X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji do rozliczenia IVF wysyłasz tylko rachunki za recepty .


    Rachunki za lekarza automatycznie są zapisywanie na Min Helse . To nie ma nic wspólnego z IVF . Po przekroczeniu 2 258 kr dostajesz frikort i za wizyty u lekarza już nie płacisz .


    Osobno też rozlicza się koszty podróży .



    WNadzieji lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Nie był ten pierwszy bo ja łażę w nocy do WC. Myśle ze z negatywnego testu pozytywny się nie zrobi :( trudno wypłacze się jak zwykle i będzie trzeba wstać z kolan i iść całej. To taki „prezent” na dzisiejsza rocznice ślubu. Los lubi mi dopieprzac.


    Oj może się zrobić pozytywny bo u Ciebie za wcześnie jeszcze na test sikany ;-)

    Daleko nie trzeba szukać ;-) Hannanna ;-) Testy z moczu wychodziły negatywne a w ciąży już była ;-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2018, 14:45

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    U mnie jakieś dziwne plamienie . Myślałam ze dostałam okres. Ale rano wkładka czysta , troszkę przy porannym siusianiu poleciało i dalej czysto! Odczuwam ból jak na okres!


    Jak to u Ciebie wyglądało poprzednio ? Plamienia czy krew ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jak to u Ciebie wyglądało poprzednio ? Plamienia czy krew ?
    Za każdym razem normalny okres . Może odrazu nie leciało jak z kranu ale widoczna była za każdym razem! Pierwszy raz takie zjawisko nigdy plamienia przed okresem nie miałam ! Normalnie latam co chwile do Wc sprawdzać jak wyglada sytuacja . Po cichu licze ze to plamienie implantacyjne .

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Za każdym razem normalny okres . Po cichu licze ze to plamienie implantacyjne .


    Ja też od razu "żywa krew" .


    Trzymam kciuki :-)








    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Odstawiłam progynova w czwartek dzis 16dc i miesiączka ? :/

    U mnie tez szybko przyszła po odstawieniu

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @WNadzieji odnośnie kosztów jest dokładnie tak jak napisała alda

    WNadzieji lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Mirandzia przykro mi :(
    Pati masz racje żadnych powodów nie podają ,masz jeszcze trzy zarodki ?
    Aggga08 pisałaś ze przy wysyłaniu papierów na ewentualny zwrot nadwyżki wizyty u lekarza sie nie liczą do tego ?
    Tyle mi leków zostało nowych lub w połowie zużytych ..myślicie ze bede mogła z nich kiedys skorzystać ? Gdzie przechowywać ? Zastrzyki tabletki ?
    Nie nie mam nic. Muszę zaczynać wszystko od nowa niestety.
    Niektóre zastrzyki trzeba w lodówce, mi też zostało jedno opakowanie i trzymam cały czas w lodówce.

    k1iygdz.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza lodowka zwykle można przechowywac do 3 mies. Gonal F na przykład

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Poza lodowka zwykle można przechowywac do 3 mies. Gonal F na przykład
    Warto dodać, że rozpoczęty gonal można przechowywać poza lodówką do max 28 dni

    WNadzieji lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A No to juz tylko na ”garbicz” sie nadają
    Miłej niedzieli dziewczyny
    Lecę na basen wypływać emocje :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    WNadzieji do rozliczenia IVF wysyłasz tylko rachunki za recepty.

    Dziewczyny a te rachunki wysyłam dopiero po przekroczeniu czy wszystko od początku i system „pilnuje” tej kwoty.
    Dostałam papiery po punkcji i nie bardzo wiem co zrobić. Jest napisane ze przed upływem 6 miesięcy wysłać.

    Czy któraś z Was zagłębiają temat dofinansowania leczenia poza No. Czy jest to możliwe ?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:

    Dziewczyny a te rachunki wysyłam dopiero po przekroczeniu czy wszystko od początku i system „pilnuje” tej kwoty.
    Dostałam papiery po punkcji i nie bardzo wiem co zrobić. Jest napisane ze przed upływem 6 miesięcy wysłać.

    Możesz wysłać od razu i wtedy na bieżąco będzie zapisywane w systemie ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2018, 14:45

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:

    Dziewczyny a te rachunki wysyłam dopiero po przekroczeniu czy wszystko od początku i system „pilnuje” tej kwoty.
    Dostałam papiery po punkcji i nie bardzo wiem co zrobić. Jest napisane ze przed upływem 6 miesięcy wysłać.

    Czy któraś z Was zagłębiają temat dofinansowania leczenia poza No. Czy jest to możliwe ?
    Ja wysyłałam po 2 procedurze (ok 10 mies po 1 podejściu)dopiero bo przy pierwszej nie przekroczyłam limitu. To 6 miesięcy liczy się od momentu przekroczenia kwoty wkładu własnego. Możesz wysłać od razu a resztę dosłać po kolejnej próbie bo po każdej dostajesz dokumenty. Co do dofinansowanie, nie mam pojęcia jak to wygląda ja robiłam na własna rękę. W Polsce są refundowane leki jeśli amh jest wyższe niż 0,7.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2018, 15:20

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ja wysyłałam po 2 procedurze (ok 10 mies po 1 podejściu)dopiero bo przy pierwszej nie przekroczyłam limitu. To 6 miesięcy liczy się od momentu przekroczenia kwoty wkładu własnego. Możesz wysłać od razu a resztę dosłać po kolejnej próbie bo po każdej dostajesz dokumenty. Co do dofinansowanie, nie mam pojęcia jak to wygląda ja robiłam na własna rękę. W Polsce są refundowane leki jeśli amh jest wyższe niż 0,7.

    Ale my nie możemy korzystać z dofinansowania do leków w Pl z uwagi na brak ubezpieczenia. Dobrze mi się wydaje ?

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Ale my nie możemy korzystać z dofinansowania do leków w Pl z uwagi na brak ubezpieczenia. Dobrze mi się wydaje ?
    W wielu miejscach w Polsce ivf nie jest już refundowane, tak zadecydowali polscy politycy.

    k1iygdz.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Ale my nie możemy korzystać z dofinansowania do leków w Pl z uwagi na brak ubezpieczenia. Dobrze mi się wydaje ?
    Mnie nikt o ubezpieczenie nie pytał , ja się nie łapałam i tak ze względu na słabe wyniki. Najlepiej będzie zapytać w jakiejś klinice jak to wyglada . Ja posiadałam tylko tą europejską kartę ubezpieczeń . Zawsze można się postarać leki odkupić od innych dziewczyn.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    W wielu miejscach w Polsce ivf nie jest już refundowane, tak zadecydowali polscy politycy.
    Mylisz wygasły program rządowy z refundacją samych leków . Leki są nadal ze zniżką jeśli się spełnia kryteria . Niektóre miasta dopłacają ale tylko osobom zameldowanym w danej miejscowości .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka jak byłaś w szpitalu w Polsce to jak została rozwiązana kwestia kosztów? Zapłaciłaś a potem rozliczałaś się z Helfo ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja jestem w Polsce i lekarz wystawia mi leki z refundacją ( nie pyta czy jestem ubezpieczona w Polsce ) to w aptece proszę o leki pełnopłatne ;-) nie chce być później ścigana przez NFZ ;-)

    Nie wiem kogo później "ścigają" lekarza który powinien się dopytać o ubezpieczenie czy pacjenta który o tym nie poinformował ................






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2018, 17:20

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 200 201 202 203 204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ