X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 21 września 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisze dam znak ciekawa jestem jak to wszystko wygląda z tymi kartami ciekawe kiedy wreszcie coś napiszą i co.Trzeba się chyba uzbroić w cierpliwość bo tu na wszystko mają czas ehhh norweska rzeczywistość.

    Madalada
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 21 września 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda..bardzo mi przykro, ze sie nie udalo ale nie poddawaj sie. Ja stracilam ciaze 4 razy ale jeszcze mam sile walczyc, wierze, ze nam sie uda dziewczyny :)

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 22 września 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem juz po wizycie. Troche sie zdziwil lekarz z chemy podejsc do IVF bo przeciez mam jajowod i zachodze w ciaze a ryzyko pozamacicznej jest tez przy in vitro i ze on probowalby naturalnie. Powiedzielismy, ze w szpitalu odradzali nam naturalne starania bo po zrostach pooperacyjnych ryzyko ciazy pozamacicznej jest teraz duzo wieksze i ze nie chcemy ryzykowac naturalnie. W koncu zgodzil sie na IVF. Dostalismy skierowania na badania i skierowanie na IVF do wypelnienia w domu ( czesciowo oczywiscie) i mamy je dostarczyc spowrotem do niego. Jak bedzie mial wszystkie wyniki, wysle dokumentacje do Porsgrunn ( powiedzielismy od razu, ze chcemy tam podchodzic do IVF). Aha, jeszcze dodal, ze lepiej jakby mi usuneli ten jajowod to nie byloby ryzyka, a w szpitalu mowili ze zostawili zebym mogla byc zakwalifikowana do IVF. Nic juz nie rozumiem...

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 22 września 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Wam, super ze nie daliscie zeby lekarz sie Was pozbyl i nie dal skierowania na badania. Z tego co piszesz to Wy cos wypeniacie i spowrotem odnoscie do lekarza , my jak sie decydowalismy to nic nie wypelnialismy lekarz wyslal skierowanie do kliniki i juz z kliniki przyslali nam wykaz jakie badania mamy zrobic i zostalismy zakwalifikowani. Pozniej przyslali termin pierwszej wizyty, pierwsza wizyta byla taka zapoznawcza lekarz wypytal co i jak i dalczego.

    Madalada
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 września 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wam Pelaska namieszali w głowach ;-) i bądź tu człowieku mądry............ ;-)

    Nikt Wam nie da gwarancji że ciąża przy wspomaganiu IN Vitro nie będzie pozamaciczna czytałam gdzieś że 5% ciąż po In Vitro to pozamaciczne, zarodki po transferze nie zagneżdzają się od razu w macicy ale pare dni "wędrują" sobie i w ten sposób mogą też trafić do jajowodu. Ale może skoro u Ciebie są zrosty to zarodek nie da rady "powędrować" do jajowodu ;-)

    Z drugiej strony jak by wycięli Ci też drugi to nie było by obaw o ciąże pozamaciczną- ale wiadomo że brak jajowodu to koniec z marzeniami o naturalnej ciąży a dla niektórych byłby to dramat......
    Oj ciężki orzech do zgryzienia..........

    Wszystkiego dowiecie się na pierwszej wizycie w klinice :-) Dobrze że lekarz dał się przekonać i wyśle Wam skierowanie :-) a potem to już z górki......... :-)




    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 22 września 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baczka12 chyba mu się nie chciało wypełniać naszych danych bo kazał nam to powypelniac. Resztę sam wypełni. Mówił że sam pracował przy in vitro 10 lat więc od razu dał nam skierowanie na badania. Mąż miał pobranie krwi dzisiaj ja mam określone dni kiedy mam iść...może wtedy szybciej pójdzie i będą wiedzieli jakie leki do stymulacji mi dać...
    Alda...namieszal okropnie. On co innego, szpital co innego...jakbym wiedziała, od razu bym mówiła żeby wycinali jajowod...Norwegia :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2016, 13:44

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 22 września 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po za tym większe ryzyko pozamacicznej mam przy naturalnych staraniach niż przy in vitro...

    Naganna lubi tę wiadomość

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 22 września 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pelaska z tym czy szybciej Wam umowia termin i zakwalifikuja do in vitro to nie wiadomo * zycze zeby to stalo sie jak najszybciej.Wiesz jakie u nich sa terminy i zaczym ustala termin no i jak zauwazylam z niczym sie nie spiesza, zawsze maja czas. Juz mnie czasem drazni to ich poczucie czasu. Czlowiek chcialby jak najszybciej a oni spowalniaja takie czasem odnosze wrazenie (

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 22 września 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    norweska rzeczywistosc ehhh

    Madalada
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 22 września 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety....ale ja probowac naturalnie nie bede..czekam cierpliwie na termin :)

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 22 września 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Porsgrunn ponoc sa mniejsze kolejki, wiec moze sie uda jakos zalapac na poczatek przyszlego roku ;)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 września 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Porsgrunn od wysłania podania do rozpoczęcia całej procedury czeka się góra 3 miesiące w Oslo 6-7 miesięcy ;-)

    W Porsgrunn na pierwszej wizycie są już konkretne terminy kiedy zacząć brać leki itd

    W Oslo pierwsza wizyta od wysłania podania to 4 miesiące na niej nie padają żadne konkretne informacje. Po tej wizycie czeka się jeszcze do 3 miesięcy więc różnica jest duża........










    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2016, 20:17

    e5skzzc.png


    [**]




  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 22 września 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Właśnie byłam na pierwszej wizycie w Porsgrunn i potwierdzam słowa Aldy - dostaliśmy konkretne terminy i recepty na wszystkie leki. Zaczynam spray do nosa za dwa tygodnie, potem dochodzą zastrzyki. Lekarz powiedział że tak naprawdę wszystko zależy od jakości jajeczek (a mi już stuknęło 38 lat), bo innych powodów nie znaleźli, chyba tylko to że wynik TSH miałam ciut wyższy od norweskiej krajowej. Staram się trzymać pozytywnych myśli ;)

    Pozdrawiam Was mocno :)

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 22 września 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Alda za informacje....slyszalam duzo pozytywnych opinii na temat Porsgrunn dlatego uparlam sie dzisiaj u lekarza, zeby nas tam wyslal.

    Szmivers..wysokie tsh moze byc problemem w utrzymaniu ciazy...ja jedna stracilam wlasnie ze wzgledu problemow z tarczyca ( nie wiedzialam, ze jestem chora). Wyszly mi zle wyniki. Oczywiscie sama do tego doszlam, bo tu lekarze twierdzili, ze wyniki sa w normie. Dzwonilam do Polskich lekarzy. Kazali przyjezdzac szybko bo trzeba bylo podac hormony tarczycowe, ktorych tutaj nie chcieli mi dac. Niestety nie zdazylam..prosto z lotniska w Polsce pojechalam do szpitala bo wszystko ze mnie wylecialo:( Zero wspolczucia ze strony norweskich lekarzy a wrecz obraza majestatu...Dlatego jak mozesz...dokladniej sprawdz tarczyce..lepiej dwa razy za duzo niz raz za malo...Trzymam kciuki za powodzenie calej procedury :)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 września 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Szmivers :-) To już bliżej niż dalej ;-)

    Jakie dostałaś zastrzyki ? Menopur czy inne ?

    Właśnie też się miałam zapytać o TSH , dostałaś jakieś leki ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 23 września 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szmivers super ze szybko wszystko poszło i sprawnie.Ja tez niedługo dołączę do Ciebie i będę zaczynała drugi raz bo za pierwszym się nie udało. Za dugim podejściem mam.miec zmienione leki i tez mam mieć spray do nosa za pierwszym razem nie miałam.

    Madalada
  • Nowa 3 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 września 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to sie calkowicie podlamalam. Czy faktycznie w Oslo jest taki dlugi okres oczekiwania? W sumie to juz chyba nie mam zadnej innej alternatywy tylko czekac.Bez sensu jest sie teraz przenosic do Porsgrunn.Nawet nie wiem czy to mozliwe.

    Czy ktora z was wie jak to wyglada po tej pierwszej wizycie w Oslo? Czy oni robia jakies badania? co jest powodem ze tak dlugo sie czeka. Czy po prostu mowia - do zobaczenia za 2 miesiace.

    Cholera. A mialam przeczucie zeby Porsgrunn wybrac, tylko moja lekarka zaczela mowic ze tu tacy swietni specjalisci sa.

    Zawsze powinnam sluchac siebie.

    Nowa 3
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 września 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa :-) po pierwszej wizycie w Oslo jesteś dopiero "wciągnięta" w ich system ;-) po wizycie dostajesz namiary do pielęgniarki która poinformuje Cię o wolnym terminie w przybliżeniu - poda miesiąc ;-) co miesiąc trzeba dzwonić i zgłaszać jej kiedy był okres.

    Moje podanie lekarz wysłał w sierpniu , pierwsza wizyta w grudniu , ( do pielęgniarki dzwoniłam grudzień, styczeń, luty, marzec), pod koniec marca zaczęłam wyciszać jajniki sprayem, punkcję i transfer miałam w maju więc u mnie to trwało wieki............

    Ja myślałam że ta pierwsza wizyta to będzie już konkret ale niestety jeszcze trzeba było trochę poczekać na konkrety ;-)
    Później dostajesz wszystko poczatą , recepty , termin wizyty ;-)

    Może u Ciebie to będzie wyglądało inaczej........ :-)

    Riks jest szpitalem uniwersyteckim więc trzeba brać pod uwagę obecność studentów podczas wizyt ;-) ja miałam w sumie 7 wizyt na dwóch wizytach USG byli studenci :-)







    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2016, 16:42

    e5skzzc.png


    [**]




  • Nowa 3 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 września 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za informację Alda. Dla mnie te 3 miesiąca oczekiwania na pierwszą wizytę to wieki a tu jeszcze z następne 3 będę musiała czekać. Trudno. Tak wybrałam. Będzie co ma być. Bardzo mi przykro że tobie i tym razem się nie udało. Bardzo często wychodzi za trzecim podejściem więc trzeba mieć nadzieję że się uda.

    Nowa 3
  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 23 września 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    lekarz nie dał mi żadnych leków na tarczycę, powiedział tylko że mój wynik TSH (3.9) jest możliwym powodem dlaczego nie zaszłam naturalnie w ciążę do tej pory. Po wizycie czytałam w necie że tz. normalne wyniki różnią się w zależności od kraju, ale idealne do zajścia powinny być w granicach do 2.0 (!) Lekarz nic na ten temat nie powiedział.

    Alda, dostałam spray Synarela i zastrzyki Menopur, Ovitrelle, a potem jeszcze progesteron. No i zalecił mi brać kwas foliowy, co już od dawna robię.

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ