to jednak nie jest ta sama hehe :D zbieżność nazwisk ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 21:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    Hej;) mam pytanko...immunolog przepisala mi przedwczoraj coplex witamin na B12 1000 i kwas foliowy metylowany 800
    Kazała poszukać firmy NUTRILABO ale nie moge znaleźć w necie z takimi dawkami. Napisała mi nazwe jakoś tak po swojemu ( więcie jak ciężko to rozczytac) i...i dupa;) POmożecie?
    Hej
    Nie widze firmy nutrilabo, tylko sklep. Mają tam różne suple. Może gince chodziło o firmę Douglas? Np ten supelement: http://shop-nutrilabo.eu/kategoria/witaminy-i-minera-y/b-complex-metafolin-and-intrinsic-factor
    Dość drogi jest a trzeba brać 2x dziennie skoro masz brać 0,8mg folianów.
    Ja łykam B-Right z firmy Jarrow i osobno jeszcze z tej zamej firmy dokupiłam 0,4mg metafolianu. Można kupić w różnych sklepach internwtowych np. Muscle zone albo Testosterone :) Wychodzi duuzo lepiej cenowo a skład ten sam

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 8 listopada 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, Summer86 dzięki za pocieszanki. Ja niby wiem, że to nie koniec świata, ale może tak naprawdę w to uwierzę dopiero kiedy lekarze coś dobrego wykombinuję. Selina, tak to ta katowicka Jarosz, przyjeżdża do Gdyni w piątki. Cieszę się, że coś dobrego o niej słyszę - u nas jest kompletnie nieznana (póki co) i się martwiłam, że idę do pani, której mi nikt nie zachwalał.
    Gdyby ktoś znał jakiegoś trójmiejskiego gina, który poważnie traktuje mutacje i szasta receptami na clexane to proszę o cynk!

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Selina, Summer86 dzięki za pocieszanki. Ja niby wiem, że to nie koniec świata, ale może tak naprawdę w to uwierzę dopiero kiedy lekarze coś dobrego wykombinuję. Selina, tak to ta katowicka Jarosz, przyjeżdża do Gdyni w piątki. Cieszę się, że coś dobrego o niej słyszę - u nas jest kompletnie nieznana (póki co) i się martwiłam, że idę do pani, której mi nikt nie zachwalał.
    Gdyby ktoś znał jakiegoś trójmiejskiego gina, który poważnie traktuje mutacje i szasta receptami na clexane to proszę o cynk!
    Znalazłam tą Jarosz na stronie Invimedu: https://www.invimed.pl/kliniki/gdynia/malgorzata-jarosz
    Natomiast ja mówiłam o tej: https://angelius.pl/iwona-janosz.html
    Ona jeszcze nie ma skończonej specjalizacji z immunologii, ale wiem, że się też tym zajmuje. Chyba mówimy jednak o innych lekarkach ;) Ta z Invimedu widzę że przyjmuje też w Wieliczce

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 8 listopada 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Znalazłam tą Jarosz na stronie Invimedu: https://www.invimed.pl/kliniki/gdynia/malgorzata-jarosz
    Natomiast ja mówiłam o tej: https://angelius.pl/iwona-janosz.html
    Ona jeszcze nie ma skończonej specjalizacji z immunologii, ale wiem, że się też tym zajmuje. Chyba mówimy jednak o innych lekarkach ;) Ta z Invimedu widzę że przyjmuje też w Wieliczce
    A, to szkoda. No to dalej nie wiem, do kogo idę. Ale pójdę, zawsze to jakiś lekarz, coś mi pewnid powie. Skonsultuję to potem z Wami i zastanowimy się, czy dać jej szansę

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • ane3kaa Koleżanka
    Postów: 49 2

    Wysłany: 9 listopada 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy na mutacje mthfr i PAI-1 oraz 3 niepowodzenia ciażowe powinnam dostać clexane na refundacje ?

    KIR nieobecne: 2DS1, -2DS5, 2DL5(gr.1) - Genotyp KIR BX
    NK: 15%
    MTHFR A1298 dodatnie heterozygota, PAI-1 dodatnie heterozygota, ANA1 dodatnie, Homocysteina 10,4, Hashimoto i niedoczynność tarczycy, problem z podwyższoną glukozą.
    3 poronienia: 9 tydzień,6 tydzień, 4 tydzień.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ane3kaa wrote:
    Czy na mutacje mthfr i PAI-1 oraz 3 niepowodzenia ciażowe powinnam dostać clexane na refundacje ?
    Myślę że tak :) wszystko zależy od lekarza

‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ