X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda - wczoraj dostałam @ od jutra Femar i w przyszły piątek kontrola u gina .

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus my mimo ivf co miesiąc próbujemy naturalnie mając nadzieje ze tym razem w końcu sie uda. Próbować można a nawet trzeba

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patti- my całą stymulację nie zabezpieczaliśmy sie ale masz racje bo na ostatni raz przed punkcją nie doprowadziliśmy do Happy endu do środka

    pati1980 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Napiszecie mi jak dalej to wygląda, jak często USG itd?




    To już jest sprawa indywidualna - zależy jak zareaguszesz na stymulację,ile będzie pęcherzyków , jakiej wielkości będą pęcherzyki itd po kontrolnym USG stymulacja jest kontynuowana na tej samej dawce albo dawka jest zwiększana albo wyznaczają już termin punkcji .

    Ja miałam zawsze kontrole po 8 dniach zastrzyków i na tej wizycie już była ustalana data punkcji .

    Ale dziewczyny mają czasami kontrole co dwa dni ;-) - zależy jaka jest reakcja na leki ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 14:31

    Zoja36, Alutka 32 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Alda - wczoraj dostałam @ od jutra Femar i w przyszły piątek kontrola u gina .


    Super coś się zaczyna dziać :-)

    Mam pytanie dostałaś skierowanie na kontrole z kliniki do ginekologa w swojej okolicy ? Jak załatwia się taką kontrole? Trzeba mieć skierowanie ?






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 14:37

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Byłam w szpitalu, zrobili ultralyd i dostałam zastrzyki rozrzedzajace krew bo jestem lekko overstimulert... Znowu zastrzyki narazie przez około 25 dni


    O rany ........ Mam nadzieje że te zastrzyki Ci pomogą .

    Jak się czujesz ? Jest lepiej czy coraz gorzej ?





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 14:37

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda - sama sobie musiałam taka wizytę zamówić . Zadzwoniłam do swojego gina ( oczywiście nie miała wolnego terminu) ale jak powiedziałam ze to kontrola przed ivf, zalecenie przez Haugesund to znalazła czas !!

    Alutka
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda czuje ten brzuch ale da się żyć. Leżąca nie jestem na szczęście

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    To już jest sprawa indywidualna - zależy jak zareaguszesz na stymulację,ile będzie pęcherzyków , jakiej wielkości będą pęcherzyki itd po kontrolnym USG stymulacja jest kontynuowana na tej samej dawce albo dawka jest zwiększana albo wyznaczają już termin punkcji .

    Ja miałam zawsze kontrole po 8 dniach zastrzyków i na tej wizycie już była ustalana data punkcji .

    Ale dziewczyny mają czasami kontrole co dwa dni ;-) - zależy jaka jest reakcja na leki ;-)
    Dokładnie-sprawa indywidualna. Ja miałam usg co dwa dni(krótki protokół).

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!!
    Po pierwsze Hannanna ...ściskam mocno! Życzę Ci dużo siły i mam nadzieję, że szybko odnajdziesz moc do dalszej walki !

    Za pozostałe trzymam kciuki! Widzę, że czeka nas trochę testowania niebawem :) oby wszystkie testy miały II kreseczki !!.
    Aaaaa i gratuluję mrozaków!! Z tego muszą być piękne dzieci !! :)

    Ja wróciłam wczoraj z Polski. Robiłam ponownie badania i tym razem mam piękne TSH 1,3 :D ft3 i ft4 w normie. Doktor mówiła, że ostatnie wyniki mogły byc skutkiem stresu i zmęczenia lub te obecne obniżyły się po stosowaniu orgametrilu. Niestety dopiero we wtorek po wizycie odebrałam atpo (wynik 145 przy normie do 34) i atg (727 przy normie do 115) są poza normą więc chyba coś się dzieje. Wysłałam do lekarza i czekam na interpretacje.

    Dzisiaj dzwoniłam do novum z zapytaniem o kariotypy...i moje i męża są OK :D dawno się tak nie ucieszyłam. Teraz czekam do 7go lutego żeby sprawdzić na usg czy orgametrill wykurzył te paskudne torbiele . Jeśli wszystko będzie dobrze to umawiam się na wizytę startową...a jeśli nie to nie wiem bo nie pytałam :P Będę myśleć o tym jak zajdzie taka konieczność :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostalam wiadomosc z kliniki ze moje wyniki Tsh sa w normie. Wiec moze wtedy bylo cos nie tak. Chodz sama nie wiem co o tym wszystkim myslec. :-)

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:

    Ja wróciłam wczoraj z Polski. Robiłam ponownie badania i tym razem mam piękne TSH 1,3 :D ft3 i ft4 w normie. Doktor mówiła, że ostatnie wyniki mogły byc skutkiem stresu i zmęczenia lub te obecne obniżyły się po stosowaniu orgametrilu. Niestety dopiero we wtorek po wizycie odebrałam atpo (wynik 145 przy normie do 34) i atg (727 przy normie do 115) są poza normą więc chyba coś się dzieje. Wysłałam do lekarza i czekam na interpretacje.

    Najprawdopodobniej Hashimoto, pewnie czeka Ciebie usg tarczycy i wtedy będzie wiadomo. To też może być przyczyną niepowodzeń :(
    To już choroba cywilizacyjna :(

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka na wizycie u endokrynologa miałaś robione USG tarczycy???


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka na wizycie u endokrynologa miałaś robione USG tarczycy???
    Hej! No właśnie nie miałam, mam mieć na następnej wizycie bo w sumie nie było niepokojących wskazań. Niestety dopiero po wizycie odebrałam resztę wyników.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Najprawdopodobniej Hashimoto, pewnie czeka Ciebie usg tarczycy i wtedy będzie wiadomo. To też może być przyczyną niepowodzeń :(
    To już choroba cywilizacyjna :(
    Czy Ty masz Hashimoto zdiagnozowane?? Te moje wyniki takie dyskusyjne. Niby coś się dzieje ale tsh ft3 i ft4 w normie. Możliwe, że to dopiero początek choroby??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,co myślicie-jakieś dośiwiadczenia- co po 4 nieudanych próbach? Czekam aż mi wyślą plan. Najlepsze,że nie wiadomo co to będzie. Wielka niespodzianka. Co za żałość.

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam w ogóle samopoczucia? Jak się czujecie,jak żyjecie? Ja od wczoraj rozmyślam co dalej i nic mądrego mi do głowy nie przychodzi. Wcale nie jestem przekonana czy chcę dalej faszerować się tymi hormonami. A co,jak kolejny rok pójdzie na marne?Oczywiście,tego nie wiadomo.. ale ja wcale nie czuję,że jestem tu dobrze leczona. Książki można pisać o metodach leczenia tutaj :( Jak na razie jestem mega rozgoryczona. Mój nastrój jest kanapowo-szlafrokowy. Nic mi się nie chce :(

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Kaktus my mimo ivf co miesiąc próbujemy naturalnie mając nadzieje ze tym razem w końcu sie uda. Próbować można a nawet trzeba


    My tez caly czas probujemy ale nic :( a w dodotaku robie juz drugi dzien test na owulacje i negatywny wiec chyba ten miesiac odpada :(

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Nie Kaktus zarodek 5 dniowy nie może być rozmrażamy na 5 dni przed transferem Oni rozmrażają zarodki w dniu transferu ;-) Transfer będziesz miała 5 dni po swojej owulacji pewnie o to chodziło ;-)


    a wlasnie ze nie... pani mi powiedziala wczoraj ze jak bede miec test na owalacje pozytywny np w sobote czy w niedziele to mam do nich pisac i laboratorium wyjmie moj zarodek zeby sie rozmrozil i w piatym dniu jezeli bedzie ok to zrobia zaplodnienie

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus a który to dzien Twojego cyklu ? Moze Pani w informacji nie wie ,że Ty masz zamrożone zarodki pięciodniowe. Ja mam dwudniowe i tez jak będę miała owulacje to je rozmrożą i poinformują mnie kiedy będzie transfer najpierw bedą obserwować czy sie prawidłowo dzielą ale dłużej niż 5 dni sie zarodków nie trzyma. Moze jej chodziło o to ze jak dostaniesz owulacje to zarodek rozmrożą po pięciu dniach .

    Alutka
‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ