X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 19 maja 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Doberanica tak jak poradziłaś Kasi ja bym brała teraz tylko fully active B complex Dictor's BEST codziennie a folian z Solgara bym odstawiła.
    A czemu folian z solgara odstawić? Czy w tym fully active B complex Dictor's BEST  jest wystarczająca ilość wszystkiego? Będę musiała poczytać o tym preparacie

    Kasia2225
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 21 maja 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2225 wrote:
    A czemu folian z solgara odstawić? Czy w tym fully active B complex Dictor's BEST  jest wystarczająca ilość wszystkiego? Będę musiała poczytać o tym preparacie

    Tak w tym b complex jest 0,4 mg folianu więc moim zdaniem wystarczająco :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 21 maja 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Na obniżenie homo jeszcze buraki, sok z buraków lub/i TMG (betaina) w kapsułkach. Mnie to najbardziej pomogło niż same witaminy
    Możesz podać jaka konkretnie TMG bierzesz i w jakiej dawce ?

    Kasia2225
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 21 maja 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2225 wrote:
    Mam prośbę do dziewczyn które skutecznie zmnieszyły homocysteine. Mój wynik homocysteiny to 13,52 lekarz nie widział jeszcze tego wyniku ale już mi przepisał folian 2 tabletki i b12 2 tabletki dziennie . Ale chętnie się dowiem z jakiego wy wyniku zmniejszałyscie i czym.

    Kaśka ja schodziłam z poziomu 23.3... dostałam caly zeataw gadżetów. Codziennie biore koenzymatyczna wit. B6 (P-5-P) ze Swansona. Folian ze Swansona. Profichol forte i omega 3. Do tego jeszcze sama zaczelam suplementowac wit. D. Po ok 4 tyg homocysteina spadla o do poziomu 14.5... dalej suplementowalam do tego piłam zakwas z buraka (choc nie codziennie) i po kolejnych ok 4 tygodniach wynik 8.3 :-)

    Tak wiec uszy do góry! Da się zbic homocysteine dość szybko a jest to wazne bo bez tego nie można "ruszyć dalej"... powodzenia :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 21 maja 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetko a jaki jest prawidłowy poziom homocysteiny? Ja obecnie mam 8,5. Schodziłam z 10,7. Biorę witaminy już 8 m-cy i mam brać dalej. Tak jak ty Koenzymatyczną B6, zmetylowaną B12,TMG,Folian, D 2000j, Omega 3-6-9 i nie mam tak spektakularnych spadków. Dr kazała brać wszystko dalej więc nie wiem czy poziom nie jest jeszcze ok czy mam brać żeby wynik nie skoczył. Co o tym sądzisz ? :)

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2225 wrote:
    Możesz podać jaka konkretnie TMG bierzesz i w jakiej dawce ?
    TMG że Swansona. Na początku brałam 2 kapsułki dziennie, teraz dr kazała brać 1, bo homo miałam już 8,9 więc mogłaby być niższa. Niestety obecnie id miesiąca mamy przerwę w staraniach (tzn na szczęście z bo była potrzebna) i jakoś tak odstawiłam wszelakie witaminy i suplementy, równie Wszystko BN podskoczyło, ale na dniach zaczynam brać od nowa wszystko czyli TMG, B-Right i Wit.D3 i znowuż Acard w następnym cyklu i cała gama innych magicznych pigułek...

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 22 maja 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Kadetko a jaki jest prawidłowy poziom homocysteiny? Ja obecnie mam 8,5. Schodziłam z 10,7. Biorę witaminy już 8 m-cy i mam brać dalej. Tak jak ty Koenzymatyczną B6, zmetylowaną B12,TMG,Folian, D 2000j, Omega 3-6-9 i nie mam tak spektakularnych spadków. Dr kazała brać wszystko dalej więc nie wiem czy poziom nie jest jeszcze ok czy mam brać żeby wynik nie skoczył. Co o tym sądzisz ? :)

    Hmmm nie wiem dokladnie jaki jest poziom idealny w przypadku kobiet w ciazy i starających sie o dziecko.. wiem tylko ze max to w granicach 8.. nie wiem ile jeest min. Pani Dr powiedziala ze juz mam bardzo ładny wynik (pewnie miala na mysli z ilu schodzilam) ale kazala brac tak samo jak dotychczas.. wiec myślę ze to chodzi o to suplementowanie metylowanych form.. bo dostarczac do organizmu witaminy i kwas foliowy musimy a zwykle formy tylko sie odkladaja i przynosza wrecz odwrotny skutek.. dlatego bierzemu metyle :-) nie kazala mi juz badac poziomu homocysteiny wiec nie wiem czy bedzie dalej spadal.. naeet jesli to napewno juz nie tak drastycznie..

    Porównując co Ty bierzesz a co ja.. widze podstawowa roznice.. nie bierzesz proficholu forte.. a on jest stricte na obniżenie poziomu homocysteiny.. pewnie stad ta roznica w tempie spadku... :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 22 maja 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Kaśka ja schodziłam z poziomu 23.3... dostałam caly zeataw gadżetów. Codziennie biore koenzymatyczna wit. B6 (P-5-P) ze Swansona. Folian ze Swansona. Profichol forte i omega 3. Do tego jeszcze sama zaczelam suplementowac wit. D. Po ok 4 tyg homocysteina spadla o do poziomu 14.5... dalej suplementowalam do tego piłam zakwas z buraka (choc nie codziennie) i po kolejnych ok 4 tygodniach wynik 8.3 :-)

    Tak wiec uszy do góry! Da się zbic homocysteine dość szybko a jest to wazne bo bez tego nie można "ruszyć dalej"... powodzenia :-)

    Wow jestem w szoku jak pięknie spadło ja mam 13,52 homocysteiny i lekarz mnie najstarszym że zmniejszenie może trwać nawet kilka miesięcy. Zaraz lecę do apteki po ta witamine b6. Powiem Ci że podniosłaś mnie na duchu ,dzięki

    Kadetka lubi tę wiadomość

    Kasia2225
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się :-)
    Ja też byłam w szoku jak zobaczylam 23.3... nawet lekarka 2 razy patrzyla.. wtedy poczytalam i zrobilam badanie na mutacje wlansie.. od razu na necie zamowilam tw wszystkie gadżety ktore kazala lekarka i grzecznie bralam :-) i biorę nadal... pamietaj ze potrzebujesz zmetylowane firny.. o witaminy b i kwasu foliowego czyli folian.. tak jak pisałyśmy z JustiJusti wyglada na to ze nie bez znaczenia jest przyjmowanie proficholu forte..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia mało w której aptece dostaniesz metylowane witaminy z gr.B, do tego farmaceuci często marszczą czoło jak słyszą o takich formach i nie wiedzą o co chodzi :P Ja kupowałam czasem w sklepach z suplami dla sportowców :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 11:30

  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kasia mało w której aptece dostaniesz metylowane witaminy z gr.B, do tego farmaceuci często marszczą czoło jak słyszą o takich formach i nie wiedzą o co chodzi :P Ja kupowałam czasem w sklepach z suplami dla sportowców :)

    Folian już kupony i metylowana witamina b12 jeszcze muszę kupić to TMG i b6 tylko się zastanawiam czy te wszystkie tabletki mogę brać razem w tym samym czasie?

    Kasia2225
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2225 wrote:
    Folian już kupony i metylowana witamina b12 jeszcze muszę kupić to TMG i b6 tylko się zastanawiam czy te wszystkie tabletki mogę brać razem w tym samym czasie?


    Ja nie bralam TMG.. dr zalecila mi zestaw i trzymalam sie go i trzymam nadal.. pisalam chyba co konkretnie.. jesli nie to napisze raz jeszcze

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, jestem tu nowa, bo dopiero czekam na swoje wyniki MTHFR i PAI-1 (powinny być do piątku). Od początku starań wspomaganych w klinice biorę Femibion, od pewnego czasu suplementuję też Wit z grupy B, więc ogólnie moja lekarka niespecjalnie przejmuje się akurat tym wynikiem, ale ja sama chciałabym wykluczyć wszelkie przyczyny niepowodzeń, zwłaszcza że w zasadzie w przypadku moim i męża nie są znane póki co. Na razie odebrałam wyniki dodatkowych badań, Wit D (optymalny poziom), DHEA (jeszcze czekam na wynik) i homocysteina na poziomie 10,9. Zastanawia mnie ten ostatni wynik, według mojego laboratorium norma jest do 12. Czy w przypadku starań on jest za wysoki i ile powinien wynosić? Czy są jeszcze jakieś badania, które powinnam zrobić oprócz mutacji i homocysteiny?

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja homocysteina byla 9.5 .. teraz mam 8.3 .. optymalny wynik 7-8.

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 22 maja 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    Moja homocysteina byla 9.5 .. teraz mam 8.3 .. optymalny wynik 7-8.
    A możesz mi powiedzieć skąd te normy? Szczerze mówiąc ja się spodziewam że ta mutacja wyjdzie mi pozytywnie i że mogłam mieć gorsze poziomy wcześniej (bardzo mocno zmieniłam dietę od stycznia,schudłam 7 kg, bardzo poprawiłam cukier, insulinę, witaminę D - rok temu miałam 19 niedobór, teraz 45)

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Ja nie bralam TMG.. dr zalecila mi zestaw i trzymalam sie go i trzymam nadal.. pisalam chyba co konkretnie.. jesli nie to napisze raz jeszcze

    Tak pisałaś i tak jak Ty dołoże sobie B6 o tym TYG Betaina dowiedziałam się od seliny z tego forum , poczytałam też na i innych forach sporo dziewczyn to bierze

    Kasia2225
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 22 maja 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2225 wrote:
    Tak pisałaś i tak jak Ty dołoże sobie B6 o tym TYG Betaina dowiedziałam się od seliny z tego forum , poczytałam też na i innych forach sporo dziewczyn to bierze

    Tak ja też czytałam ale postanowiłam zaufać lekarce i jak widac dobrze na tym wyszlam :-) zrobisz jak uwazasz.. ja kupilabym Profichol forte zamiast tego TMG

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japonka normy sa różne, ale dziewczyny tutaj po konsultacjach z różnymi lekarzami podawały, że optymalny poziom homocysteiny to 7-8.

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 22 maja 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    Japonka normy sa różne, ale dziewczyny tutaj po konsultacjach z różnymi lekarzami podawały, że optymalny poziom homocysteiny to 7-8.
    Dzięki, dietetyk mi to samo powiedział dzisiaj, nawet 6. Wiem co jeść i muszę chyba zmienić witaminy B które biorę na inną formę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 23:25

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2225 wrote:
    Folian już kupony i metylowana witamina b12 jeszcze muszę kupić to TMG i b6 tylko się zastanawiam czy te wszystkie tabletki mogę brać razem w tym samym czasie?
    Tak, można brac w tym samym czasie, dlatego są zwykle złożone w kompleksy, bo to witaminy z 1 grupy :) Nie wolalas kupic kompleksu zamiast składac wszystko pojedynczo i lykać kilka tabletek?

‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ