X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ja jutro mam badania i trochę trzęsę portkami! Pogoda w Polsce nie do wytrzymania. Prawie ciągle w domu siedzę bo jest 40 stopni :/

    Powodzenia na badaniach :-) Robisz Nifty ?

    W Oslo też gorąco w cieniu wczoraj było 32 stopnie :/


    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Ja juz po! Nie było tak źle jak ostatnio. Ale Pani Doktor nie była zadowolona bo mnie przestymulowali i kilka jajeczek poszło na straty. Zbyt duże pecherzyki jeden minął aż 47 a jeden 35 .ale tak to jest jak kontrole robią tak późno ! Dodatkowo kazali zrobic badania hormonalne pobrali mi 6 fiolek krwi . Ogólnie pobrali mi te mniejsze i wyszło 9 szt.

    Hei! A miałaś zaprzestać podawania zastrzykow na kilka dni przed punkcja? Czy przyjmowałas aż do końca?

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mam nadzieje że będą mieli kontrole nad tym przestymulowaniem , dobrze że chociaż pobrali krew do badania - może przepiszą Ci Klexane ;-)

    Trzymam kciuki za 9 :-)
    Dzwonili z kliniki do męża lekarka powiedziała ze mam czegoś za dużo przepisała leki ale nie zrozumiał dokładnie w czym problem przyjechał do domu z recepta Levaxin . ( levotyroksin ) i tak czytam o tym leku i jest stosowany przy niedoczyności tarczycy !!! Nie wiem o ile przekroczyłam normę .

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Hei! A miałaś zaprzestać podawania zastrzykow na kilka dni przed punkcja? Czy przyjmowałas aż do końca?
    .
    w piątek brałam ostatni zastrzyk i w Sobotę o 21:30 Ovitrele i

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Dzwonili z kliniki do męża lekarka powiedziała ze mam czegoś za dużo przepisała leki ale nie zrozumiał dokładnie w czym problem przyjechał do domu z recepta Levaxin . ( levotyroksin ) i tak czytam o tym leku i jest stosowany przy niedoczyności tarczycy !!! Nie wiem o ile przekroczyłam normę .


    Jaką masz dawkę ?

    Szkoda że każdej z nas nie badają TSH po stymulacji i przed transferem ................






    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda - levaxin 25 mikrogram . Jedna dziennie . Podejrzewam ,ze gdyby nie tak mocne przestymulowamie badań hormonalnych by nie było .

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka mam nadzieję że napisali Ci jak przyjmować ( na czczo 30-60 minut ( to jest minimum ) przed śniadaniem ale możesz brać wcześniej ;-) Ja mam przy łóżku i biorę przed wstaniem.

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka mam nadzieję że napisali Ci jak przyjmować ( na czczo 30-60 minut ( to jest minimum ) przed śniadaniem ale możesz brać wcześniej ;-) Ja mam przy łóżku i biorę przed wstaniem.
    Aha. Nam powiedzieli ze poprostu 1 dziennie !!! Ja juz jedna wzięłam dzisiaj odrazu bo tak kazała lekarka z Haugesundu
    Dzięki wielkie Alda od jutra będę brała tak jak napisałaś . Ja poprostu oszaleje kiedyś przez tych lekarzy!!!

    Alutka
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ide do fastlege powiedzcie mi jakie badania krei sobie zlecic po nieudanym ivf, co sprawidzic po tej calej stymylacji ?

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Dziewczyny ide do fastlege powiedzcie mi jakie badania krei sobie zlecic po nieudanym ivf, co sprawidzic po tej calej stymylacji ?

    Morfologia , poziom witaminy D , żelazo , tarczyca ( TSH , fT3 i fT4 ) .

    O innych badaniach Ci nie pisze bo tutaj tego Ci nie zrobią ;-) ja robiłam dużo badań w Polsce prywatnie ;-)

    Ale jak widać na naszym wątku czasami wystarczy trafić na ten zarodek ;-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 19:13

    K. lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które brały Lutinus, czy on wam też tak wypływa? Sama nie wiem czy to co ma się wchłonąć to się wchłania.

    Hannanna lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny które brały Lutinus, czy on wam też tak wypływa? Sama nie wiem czy to co ma się wchłonąć to się wchłania.
    Niestety tak :/ Średnio się go użytkuje ;) Ja mam na to alergię,później brałam Utrogest-jak dla mnie o niebo lepszy.

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    brałam Utrogest

    Pamiętasz dokładną nazwę i jakiej był firmy ? Chce zmienić Lutinus bo mi też nie odpowiadał .

    Sprawdzałam tutaj (katalog leków ) https://www.felleskatalogen.no/t/medisin ale tak jakby go nie było, przy nazwie jest minus nie wiem o co chodzi , wyskakuje tylko Lutinus i Crinone .




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 20:30

    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Morfologia , poziom witaminy D , żelazo , tarczyca ( TSH , fT3 i fT4 ) .

    O innych badaniach Ci nie pisze bo tutaj tego Ci nie zrobią ;-) ja robiłam dużo badań w Polsce prywatnie ;-)

    Ale jak widać na naszym wątku czasami wystarczy trafić na ten zarodek ;-)
    Dziekuje alda :) a jakie inne badnia ? Byc moze pojade do polski to odrazu wiedzialabym co robic, mam jeszcze 13 zarodkow ktore czekaja, jutro napisze do riks jak wyglada ten caly criotransfer

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mam się jakoś specjalnie przygotować na jutrzejszy transfer? Wiem że mam nie iść siku.

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Czy mam się jakoś specjalnie przygotować na jutrzejszy transfer? Wiem że mam nie iść siku.
    Tylko pełny pęcherz ! Trzymam kciuki za transfer :)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełny pęcherz,ale nie przesadnie,żebyś wytrzymała :) I myśl pozytywnie :))) Powodzenia!

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Pati.
    Kobitki a jak jest z tym Lutinusem 3* dziennie. Czy o stałych porach w równych odstępach czasu czy bez znaczenia.
    Może głupie pytanie ale nigdy w życiu nie brałam czegoś takiego.

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo :-)
    Ja Lutinus biorę rano jak wstanę ok 8.00, 15.00, 22.00. Czasem mi się zapomni dokładnie ale tak miej więcej. Paskudne to cholerstwo wycieka.:-) :-)

    k1iygdz.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie robię przegląd dokumentów i opakowań po lekach. Zapomniałam napisać ze przez pierwszy tydzień brałam FYREMADEL ponieważ w aptece nie było Orgalutranu. Dokładnie to samo bo nawet lekarka sprawdziła na wizycie kontrolnej. Potem brałam Orgalutran i mam porównanie. Jak dla mnie lepszy ten pierwszy. Żadnego odczucia na skórze ze zastrzyk był podany, zero zaczerwienienia. Po Orgalutranie czułam jakaś godzinę pieczenie , skóra czerwona i obolała.
    Może którejś z Was przyda się ta informacja. Tańszy chyba 200-300 nok.
    Pozdrawiam

‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ