X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Evveline Koleżanka
    Postów: 71 11

    Wysłany: 19 października 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda-masz moze jakies wskazowki co jesc, pic co robic zeby zwiekszyc swoje szane? Moze znasz cos czego ja jeszcze nie probowalam:)
    Znasz juz konkretnia date od kiedy zaczynasz ?

    E
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 października 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evveline nie mam jeszcze konkretnej daty, wstępnie luty ale mnie długo wyciszają sprayem - ostatnio 6 tygodni - więc może zacznę wcześniej ;-) mają mi powiedzieć pod koniec listopada coś konkretnego :-)

    Ja jem dużo orzechów, nasiona słonecznika i dyni :-) staram się unikać słodyczy chociaż czasami jest ciężko ;-) Jak najmniej E w żywości ;-)

    Pije tran, biorę dodatkowo witaminę D3, biorę też koenzym Q10.

    Podczas punkcji i transferu zero zapachów ;-)


    Ty masz jakieś " dobre rady" ;-) ?






    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 października 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny badanie TSH obojętnie w którym dniu cyklu ? Trzeba być na czczo ? :-)


    Szmivers powodzenia przy pierwszym zastrzyku ;-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 19:15

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 19 października 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda...nie ważne, który dzień cyklu..ja chodzę na czczo:)

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 19 października 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto zrobić komplet badań tarczycowych...TSH, ft3, ft4, ANTY-TPO i ANTY TG...

    alda lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 października 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Pelaska :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 19 października 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Evveline :)

    Pierwsze zastrzyki zrobiłam sobie bez problemu. Bardziej się stresowałam czy zdążę do domu na czas przed 18-tą, bo przez strajk pociągów dłużej wracam z pracy. Jutro kończę pózniej i będę musiała wziąć cały majdan ze sobą i zrobić zastrzyki gdzieś w toalecie.

    Baczka, ja nie mam umówionego usg w trakcie leczenia - tylko jedno pod koniec kuracji u mojej gin w Oslo, potem muszę być pod telefonem z Porsgrunn żeby ewentualnie wziąć ovitrelle. Nie wiem dlaczego nie kontrolują wszystkich w trakcie..

  • Evveline Koleżanka
    Postów: 71 11

    Wysłany: 20 października 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda-ja jem poprostu zdrowo, duzo warzyw i owocow. Nie jem wogole smazonych potrwa. Jeli chodzi o suplementy to codziennie biore jedna tabletke kwasu foliowego oraz olej z wiesiolka w kapsulkach podobno poprawia plodnosc:)
    Pije duzo wody jonizowanej i do tego co drugi dzien kieliszek czerwonego wytrawnego winka, dla ukrwienia macicy :)

    Dzis dzwonie do Ullevål dowiedziec sie od kiedy zaczynam, powiedzieli mi wczesniej, ze moze zdazymy przed swietami bozegonarodzenia:)

    E
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 października 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evveline trzymam kciuki żeby udało Ci się zacząć drugą procedurę jak najszybciej :-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2016, 12:30

    e5skzzc.png


    [**]




  • Evveline Koleżanka
    Postów: 71 11

    Wysłany: 20 października 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dzwonilam i zaczynam za 20 dni ze spreyem :)

    E
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 października 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 października 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całą Waszą dokumentacje Ty musiałaś im dostarczyć czy przesłali im z Rikshospilalet ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • Evveline Koleżanka
    Postów: 71 11

    Wysłany: 20 października 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie to juz szpitale zalatwiaja miedzy soba, zadzwonilam tylko do Riks zeby to zrobili i po jednym dniu dokumenty byly dostarczone :)

    E
  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 20 października 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia, Evveline!

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 20 października 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szmivers co u Ciebie ciekawego ? Jak tam dajesz rade z zastrzykami? Mi mąż robił a ja 2 razy tylko sobie zrobiłam bo mąż był w pracy.
    W przyszłym tygodniu zaczynam synarela

    Madalada
  • Szmivers Koleżanka
    Postów: 53 8

    Wysłany: 20 października 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daję radę, wolę je sama robić :) Baczka, a ty miałaś jakieś objawy po zastrzykach?

  • Evveline Koleżanka
    Postów: 71 11

    Wysłany: 21 października 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Szmivers i wzajemnie.
    W nastepnym tygodniu zaczynam akupunkture, probowalyscie?

    E
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 21 października 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Wam , ja nie mialam zadnych objawow po zastrzykach.Nawet nie bylo widac sladow po wbiciu) maz mi dawal bezbolesnie.
    Szmivers a jak sie czujesz po synarela? jak dochodza Ci zastrzyki to zmniejszasz ilosc psikow do nosa synarela i bierzesz 1 raz bo ja mam ze zmniejszam i nie biore do dwoch dziurek tylko do jednej.Od przyszlego piatku juz zaczynam i trroche sie boje jak to wszystko bedzie.
    Odnosnie akupunktury robiona mialam kiedys tak mnie namowili, powiem Wam fajna sprawa i nic nie boli a uczucie super i samopoczucie pozniej rowniez.
    Pozdraiwm Was serdecznie i zycze powodzenia

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 21 października 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szmivers ja za pierwszym podejściem tez nie miałam kontoli usg jakieś to było dziwne byłam pod tel i meilem i 2 dni przed punkcja (jak sie na wizycie ktora byla ustalona z dnia na dzien okazało bo wcześniej nie było nic mowy ze właśnie za te 2 dni mam pobranie )miałam jedno usg i lekarz zadecydował ze pojutrze biorę ovitrelle i na drugi dzień pobranie.Bylam w szoku a i on również bo się zdziwił ze moje jajeczka są juz gotowe.Szybko poszło ba nawet bardzo no i nie udało się. Nie liczą nam tego pierwszego podejścia i startujemy teraz jako pierwsze podejście. Ehh jakiego ja mam stress mąż powtarza ze będzie dobrze i uda się.Oby miał dobre przeczucie bo ja nie mam żadnego a i.moze to lepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2016, 11:35

    Madalada
  • Evveline Koleżanka
    Postów: 71 11

    Wysłany: 21 października 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madalada nie stresuj sie to napewno nie pomoze. Ja tez sie tak strasznie denerwowalam za pierwszym podejsciem i nie wiadomo czy przez to nie stracilam ciazy, bo bylam klebkiem nerwow. Tym razem obiecalam sobie, ze podejde do tego spokojnie co ma byc to bedzie nie mam na to wplywu i wkoncu sie uda :) W ktorym szpitalu sie leczycie?

    E
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ