X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 25 marca 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się odezwała. Z nimi nigdy nic nie Wiadomo.

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

  • Farzi Koleżanka
    Postów: 42 6

    Wysłany: 25 marca 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny !!! Caly czas czytam Wasze zmagania i mocno trzymam kciuki za wszystkie. Hannana mnie w 11 dniu cyklu wyszla niesmowicie bledziutka kreseczka, praktycznie niewidoczna i sama nie wiedzialam co myslec wiec nastepnego dnia zrobilam ten test na ktorym sie wyswietla w ktorym tygodniu ciazy jestes. 14 dnia miala bthcg i wyszla 375 takze mysle ze pocichutku mozna Ci gratulowac. Pozdrawiam.

    Farzi
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 26 marca 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    kaktus85 wrote:
    Nie...dajemy sobie narazie spokoj chce troche odpoczac...a Wy?[/QUOTE
    Mieliśmy pasować całkowicie ale powiem szczerze ,że Hannanna dała mi nadzieje :) moja kolezanka przy trzecim podejściu zaskoczyła jak dostała zastrzyki Klexane( nie pamietam jak się pisze) i zastanawiamy sie z mężem co robic . Z jednej strony nie chce przez to wszystko przechodzić ale z drugiej strony ... poczekam zobaczę jaki dostaniemy plan .


    U nas praktycznie mialo byc wszystko to samo co pierwszym razem....cala procedura do pobrania jajeczek....Mi tez Hannanna dala nadzieje ale ja juz jestem tak wykonczona psychicznie ze mam dosc.... takze ze trzymam za was kciuki....my probujemy narazie sami jak nie wyjdzie to po wakacjach wracamy....jak mam byc wciazy to bede czy teraz czy pozniej... tylko jeden sam Bóg wie jak to ma byc....:) ;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 26 marca 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    U nas praktycznie mialo byc wszystko to samo co pierwszym razem....cala procedura do pobrania jajeczek....Mi tez Hannanna dala nadzieje ale ja juz jestem tak wykonczona psychicznie ze mam dosc.... takze ze trzymam za was kciuki....my probujemy narazie sami jak nie wyjdzie to po wakacjach wracamy....jak mam byc wciazy to bede czy teraz czy pozniej... tylko jeden sam Bóg wie jak to ma byc....:) ;)


    Widzisz ja juz od jakiegos czasu nic nie biora bo lekarz powiedzial ze mamy sie starac naturalnie bo mamy juz jedno dziecko i moze sie uda....a na pierwszej wizycie powiedzial nam ze nie ma wogole szans na zajscie naturalnie bo mąż ma slabe nasienie i u mnie byla jakas cysta...o ktorej sie dowiedziala z badania krwi...a jak robili Usg to bylo wszystko ok...wiec nie mam pojecia o co chodzi....jak ich pytalam na kolejnych wizytach to mowili ze wszystko ok...troche to dziwne dla mnie dlatego chce sie skonsultowac z lekarzem w Polsce...mam pytanie czy wiecie moze czy mozna wziasc od nich cala historie badan i wogole?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 26 marca 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka - jak sytuacja u Ciebie ?
    Hannanna - powtórzyłaś test ?

    mar2śka lubi tę wiadomość

    Alutka
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 26 marca 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,ale trzeba trochę czekać na wyniki. Niestety :/

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 26 marca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Tak,ale trzeba trochę czekać na wyniki. Niestety :/
    Sikańca nie robiłaś ? Juz powinien pokazać ciąże !

    Alutka
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 26 marca 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikaniec negatywny. Beta hcg 277 mlu/ml. Czy to dobrze? Nie wiem.
    Ps. Do sikańców mam wstręt,tyle razy co widziałam tylko jedną kreskę..

    WNadzieji, Alutka 32, pati1980, alda, kaktus85, mar2śka lubią tę wiadomość

  • Farzi Koleżanka
    Postów: 42 6

    Wysłany: 26 marca 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta bardzo dobra !!!

    Farzi
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 26 marca 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonilam dzis do Riks, następne podejście tym razem krotki protokół ale te same zasrzyki (gonal f), jedynie wieksza dawka. Jakies doświadczenia odnośnie dlugiego o krótkiego protokolu?

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 26 marca 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Sikaniec negatywny. Beta hcg 277 mlu/ml. Czy to dobrze? Nie wiem.
    Ps. Do sikańców mam wstręt,tyle razy co widziałam tylko jedną kreskę..


    Gratulacje!!!

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 27 marca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero dzisiaj wyszedł test sikany. W sensie druga kreska taka jasna,że równie dobrze mogłabym sobie ją wmówić :/ Wczoraj poszłam do lekarza. Nie,że panikuje czy coś,ale bolało mnie tak podbrzusze,że masakra. Nie wiedziałam czy i jaki przeciwbólowy lek mogę wziąć itp. Zrobił usg,pęcherzyka nie widać :/ A ból(szczególnie lewy jajnik,tam gdzie jest torbiel endometrialna) jak był tak jest. Ciekawe jak to się skończy.. kazał jeszcze raz powtórzyć krew a w pt na usg,może wtedy coś już będzie widać.
    Wiecie co,ta wiadomosc i pozytywny wynik stresuje mnie jeszcze bardziej niż gdybym zobaczyła negatyw. Co za masakra,czeka się tyle czasu na ta chwilę,wyobrażenia co to będzie później itp. A tu dupa. Każdy dzień to nerwówka. My chyba już jesteśmy spaczone psychicznie przez to wszystko. Strach przed utratą czegoś tak bardzo wyczekanego jest tak silny ,że na razie ani umiem się cieszyć ani odpuścić i odetchnąć. Paranoja.

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 27 marca 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna- teraz nie zostaje Ci nic jak tylko myślec pozytywnie , cieszyć się :) jesteś w końcu w upragnionej ciąży!!

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Nie denerwuj się, wiem, że łatwo jest mówić, ale nerwy tylko szkodzą. Po co martwić się o rzeczy na które nie mamy żadnego wpływu?


    Hannanna to Ty to napisałaś więc ............ ;-)

    Ból podbrzusza może mieć związek z hiperstymulacją , wzrost bety hCG napędza hiperkę . Na USG nie było wody w brzuchu ???
    Pęcherzyk w macicy powinien być widoczny przy beta hcg powyżej 1000 ........
    Ale numer u Ciebie z testami domowymi , mi wyszedł przy becie 25 ........



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka zostaje wywołana do tablicy ;-) Co u Ciebie ????????????



    mar2śka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Hannanna to Ty to napisałaś więc ............ ;-)

    Ból podbrzusza może mieć związek z hiperstymulacją , wzrost bety hCG napędza hiperkę . Na USG nie było wody w brzuchu ???
    Pęcherzyk w macicy powinien być widoczny przy beta hcg powyżej 1000 ........
    Ale numer u Ciebie z testami domowymi , mi wyszedł przy becie 25 ........

    Haha,No ja napisałam,ale sama wiesz- łatwo mówić ,pisać ... a później lipa :/ ;)
    Może być przez to że byłam przestymulowana. Wody żadnej nie było,generalnie wszystko ok,tylko pęcherzyka nie widać. Mam nadzieje,że jest tak jak piszesz. Że wzrośnie beta to i ujawni się co trzeba :) Jak to dobrze,że w Pl jest dostęp do badań niemalże na zawołanie. W NO skierowanie dopiero na 03.04 mam.
    A te sikane testy to jakiś dramat,można kogoś w nerwice wpędzić ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:33

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Właśnie dojechałam do Rodziców, byłam w trasie i ciężko z telefonu wszystko napisać :)
    Punkcja była tak jak pisałam w sobotę. Po 8 dniach stymulacji z 4 pęcherzyków pobrano 4 komórki. Zapłodniły się 3. Dzisiaj w 3 dobie miałam transfer jednego 8 komórkowego groszka :D . Dwa 8 komórkowe pojechały na zimowisko :) Na moim przykładzie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że zrezygnowaliśmy z leczenia w Norwegii. Przeszłam 2 stymulacje , każda po 15-16 dni z końskimi dawkami i nigdy nie miałam transferu!! W Polsce odpowiednio dobrana mieszanka leków wystarczyła żeby wyhodować 4 pęcherzyki i 4 dojrzałe komórki. A dawki wcale nie były jakieś wielkie, ba nawet zostały zmniejszone w 6 dniu. Jeśli nie jesteście zadowolone z leczenia w Norwegii to szukajcie dobrych klinik i dobrych lekarzy w Polsce. Ja jestem wdzięczna Novum i dr Lewandowskiemu bo odprawił na mnie jakieś czary :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 17:26

    WNadzieji lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna a Tobie kibicuję ogromnie!! Przełamałaś złą passę na tym forum :) Dawno nie było tu pozytywnej bety.

    Hannanna lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka :-) Trzymam kciuki :-)
    Jaki masz teraz zestaw leków ?


    mar2śka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 marca 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że jeszcze nie koniec nerwów ale jeszcze nigdy nie byłam w tym punkcie w którym jestem teraz więc póki co jestem szczęśliwa :) Z leków mam zinnat na 5 dni ze względu na torbiele. estrofem 2x1, nospa 3x1, luteina 3x2 podjęzykowo i lutinus 3x1 .Każde kciuki przyjmuję z radością :D wsparcia nigdy za wiele!

    Alutka 32, Farzi, kaktus85, Hannanna lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ