X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 2 maja 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=mar2śka

    Hannanna a Ty jak się czujesz??

    )[/QUOTE]

    Średnio na jeża. odkąd zaczął się 8 tydzień to lipa. Wieczory to mdłości i obrzydliwe samopoczucie. Do 13 jakoś funkcjonuje,ale później kiepsko. No,ale co tam. Jestem w stanie znieść wiele :) Pracę ograniczyłam do minimum,bo nie chce mi się w domu siedzieć całe dnie. Pewnie od czerwca będę składać papiery na to svangerskapenger. A co u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2018, 16:59

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 2 maja 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzis na kotrolii, pecherze maja ok 14mm, w poniedzialek punkcja a w srode transfer, jak mam sie przygotowac do punkcji ? Mozecie dac mi jakies wskazowki

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 maja 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Średnio na jeża. odkąd zaczął się 8 tydzień to lipa. Wieczory to mdłości i obrzydliwe samopoczucie. Do 13 jakoś funkcjonuje,ale później kiepsko. No,ale co tam. Jestem w stanie znieść wiele :) Pracę ograniczyłam do minimum,bo nie chce mi się w domu siedzieć całe dnie. Pewnie od czerwca będę składać papiery na to svangerskapenger. A co u Ciebie?
    U mnie dokładnie to samo, mdłości okropne i czasami wymioty do tego. Okropnie się czuję i nawet nie wyobrażam sobie powrotu do pracy teraz. Jak tylko się lepiej poczuję to bym chętnie popracowała na 50 % gdzieś do lipca i tez myślę o svangerskapenger. Zastanawiam się czy będzie możliwe uzyskanie tego , wszędzie się słyszy, że do 7 miesiąca zazwyczaj się w NO pracuje. Źle mi teraz ale mimo wszystko jestem wdzięczna za te wszystkie doświadczenia :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 maja 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Bylam dzis na kotrolii, pecherze maja ok 14mm, w poniedzialek punkcja a w srode transfer, jak mam sie przygotowac do punkcji ? Mozecie dac mi jakies wskazowki
    Nie powiedzieli Ci w klinice czy możesz coś zjeść i na ile przed punkcją? Bo chyba ja na 2 h przed już nie mogłam jeść i rano tylko lekkie śniadanie. Ubierz się bardzo wygodnie, coś luźnego w pasie. Mi po punkcji za 1wszym razem strasznie brzuch spuchł. &&& za punkcje !!

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 2 maja 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    U mnie dokładnie to samo, mdłości okropne i czasami wymioty do tego. Okropnie się czuję i nawet nie wyobrażam sobie powrotu do pracy teraz. Jak tylko się lepiej poczuję to bym chętnie popracowała na 50 % gdzieś do lipca i tez myślę o svangerskapenger. Zastanawiam się czy będzie możliwe uzyskanie tego , wszędzie się słyszy, że do 7 miesiąca zazwyczaj się w NO pracuje. Źle mi teraz ale mimo wszystko jestem wdzięczna za te wszystkie doświadczenia :)

    No właśnie tez słyszałam o tym,ze robią problemy czasami z uzyskaniem tego zasiłku. Ja od pracodawcy i położnej/lekarza wiem,ze na pewno dostanę opinie,ze mam spadać na wolne ;) Mój pracodawca nie ma dla mnie lżejszej pracy. Pracuje w hotelu,sezon się zbliża,nie wyobrażam sobie pracy na pełnych obrotach. Mimo najszczerszych chęci pracy-wolę zostać w domu. Położna mi powiedziała,ze mam to traktować jak ciąże wysokiego ryzyka. Lata starań,a teraz mam to wszystko zaprzepaścić? Nie ma takiej opcji. Zobaczymy co powiedzą w Navie. Ja do tej pory nie mam z nimi złych doświadczeń.

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 2 maja 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Bylam dzis na kotrolii, pecherze maja ok 14mm, w poniedzialek punkcja a w srode transfer, jak mam sie przygotowac do punkcji ? Mozecie dac mi jakies wskazowki
    Hej! Ja rano zjadłam lekkie śniadanie,mala kawka. Nie wiem jak Ciebie znieczulają,ale ja po prostu dostałam tabletki przeciwbólowe,wiec nie mogłam iść wziąć na pusty żołądek. Po punkcji dobrze mieć coś z cukrem do picia,ja opadłam z sił,pomogl słodki napój. Pęcherz przed zabiegiem normalny,w sensie nie jakiś przepełniony. Wysikaj się ;) Zero perfum,ja wykapalam się bezzapachowym żelem pod prysznic. Na ewentualne krwawienie dostałam podpaske w klinice,ale może weź na wszelki wypadek.
    Ciężko mówić,ale się nie stresuj i bądź dobrej mysli. Powodzenia,trzymam kciuki! :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 maja 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    No właśnie tez słyszałam o tym,ze robią problemy czasami z uzyskaniem tego zasiłku. Ja od pracodawcy i położnej/lekarza wiem,ze na pewno dostanę opinie,ze mam spadać na wolne ;) Mój pracodawca nie ma dla mnie lżejszej pracy. Pracuje w hotelu,sezon się zbliża,nie wyobrażam sobie pracy na pełnych obrotach. Mimo najszczerszych chęci pracy-wolę zostać w domu. Położna mi powiedziała,ze mam to traktować jak ciąże wysokiego ryzyka. Lata starań,a teraz mam to wszystko zaprzepaścić? Nie ma takiej opcji. Zobaczymy co powiedzą w Navie. Ja do tej pory nie mam z nimi złych doświadczeń.
    U mnie to samo, nie ma opcji zamiany stanowiska. Wiadomo sezon się zbliża i zaraz mój pracodawca będzie wszystkim wciskał zastępstwa/dodatkowe godziny bo ludzie na urlopy wyjeżdżają. Z lekarzem/położną jeszcze nie rozmawiałam. W tym tyg idę do lekarza i podpytam, nie chciałam od razu na pierwszej wizycie z tym wyskakiwać. Do położnej będę się dopiero zapisywać.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 2 maja 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Bylam dzis na kotrolii, pecherze maja ok 14mm, w poniedzialek punkcja a w srode transfer, jak mam sie przygotowac do punkcji ? Mozecie dac mi jakies wskazowki
    Hannanna dobrze pisze, lekkie śniadanie. Ja też miałam zestaw tabletek przeciwbólowych i wyznaczoną godzinę kiedy je wziąć. Pęcherz pusty A do transferu pełny. Trzymam kciuki i powodzenia.
    Mój brzuch też spuchl. Punkcja sama w sobie nie była zła, gorzej później. Dzisiaj odpoczywam.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 2 maja 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, dostalam tabletki ktore mam wziac, i pozniej podadza mi cos dozylnie i tyle mi powiedzieli, najwyzej zjem jakies lekkie sniadanko

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 2 maja 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    To może jak będziesz w PL to zrób sobie jakieś ekstra badania krwi. Może brakuje Ci jakiejś witaminy. A Ty TSH masz ok?? Może sprawdź jeszcze raz. U mnie nie było tragedii a po stymulacji mi skoczyło i tez mi włosy wychodzić zaczęły.

    No właśnie mówiłam się już do fastlege żeby porobić badania. W polsce nie wiele zrobię, za mało czasu będę i weekend do tego

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 maja 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Dzieki dziewczyny, dostalam tabletki ktore mam wziac, i pozniej podadza mi cos dozylnie i tyle mi powiedzieli, najwyzej zjem jakies lekkie sniadanko
    Ja mam napisane ze trzeba zjesc lekkie sniadanie przed punkcja :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 maja 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    alda wakacje zaplanowane?? :)


    Zaplanowane . Jutro lecimy ;-)

    Znikam na dwa tygodnie :-)



    Dziewczyny trzymam kciuki za każdą z Was :-) POWODZENIA



    pati1980, WNadzieji, mar2śka, Czarodziejka, Zoja36 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 maja 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zaplanowane . Jutro lecimy ;-)

    Znikam na dwa tygodnie :-)



    Dziewczyny trzymam kciuki za każdą z Was :-) POWODZENIA
    Milego wypoczynku i duzo sloneczka :-)

    k1iygdz.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 3 maja 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zaplanowane . Jutro lecimy ;-)

    Znikam na dwa tygodnie :-)



    Dziewczyny trzymam kciuki za każdą z Was :-) POWODZENIA
    Wypoczywajcie i ładujcie baterie!! :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 3 maja 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Dzieki dziewczyny, dostalam tabletki ktore mam wziac, i pozniej podadza mi cos dozylnie i tyle mi powiedzieli, najwyzej zjem jakies lekkie sniadanko

    Co to sa za leki? A wogole to powodzenia w poniedzialek! Idę jutro do kontroli i zobaczymy kiedy dostanę termin pobrania. Od 2 dni mój brzuch przypomina balon i czuje sie fatalnie. Jak mi jeszcze bardziej spuchnie po pobraniu to chyba muszę pomyśleć o zabraniu ze sobą dresów.

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 3 maja 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Co to sa za leki? A wogole to powodzenia w poniedzialek! Idę jutro do kontroli i zobaczymy kiedy dostanę termin pobrania. Od 2 dni mój brzuch przypomina balon i czuje sie fatalnie. Jak mi jeszcze bardziej spuchnie po pobraniu to chyba muszę pomyśleć o zabraniu ze sobą dresów.

    Oczywscie paracet oraz jakies wyciszacze, i chyba morfina dozylnie przed samym pobraniem, ja tez zaczynam myslec o dresie na droge poki co chodze w sukienkach bo chyba nie dopne sie w zadne spodnie

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 3 maja 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli tak Ci spuchł brzuch to faktycznie zakładaj dresy. Ja tez tak pojechałam. Długi kardigan,dresy. Wygoda najważniejsza. A co do leków to ja właśnie dostałam paracet i coś w stylu morfiny(coś jak tramal),ale wszystko w tabletkach. Podczas pierwszej punkcji znieczulilo mnie dobrze,ale druga wspominam bardzo niefajnie. Mam dość spory próg bólu,ale uczucie tego gmerania’w środku’ -nigdy więcej. Jedyna myśl jaka trzymała mnie ‚w pionie’,że to dla potomnych ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2018, 11:43

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 maja 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pojechałam w dresach, a tabletki to paracet 2 szt, oxynorm 1 szt i metoclopramide 2 szt.

    Alda wypoczynku dużo dużo :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 3 maja 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez byłam w dresach

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 3 maja 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie może w jakich jednostkach oznacza się w Norwegii progesteron? Dostałam wyniki proga mam 250 ale czego to nie wiem :P

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 169 170 171 172 173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ