X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po kolejnej wizycie. Dużo pęcherzykow ale wolno rosną więc dalej gonal f 225 i w poniedziałek znowu kontrola... Po co wogole badanie krwi przed usg? Coś lekarz wspomniał że wynik mam 7... Ale co to jest?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga to dobrze że masz tyle USG a nie wszystko na oko ;-) przynajmniej mają nad tym kontrole ;-) Ja w Riks miałam też badanie krwi : estradiol i progesteron ale mi nigdy nie mówili jaki są wyniki tylko że są ok ;-)

    Jak się czujesz ?

    Trzymam kciuki za poniedziałkowy podgląd ;-)

    W Porsgrunn nie ma badania krwi ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda jak czesto masz wizyty w Klinice w Porsgrunn. Fakt ja mam dopiero w marcu, ale juz sie stresuje :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati ja miałam tylko jedną kontrole ;-) ale to moja trzecia stymulacja więc wiedzieli już jak reaguje na leki ;-) za pierwszym razem jest tych kontroli więcej ;-)

    Kontrole mogą być też w Oslo - pytali się czy chce w Oslo czy u nich bo wiadomo dojazd prawie 2 godziny do Porsgrunn ale ja chciałam mieć kontrole u nich ;-)


    Kontrola była w piątek , na punkcję jadę w środę , transfer ( jak będzie "kogo" transferować ;-) ) w piątek lub poniedziałek ;-) czyli 3 razy ;-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2018, 21:52

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati ja miałam tylko jedną kontrole ;-) ale to moja trzecia stymulacja więc wiedzieli już jak reaguje na leki ;-) za pierwszym razem jest tych kontroli więcej ;-)

    Kontrole mogą być też w Oslo - pytali się czy chce w Oslo czy u nich bo wiadomo dojazd prawie 2 godziny do Porsgrunn ale ja chciałam mieć kontrole u nich ;-)


    Kontrola była w piątek , na punkcję jadę w środę , transfer ( jak będzie "kogo" transferować ;-) ) w piątek lub poniedziałek ;-) czyli 3 razy ;-)
    Dziekuje bardzo za odpowiedz. Ja chyba tez bede do nich jezdzila. Bo tym w Oslo to juz nie wieze :-).
    Alda trzymam kciuki z calego serca oby sie udalo.

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Kaktus ja robiłam histeroskopie w Polsce. Przed transferem mrożonego zarodka miałam kontrole w Riks w Oslo u polskiego lekarza i on powiedział żebym zrobiła sobie tą histeroskopie. Nie zagłębialam tematy tutaj bo wiadomo kolejki. Poleciałam do Polski umówiłam się w prywatnym szpitalu i tyle.

    Masz w Norwegii swojego ginekologa ? Najlepiej iść do niego i niech Cię wyślę na to badanie (hysteroscopi) .
    W klinice Ci tego nie zrobią.


    Tak mam tu ginegologa ale teraz zanim dostane sie do fastlege zeby dal mi skierowoanie do ginekologa a pozniej za nim ona da mi time to minie chyba ze dwa miesiace....:( zobaczymy co mi powiedza we wtorek w klinice ....

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda - czuje się dobrze.. Nic, żadnych skutków ubocznych już nie mam.... Z jednej strony dobrze ze tyle kontrolnych usg ale z drugiej martwię się że nie urosna ile trzeba i że uttak będzie za wcześnie..

  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , ja akurat wrocilam do domu po kontroli u mojego gin, wychodzi na to zevtym razem jakiegos oszałamiającego wyniku nie ma ale po każdej stronie po kilka pęcherzyków jest , jak zwykle u mnie lewa strona produkuje więcej

  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz czekam na tel z porsgrunn na kiedy będzie pick up,
    Aggga a Twój ultralyd dzisiaj jak?

  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna czy robisz dziś test?

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja wrote:
    Hannanna czy robisz dziś test?

    Hej.Dzisiaj? Nieee..zdecydowanie za wcześnie. Nie wiem czy w ogóle zrobię. Skierowanie na test z krwi mam na 26.01 i jeśli do tego czasu nie dostanę okresu to wcześniej raczej nie zrobię. Nienawidzę tego uczucia gapienia się w test sikany i jedyne co widzę to jedna kreska. Tym razem daruję sobie :)

  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej.Dzisiaj? Nieee..zdecydowanie za wcześnie. Nie wiem czy w ogóle zrobię. Skierowanie na test z krwi mam na 26.01 i jeśli do tego czasu nie dostanę okresu to wcześniej raczej nie zrobię. Nienawidzę tego uczucia gapienia się w test sikany i jedyne co widzę to jedna kreska. Tym razem daruję sobie :)
    Ojjjj to przepraszam , myślałam ze dzisiaj mijają Ci 2 tyg od transferu :)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Ja dziś po kolejnej wizycie. Dużo pęcherzykow ale wolno rosną więc dalej gonal f 225 i w poniedziałek znowu kontrola... Po co wogole badanie krwi przed usg? Coś lekarz wspomniał że wynik mam 7... Ale co to jest?
    Dobrze, że często Cię sprawdzają. U mnie za pierwszym razem przez niedopilnowanie poszło kiepsko bo ja się ciężko stymuluję i za późno miałam dawkę zwiększoną . Za 2 razem nie miałam żadnych badań przed podejściem i nikt nie wyłapał, że mam torbiel postymulacyjną przez co straciłam wszystkie pęcherzyki z tego jajnika.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja wrote:
    Hej dziewczyny , ja akurat wrocilam do domu po kontroli u mojego gin, wychodzi na to zevtym razem jakiegos oszałamiającego wyniku nie ma ale po każdej stronie po kilka pęcherzyków jest , jak zwykle u mnie lewa strona produkuje więcej
    Daj znać kiedy punkcja :)

    Dużo się tutaj będzie działo na dniach :). Trzymam kciuki za Was wszystkie!!

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Martaja Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Daj znać kiedy punkcja :)

    Dużo się tutaj będzie działo na dniach :). Trzymam kciuki za Was wszystkie!!
    Dzięki Mar2śka :) ja również trzymam kciuki za nas wszystkie, żeby w końcu jakieś pozytywne nowiny na forum :)
    Czy po konsultacji w Pl dostałaś może jakieś zalecenia do stosowania witamin? Które wspomagają zagnieżdżanie zarodka? Jabteraz biorę koenzym q10 ale nie codziennie bo tez nie chce przesadzić z tymi witaminami.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uffff... Jestem po wizycie... Pęcherzyki z 11-14 urosły na 20-22... W 2 dni... Więc za szybko. Mam odstawić zastrzyku i brać tylko spray. Jutro znowu kontrola. Któraś tak miała?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Uffff... Jestem po wizycie... Pęcherzyki z 11-14 urosły na 20-22... W 2 dni... Więc za szybko. Mam odstawić zastrzyku i brać tylko spray. Jutro znowu kontrola. Któraś tak miała?
    Ja nie mam pojęci o co chodzi, nie miałam tak nigdy .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja wrote:
    Dzięki Mar2śka :) ja również trzymam kciuki za nas wszystkie, żeby w końcu jakieś pozytywne nowiny na forum :)
    Czy po konsultacji w Pl dostałaś może jakieś zalecenia do stosowania witamin? Które wspomagają zagnieżdżanie zarodka? Jabteraz biorę koenzym q10 ale nie codziennie bo tez nie chce przesadzić z tymi witaminami.

    Biorę DHEA x 3 , kwas foliowy, coq10 x 2 na dzień, witaminę e

    Mam do Was pytanie. Przesyłałam swoje wyniki do novum . Wydawało mi się, że są ok bo wszystko w normie ale okazuje się, że mimo tego iż TSH mieści się w prawidłowym zakresie to wg informacji jaką dostałam jest stanowczo za wysokie i muszę w miarę szybko do endokrynologa się wybrać. Mój wynik to 3,07. Co o tym myślicie?? Na co w ogóle to TSH ma wpływ??.. Bo w Norwegii uważają, że jest super :P :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka TSH powinno być poniżej 2, a najlepiej ok 1,5. To że mieści się w normie, niestety ale te normy o kant D. Ja miałam powyżej 4 i nie wiedziałam że już wtedy miałam niedoczynność. A po roku było 14. Tylko wtedy już miałam wiedzą inną.
    Po kolejnym roku leczenia, po wzrostach i spadkach mam 1,7. Mam nadzieję że tak pozostanie.
    Za wysokie TSH może doprowadzić do poronienia albo płód będzie nieprawidłowo się rozwijał.
    Polecam Ci znalezienie dobrego endokrynologa, żeby nie z przypadku. Na stronie znanylekarz.pl poszukaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2018, 16:03

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Zoja !! Jak dostane wolne to lecę w weekend i postaram się na poniedziałek ,wtorek ogarnąć kogoś. A Ty leczysz się w Polsce czy w Norwegii?? Zastanawiam się czy takimi sprawami tutaj też zajmuje się rodzinny?? Bo pewnie będę musiała badania krwi wykonać za jakiś czas..

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 118 119 120 121 122 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ