X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Niedrożny jajowód... czy komuś się udało?
Odpowiedz

Niedrożny jajowód... czy komuś się udało?

Oceń ten wątek:
  • Mamainprogress Koleżanka
    Postów: 66 17

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Ja zaszłam w ciąże w cyklu po sHSG wiec mi pomogło, 6 miesięcy starań. Jeden jajowodów Ok drugi częściowo nie drożny, płyn przeszedł częściowo po 2 podaniu.

    Także Udrażnianie często pomaga.

    Starania o ❤️ Od 2021 marzec
    1 ciąża - październik 2021 💔 7tc
    3 IUI - Lipiec 🍀
  • Izaja Autorytet
    Postów: 486 154

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamainprogress wrote:
    Cześć Dziewczyny!

    Ja zaszłam w ciąże w cyklu po sHSG wiec mi pomogło, 6 miesięcy starań. Jeden jajowodów Ok drugi częściowo nie drożny, płyn przeszedł częściowo po 2 podaniu.

    Także Udrażnianie często pomaga.

    Hej :) gratulacje! Byłaś na selektywnym HSG w Lublinie?

    35 lat
    Starania 09/2020
    30.09.2021- histeroskopia, usunięcie polipa
    Dwurożna macicy 😞 wykluczone
    Niedoczynnosc tarczycy- hormony uregulowane
    11.12.2021- niedrożne jajowody
  • Mamainprogress Koleżanka
    Postów: 66 17

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaja wrote:
    Hej :) gratulacje! Byłaś na selektywnym HSG w Lublinie?

    Hejka teraz czytam dokładnie i coś pomyliłam moj zabieg to był Sono-Hsg a nie selektywne Hsg wiec sorki za wprowadzenie w błąd, myślałam ze to to samo.

    Po Sono- Hsg w tym samym cyklu zaszłam w ciąże a zabieg był robiony w Krakowie. Pozdrawiam :)

    Starania o ❤️ Od 2021 marzec
    1 ciąża - październik 2021 💔 7tc
    3 IUI - Lipiec 🍀
  • karoleczka Przyjaciółka
    Postów: 61 38

    Wysłany: 13 marca 2022, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W miniony piątek przeszłam shsg. Jajowody udrożnione. Kontrast przeszedł płynnie. Bol niesamowity, ale da się przeżyć. Ekipa wspaniała. Czułam się bardzo zaopiekowana. Teraz miesiąc przerwy i można rozpocząć starania... Minął rok odkąd zaczęliśmy się starać i po pół roku usłyszałam diagnozę niedrożnych jajowodów. Sono hsg i laparoskopia wcześniej wykonane nie udroznily jajowodów. Oby teraz się udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2022, 11:36

    KisSzilva, Dominika96, Cleo 82 lubią tę wiadomość

  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • asymetryczna_ Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 24 września 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda.
    Jestem po 3 ciążach. Pierwsza bezproblemowa, z której mam córkę. W tamtym roku kolejna ciąża, poronienie zatrzymane w 5tc, zakończone łyżeczkowaniem. I w tym roku w marcu na deser- pozamaciczna z usunięciem lewego jajowodu. Wszystkie ciąże z lewego jajnika...obawiam się, że prawy jajowód lub jajnik nie funkcjonują najlepiej. Ostatnio niby pęcherzyk dominujący był w prawym jajniku, ale ciąży nie ma..mamy czas do końca roku, a później mam mieć badanie drożności i może jeszcze histeroskopię. Hormony, wymazy na uropatogeny robiłam, wszystko ok, prawa strona byla tez sprawdzana podczas laparoskopii, ale bez drożności.
    Czy któraś z Was miała podobną sytuację i udało się naturalnie zajść w ciążę?
    Czekam na jakąś pozytywną historię bo tracę już nadzieję..😪

  • wiktoria111 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 24 września 2022, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do inseminacji domacicznej to ja wybrałam właśnie Olmedical. Tutaj zajął się mną doktor Sławomir Olek, ogólnie bardzo zadbał o to by cały zabieg odbył się w miłej atmosferze, bym nie odczuła żadnego stresu ani dyskomfortu. Szczerze mówiąc wszystko odbyło się bardzo sprawnie, a ja nareszcie zostałam mamą

  • Asiniel Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 18 listopada 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, przychodzę do Was ze szczęśliwą historią. Mąż ma obniżone parametry nasienia z powodu żylaków powrozka nasiennego (laparoskopowo w 11.2019 usunięto z lewej strony zylaki). Ja z hiperprolaktynemią i PCOS oraz niedroznoscia prawego jajowodu (jajowód hypotroficzny) stwierdzoną w 08.2020r. Przyjmowałam Aromek na wywołanie owulacji i w trzecim cyklu (pierwszym po stronie droznego jajowodu) udało się zajść w ciążę 😍 dziś córka ma 14 miesięcy i jest naszym ogromnym szczęściem ❤ teraz jesteśmy w trakcie starań o rodzeństwo dla córki, dwa nieudane cykle za nami, aktualnie cykl z owulacją po stronie niedroznego jajowodu 😔 szukam na forum wsparcia od Was o sile na starania o kolejnego dzidziusia ❤ mam nadzieję że mój wpis doda Wam energii do działania i wiary w cuda 💪

    KisSzilva lubi tę wiadomość

  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 19 listopada 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiniel wrote:
    dziś córka ma 14 miesięcy i jest naszym ogromnym szczęściem ❤ teraz jesteśmy w trakcie starań o rodzeństwo dla córki, dwa nieudane cykle za nami, aktualnie cykl z owulacją po stronie niedroznego jajowodu 😔
    Hej! Ja jestem po udrażnianiu w 2018r, w ciążę zaszłam po roku od udrażniania, dziś córka ma prawie 2,5 roku i też staramy się o rodzeństwo dla niej. Jak na razie 3 cykle za nami i ciąży nie ma :( Trochę się boję, że jajowody mogły znów zarosnąć :( :(

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • Asiniel Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 19 listopada 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiałam czy jest taka możliwość 🤔 chorujesz na endometrioze? Bo myślę że z nią najszybciej można nabawic się zrostów i niedrożności 😏 monitorujesz cykle? Przy udraznianiu stwierdzono u Ciebie oba jajowody drożne? U nas też aktualnie trzeci cykl starań, dwie owulacje po stronie niedroznego jajowodu i jedna po dobrej stronie ale fasoleczki brak, mam nadzieję że za jakiś czas się uda 😍 też myślę o nasieniu męża czy mogło się pogorszyc 😏 z dzieckiem już tak nie pilnuje się zdrowego trybu życia jak to było przy staraniach o pierwszą ciążę 😅

  • KisSzilva Ekspertka
    Postów: 228 67

    Wysłany: 22 listopada 2022, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mówił lekarz po udrażnianiu to tak - może się tak zdarzyć, że znów zarosną :( Endometriozy nie mam, a przynajmniej do tej pory żaden lekarz jej nie stwierdził. Ja miałam mnóstwo zrostów w brzuchu, bo jak byłam dzieckiem to pękł mi wyrostek, dostałam zapalenia otrzewnej i przez to porobiły mi się zrosty, no i niedrożność też najprawdopodobniej przez to powstała. Cykli nie monitoruję, teraz jedynie testy owulacyjne robię. Niestety musieliśmy się przeprowadzić i tutaj mam bardzo mocno ograniczony dostęp do lekarzy itp. Więc póki co tylko testy owu muszą mi wystarczyć ;) Przy udrażnianiu oba jajowody udało się udrożnić, no ale właśnie lekarz mówił, że mogą znów zarosnąć :/ I masz 100% rację, teraz już się tak człowiek nie pilnuje ze zdrowym trybem życia, ja wcześniej ćwiczyłam kilka razy w tyg, a teraz po prostu nie mam na to już siły :D
    Trzymam kciuki za nas obie - i mam szczerą nadzieje, że za jakiś czas (oby jak najszybciej!) napiszemy tu, że się udało :D

    Asiniel lubi tę wiadomość

    km5sio4p3vm4xhh4.png
    Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znosić deszcz...
    Starania od czerwca 2013r
    17.09.2014r - Laparoskopia + cystektomia jajnika lewego + HSG
    11.10.2018r - sHSG Lublin - udrożnione obydwa jajowody
    01.11.2019r - dwie krechy na teście :D
    19.02.2020r - To DZIEWCZYNKA!
    09.06.2020r - Natalia jest już z nami! (36tc)
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4400 3540

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Po krótce moja historia.
    Jestem w trakcie starań o drugie dziecko.
    O córkę starałam się 2 lata. Dopiero po selektywnym hsgz użyciem mikronarzedzia udało się zajść w pierwszym cyklu. Rok po porodzie zaczęłam starać się o drugie. 2cs i ciąża pozamaciczna 😬. Obyło się bez ingerencji chirurgicznej, podano metotreksat. Po pół roku ponownie wykonałam selektywne hsg. Drożne jajowody, ale od pół roku brak ciąży. Jest pod opieką lekarza z kliniki. Wczoraj zrobił mi sonohsg w celu "przeplukania" jajowodów. Ani ja ani lekarz nie spodziewał się wyniku. Oba niedrożne, 3krotna próba i nic a nic, oba nie puściły. Dostałam skierowanie na laparoskopie, żeby sprawdzić co jest grane. W razie czego mają usunąć w szpitalu zrosty zewnątrz i od środka kontrastem.

    Sama nie wiem co robić. W szoku jestem wyniku badania... Nie wiem czy iść na laparo czy znoeu na selektywne hsg (to będzie już trzecie..).

    Miałam wyrostek za małolata, cc i ciążę pozamaciczna, dlatego też lekarka upiera się na laparo.
    Jakie są wasze doświadczenia? Nie wiem co robić 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2023, 13:19

    preg.png
  • Marikamb Autorytet
    Postów: 297 303

    Wysłany: 12 października 2023, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam nadzieje, ze wątek odżyje.

    Jestem świeżo po HyFoSy na którym udało się udrożnić prawy jajowód. Lewy niestety niedrożny, prawdopodobnie ze zrostami.

    Szukam szczęśliwych historii i mądrych głów, które doradzą czy poddawać się zabiegowi, próbować naturalnie, czy może już kontaktować się z klinika.

    🌸

    🏋️🏃‍♀️

    Marzec 2022 8tc 💔 poronienie wstrzymane - łyżeczkowanie 😭

    Starania od VI 2022

    💁‍♀️
    AMH 2,69 ng/ml
    TSH - 2,020
    9.11 - wykryty 1 mały guzek tarczycy

    Mutacja MTHRF 1298A > układ heterozygotyczny

    Badanie drożności 10.10.23
    Prawy jajowód drożny
    Lewy jajowód niedrożny

    💁‍♂️
    Badania nasienia:
    Objętość: 3,9ml
    PH: 7,8

    Liczba plemników: 18 330 000
    Liczba plemników w ejakulacie: 71 490 000

    Żywe plemniki: 78,5%
    Ruch szybki: 32%
    Ruch wolny: 16%
    Ruch inny: 15%
    Nieruchome 37%

    Morfologia: 3%


    11.12.2023 - IUI ❌

    31.01.2024 - IUI ❌

    27.02.2024 - IUI
  • OvuFriend

    Wysłany: 12 października 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ostatni moment, aby otrzymać darmowy abonament Premium lub voucher na badania!! :)

    Masz PCOS lub zaburzenia tarczycy (niedoczynność, nadczynność lub Hashimoto) potwierdzone diagnozą w ciągu ostatnich 2 lat? Podziel się z nami anonimowo swoimi wynikami w celach naukowych i otrzymaj prezent!

    Jak to działa?

    ❣️Napisz do nas na [email protected] w temacie maila wpisując PCOS / tarczyca i załącz zdjęcie lub skan swoich wyników badań potwierdzających diagnozę.

    ❣️Otrzymaj darmowy voucher na wybrane badania hormonalne z krwi w pobliżu Twojego zamieszkania LUB bezpłatny dostęp Premium do aplikacji OvuFriend do śledzenia cykli i ciąży ❤

    Czekamy na Twoją wiadomość - [email protected] 🙂

    Pula voucherów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

    P.S. Jeśli już wysłałaś nam swoje wyniki, zignoruj ogłoszenie. Dziękujemy za Twoje dotychczasowe wsparcie 🍀

  • Kzz Autorytet
    Postów: 674 243

    Wysłany: 12 października 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikamb wrote:
    Hej, nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam nadzieje, ze wątek odżyje.

    Jestem świeżo po HyFoSy na którym udało się udrożnić prawy jajowód. Lewy niestety niedrożny, prawdopodobnie ze zrostami.

    Szukam szczęśliwych historii i mądrych głów, które doradzą czy poddawać się zabiegowi, próbować naturalnie, czy może już kontaktować się z klinika.

    🌸
    Hejka!
    U mnie po histerolaparoskopi zdiagnozowano jeden jajowód całkowicie niedrożny, cały zrośnięty. Bez możliwości udrożnienia, drugi udrożniony po kilku próbach. Z tego też względu , lekarz kieruje nas na in vitro. Kilka miesięcy stymulacji po zabiegu bez rezultatu w postaci ciąży :/

  • Pauuulaa Autorytet
    Postów: 2094 1057

    Wysłany: 12 października 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikamb wrote:
    Hej, nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam nadzieje, ze wątek odżyje.

    Jestem świeżo po HyFoSy na którym udało się udrożnić prawy jajowód. Lewy niestety niedrożny, prawdopodobnie ze zrostami.

    Szukam szczęśliwych historii i mądrych głów, które doradzą czy poddawać się zabiegowi, próbować naturalnie, czy może już kontaktować się z klinika.

    🌸
    Witam, ja zaslam na cyklu w ktorym mialam robione hsg. Ponadto niedrozny jeden jajowód, amh powyzej 13 (policystyczne jajniki) udalo sie za pierwszym podejsciem do iui- cykl stymulowany ( lametta +ovitrelle) moj cud wlasnie skończył 9 miesiecy 😀
    My korzystaliśmy z pomocy kliniki.

    Marikamb lubi tę wiadomość

    age.png

    28.08.2012- 26tc (*) Laura- wewnątrzmaciczne obumarcie płodu- uogólniony obrzęk

    2018- azoospermia - zespół klinefeltera
    2020- przygotowania do iui
    Cytologia grupa 3- dalsza diagnostyka HPV 16- zmiany przednowotworowe , biopsja -cin 3
    11.2021- konizacja szyjki macicy
    03.2022- Powrót do kliniki 😁
    04.2022- sono hsg - lewy jajowód niedrożny
    1iui- 26.04.2022 udane :)
    09.05 pozytywny test
    10.05 beta hcg 90.1/12.05 beta hcg 214
    24.05-5t3 jest pęcherzyk z zarodkiem
    07.06 -8t2 mamy serduszko 😍 crl 16 mm.
    24.06 10t5-crl 36.7 mm tętno 170 🥰.
    04.07 prenatalne - 12t1-crl 5.16 cm tętno 168 ,NT 1.6 🥰
    19.07 14t2- tętno 157
    09.08 17t2 175g czekamy na synka💙
    29.08 - 20t2 połówkowe 🆗 350g 21t3- 392g/24t6-670g / 28t6-1400g/31t2- 1900g /32t3-2100g/35t3-2800g /37t3-3400g

    Piotruś 38t6d / 3950g /56cm
    styczeń 2023
‹‹ 13 14 15 16 17
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ