X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 26 lipca 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Faktycznie chyba potrzebuje kopniaka w tył.... DZięki:)....

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Witam, po co te nerwy? myślałam że to jest forum wsparcia a nie opierniczania..., Nie '' Uczepiłabym sie'' tej mutacji gdyby nie fakt, iż moja kuzynka po 4 poronieniach , wykonanym badaniu na mutację okazało się ze ją ma, po włączeniu suplementów i zastrzyków urodziła córeczkę,(tylko leczyła się w warszawie.) ona ma tę mutację moja starsza siostra ma też tą mutację (1 poronienie za sobą) i ja mam tę mutację ( 2 poronienia za sobą)...szukałam porady , dziękuję za nazwisko Doc Paśnik...
    Nerwy są wtedy, jak piszemy coś sto razy i nie dociera.
    Pisałam już też, że na Mthfr nie przepisuje się ŻADNYCH, powtórzę ŻADNYCH, zastrzyków. Widocznie kuzynka miała wykryty też polimorfizm a mówi, że ma mutację. Chodzi tu o krzepliwość, która nic wspólnego z Mthfr nie ma. Polecam poczytać w necie Panią Beatę Stachnik (nie pamiętam jaki ma tytuł naukowy dlatego nie wymienię, ale szkoliła się za granicą u najlepszych), prowadzi wsparcie Mthfr, robi też szkolenia z tego tematu żeby otworzyć ludziom oczy, że to nie żaden wyrok.
    Nadal nie wiemy czy badałaś te polimorfizmu przy okazji Mthfr, badałaś? Pai1 i Leiden?

  • Mynia2314 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 30 lipca 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Mynia ty masz MTHFR hetero? czy jeszcze coś innego? jak możesz napisz jak przebuegała ciąża na żelaznym zestawie jaki poziom homocysteiny kwasu foliowego miałaś?
    Tak mam MTHFR A1298C hetero i PAI-1 4G hetero. Ciąża na żelaznym zestawie bezproblemowo, początek Clexane 0,6 później 0,4. Acard do 34 tygodnia ciąży, zastrzyki do końca. Ciąża zakończona w 36 tygodniu z powodu 3krotnego owinięcia pępowiną. Córeczka zdrowa. Pierwsza ciąża była bez leków, poronienie w 9 tygodniu więc żelazny zestaw u mnie jak widać zadziałał. Nie pamiętam wyników homocysteiny i kwasu foliowego, wiem że zawsze były w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 08:18

    Mynia2314
    M-Asthenospermia, Teratozoospermia, Oligospermia, zły MSOME 0% prawidłowych plemników, 2,5% I klasy, ŻPN.
    Ja -MTHFR A1298C hetero i PAI-1 4G hetero, zły wynik CBA cytokiny

    2 transfery, 2 ciąże, 1 szczęśliwe urodzenie :-) <3 3040 gram 51 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelazny zestaw nie zawsze pomoże jak komórki się źle podzielą.
    Ja pomimo niewiedzy o mthfr 677 hetero mam córkę (1 ciąża). Moja mama ma mnie (a ta sama mutacja). Innych nie mamy - po dwóch poronieniach (po 1 zdrowej ciąży) z zalecenia ginekologa zbadałam mutacje ale też homocysteine, kwas i b12 - homocysteine zbijam. Biorę foliany wg zalecenia i acard od 15 dc. Jestem pod kontrolą poradni żył na skawińskiej w Krakowie bo mam na prawej nodze zaczątek (korzeń) wadliwej żyły (usg doppler żył kończyn dolnych bez cech zakrzepicy, ale ddimery 1200 już, fibrynogen, kardiolipinie itp. w normie... mąż ma R2 hetero i PAI homo a koagulogram i ddimery w normie). Moja tarczyca ok. Badania z listy po poronieniu już chyba całe zrobione (wyj. Antykoagulat toczniowy ale jego zrobie w ok. 4 tc).
    Już wiem, że będę faszerowana clexanem ze względu na 2 poronienia i ddimery i jeszcze podobno wiek (nie wiem jakie miałam wcześniej bo nie badalam przy 1 ciąży) - bardzo stara jestem 34 lata w tym roku....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    ...
    Pisałam już też, że na Mthfr nie przepisuje się ŻADNYCH, powtórzę ŻADNYCH, zastrzyków...
    Docent Milewicz z Krakowa uwzględniając to i ddimery (pomimo, że w ciąży są podwyższone) przepisuje. Bereza z Kopernika też (jedna szkoła). Nie zaznaczam, że to jest dobre - u niego (Milewicz) żelazny zestaw.przy poronieniach to podstawa (też.pamietam w poczekalni była dziewczyna lat 38 - 1.ciąża syn ok ..kolejne dwie poronione i 4 z córką na zastrzykach dopiero się udało)

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a więc tak , ja robiłam badanie u genetyka na fundusz wiec zostały mi zbadane 4 panele.... a w tym PAI niestety nie było....;(
    MTHFR / c.665C>T (C677T) - STWIERDZONO ZMIANĘ
    MTHFR / C.1286>C ( A1298C) - PRAWIDŁOWY
    PROAKCELARYNA / c.1601G>A (G1619A)- PRAWIDŁOWY
    PROTROMBINA / C.*97G>A ( 20210G>A) - PRAWIDŁOWY

    To są moje wyniki...

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOdam ZE badanie było robione ze śliny ....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    MTHFR masz hetero? Jeśli tak masz jak ja i wg statystki ponad 50% Europejczyków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2018, 17:50

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    MTHFR masz hetero? Jeśli tak masz jak ja i wg statystki ponad 50% Europejczyków.




    Hej tam mam heterozygote... martwi mnie to ze w tym podstawoawym badaniu nie było tego PAI , wiec chyna bede musiała zrobic jeszcze raz prywatnie....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2018, 08:40

  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Hej tam mam heterozygote... martwi mnie to ze w tym podstawoawym badaniu nie było tego PAI , wiec chyna bede musiała zrobic jeszcze raz prywatnie....

    Agaa jak masz mozliwosc zbadaj poziom komorek NK i ANA1. One czesto sa powodem poronien.
    Ja bedac po drugim poronieniu przymierzalam sie do sprawdzenia immunologii bo caly czas czulam ze tu moze byc cos nie tak. Niestety odpuscilam i nastepna, trzecia ciaza tez zakonczyla sie poronieniem. Zrobilam badania i sie okazalo ze faktycznie immunologia jest winna.

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa1984 , napisz coś wiecej co to za badania , będe bardzo wdzięczna...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ANA to immunologia, przeciwciała - przy chorobach tarczycy też wychodzą ale tego jest sporo- jest chyba osobny wątek o tym gdzie wszystko ładnie wytłumaczone od a do z ;)

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 18:40

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, mthfr masz w homozygocie, więc wyłącznie metylowane witaminy (nie pół na pół): kwas foliowy, b12 i b6. Wcześniej należałoby jednak zbadać ich poziomy, włącznie z homocysteiną, by lekarz mógł wskazać dawkowanie (dla przykładu: ja mam kwas foliowy 800, b12 1000, b6 50). Co do V Leiden i PAI zapewne heparyna drobnocząsteczkowa plus ew. acard, jednakże i tu jest niezbędna wizyta u hematologa.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 18:40

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda mam takie same mutacje tylko MTHFR to drugie z A homo. Leiden hetero i Pai homo. Jestem po wizycie u hematologa i gina. Mam brać acard 150 mg cały czas plus heparyna od pozytywnego testu/bety. Dopiero wtedy może mi gin wypisać na refundację a acard już biorę. Na okres tylko lepiej szybciej odstawić bo teraz miałam przez to masakrę ;)
    Ogólnie to cieszę się że zrobiłam te badania po 1 poronieniu na własną rękę. Może dzięki temu kolejna ciąża będzie szczęśliwa

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 18:40

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, faktycznie, dużo tu tego wszystkiego i zapomniałam o Twoich wynikach. Daj znać jak wrażenia po wizycie u dra Potoczka :)

    Alex, ja przy trombofilii mam brać acard również w trakcie @ (zniknęły problemy ze skrzepami), choć jest tak, jak napisałaś, masakra ;) Heparyna także od pozytywnej bety, choć pewnie przy IVF już od transferu.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Ja właśnie kupiłam dziś acard i bd sobie łykać na własną rękę.
    A bierzesz wieczorem? Mówi się, że trzeba wieczorem.

    Ja biorę wieczorem.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ na watku "Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami" jest mnostwo informacji na temat ANA i NK, bardzo duzo cennej wiedzy :)

    Magda, ja biore Acard wieczorem. Gin genetyk powiedzial mi ze Acard brany rano ma wlasciwosci bardziej przeciwzapalne a wieczorem rozrzedzajace krew.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    c55frjjgkyizwxfz.png
‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ