X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka wyganiam Cię z tego forum ;-) Proszę się teraz relaksować , poczytać książki, spacerować , nie myśleć ;-) nie zaglądać do internetu ;-)

    Trzymam kciuki


    Alutka 32, mar2śka, WNadzieji, Zoja36 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Alda zbanuj ja ;) niech leży i pachnie hehe
    Alutka trzymam kciuki :)

    Alutka 32, Zoja36 lubią tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonili ze szpitala, ostatni mój zarodek przestal sie rozwijac. No i mnie zdenerwowali ,że skoro ten przestal to może ten który dostałam wczoraj też jest coś nie tak. Jak ja przetrwamy te dwa tygodnie do testu.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dzwonili ze szpitala, ostatni mój zarodek przestal sie rozwijac. No i mnie zdenerwowali ,że skoro ten przestal to może ten który dostałam wczoraj też jest coś nie tak. Jak ja przetrwamy te dwa tygodnie do testu.


    Zoja też nie ma mrożaków a jest w ciąży :-) Ja miałam 5 mrożaków a w ciąży nie jestem - nie ma reguły .

    Więc proszę się nie denerwować ;-) tylko relaksować ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 15:39

    pati1980, Zoja36 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja powodzenia jutro na podglądzie :-) ciekawa jestem czy są dwa maluchy :-)



    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja też nie ma mrożaków a jest w ciąży :-) Ja miałam 5 mrożaków a w ciąży nie jestem - nie ma reguły .

    Więc proszę się nie denerwować ;-) tylko relaksować ;-)
    Też tak zrobię Alda. Dostałam chorobowe do końca miesiąca. Więc będę siedzieć w domu i się zrelaksować i nie myśleć o niczym :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Też tak zrobię Alda. Dostałam chorobowe do końca miesiąca. Więc będę siedzieć w domu i się zrelaksować i nie myśleć o niczym :-)

    Codzienne spacery mile widziane ;-) lepsze ukrwienie macicy :-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 15:54

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Codzienne spacery mile widziane ;-) lepsze ukrwienie macicy :-)
    Ależ oczywiście że spacerek musi być codziennie :-) :-)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Wracamy z dwoma maluchami na pokładzie . Dwa kolejne zostawiają na obserwacje do jutra . Moje wyniki tsh 5.6 czyli wysokie. Mam iść do Fastlege który pokieruje mnie dalej .
    Alutka trzymam kciuki.
    Ja prawie 1,5 roku leczę niedoczynność tarczycy. Radzę Ci poszukać endokrynologa w Polsce. Tutaj ich wiedza jest marna A tym bardziej fastlege. Gdy robiłam betę, zrobiłam też hormony tsh, ft3, ft4. Całą trójca jest ważna. Zrób też antyTPO, czy czasem nie masz Hashimoto. Fastlege przy tsh 3,6 stwierdził że jest w normie, a moja endokrynolog od razu podwyższyła dawkę bo powinno być poniżej 2,5. Dobrze że bierzesz hormon. Ja biorę na noc, minimum 4 H po posiłku. Jeszcze zależy jaki był ten ostatni posiłek. Są różne szkoły, dużo artykułów w necie. Najlepiej brać w nocy jeśli wstajesz na siku, a minimum 1 H przed posiłkiem. Im więcej czasu upłynie tym lepiej hormon się wchłonie i tsh spadnie choć na to mają wpływ jeszcze inne rzeczy typu Wit D, B12, żelazo, ferrytyna.
    Póki co bądź pozytywnej myśli i bierz hormon. Wczesna kontrola też za dużo nie da, spadek wymaga czasu. Kontrola po 4 tygodniach, choć myślę że dawkę w międzyczasie też powinnaś mieć zwiększoną. W sumie zrobiłbym ponownie tsh i resztę razem z beta.
    Trzymam kciuki Kochana.
    I widzę że też dwa zabrałaś. Super.
    Ja jutro mam usg, ale mam pietra.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja powodzenia jutro na podglądzie :-) ciekawa jestem czy są dwa maluchy :-)
    Oj ja też jestem ciekawa. Ciekawość ze strachem się przeplata. Jutro 14 Wieczorem Wam napiszę :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dzwonili ze szpitala, ostatni mój zarodek przestal sie rozwijac. No i mnie zdenerwowali ,że skoro ten przestal to może ten który dostałam wczoraj też jest coś nie tak. Jak ja przetrwamy te dwa tygodnie do testu.
    Zawsze w warunkach w kobiecie zarodek ma większe szanse na rozwój niż w sztucznych. Prosimy o pozytywne myślenie i relaks. Powodzenia :)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi chyba raczej wygodniej brać tabletkę rano . Nigdy nie jem odrazu po przebudzeniu. Tylko czy kawe mogę wypić czy tez musi upłynąć godzina ?

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Mi chyba raczej wygodniej brać tabletkę rano . Nigdy nie jem odrazu po przebudzeniu. Tylko czy kawe mogę wypić czy tez musi upłynąć godzina ?


    Kawa pogarsza wchłanialność leku, a więc i osłabia jego działanie. Też trzeba odczekać .




    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Oj ja też jestem ciekawa. Ciekawość ze strachem się przeplata. Jutro 14 Wieczorem Wam napiszę :)
    &&&& za piękne małe serduszko ... albo i dwa ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byl transfer z 5 wczoraj utrzymaly sie 4 zarodki. Jedną fasolkę zabralismy dzisiaj ze sobą.
    Pani embriolog zadowolona z ilości i jakości materiału. Stwierdziła ze u męża ponad ich oczekiwania ;) możecie sobie wyobrazić jego zadowolenie. Zapłodnilly się bez żadnej pomocyTeraz 2 tygodnie czekania na test. Jedyny lekki zgrzyt byl o heparynę ponieważ mam MTHFR lekarze z Pl zalecają zastrzyki tutaj oczywiście bezzasadne. Wykończyć się idzie z tutejszymi lekarzami najpierw ze wezmą pod uwagę wytyczne potem nie chcą tego robić. Po rozmowie udało mi się „ wyłudzić” Fragmin tylko na 2 tyg dostałam i jeszcze dawkę 0,2. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Człowiek przechodzi bolesne psychicznie i fizycznie procedury a oni wszystko maja gdzieś.
    Nie maja pojęcia o metylowanej formie kwasu foliowego. Robią wielkie oczy jak mówię ze nie przyswajam syntetycznego. Weź człowieku nie denerwuj się.

    pati1980, Zoja36 lubią tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia - ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko żebyś postarała sie nie denerwowac. Myśl pozytywnie :) moze ta dawka wystarczy.

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Mi chyba raczej wygodniej brać tabletkę rano . Nigdy nie jem odrazu po przebudzeniu. Tylko czy kawe mogę wypić czy tez musi upłynąć godzina ?
    Odczekać nawet 2-4 h

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Odczekać nawet 2-4 h
    O Matko jak ja wytrzymam bez kawy :( kocham kawusie z rana po prysznicu. Chyba będę sobie budzik nastawiała i szła jeszcze spać .

    Alutka
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy lezalyscie chwile po transferze, czy od razu siup do domu?

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy wy lezalyscie chwile po transferze, czy od razu siup do domu?
    Siup do domu

    pati1980 lubi tę wiadomość

    Alutka
‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ