X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety, taki mój los z tą cukrzycą. Dziękuję Ci.
    Oj warto, warto!

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam te mutacje:
    -czynnik V Leiden/prawidłowy
    -protrombina/prawidłowy
    -czynnik V R2/nieprawidłowy w układzie heterozygotycznym
    -MTHFR C677T/nieprawidłowy w ukł. heterozygotycznym
    -MTHFR A1298C/nieprawidłowy w ukł. heterozygotycznym
    -PAI-1/4G nieprawidłowy w ukł. heterozygotycznym

    czy któraś ma podobne, co przyjmujecie? Jakie witaminy?

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy hetero biorę:
    Zmetylowany kwas foliowy - ja kupuje firmy Solgar 400 cmg
    B12 tylko pod postacią metylokobalaminy (Swenson)
    Thorne -B complex (sprowadzane z USA)
    Neoparin 0,4mg

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    Ja przy hetero biorę:
    Zmetylowany kwas foliowy - ja kupuje firmy Solgar 400 cmg
    B12 tylko pod postacią metylokobalaminy (Swenson)
    Thorne -B complex (sprowadzane z USA)
    Neoparin 0,4mg

    Thorne można już bez problemu kupić w Polsce.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Nika312 Autorytet
    Postów: 455 280

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, pisałam kiedyś o mutacjach, mam
    -MTHFR C677T/nieprawidłowy w ukł. heterozygotycznym
    -MTHFR A1298C/nieprawidłowy w ukł. heterozygotycznym
    -PAI-1/4G nieprawidłowy w ukł. heterozygotycznym

    Ostatnio odebrałam wyniki:
    Homocysteina 9,5
    Kwas foliowy 33
    B12- 500
    wit D- 28

    Do tej pory bralam b-balance 200 swanson (tam jest 0,8 kw foliowego), acard, wit. c, wit. d

    Balance chce zmienic na B-right oraz dodalam TMG + pije sok z buraków

    Czy zmniejszyc dawke kwasu foliowego?

    3jgxgywluivf3b0i.png
    atdc2n0aevz3e5ts.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika kwas masz ponad normę, ale może skonsultuje to z lekarzem? Ja na prawie 2tyg.odstawilam całkiem folianu żeby spadł. Nie wiem czy się udało, nie badałam. Póki co biorę 0,4 choć gin kazała 0,8 ale mam zamiar wrócić do tej dawki.



    Sylwia80 co tam u Was nowego? Jakieś postępy? Plany?

  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! ja właśnie odebrałam wyniki i wyszła mi mutacja genu MTHFR C677T w heterozygocie, poza tym podwyzszony poziom homocysteiny do 16.9 przy normie 5,0-12,0, dodatkowo musiałam powtórzyć antykoagulant toczniowy bo pierwszy wyniki ponad normę. Mam brać zmetylowaną wit B complex, dodatkowo zakupiłam sobie Aspirin cardio

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmirka kup sobie jeszcze TMG na zbicie homo, do starań ma być 7-8

    Elmirka lubi tę wiadomość

  • Nika312 Autorytet
    Postów: 455 280

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nika kwas masz ponad normę, ale może skonsultuje to z lekarzem? Ja na prawie 2tyg.odstawilam całkiem folianu żeby spadł. Nie wiem czy się udało, nie badałam. Póki co biorę 0,4 choć gin kazała 0,8 ale mam zamiar wrócić do tej dawki.



    Sylwia80 co tam u Was nowego? Jakieś postępy? Plany?

    Nie wiem czy ten kwas to jeszcze nie pozostałość po syntetycznym, który brałam do października (wtedy jeszcze nie wiedziałam o mutacji)
    No nic biore teraz 0,4 i pije zielona herbate


    Czy któras z Was ma takie same mutacje i bierze clexane w ciąży? Boje sie tych zastrzyków

    3jgxgywluivf3b0i.png
    atdc2n0aevz3e5ts.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika312 wrote:
    Nie wiem czy ten kwas to jeszcze nie pozostałość po syntetycznym, który brałam do października (wtedy jeszcze nie wiedziałam o mutacji)
    No nic biore teraz 0,4 i pije zielona herbate


    Czy któras z Was ma takie same mutacje i bierze clexane w ciąży? Boje sie tych zastrzyków
    Nie kazdy lekarz uwaza aby mutacje byly wskazaniem do heparyny w ciazy. Niektorzy chca miec zrobiony pelen pakiet na trombofilie.
    Ja kwas badałam w sierpniu i był 28 a teraz w listopadzie był 35 a od sierpnia biorę tylko syntetyczny. Cały ten czas brałam w większości 0,4mg dopiero jak gin kazała mi brać w pazdzierniku 0,8 to brałam. Jak widac przy metylach tez moze byc nadwyzka

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nika kwas masz ponad normę, ale może skonsultuje to z lekarzem? Ja na prawie 2tyg.odstawilam całkiem folianu żeby spadł. Nie wiem czy się udało, nie badałam. Póki co biorę 0,4 choć gin kazała 0,8 ale mam zamiar wrócić do tej dawki.



    Sylwia80 co tam u Was nowego? Jakieś postępy? Plany?

    Hej,
    nic specjalnego, zero postępów i planów obecnie.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • kasiaa33 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Niedawno dowiedzialam sie ze mam mutacje MTHFR C677T w heterozygocie, wiec pozwolcie, ze do Was dolacze. Jestem po poronieniu I ciazy biochemicznej. W grudniu chyba znowu byla biochemiczna bo dwa testy byly pozytywne a po dwoch dniach dostalam miesiaczke. Bety nie zdazylam zrobic.Czytalam juz sporo o tej mutacji I suplementacji I szczerze juz nic niewiem. Homocyteine mam na poziomie 6,4 wiec podobno bardzo dobrze. Poziomu kwasu foliowego nie badalam. Lekarz ginekolog z kliniki zapisal mi zwykly kwas foliowy 5mg, I na tym koniec. Twierdzi ze bardzo wiele kobiet ma ta mutacje , niewie o niej I rodza zdrowe dzieci. Immunolog u ktorej bylam zapisala mi 15 mg zwyklego kwasu foliowego+Prewenit Inrensiv( zwykly kwas , B6+B12)+witamina B6. Przed kolejnym transferem clexane 60mg I w ciazy tez. Jak myslicie ktory z lekarzy ma racje?, ktorego sluchac? Immunolog twierdzi, ze nie musze brac metylowanych witamin bo poziom homocysteiny mam w normie

    8 lat staran
    2016 Gameta Gdynia
    2nieudane IUI
    02.2017 krotki protokol -morula, biochemiczna
    05.2017 dlugi protokol - 3BB (-)
    08.2017 crio 4CC 9tc [*] :-(
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to ja pytanie z innej beczki.Zostało mi 10 dni do porodu mam mutację genu mthfr A1298C układ heterozygotyczny.dzisiaj się dowiedziałam że kobiety które rodzą z tym genem dzieci nie powinny być szczepione...wiecie coś o tym bo ja jestem kłębkiem nerwów zaraz jeszcze urodzę przedwcześnie.nie wiem do jakiego lekarza się udać.jutro dzwonię do poradni genetycznej może mnie przyjmą na wizytę w ciągu 10 dni

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooolccciaaa Twoje dziecko nie koniecznie musi mieć mutację, Ty masz układ heterozygotyczny co oznacza, że masz zmieniony 1 z 2 alleli, wszytko zależy od tego jakie geny ma ojciec dziecka jeśli nie ma wersji mutacji w układzie homozygotycznym, to są szansę, że dziecko nie będzie miało mutacji w ogóle.
    A tak na marginesie czy Tobie się coś stało po szczepieniach?? Albo którejś z nas?? Myślę, że to niepotrzebna panika z Twojej strony. Dużo zdrowia życzę dla Was :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa nie czytaj internetowych głupot :) To nie prawda że dzieci z mutacja nie powinny być szczepione. Ja mam Pai homo i jedna mutacje hetero a szczepiona byłam na wszystko. Ba, jestem do tego dzieckiem Czarnobyla ;) i żyję, mam się dobrze. Nie panikuj bo nie ma co :) Ciesz się końcówka ciąży i czekaj na bobasa

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie!
    U mnie stwierdzono polimorfizm genu MTHFR c.665C>T (homozygota mutacyjna w obu allelach), co znaczy mniej więcej tyle, że źle przyswajam kwas foliowy (zapewne też inne wit. z grupy B ) oraz mam problem z krzepliwością krwi (zalecenia do brania acardu).
    Lada dzień będę robiła dodatkowe badania (homocysteina, ferryna, wit. B6, B12, B9, E itp.) i szła z nimi do hematologa. Oprócz tego dokucza mi niedoczynność tarczycy (letrox75), IO (glucophage 1000xr) oraz wysoka prolaktyna (bromergon).

    O mutacjach dowiedziałam się kilka dni temu. Lekarz twierdzi, że suma wszystkich moich schorzeń jest przyczyną niepowodzeń, ale może być też tak, że po prawidłowej suplementacji, kiedy wszystkie wit. będą w normie uda się naturalnie.

    I tu moje pytanie: znacie takie przypadki?

    Nie wiem, czy robić sobie nadzieję i dać sobie szansę jeszcze na naturalne starania, czy od razu podchodzić do IVF?
    Podzielicie się swoim zdaniem na ten temat? Mój lekarz jest w tej kwestii bardzo elastyczny i daje nam wolną rękę (nie przekreśla starań naturalnych, ale też nie obiecuje za wiele).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 23:13

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara hej :) tez mam za wysoka prolaktyne, ale od lutego zeszłego roku biore Bromka tak samo i praktycznie mam juz dobrą - biorę 0,5 tabletki, nie jestem w stanie całej bo źle się czuję i gin kazała pozostać przy połówce. Homocysteina już mi spadła do 8, ale dalej zazywam TMG oraz metyle (od sierpnia). Biorę też Acard od czerwca no wit.D3+k2. Echh mam wrazenie, ze robie wszystko co mogę (maz tez sie suplementuje, nie ma idealnych parametrow, ale tragiczne też nie są) a i tak ciągle nic :/ Jestem chyba beznadziejnym przypadkiem, gdzie poziomy jakichkolwiek witamin czy hormonów nie mają znaczenia. Teraz bedziemy miec ostatnie podejście z Clo+ovitrelle+dupek (juz 3cie z rzędu) i chyba w lutym inseminacja, bo już mi brak nadzieji

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś Dziewczyna coś więcej może napisać?

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam małą nadzieję, że to jednak mutacje mają wpływ na problem z zajściem w ciążę. Optymistycznie wyglądają suwaki dziewczyn z tego forum sprzed kilku miesięcy :)

    Myślę, że warto dopytać na forum ciążowym bo tutaj tylko niektóre jeszcze zaglądają :)

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    up

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ