X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Tak ja też czytałam ale postanowiłam zaufać lekarce i jak widac dobrze na tym wyszlam :-) zrobisz jak uwazasz.. ja kupilabym Profichol forte zamiast tego TMG
    Zaufałaś lekarce, co całkowicie rozumiem, po to do nich chodzimy. Jednak czytałam o tym preparacie i niestety oprócz ekstraktu z ryżu, który ma obniżać cholesterol a nie homocysteine ma też zwykły kwas foliowy i wit.z grupy B nie metylowane - one mają obniżać homo, jednak rochę to sprzeczne z zazywaniem metyli i szkodzeniem sobie zwykłymi formami witamin. Oczywiscie o ile ktos ma stwierdzone mutacje a nie tylko wysoka homocysteine

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 00:28

  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 23 maja 2018, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tak, można brac w tym samym czasie, dlatego są zwykle złożone w kompleksy, bo to witaminy z 1 grupy :) Nie wolalas kupic kompleksu zamiast składac wszystko pojedynczo i lykać kilka tabletek?

    Może jak skończę te opakowania co teraz mam to kupię kompleks witamin ,żeczywiscie będzie wygodniej.

    Kasia2225
  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 23 maja 2018, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko przy tych naszych mutacjach wolno mieć małe używki w formie kawy rozpuszczalnej (Czy lepiej taka świeżo zmielona ?) Albo alkochol oczywiście myślę tu o jakimś delikatnym winie a nie o mocnym kalibrze. Ja osobiście myślę że tak ale wszystko z umiarem. Pytam bo zdania są podzielone


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 06:20

    Kasia2225
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 23 maja 2018, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Zaufałaś lekarce, co całkowicie rozumiem, po to do nich chodzimy. Jednak czytałam o tym preparacie i niestety oprócz ekstraktu z ryżu, który ma obniżać cholesterol a nie homocysteine ma też zwykły kwas foliowy i wit.z grupy B nie metylowane - one mają obniżać homo, jednak rochę to sprzeczne z zazywaniem metyli i szkodzeniem sobie zwykłymi formami witamin. Oczywiscie o ile ktos ma stwierdzone mutacje a nie tylko wysoka homocysteine


    Hmmm Selina jest coś w tym co napisalaś.. faktycznie.. powiem szczerze nie zastanawialam sie nad tym. Kiedy dr przepisala mi to wszytsko nie wiedziala o MTHFR chociaż przy takim wysokim wyniku mogla sie domyslac.. tak jak ja sie domyslilam.. ale 2 miesisce pozniej bylam u innej dr i ona juz widziala moje wyniki genetyczne i spadki homo i kazala nic nie zmianiac... byc może wybala "mniejsze zło".. ja mam 1 tylko mutacje i to w heterozygocie wiec nie jest tak ze mój organizm nie daje razy z niczym.. moze z taka iloscia jaka jest w tabletce sobie radzi a metylami uzupełniam.. nie wiem tak przypuszczam :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 06:33

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka skoro heterozygota to pewnie tak, a która? Badałaś poziom kwasu foliowego albo B12?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2225 wrote:
    Dziewczyny mam pytanko przy tych naszych mutacjach wolno mieć małe używki w formie kawy rozpuszczalnej (Czy lepiej taka świeżo zmielona ?) Albo alkochol oczywiście myślę tu o jakimś delikatnym winie a nie o mocnym kalibrze. Ja osobiście myślę że tak ale wszystko z umiarem. Pytam bo zdania są podzielone
    No pewnie że wolno ;) 1 kawa nic nie narobi, tak samo piwo czy wino, tak jak napisałaś z umiarem. Nie pij tylko za dużo zielonej herbaty zwłaszcza, ona wypłukuje kwas foliowy (z resztą kawa w większych ilościach też)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co w ciąży? Same foliany, jod i D3 czy cos innego? Raczej dr Best odpada ze względu na te końskie dawki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 13:27

  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No pewnie że wolno ;) 1 kawa nic nie narobi, tak samo piwo czy wino, tak jak napisałaś z umiarem. Nie pij tylko za dużo zielonej herbaty zwłaszcza, ona wypłukuje kwas foliowy (z resztą kawa w większych ilościach też)
    Ooo dzięki za dobra radę bo ja akurat pije jej naprawdę sporo

    Kasia2225
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kadetka skoro heterozygota to pewnie tak, a która? Badałaś poziom kwasu foliowego albo B12?
    SELINA MTHFR C677T nieprawidłowa heterozygota CT i PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4g/5g

    nie badałam.. tych badań ogólnie zrobilam juz kupe.. a dr zapytalam czy zbadac poziom i powoedziala ze nie ze nie ma sensu

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No pewnie że wolno ;) 1 kawa nic nie narobi, tak samo piwo czy wino, tak jak napisałaś z umiarem. Nie pij tylko za dużo zielonej herbaty zwłaszcza, ona wypłukuje kwas foliowy (z resztą kawa w większych ilościach też)
    Alkohol podobno też wypłukuje:)- info od mojej endokrynolog, która też sama walczyła z IVF o swoją ciążę.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2018, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Alkohol podobno też wypłukuje:)- info od mojej endokrynolog, która też sama walczyła z IVF o swoją ciążę.
    Wszystko co wymienilysmy wypłukuje, ale tak jak mówię, z umiarem nie szkodzi :) czyli lampka wina raz w tygodniu nie zaszkodzi czy 1 piwo ;) Nie dajmy się zwariować, suplementujemy codziennie spore ilości witamin, cześć się wchłonie a część nie, chyba żadna z nas tutaj nie łoi alko parę razy w tygodniu :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2018, 01:10

  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 24 maja 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Wszystko co wymienilysmy wypłukuje, ale tak jak mówię, z umiarem nie szkodzi :) czyli lampka wina raz w tygodniu nie zaszkodzi czy 1 piwo ;) Nie dajmy się zwariować, suplementujemy codziennie spore ilości witamin, cześć się wchłonie a część nie, chyba żadna z nas tutaj nie łoi alko parę razy w tygodniu :P
    Też mi się tak wydaje ja lubię raz na czas napić się z mężem winka wytrawnego czerwonego.Ale oczywiście nie należy przesadzać

    Kasia2225
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie! Zbadałam sobie kontrolnie poziom kwas foliowego, gdyż od 2 miesięcy przyjmuję folian firmy Jarrow i z wyniku wyjściowego 19 ng/ml podskoczył mi do 31!!! Co jest nie tak? Poziom homocysteiny mam w normie - 6,50. Mam mutację hetero C677T i A1298C oraz homo PAI.

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 24 maja 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam mega fajny artykuł Mamy ginekolog o MTHFR

    https://mamaginekolog.pl/nowe-rekomendacje-przyjmowania-folianow-u-kobiet-w-wieku-rozrodczym/

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 24 maja 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam prośbę o ocenę, bo jesteście na pewno lepiej zorientowane niż niejeden lekarz ;)

    Zbadałam kwas foliowy i wyszedł mi 40 ng/ml, norma do 26.8. Biorę femibion i ovarin i tak: jest po 400mcg zwykłego i 416mcg metylofolianu w femibionie, w ovarinie jest 200mcg zwykłego kwasu. Innych supli z kwasem nie biorę.

    MTHFR mam takie: mutacja C677T - homo CC i A1298C - homo AA.

    Co byście doradziły?

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstawić zwykły kwas foliowy bo go nie przetwarzasz .. to przede wszystkim

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Cześć dziewczyny, mam prośbę o ocenę, bo jesteście na pewno lepiej zorientowane niż niejeden lekarz ;)

    Zbadałam kwas foliowy i wyszedł mi 40 ng/ml, norma do 26.8. Biorę femibion i ovarin i tak: jest po 400mcg zwykłego i 416mcg metylofolianu w femibionie, w ovarinie jest 200mcg zwykłego kwasu. Innych supli z kwasem nie biorę.

    MTHFR mam takie: mutacja C677T - homo CC i A1298C - homo AA.

    Co byście doradziły?

    W Miovarian'ie jest tylko i wyłącznie folian. Zmień Ovarin na to.
    A Femibionu właśnie przez to nie brałam, bo miał kwas.
    Masz MTHFR homo czyli tą gorszą opcję i jakiekolwiek zwykłe kwasy będą robić więcej szkody niż pożytku.

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    W Miovarian'ie jest tylko i wyłącznie folian. Zmień Ovarin na to.
    A Femibionu właśnie przez to nie brałam, bo miał kwas.
    Masz MTHFR homo czyli tą gorszą opcję i jakiekolwiek zwykłe kwasy będą robić więcej szkody niż pożytku.
    Dzięki, tak zrobię:) a czemu homozygota jest gorsza?

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Dzięki, tak zrobię:) a czemu homozygota jest gorsza?

    Tutaj dziewczyny będą w stanie to lepiej wytłumaczyć- naukowo.
    A tak ogólnie opisując to przy hetero wchłaniasz część zwykłego kwasu i folian.
    Przy homo wchodzi tylko metylowy kwas. Zwykły praktycznie nie jest wcale przyswajany, dlatego wyniki kwasu wtedy wychodzą albo bardzo niskie albo za wysokie- substancja krąży we krwi i organizm nie może sobie z nią poradzić. Odkłada się niepotrzebnie. Dlatego trzeba przyjmować wyłącznie folian przy homozygotach.

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Tutaj dziewczyny będą w stanie to lepiej wytłumaczyć- naukowo.
    A tak ogólnie opisując to przy hetero wchłaniasz część zwykłego kwasu i folian.
    Przy homo wchodzi tylko metylowy kwas. Zwykły praktycznie nie jest wcale przyswajany, dlatego wyniki kwasu wtedy wychodzą albo bardzo niskie albo za wysokie- substancja krąży we krwi i organizm nie może sobie z nią poradzić. Odkłada się niepotrzebnie. Dlatego trzeba przyjmować wyłącznie folian przy homozygotach.
    To mi wystarczy, dziękuję!

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
‹‹ 155 156 157 158 159 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ