X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 7 lutego 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki laski to zostaje przy tych z Douglasa. Zaleciła mi je immunolog :)

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 8 lutego 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, chcialam Was zapytać o radę, być może któraś z Was ma podobne mutacje. Dowiedziałam się o nich w tą środę, wynik:

    MTHFR - A1298C układ homozygotyczny nieprawidłowy
    PAI-1 4G układ homozygotyczny nieprawidłowy

    Dzisiaj zrobiłam badania krwi:
    Kwas foliowy 38,1ng/ml
    Homocysteina 10, 4 umol/l
    D-dimer 125 ng/ml

    Jestem przed pierwszym criotransferem, który nastąpi w marcu. Biorę codziennie acard, wczoraj włączyłam heparyne z powodu bólu lydek, więc te D-dimery bez leków mogłyby wyjść inaczej.
    Zamówiłam preparat z metylokobalamina 1000 i metylofolianem 400 +B6 - myślicie, że to wystarczające na zbicie homocysteiny?

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas wrote:
    Witajcie dziewczyny, chcialam Was zapytać o radę, być może któraś z Was ma podobne mutacje. Dowiedziałam się o nich w tą środę, wynik:

    MTHFR - A1298C układ homozygotyczny nieprawidłowy
    PAI-1 4G układ homozygotyczny nieprawidłowy

    Dzisiaj zrobiłam badania krwi:
    Kwas foliowy 38,1ng/ml
    Homocysteina 10, 4 umol/l
    D-dimer 125 ng/ml

    Jestem przed pierwszym criotransferem, który nastąpi w marcu. Biorę codziennie acard, wczoraj włączyłam heparyne z powodu bólu lydek, więc te D-dimery bez leków mogłyby wyjść inaczej.
    Zamówiłam preparat z metylokobalamina 1000 i metylofolianem 400 +B6 - myślicie, że to wystarczające na zbicie homocysteiny?
    Hej
    Możesz dokupić jeszcze modulator homocysteiny albo TMG z firmy Swansona i brać po 2-3 kapsułki dziennie
    Mnie zalecono 0,8mg folianów, ale zależy jak Tobie lekarz każe, możesz zacząć od 0,4

    Malwas lubi tę wiadomość

  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 8 lutego 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz chyba do końca tego nie ogarnia, bo pokazywałam ginowi, to powiedział, że mam brać te metylowe. Ale z racji tego, że ten kwas foliowy jest taki wysoki (norma do 18), to zastanawiam się, czy w ogóle nie odstawić teraz na chwilę. Jeszcze w poniedziałek mam konsultacje z genetykiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2018, 17:39

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 8 lutego 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny krwawienia z nosa po clexane- miala ktoras?
    28tc wczoraj jakis dramat wieczorem ni stad ni z owąd...odstawić przecież nie odstawie... aptt robione ze 2 mce temu praktycznie polowa normy, cały czas na tej samej dawce jestem 0,4 mimo, że od początku ciąży niecałe 7 kilo na plusie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2018, 00:00

  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 9 lutego 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meera wrote:
    Malwas, dobrze byłoby, gdybyś z wynikami poszła do hematologa i to takiego, który zna się na niepłodności. PAI-1 jest podejrzewana o utrudnianie zagnieżdżenia. Też mam tę mutację (hetero) i hematolog już od owulacji zalecił mi brać heparynę, z tym, że ja mam dodatkowo obciążony wywiad i to zdecydowało o heparynie. Hematolog powiedział, że w moim przypadku acard nic by nie dał, bo te dwa leki mają różne działania (chyba chodzi o to, że acard tylko rozrzedza krew, a heparyna rozszerza naczynia krwionośne, ale nie pamiętam dokładnie).
    Dzięki za odp, dokładnie, kwas acetylosalicylowy działa antyagregacyjnie na płytki krwi, czyli nie tworzą się zakrzepy, a heparyna blokuje białko biorące udział w kaskadzie krzepnięcia. Mi ginekolog mówił, że na razie acard, a od transferu heparyna.

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 9 lutego 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Dziewczyny krwawienia z nosa po clexane- miala ktoras?
    28tc wczoraj jakis dramat wieczorem ni stad ni z owąd...odstawić przecież nie odstawie... aptt robione ze 2 mce temu praktycznie polowa normy, cały czas na tej samej dawce jestem 0,4 mimo, że od początku ciąży niecałe 7 kilo na plusie.
    Jeśli jest to bardzo uciążliwe, to musisz iść do lekarza i chyba jedyne co będzie mógł zrobić, to zmniejszyć dawkę do 0,2 tylko pytanie, czy to będzie dobre dla dziecka na tym etapie.

    mamaporaz2 lubi tę wiadomość

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 9 lutego 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie tak się zastanawiam bo mam problemy z endometrium, jest cienkie 5mm a owulacja jest wartosciowa, progesteron 20-25, czy przypadkiem heparyna od owu nie pogrubułaby mi tego endo-poprawiła by przepływy, bo acard nic nie wplynal. nie wiem skad mam cienkie endo. jak myslicie laski?

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2018, 00:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas wrote:
    Mój lekarz chyba do końca tego nie ogarnia, bo pokazywałam ginowi, to powiedział, że mam brać te metylowe. Ale z racji tego, że ten kwas foliowy jest taki wysoki (norma do 18), to zastanawiam się, czy w ogóle nie odstawić teraz na chwilę. Jeszcze w poniedziałek mam konsultacje z genetykiem.
    Jak najbardziej bierz metyle, to TMG to jest inaczej betaina czyli suszony korzeń buraka, on obniża poziom homocysteiny, mnie gin to zaleciła. Możesz też oczywiście pić soki z buraka jeśli lubisz

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 9 lutego 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas wrote:
    Jeśli jest to bardzo uciążliwe, to musisz iść do lekarza i chyba jedyne co będzie mógł zrobić, to zmniejszyć dawkę do 0,2 tylko pytanie, czy to będzie dobre dla dziecka na tym etapie.

    Poki co nie powtorzyło się, jak sie powtorzy to pewnie faktycznie bede musiała pojsc...No wlasnie dziecko najwazniejsze...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam wyniki badań (zrobiłam pakiet na trombofilię wrodzona). Niestety dwie rzeczy źle, ale co ona mogą dla mnie w skrócie oznaczać?
    MTHFR_677C-T w układzie homozygotycznym oraz PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym ??? :( moze ktoś to rozumie?

  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 9 lutego 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Jak najbardziej bierz metyle, to TMG to jest inaczej betaina czyli suszony korzeń buraka, on obniża poziom homocysteiny, mnie gin to zaleciła. Możesz też oczywiście pić soki z buraka jeśli lubisz
    O to nie wiedziałam, dzięki :). Od jakiegoś tygodnia pije sok z buraka, bo słyszałam, że jest dobre na endometrium :).

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 9 lutego 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Dostałam wyniki badań (zrobiłam pakiet na trombofilię wrodzona). Niestety dwie rzeczy źle, ale co ona mogą dla mnie w skrócie oznaczać?
    MTHFR_677C-T w układzie homozygotycznym oraz PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym ??? :( moze ktoś to rozumie?
    MTHFR musisz sobie kupić metylowe witaminy B12, kwas foliowy i B6 i nie zażywać preparatów z normalnym kwasem foliowym, bo nagromadza się niepotrzebnie w organizmie i działa toksycznie. Przy Pai możesz zbadać D-dimery, masz np. bóle lydek od czasu do czasu? Może to świadczyć o zakrzepicy powierzchownej żył i lekarz może Ci zlecić heparyne od owulacji, żeby zarodek mógł się zagniezdzic

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas, ostatnio zrobiłam ddimery i były w normie. Dziękuję za podpowiedź. Nie bolą mnie łydki. Ja to raczej mam tak, że mam niskie ciśnienie i co jakiś czas uczucie tachykardii. Byłam u kardiologa pół roku temu. Ale może ten wynik ma coś z tym wspólnego.

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 9 lutego 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.Zaczynam czytać ten wątek i mam zamiar przeczytać cały.Nie wiem jeszcze,czy mam mutację,bo do środy przynajmniej czekać jeszcze muszę na wyniki.Nie mniej jednak mój kwas foliowy wynosi 70 a norma jest do 44.Przypuszczam,że mój organizm nie przyswaja go.Badałam poziom homocysteiny i wynosi 5.72 Zakupiłam już metylowany kwas foliowy i Wit.B12 i B6 ale zaczynam się zastanawiać,czy mogę to brać? Wszędzie czytam,że te witaminy w tej formie obniżają homocysteinę a jak widać moja nie jest wysoka i co teraz??? Doradzicie mi,czy brać czy nie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2018, 18:21

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy ta mutacja MTHFR_677C-T w układzie homozygotycznych oznacza że dziecka zdrowego już nie urodzę?! Jestem przerażona! Od wczoraj szukam informacji o tym.

  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 10 lutego 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Dostałam wyniki badań (zrobiłam pakiet na trombofilię wrodzona). Niestety dwie rzeczy źle, ale co ona mogą dla mnie w skrócie oznaczać?
    MTHFR_677C-T w układzie homozygotycznym oraz PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym ??? :( moze ktoś to rozumie?

    Mutacja genu PAI-1 odpowiada za łagodną postać choroby zakrzepowo-zatorowej, może utrudnić implantacje zarodka w macicy a mutacja C677T w genie MTHFR to mutacja, której następstwem mogą być nawykowe poronienia, zespół Downa, wady serca, deformacje twarzoczaszki lub wady cewy nerwowej u dziecka. Obecność tej mutacji może też utrudnić zagnieżdżenie się zarodka.

    Do poczytania http://www.mthfr.pl/mthfr/mutacja-mthfr-zalecenia/

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx wrote:
    Mutacja genu PAI-1 odpowiada za łagodną postać choroby zakrzepowo-zatorowej, może utrudnić implantacje zarodka w macicy a mutacja C677T w genie MTHFR to mutacja, której następstwem mogą być nawykowe poronienia, zespół Downa, wady serca, deformacje twarzoczaszki lub wady cewy nerwowej u dziecka. Obecność tej mutacji może też utrudnić zagnieżdżenie się zarodka.

    Do poczytania http://www.mthfr.pl/mthfr/mutacja-mthfr-zalecenia/
    O cholera!To brzmi to fatalnie, to ja jestem przed procedura ivf, ale z takim czymś, to ja nie powinnam mieć dzieci! I olać ivf.

‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ