X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 18 września 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedź :-) Super że trafiłaś na dobrego ginekologa bo wiadomo jak to tutaj wygląda ;-)
    Zastanawialiście się gdzie będziecie podchodzić do In Vitro, w którym szpitalu ?

    W Oslo są duże kolejki i trochę trzeba czekać. Mi fastlege wysłał podanie w sierpniu w zeszłym roku. Pierwsza wizyta w grudniu ale dopiero pod koniec marca zaczęłam brać leki wię trochę to trwało.

    W Porsgrunn chyba to wszystko idzie szybciej. Warto na ten temat porozmawiać z lekarzem, może coś podpowie :-) Mój lekarz niestety nic mi nie mówił na temat Porsgrunn dowiedziałam się o tym szpitalu dopiero na tym forum :-) Więc warto dopytać zanim podanie zostanie wysłane ;-)

    U mnie objawów brak :-( czekam do środy wtedy się dowiem czy będę płakać z radości czy rozpaczy..........




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2016, 18:04

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 18 września 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie słyszałam nieciekawe opinie na temat szpitali w oslo w temacie IVF...Wizytę mam w czwartek to się dowiem czegoś wiecej:)
    Trzymam kciuki za pozytywny test Alda:):)

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 19 września 2016, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki przepraszam ze mało mnie tu ,miałam problemy żeby tu wejść i coś napisać

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 19 września 2016, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem o co chodzi pisze i mi nie zapisuje a jak zapisze to uwierwie większe pół wpisu

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 19 września 2016, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuje od początku

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 19 września 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda trzymam kciuki za Wasz pozytywny final za TEGO WYCZEKIWANEGO I UPRAGNIONEGO MALUSZKA bedzie teraz plusikowy test i donoszona szczesliwa ciaza. NO MUSI BYC NIECH KOLEJKA SIE ZMNIEJSZA BO NAS TU TROCHE NAPEWNO JEST.No i ja tez tu czekam na swoja kolejke , jestem pelna nadziei i wiary ze sie uda Nam i Wszystkim oczekujacym swojego dzieciatka.

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 19 września 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PELASKA powodzenia na pierwszej wizycie i doczekania sie swojego MALUTKIEGO SZCZESCIA DZIECIATKA.No i zeby szybko ustalili WAM wizyte w klinice. Przykro mi z powodu WASZYCH strat MALUSZKOW
    MIEGO DNIA

    Madalada
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 19 września 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe słowa...i ja trzymam za nas wszystkie kciuki:)

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 19 września 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki mam takie pytanie jak to jest z ta karta jak sie juz przekroczy ta magiczna kwote , ja juz dostalam dokumenty od lekarza bo juz przekroczylismy 16000 a nawet juz mielismy 19 000 z hakiem , wyslalam dokumenty i jak narazie cisza wyslalam wszystko do HELFO ( RACHUNKI ORYGINALNE I TO CO DOSTALAM OD LEKARZA I MIALAM JESZCZE TAKA KARTKE ZE SPISEM WSZYSTKICH LEKOW ). Wiecie moze po jakim czasie przychodzi informacja zwrotna z HELFO czy dostaniemy ta karte .
    z gory dziekuje za informacje i zycze milego dnia

    Madalada
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 20 września 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda..jak nastroj przed jutrem? Trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 20:54

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 21 września 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda jestem z Tobą będzie plusik

    Madalada
  • Nowa 3 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 września 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie was wszystkie

    Ja rowniez jestem w trakcie staran. Pierwsza wizyte mamy 2.listopada w Oslo (Riks).Bedzie to nasze pierwsze podejscie do in vitro i troche sie stresuje ale i tez nie moge doczekac. Do Riks zostalismy skierowani w lipcu, wiec troche dlugo czekamy. Wiele czytalam na temat Riks i wiem ze nie ciesza sie dobra opinia. Troszke zaluje ze nie wybralam Porsgrunn, ale jezeli bedzie nastepna proba (oby nie) to sprobuje wlasnie tam.Zreszta co ma byc to bedzie.Na razie skupiam sie na pierwszej wizycie.

    Bardzo sie ciesze ze trafilam na te strone. Czytalam z zapartych tchem wasze wszystkie wpisy i jest mi teraz lzej na sercu, ze znalazlam kogos z kim moge wymienic sie doswidczeniami.

    Nowa 3
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 21 września 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda daj znac co u Ciebie :) Czekamy z niecierpliwoscia....

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 21 września 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez czekam i siedzie jak na szpilkach

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 21 września 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska jak samopoczucie przed jutrzejsza wizyta , wiem ze dopiero pierwsza wizyta ale zawsze jakies mysli w glowie sa powodzenia jutro zeby sie udalo i wybrac dobra klinike

    Madalada
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 21 września 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mowiac nie denerwuje sie jutrzejsza wizyta a wrecz nie moge sie doczekac:) Jak pisalam wczesniej mam na prawde dobrego ginekologa. Wysylajac mnie do szpitala na laparoskopie tydzien a w sumie to juz jutro bedzie dwa tygodnie temu, uscisnal mi dlon i powiedzial, ze jezeli bedziemy potrzebowali jakiejkolwiek pomocy, to jest on do naszej dyspozycji....co do szpitali, raczej zdecydowani jestesmy na Porsgrunn. Zobaczymy co nam jutro powie lekarz...chyba nie moze nam odmowic wyslania podania na IVF ?!

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 21 września 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nam sam lekarz mial do zaproponowania 2 kliniki Porsgrunn i w Bergen i zdecydowalismy sie na Porsgrunn. Do Bergen daleko mamy i trzeba by bylo samolotem latac.
    super ze macie dobrego lekarza tu o takich ciezko ja tez nie moge narzekac na swojego ginekologa

    Madalada
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 września 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie udało się tym razem :-( Nie robiłam testu w domu pojechałam na badanie krwi żeby mieć 100% wynik. Wynik dopiero był o 14:30 beta hCG = 0 :-(

    Jakoś tak czułam że tym razem się nie udało nawet się nie polały łzy. Ja już chyba wszystko wypłakałam po poronieniach......
    Następnego poronienia bym NIE przeżyła wiec może tak miało być...........

    Teraz muszę trochę odpocząć, zregenerować swój organizm i stanąć do dalszej walki :-) Co nas nie zabije to nas wzmocni........

    Jeszcze trochę sobie postoje w tej kolejce " po maluszka " :-)

    Witaj Nowa 3 :-)

    Pelaska powodzenia na wizycie :-) Daj znać co uzgodniliście :-)

    Szmivers również powodzenia na wizycie :-) daj znać jaki mają dla Was plan :-)

    Baczka jeżeli chodzi o Helfo i frikort to :
    czytałam coś na stronie Helfo ale do końca nie rozumiem. Tam są dwie opcje frikort: jedna na darmowe wizyty u lekarza ( po przekroczeniu 2185 kr ) dostaje się automatycznie.

    Druga na darmowe leki ( po przekroczeniu 2670 kr ) ale tam jest chyba napisane że dostaje się frikort na leki z niebieskiej recepty czyli na choroby przewlekłe i wtedy za te leki się nie płaci.

    W naszym przypadku to chyba będzie tak wyglądało że : zwrócą nadpłaconą kwotę na pierwszą procedurę, przy drugiej procedurze trzeba będzie znowu samemu za wszystko płacić potem znowu wszystko wysłać ale zwrócą już cała kwotę jaką wydaliśmy - ale mogę się mylić.
    Daj znać jak dostaniesz od nich odpowiedź bo sama jestem ciekawa :-)

    Ale się rozpisałam :-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2016, 19:58

    e5skzzc.png


    [**]




  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 21 września 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda bardzo mi przykro ze się nie udało przytulam mocno i trzymam kciuki żeby się udało żeby się spełniły Wasze marzenia o byciu rodzicami.Napewno się uda trzeba w to mocno wierzyć ja wierzę że napewno się doczekamy Wszystkie tylko wytrwali dostają nagrody a my należymy do tych wytrwałych.

    Madalada
  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 21 września 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    „Kiedy Bóg chce Ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w kłopot. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym kłopotem Bóg go maskuje”
    Norman Vincent Peale
    Takie chyba prawdziwe powiedzenie co?

    Madalada
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ