X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 23 września 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szmivers..ja jestem pod stala kontrola endokrynolga ( polskiego oczywiscie) i mi caly czas powtarza, ze zeby zajsc w ciaze TSH powinno byc nie wieksze niz 1.0

    Powiedzcie mi dziewczyny jak wygladaja te zastrzyki? Ja w sumie juz robilam sobie zastrzyki w brzuch. Mam za gesta krew i w ciazy ( cala ciaze) musze robic sobie zastrzyki w brzuch z heparyny. Czy te do stymulacji sa podobne? Takie niewielkie?

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 24 września 2016, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zastrzyki do stymulacji są niewielkie , malutka i cieniutka igiełka.Mi mąż robił zastrzyki (jeden raz musiałam sama bo był w pracy przyznam się ze miałam stres ale dałam i nawet nie poczułam

    Madalada
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 24 września 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli pewnie podobne do tych z heparyny...ja sama sobie robie, nie boję sie:)

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 26 września 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam mam takie pytanko jak jest z tym sprayem bo tak się zastanawiam czy on tez jest od pierwszego dnia cyklu (za pierwszym podejściem ja nie miałam spray do nosa tylko zaczynałam tabletkami letrozol

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 26 września 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam letrozol zastrzyki- bemfola, lutinus no i zastrzyk na pęknięcie ovitrelle a Wy jak macie/mialyscie?
    Miłego dnia

    Madalada
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 września 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)

    Od 20 dnia cyklu zaczyna się stosować spray Synarela :-) rano o godzinie 8 i wieczorem o 20 :-)

    baczka12 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 27 września 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do 20 dnia cyklu nic się nie przyjmuje? Ciekawa jestem jak to wszystko wygląda teraz mi zmienią procedurę. Podobno mam niedugo zaczynac w tym cyklu. Za pierwszym podejściem 1 raz miałam usg 2 dni przed punkcja.Alda jak miałaś? USG jest częściej czy tylko ten 1 raz ? Trochę zaczynam myśleć .....

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 27 września 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam źle napisałam mam zacząć od przyszłego cyklu

    Madalada
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 września 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie przyjmuje do 20 dnia cyklu. 20 dnia rozpoczynasz sprayem całą procedurę.


    Ty teraz pewnie będziesz stymulowana jak większość dziewczyn w Norwegii ;-) czyli ( spray, zastrzyki, Ovitrelle,progesteron) mi na wizycie mówili że to standard w Norwegii ;-) Zmieniają się jedynie zastrzyki ale w Porsgrunn często stosuje się zastrzyki Menpour ;-)

    Ja miałam USG w trakcie stosowania sprayu ale przed rozpoczęciem zastrzyków, dopiero wtedy powiedzieli mi jakie zastrzyki i kiedy mam je zacząć brać :-) następnie USG miałam po 7 dniach brania zastrzyków, sprawdzali jak rosną pęcherzyki i ustalili termin punkcji ;-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2016, 13:03

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 października 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny
    Przeczytałam całe wątek na forum. I cieszę się że tu trafiłam. Wszystkim życzę spełnienia marzeń o maluszku

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 2 października 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Zoja36:) Ty tez podchodzisz do in vitro w Oslo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2016, 11:25

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 października 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Pelaska

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 października 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna sprawa, nie widać całych moich wiadomości, ale chyba wiem dlaczego. Nie mogę używać emotek z telefonu

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 października 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wszystko jasne. Od początku. Mieszkam w Stavanger i próbuje się dowiedzieć gdzie tutaj w okolicy jest publiczna klinika IVF. Jeszcze nie byłam u lekarza, dopiero rozpoznaje się w temacie. I liczę na pomoc forumowiczek. Bo po przeczytaniu całego wątku o Norwegii widzę tylko okolice Oslo i ktoś wspomniał o Bergen. Kochane forumowiczki czy macie jakieś informacje o okolicach Stavanger? Pozdrawiam

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 października 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczcie co znalazłam. Może się komuś przyda:
    http://www.barnloshet.no/fertilitetsklinikker-norge/

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 3 października 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My będziemy skierowani do Porsgrunn. Teraz jesteśmy w trakcie badań i niedługo wszystko będzie tam wysłane. Ale Ty masz bliżej do Bergen:)

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 5 października 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was widzę ze jest nas juz więcej czekających na NASZE UKOCHANE WYCZEKIWANE MALUSZKI miłego dnia dla Wszystkich.

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 8 października 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szmivers co u Ciebie słychać. ? Bierzesz juz leki? Jak się czujesz po nich?
    Co u Was dziewczynki słychać. ?jak nastawienie ?ja czekam na @ i podchodzimy dugi raz
    Miłego weekendu

    Madalada
  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 9 października 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Witaj Zoja :)

    Ja biorę Synarelę od środy (20 dzień cyklu), na razie nie czuję żadnych skutków ubocznych, ale czytałam że trzeba trochę czasu żeby poczuć efekt "menopauzy", a niektóre dziewczyny w ogóle nic nie czują :) W przyszłym tygodniu dochodzą mi zastrzyki Menopur i Puregon. No i za radą Pelaski idę do fastlege spytać się o TSH.


    Trzymajcie się, i miłego tygodnia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2016, 17:20

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 9 października 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakieś usg miałaś juz może. ? Gdzie podchodzicie w Porsgrunn może. ? Pozdrawiam

    Madalada
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ