X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po wszystkim z 5 zaplodnionych rozwinęło się 2. Jednego dostałam ten drugi czeka do jutra, jak bedzie ok to idzie na zimowisko. Teraz 16 dni czekania do testu. :-)

    alda, Zoja36, Alutka 32, WNadzieji, majola, mar2śka, kaktus85 lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonili narazie 5 zapłodnionych z 8. Jutro transfer mam nadzieje ze do jutra będzie ok.

    pati1980, alda, Zoja36, Alutka 32, WNadzieji, majola, mar2śka, kaktus85 lubią tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Mar2śka jak zniosłaś lot ? :) trzymam kciuki za badania :)
    Lot Ok, nie mam żadnych zastrzeżeń , czułam się dobrze. Alda - robiłam i pappa i harmony. Póki co z pomiarów nie ma się do czego przyczepić. Maluch ma 6,56 cm i wg wymiaru jestem 12t5d . Macha rączkami i nóżkami , ssie paluszka ... no cudo :)

    WNadzieji, alda, pati1980, majola, Zoja36 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    jakie inne badnia ?

    Kariotyp (oboje).
    Wymaz bakteriologiczn z kanału szyjki macicy .
    Wymaz na Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma genitalium)
    Histeroskopie


    Te ze względu na poronienia:

    czynnik V Leiden
    mutacja genu protrombiny 20210
    wariant C677T genu MTHFR
    wariant A1298C genu MTHFR
    PAI-1 / SERPINE1
    V R2.
    Biało C
    Białko S

    Zespół antyfosfolipidowy:
    antykoagulantu toczniowego
    Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM
    Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie

    Oznaczenie przeciwciał ANA (przeciwciał przeciwjądrowych)


    K przed cirotransferam zrób sobie poziom witaminy D ,żelazo. TSH i jak da radę to homocysteine. ;-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 17:04

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka jak u Ciebie ? Jak Cię denerwują te moje pytania to mi napisz ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka jak u Ciebie ? Jak Cię denerwują te moje pytania to mi napisz ;-)
    Absolutnie mnie to nie denerwuje . Wręcz przeciwnie :):) fizycznie czuje sie bardzo dobrze tak jakbym żadnej punkcji i przestymulowania nie było! Tylko tysiąc myśli, pytań . Cieszę sie ze w końcu mam jakąś diagnozę , ale martwię sie czy jajeczka dadzą radę przez te tsh . Czy wogole dojdzie do transferu!? Czy sprawdzą jutro jeszcze czy trochę spadło . Czy wyślą do specjalisty czy dali tabletki i na tym koniec !? Z kliniki nie dzwonili ale to akurat dobre wieści tzn ze coś sie jeszcze z nimi dzieje! Oby nie zadzwonili wcale .

    Alutka
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Czy mam się jakoś specjalnie przygotować na jutrzejszy transfer? Wiem że mam nie iść siku.

    Mi kazali mieć pusty w riks

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia tym które czekają na pozytywny test!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez :|

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to nic nie mowili ...
    Agggga08 a ty jak sie czujesz ? Jak przygotowania ? Ps czyta. Bloga :)

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Ja juz po wszystkim z 5 zaplodnionych rozwinęło się 2. Jednego dostałam ten drugi czeka do jutra, jak bedzie ok to idzie na zimowisko. Teraz 16 dni czekania do testu. :-)
    Trzymam kciuki za dwie kreski:)
    Długo każą Ci czekać na testowanie u nas przy dwudniowym zarodku test 14 dni po!

    Alutka
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Trzymam kciuki za dwie kreski:)
    Długo każą Ci czekać na testowanie u nas przy dwudniowym zarodku test 14 dni po!
    No właśnie mnie też to dziwi skoro ja mam 5 dniowy zarodek. Pielęgniarka mówiła 16 dni, na papierach 14 dni. I bądź tu mądry. :-)

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    tysiąc myśli, pytań . Cieszę sie ze w końcu mam jakąś diagnozę , ale martwię sie czy jajeczka dadzą radę przez te tsh . Czy wogole dojdzie do transferu!? Czy sprawdzą jutro jeszcze czy trochę spadło . Czy wyślą do specjalisty czy dali tabletki i na tym koniec !?

    Alutka jak jutro będziesz u nich i nic nie powiedzą na temat twoich wyników krwi to poproś o te wyniki badań , niech prześlą scan na pocztę albo wydrukują.
    Z wynikami do fastlege i naciskać na skierowanie do endokrynologa .

    Każde wyniki badań są Twoją własnością i muszą Ci je dać .


    Daj znać jutro .



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    No właśnie mnie też to dziwi skoro ja mam 5 dniowy zarodek. Pielęgniarka mówiła 16 dni, na papierach 14 dni. I bądź tu mądry. :-)

    Pati jeżeli test domowy nie wyjdzie - u niektórych nie wychodzi mimo ciąży ;-) możesz iść na badanie krwi prywatnie (Beta hCG) będziesz miał 100% pewność ;-)

    Jest kilka punktów w Oslo http://www.furst.no/ koszt około 200kr :-)

    Jeżeli pójdziesz wcześnie rano wyniki będą tego samego dnia :-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 20:21

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Mi to nic nie mowili ...
    Agggga08 a ty jak sie czujesz ? Jak przygotowania ? Ps czyta. Bloga :)

    Czuje si e swietnie, odkąd zaczęłam akupunkture nie mam dziwnych ukluc w okolicach jajnikow... A mam co miesiąc od mocno odczuwalne owulacji aż do okresu praktycznie... Nie wiem, może to bardziej na psychikę dziala. Dziś mi się śniło że zrobiłam 2-testy, i na obu mocne dwie krechy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 20:38

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Alda Jutro idę do mojego lekarza poprosić o zwolnienie bo nie chce do testu wracać do pracy ,to zapytam przy okazji o skierowanie na będę. :-)
    Teraz najdłuższe 14 dni przede mną :-)

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracamy z dwoma maluchami na pokładzie . Dwa kolejne zostawiają na obserwacje do jutra . Moje wyniki tsh 5.6 czyli wysokie. Mam iść do Fastlege który pokieruje mnie dalej .

    alda, pati1980, Zoja36 lubią tę wiadomość

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Wracamy z dwoma maluchami na pokładzie . Dwa kolejne zostawiają na obserwacje do jutra . Moje wyniki tsh 5.6 czyli wysokie. Mam iść do Fastlege który pokieruje mnie dalej .
    Z takim tsh zrobili Ci transfer ???

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Wracamy z dwoma maluchami na pokładzie . Dwa kolejne zostawiają na obserwacje do jutra . Moje wyniki tsh 5.6 czyli wysokie. Mam iść do Fastlege który pokieruje mnie dalej .
    Tak. To są wyniki z Poniedziałku . Niby tabletki mają mi obniżyć tsh. Wizytę u Fastlege mamy zamówić na 19.06 w dzien testu jesli będzie pozytywny będzie potrzebna większa dawka . Zobaczymy jak nie będę zadowolona z wizyty to umówię się do endokrynologa w Polsce . W końcu mam jakiś punkt zaczepienia
    Ps Mar2śka prosze nie odbieraj mi nadziei.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 14:31

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Tak. To są wyniki z Poniedziałku . Niby tabletki mają mi obniżyć tsh. Wizytę u Fastlege mamy zamówić na 19.06 w dzien testu jesli będzie pozytywny będzie potrzebna większa dawka . Zobaczymy jak nie będę zadowolona z wizyty to umówię się do endokrynologa w Polsce . W końcu mam jakiś punkt zaczepienia
    Ps Mar2śka prosze nie odbieraj mi nadziei.
    Ja Ci nie odbieram nadziei , chodzi mi o to, że powinnaś szybko to tsh zbijać! Jaką masz teraz dawkę ? Ja miałam tsh 3,9 i Ok 2 tyg zbijałam do poziomu 2,2 przy dawce 50 euthyroxu na dzień a w ciąży może szaleć jeszcze bardziej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 14:41

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 190 191 192 193 194 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ