X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt stymulacja to nie zabawa ale przez to jakie szpital prowadzi nawyki same przechodzimy na ich punkt widzenia
    I spieszymy sie i chcemy juz nagle teraz byc w ciąży :| taka prawda
    Tak cieżko sie czeka na pierwszy list ze szpitala a potem gdy dzieli nas tylko jeden cykl i nagle cos staje na drodze to emocje biorą gore

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 1 maja 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    To fakt stymulacja to nie zabawa ale przez to jakie szpital prowadzi nawyki same przechodzimy na ich punkt widzenia
    I spieszymy sie i chcemy juz nagle teraz byc w ciąży :| taka prawda
    Tak cieżko sie czeka na pierwszy list ze szpitala a potem gdy dzieli nas tylko jeden cykl i nagle cos staje na drodze to emocje biorą gore
    Chyba nie możesz się gniewać, że nie będziesz miała teraz stymulacji ponieważ koliduje z Twoimi prywatnymi planami. To przecież Twój wybór i to Ty rezygnujesz z terminu. Nie rozumiem na co się tutaj złościć.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu nie chodzi o gniewanie tylko o fakt jak traktują pacjentki :/ ale chyba sie nie zrozumiałysmy ,nie stresuj sie jestes przy nadzieji :)
    Chodzi mi o to ze jak ja chciałam sie dogadać ze szpitalem to odrazu dostałam Nie ale jak oni mi przełożyli termin z maja na czerwiec to juz nie mam nic do gadania i tyle
    Ja nic nie pisałam o tym ze teraz nie moge

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 1 maja 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Tu nie chodzi o gniewanie tylko o fakt jak traktują pacjentki :/ ale chyba sie nie zrozumiałysmy ,nie stresuj sie jestes przy nadzieji :)
    Chodzi mi o to ze jak ja chciałam sie dogadać ze szpitalem to odrazu dostałam Nie ale jak oni mi przełożyli termin z maja na czerwiec to juz nie mam nic do gadania i tyle
    Ja nic nie pisałam o tym ze teraz nie moge

    No niestety tak jest. Wszystko musi być potwierdzone w Norwegii. Ja podchodze do staran prywatnie i mimo tego że miałam niektóre badania zrobione w Polsce to i tak musiałam je powtórzyć.

    K. Jak tam samopoczucie? Ja mam wrażenie że spuchłam lekko po Gonalu. W piątek kontrola :) :) już sie nie mogę doczekać :)

    WNadzieji lubi tę wiadomość

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 1 maja 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja brałam Gonal to byłam spuchnięta jak balon,chyba ze 4kg na plusie. Woda się zatrzymała :/

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 1 maja 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Jak ja brałam Gonal to byłam spuchnięta jak balon,chyba ze 4kg na plusie. Woda się zatrzymała :/
    No to wszystko jasne ;) jak długo wraca się do „normalności” po skończeniu zastrzykow?

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 1 maja 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co,mi to odpuściło po jakiś dwóch miesiącach :/ Progesteron brany po każdym transferze tez robił swoje. Dopiero jak miałam przerwę od wszystkiego to wracałam do normy. Chociaż na przełomie roku i tak zostało mi ze dwa kilo,mimo aktywnego trybu życia i zdrowego odżywiania. Takie minusy tego leczenia ;) Ale warto..co tam kilogramy :)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 1 maja 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Tu nie chodzi o gniewanie tylko o fakt jak traktują pacjentki :/ ale chyba sie nie zrozumiałysmy ,nie stresuj sie jestes przy nadzieji :)
    Chodzi mi o to ze jak ja chciałam sie dogadać ze szpitalem to odrazu dostałam Nie ale jak oni mi przełożyli termin z maja na czerwiec to juz nie mam nic do gadania i tyle
    Ja nic nie pisałam o tym ze teraz nie moge
    Ja sie nie stresuje bo niby czym i po co. Masz racje to akurat u Agggi koliduje z planami, u Ciebie inaczej. W każdym razie chodzi mi o to żebyście próbowały wyluzować. Ja tez byłam w tym miejscu i czekałam 9 miesięcy na wizytę ale później w cale nie robi się łatwiej, z każdym kolejnym krokiem jest więcej emocji. Za chwilę stymulacja i perspektywa tego co można zyskać po niej, a w tym wypadku jest to chyba każdej z nas największe marzenie, powinna dodawać skrzydeł :)

    WNadzieji, Aggga08 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 1 maja 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Ja mam wrażenie że spuchłam lekko po Gonalu. W piątek kontrola :) :) już sie nie mogę doczekać :)
    Ja chyba po każdych lekach puchłam ;) &&& za podglądanie!

    Czarodziejka lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 1 maja 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    No niestety tak jest. Wszystko musi być potwierdzone w Norwegii. Ja podchodze do staran prywatnie i mimo tego że miałam niektóre badania zrobione w Polsce to i tak musiałam je powtórzyć.

    K. Jak tam samopoczucie? Ja mam wrażenie że spuchłam lekko po Gonalu. W piątek kontrola :) :) już sie nie mogę doczekać :)

    Jade wlasnie do oslo, rano mam krew a pozniej usg, troche sie przejmuje i rozmyslam czy zastrzyki dziala czy nie, ja jesten tylko senna ciagle dzieki Bogu nie spuchlam

    Czarodziejka lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 1 maja 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki!

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 2 maja 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ciesz się, że chcą Cię widzieć na kontroli! Problemem jest gdy kontrole są zbyt rzadko lub późno bo w tedy mało co da się zrobić. Stymulacja to nie jest zabawa a chyba zależy Ci na jak najlepszym efekcie??

    No właśnie. Też tak stwierdziłam tym bardziej że ostatnio mnie przestymulowali.
    Czekałam tyle to i poczekam jeszcze miesiąc .

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 2 maja 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ja sie nie stresuje bo niby czym i po co. Masz racje to akurat u Agggi koliduje z planami, u Ciebie inaczej. W każdym razie chodzi mi o to żebyście próbowały wyluzować. Ja tez byłam w tym miejscu i czekałam 9 miesięcy na wizytę ale później w cale nie robi się łatwiej, z każdym kolejnym krokiem jest więcej emocji. Za chwilę stymulacja i perspektywa tego co można zyskać po niej, a w tym wypadku jest to chyba każdej z nas największe marzenie, powinna dodawać skrzydeł :)

    Ja do tego podchodzę na luzie. Zapewne mogłabym swoje plany przełożyć, ale nie jest dla mnie tragedia poczekać jeszcze miesiąc. Może nawet lepiej, będę miała więcej czasu na przygotowanie się do kolejnej próby. Wydaje mi się ze jeszcze nie doszłam do siebie po ostatniej. Włosy mi wypadają garściami mimo przyjmowania witamin, łamią się paznokcie, sama nie wiem co się dzieje.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 maja 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Ja do tego podchodzę na luzie. Zapewne mogłabym swoje plany przełożyć, ale nie jest dla mnie tragedia poczekać jeszcze miesiąc. Może nawet lepiej, będę miała więcej czasu na przygotowanie się do kolejnej próby. Wydaje mi się ze jeszcze nie doszłam do siebie po ostatniej. Włosy mi wypadają garściami mimo przyjmowania witamin, łamią się paznokcie, sama nie wiem co się dzieje.
    To może jak będziesz w PL to zrób sobie jakieś ekstra badania krwi. Może brakuje Ci jakiejś witaminy. A Ty TSH masz ok?? Może sprawdź jeszcze raz. U mnie nie było tragedii a po stymulacji mi skoczyło i tez mi włosy wychodzić zaczęły.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez spuchłam po zastrzykach bardzo :/ Dziewczyny ja nie umiem jak Wy wyluzować chociażby dlatego ze mamy tylko jednego mrozaczka :| znow najem sie leków itp a boje sie ze moze sie zle rozmrozić ? I od nowa bede przechodzić stymulację bog wie kiedy..Chwilowo mieszkam w Oslo i mam od reki dostęp do szpitala ale niedługo to sie zmieni i najpewniej w razie Wu bedziemy sie przenosić do Polski z leczeniem
    Od paru lat trafiam na różnych lekarzy i ciagle mnie zapewniają ze wszystko jest Ok ze strony fizycznej ,śmieją sie prawie ze taka młoda jestem ze na pewno zajdę w ciąże ..a tu juz 3 inseminacje na cyklu naturalnym plus 2 ze stymulacja jedno IVF i mineloo juz pare ładnych lat
    Każda przechodzi to na własny sposób ...mam dni pozytywne ale sa tez dni zadumy

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 maja 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Ja tez spuchłam po zastrzykach bardzo :/ Dziewczyny ja nie umiem jak Wy wyluzować chociażby dlatego ze mamy tylko jednego mrozaczka :| znow najem sie leków itp a boje sie ze moze sie zle rozmrozić ? I od nowa bede przechodzić stymulację bog wie kiedy..Chwilowo mieszkam w Oslo i mam od reki dostęp do szpitala ale niedługo to sie zmieni i najpewniej w razie Wu bedziemy sie przenosić do Polski z leczeniem
    Od paru lat trafiam na różnych lekarzy i ciagle mnie zapewniają ze wszystko jest Ok ze strony fizycznej ,śmieją sie prawie ze taka młoda jestem ze na pewno zajdę w ciąże ..a tu juz 3 inseminacje na cyklu naturalnym plus 2 ze stymulacja jedno IVF i mineloo juz pare ładnych lat
    Każda przechodzi to na własny sposób ...mam dni pozytywne ale sa tez dni zadumy
    Pewnie, że każda na swój sposób to przechodzi i każda musi nauczyć się jakoś odreagować żeby nie zwariować :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 maja 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja czekam z niecierpliwością na wieści od Ciebie!

    Hannanna a Ty jak się czujesz??

    alda wakacje zaplanowane?? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2018, 11:03

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 2 maja 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka 6 komórek :) Teraz trzymamy kciuki za zapłodnienie żeby odbył się w piątek transfer.
    Sama punkcja ok, ale po strasznie mi słabo było, brzuch bolał. Po powrocie do domu poszłam spać. Teraz jest już lepiej.

    mar2śka, Hannanna, alda lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 maja 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Mar2śka 6 komórek :) Teraz trzymamy kciuki za zapłodnienie żeby odbył się w piątek transfer.
    Sama punkcja ok, ale po strasznie mi słabo było, brzuch bolał. Po powrocie do domu poszłam spać. Teraz jest już lepiej.
    Super! Ja trzymam razem z Wami :) Niestety ta punkcja nigdy nie jest przyjemna :/

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 2 maja 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja powodzenia! 6 komórek to super wynik :) A co do punkcji - ja po ostatniej czułam się tragicznie. Ale trzeba dać radę ;)

‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ