X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 24 lipca 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Hej dziewczyny byłam wczoraj u kolejnego lekarza, który powiedzial
    ;'' ze na te mutacje to się juz nie patrzy''.. no pisze jak byk ze to są główne przyczuny poronień!! zapytał czy się staralismy powiedziałam ze tak, wiec mnie nie zbadał..wiadomo... po czym powiedział ze możemy podawac zastrzyki ale on to idzie na urlop i zebym przyszła po miesiączce a co wtedy jak by sie udało nie no jstem załamana, bezradna nie trafiłam znowu na kompetentnego lekarza tylko kase ciągną odemnie... jestem załamana, musiałam tutaj napisać bo niechce już o tym rozmawiać z rodzina bo kazdy sie tylko mądrzyc umie (teciowa: a mogłas powiedziec ta, siak i n najmądrzejsza jest) nie bede juz nikomu mówiła ze chodzę po lekarzach...

    Aga a jakie masz dokładnie mutacje?

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 24 lipca 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni** ma mutację MTHFR heterozygotyczną

  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 24 lipca 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, ale ktora mutacje 1298 czy 677?

    Widze ze nie masz szczescia do lekarzy? W Kielcach chyba ciezko trafic na takiego od mutacji...

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 24 lipca 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam mutacje MTHFR, i tak trafiłam do ginekologa który zna mutacje i do poradni genetycznej i do hematologa. Z tego co ja się dowiedziałam to tak MTHFR nie wpływa na nadkrzepliwosc a to już dobrze natomiast ja suplementuje się folianem i Wit B6 i B 12. Homocysteina w ciągu 3,5 miesiąca spadła z 9.3 do 5.5. A Ty masz jakieś leki przepisane?

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 25 lipca 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej tak suplementuje COPMOSITA MAMA i Folianem firmy Solgar, zaczynałam z homocysteiną 10,23 po miesiącu stosowania spadła na 6,02 i kwas foliowy 35,72 genetyczka kazała odstawić folian Solgara, a i jeszcze acard biorę....
    Genetyczka dała zielone świaatło a lekarze mówią ze ta mutacją nie trzeba sie przejmowac....już mam dośc byłam u dwówch i załamka totalna...

  • Mynia2314 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 25 lipca 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Hej tak suplementuje COPMOSITA MAMA i Folianem firmy Solgar, zaczynałam z homocysteiną 10,23 po miesiącu stosowania spadła na 6,02 i kwas foliowy 35,72 genetyczka kazała odstawić folian Solgara, a i jeszcze acard biorę....
    Genetyczka dała zielone świaatło a lekarze mówią ze ta mutacją nie trzeba sie przejmowac....już mam dośc byłam u dwówch i załamka totalna...
    Pierwszą ciążę poroniłam niewiedząc o mutacjach przy drugiej miałam foliany i modulatory plus acard i Clexane, urodziłam zdrowe dziecko, takie gadanie lekarzy że mutacje nic nie znaczą są straszne. Większość poprostu nie wie co z nimi zrobić więc mówią że są nie groźne a to nie prawda

    Mynia2314
    M-Asthenospermia, Teratozoospermia, Oligospermia, zły MSOME 0% prawidłowych plemników, 2,5% I klasy, ŻPN.
    Ja -MTHFR A1298C hetero i PAI-1 4G hetero, zły wynik CBA cytokiny

    2 transfery, 2 ciąże, 1 szczęśliwe urodzenie :-) <3 3040 gram 51 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mthfr nie jest powodem poronień o ile suplementuje się folian. Jeśli jest hetero, to tym bardziej można brać obie formy kwasu zwykła i zmetylowana. Jeśli występowałby polimorfizm Pai, to już można zacząć stosować Acard a jeśli ta mutacja jest homo, to zdarza się że lekarze włączają heparynę od owulacji lub od pozytywnego testu ciazowego. Samo Mthfr nie upoważnia do stosowania heparyny! Zrozumcie to
    Lekarze którzy nie chcą dawać zastrzyków w takim przypadku, to nie konowały, tylko raczej wiedzą co robią. Czy heparyna jest konieczna trzeba by zrobić pełen profil krzepliwości (z 6badan się na to sklada).

    Po poronieniach powinno się zacząć badać immnologie i kariotypy a nie uczepiac się tych mutacji, które ma 70% społeczeństwa

    Hałasianka, Bardolka, Ewa1984, _Polanka_, Klara Wysocka, m_d_f, Magda - mbc, Mynia2314 lubią tę wiadomość

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO właśnie ja też to wiem moja kuzynka mia tą samą mutację tyle poronień , ale pomogli jej lekarze w warszawie.... ja na właśną reke robie badania jak zaniosłam i pokazałam ginekologom to nic popatrzyli i nic,,, sama zapytałam o zastrzyki to dopiero wtedy pow jeden ze mozemy podać i kiedy spóżnimi się miesiączka 1-2 dni to zrobić bthcg i przybic po zastrzyki..ale dopierio jak zapytałam... jestem załamana dziewczyny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czym jesteś załamana? bo nie rozumiem. Poroniłas kilka razy, tak?
    Widocznie u kuzynki był większy problem niż same mutacje, skoro zajmowali się nią lekarze gdzieś w klinice pewnie.
    Ja o mutacjach wiem od roku, stosowałam Acard, później miałam podczas IUI zastrzyki z heparyny, bo mam Pai homo, Ty masz ten polimorfizm??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2018, 09:25

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem załamana ponieważ nie mam lekarza , wszyscy olewają sprawe Mutacji .TAk jak pisałam we wczesniejszych postach . Więc 2 poronienia pierwsze w 7tyg, druge w 8-9.. ciąże obumarłe, krwiak, łyżeczkowania. Mthfr heterozygota

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję strat, ale dziewczyno uwierz ,że taka mutacja nie jest przyczyną poronień!
    Badałaś homocysteina i poziom kwasu? To pierwsze jest ważniejsze niż całe te mutacje. Ona mówi tylko o tym, że przyswajasz w 50% kwas foliowy i 50% potrzebujesz folianów. Trzeba się w nie zaopatrzyć i tyle.
    Ja bym porobiła badania z immunologii przy poronieniach a nie czepiała się tej cholernej mutacji, która jak pisałam ma 70% społeczeństwa i kobiety z nią normalnie zachodzą i rodzą zdrowe dzieci.
    Badałaś polimorfizm Pai?
    Udaj się najlepiej do Paśnika do Łodzi (cała Polska do niego jeździ) on jest immnuo i Cię pokieruje. Zleci ewentualne badania i powie co i jak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2018, 09:38

    sylwia80, Bardolka, Klara Wysocka, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sęk w tym ze jedni mówią tak drudzy tak. Czyli wcale to nie musiało być przyczyną tylko coś innego , no to już wogóle sie załamie...Lekarze kazali się starac, wiec sie staralismy .. Badałam kwas 35,75 odstawiłam ffolian solgara , biore Composita Mama gdzie jest jeden i drugi .... Homocysteina z 10,23 spadła na 6,02

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 25 lipca 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mynia2314 wrote:
    Pierwszą ciążę poroniłam niewiedząc o mutacjach przy drugiej miałam foliany i modulatory plus acard i Clexane, urodziłam zdrowe dziecko, takie gadanie lekarzy że mutacje nic nie znaczą są straszne. Większość poprostu nie wie co z nimi zrobić więc mówią że są nie groźne a to nie prawda


    Mynia ty masz MTHFR hetero? czy jeszcze coś innego? jak możesz napisz jak przebuegała ciąża na żelaznym zestawie jaki poziom homocysteiny kwasu foliowego miałaś?

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 25 lipca 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, po ciąży zostały mi następujące leki do odsprzedania:

    Neoparin 0,4ml, 2 opak. (pełne po 10 ampułkostrzykawek), 1 opak. (rozpoczęte, 5 ampułkostrzykawek), ważność do 01.2021, za cenę łączną 160 PLN

    Lutinus 100mg, 11 tabl., ważność do 11.2019, za cenę 45PLN

    DHEA Eljot 25mg, 1 opak. (pełne 30 tabl. ), 1 opak. (rozpoczęte 20 tabl.), ważność do 09.2018, za cenę łączną 50 PLN

    Folian quatrefolic 400 Swanson, otwarta fiolka, ok. 10 kapsułek – dorzucę gratis dla chętnej osoby.

    Możliwa wysyłka. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu na priv.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Sęk w tym ze jedni mówią tak drudzy tak. Czyli wcale to nie musiało być przyczyną tylko coś innego , no to już wogóle sie załamie...Lekarze kazali się starac, wiec sie staralismy .. Badałam kwas 35,75 odstawiłam ffolian solgara , biore Composita Mama gdzie jest jeden i drugi .... Homocysteina z 10,23 spadła na 6,02
    Ogarnij się.
    Napisałam Ci do kogo możesz się udać, możesz mieć daleko do Łodzi, ale jeżdżą tam pary z całej Polski. Doc Paśnik jest najlepszy jeśli chodzi o immunologię przy staraniach i sprawach związanych z poronieniami. Trzeba wziąć się w garść i przestać się załamywać tylko działać. Ja też trafiłam na 10 beznadziejnych lekarzy zanim trafiłam na tego dobrego

    sylwia80, Ewa1984 lubią tę wiadomość

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 lipca 2018, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Sęk w tym ze jedni mówią tak drudzy tak. Czyli wcale to nie musiało być przyczyną tylko coś innego , no to już wogóle sie załamie...Lekarze kazali się starac, wiec sie staralismy .. Badałam kwas 35,75 odstawiłam ffolian solgara , biore Composita Mama gdzie jest jeden i drugi .... Homocysteina z 10,23 spadła na 6,02

    Kilkukrotnie i ja i inne Dziewczyny pisały Tobie już wcześniej to, co przed chwilą Selina, ale Ty naprawdę uczepiłaś się tych mutacji i słuchałaś Dziewczyn, które 1) są mniej doświadczone, 2) nakręcały Ciebie i wspierały w panikowaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2018, 00:30

    Selina, sylwia80 lubią tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 26 lipca 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, po co te nerwy? myślałam że to jest forum wsparcia a nie opierniczania..., Nie '' Uczepiłabym sie'' tej mutacji gdyby nie fakt, iż moja kuzynka po 4 poronieniach , wykonanym badaniu na mutację okazało się ze ją ma, po włączeniu suplementów i zastrzyków urodziła córeczkę,(tylko leczyła się w warszawie.) ona ma tę mutację moja starsza siostra ma też tą mutację (1 poronienie za sobą) i ja mam tę mutację ( 2 poronienia za sobą)...szukałam porady , dziękuję za nazwisko Doc Paśnik...

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 26 lipca 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami trzeba kogoś opierniczyc zeby zaczął działać a nie użalał się. Żeby uregulować homocysteine i witaminy z grupy B niektóre z nas potrzebuje więcej czasu.
    Podam Ci swoj przykład ja mam homozygote 1298 i nie mogę zajść w ciąże, nie sadze żeby to było z powodu mutacji, ale badam regularnie witaminy i homocysteine. Moja siostra która miała dwa poronienie nie ma żadnej mutacji. Nikt na 100 % nie odpowie Ci z jakiego powodu było poronienie. To ze ktoś z rodziny tak miał to nie znaczy ze Ty na 100 % z tego samego powodu tez miałaś.

    Często lekarze niezależnie czy ktoś ma mutacje czy nie jak było wiele poronień to włączają heparynę.

    Masz mthfr 1298 czy 677 ?

    Paśnik przyjmuje tez w dwie soboty w miesiącu w Warszawie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2018, 09:27

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 26 lipca 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mthfr 677.. biorę się w garśc... dzieki

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 lipca 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Witam, po co te nerwy? myślałam że to jest forum wsparcia a nie opierniczania...,

    Oczywiście, że wsparcia, także - jednakże puste frazesy typu "kochana, będzie dobrze", "nie martw się, na pewno będzie dobrze", "niedługo zostaniesz mamusią" itp. działają tylko przez chwilę, bo po latach starań rozumiesz, że na niektóre stany rzeczy nie masz wpływu i nikt nie zagwarantuje Tobie, że na pewno się uda.

    Dlatego warto wziąć się w garść i posłuchać konkretów, merytorycznej argumentacji oraz wskazówek kogoś bardziej obeznanego w temacie i doświadczonego.

    Żadna z nas nie stara się być złośliwa.

    sylwia80, lipcowka86, Magda - mbc, Selina lubią tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
‹‹ 167 168 169 170 171 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ