X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Mylisz wygasły program rządowy z refundacją samych leków . Leki są nadal ze zniżką jeśli się spełnia kryteria . Niektóre miasta dopłacają ale tylko osobom zameldowanym w danej miejscowości .
    U mnie w mieście nie ma szans na doplacanie niestety:-)

    k1iygdz.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka jak byłaś w szpitalu w Polsce to jak została rozwiązana kwestia kosztów? Zapłaciłaś a potem rozliczałaś się z Helfo ?
    Nic nie płaciłam. Spisali dane z karty i tyle ;) Baaardzo byłam szczęśliwa, że ją miałam bo tknęło mnie żeby ją wyrobić z 2 tyg przed wyjazdem. Nigdy bym nie pomyślała, że przyda się tak szybko.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Nic nie płaciłam. Spisali dane z karty i tyle ;) Baaardzo byłam szczęśliwa, że ją miałam bo tknęło mnie żeby ją wyrobić z 2 tyg przed wyjazdem. Nigdy bym nie pomyślała, że przyda się tak szybko.

    Karta jest od nagłych wypadków. Ja ostatnio z niej korzystałam jak musieli mi podać kroplówkę na alergie. Robią ksero i o nic więcej nie pytają.
    A jeśli chodzi o ciężarne tak jak Mar2śka to każda obywatelka Polska w ciąży ma opiekę za darmo. Mnie tak zakwalifikowali do łyżeczkowania, nie miałam kart wtedy. NFZ pokrył koszt zabiegu. Nikt nie grymasił mało tego same pielęgniarki podpowiedziałby ze przysługuje mi takie coś jeśli nadal mam obywatelstwo polskie.

    Nie pamietam która z dziewczyn pytała o dokumentacje.
    Myślicie ze wydruk z helsenorge/ pasientjournal wystarczyłby do Pl. Ja to odkryłam dopiero dzisiaj hihi lepiej późno niż wcale. Cała dokumentacja, skany dokumentów które dostali z Pl, korespondencja między lekarzami na temat MTHFR wszystko tam jest. Szok

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Karta jest od nagłych wypadków. Ja ostatnio z niej korzystałam jak musieli mi podać kroplówkę na alergie. Robią ksero i o nic więcej nie pytają.
    A jeśli chodzi o ciężarne tak jak Mar2śka to każda obywatelka Polska w ciąży ma opiekę za darmo. Mnie tak zakwalifikowali do łyżeczkowania, nie miałam kart wtedy. NFZ pokrył koszt zabiegu. Nikt nie grymasił mało tego same pielęgniarki podpowiedziałby ze przysługuje mi takie coś jeśli nadal mam obywatelstwo polskie.

    Nie pamietam która z dziewczyn pytała o dokumentacje.
    Myślicie ze wydruk z helsenorge/ pasientjournal wystarczyłby do Pl. Ja to odkryłam dopiero dzisiaj hihi lepiej późno niż wcale. Cała dokumentacja, skany dokumentów które dostali z Pl, korespondencja między lekarzami na temat MTHFR wszystko tam jest. Szok
    Ja wtedy jeszcze nie byłam przyjęta jako ciężarna ;) tylko z bólem brzucha ale tak jak mówisz wprowadzili dane z karty i nic więcej ode mnie nie chcieli.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:

    Nie pamietam która z dziewczyn pytała o dokumentacje.
    Myślicie ze wydruk z helsenorge/ pasientjournal wystarczyłby do Pl.


    Rok temu w Riks (Oslo) cała dokumentacja przez nich prowadzona była w formie papierowej - nie było możliwości wglądu przez pasientjournal . Wszystkie papiery "szły" do głównego archiwum na Ullevål . Nie wiem jak jest teraz .............



    Dziewczyny z Riksa lekarze dalej "bawią" się w papierowe kartoteki czy już wszystko na komputerze ????


    W Porsgrunn komputer ;-)






    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cos tam stukają w klawiatury i teczki tez sa :)
    Z tymi kartami helfo to faktycznie rożnie bywa zalezy od szpitali

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na helfo są wyniki badań od ginekologa ! Z Haugesundu tylko informacje o punkcji . I transferach jakie leki biorę itd. Ale żadnej informacji o badaniach które mi przeprowadzono!

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka plamienia się powtórzyły ?




    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka plamienia się powtórzyły ?
    Nie ! Tylko to co pisałam wczoraj .

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka :-) Jeszcze mocniej zaciskam kciuki :-)



    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    alda wrote:
    WNadzieji do rozliczenia IVF wysyłasz tylko rachunki za recepty.

    Dziewczyny a te rachunki wysyłam dopiero po przekroczeniu czy wszystko od początku i system „pilnuje” tej kwoty.
    Dostałam papiery po punkcji i nie bardzo wiem co zrobić. Jest napisane ze przed upływem 6 miesięcy wysłać.

    Czy któraś z Was zagłębiają temat dofinansowania leczenia poza No. Czy jest to możliwe ?


    Jeśli zdecydujesz się na procedurę w polsce, to helfo zwraca Ci koszty za same leki tak jak tu w No.
    https://helsenorge.no/behandling-i-utlandet/sykehusbehandling-og-andre-spesialisthelsetjenester-i-eos-land

    WNadzieji lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Jeśli zdecydujesz się na procedurę w polsce, to helfo zwraca Ci koszty za same leki tak jak tu w No.
    https://helsenorge.no/behandling-i-utlandet/sykehusbehandling-og-andre-spesialisthelsetjenester-i-eos-land
    A oni nie muszą czasami wyrazić najpierw zgodę na leczenie za granicą ?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszą. W linku wszystko napisane co i jak

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten link moze bardziej konkretny jeśli chodzi o ivf
    https://helsenorge.no/refusjon-og-stotteordninger/ufrivillig-barnloshet-og-infertilitetsbehandling

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Muszą. W linku wszystko napisane co i jak
    No właśnie tak myślałam. Z tego co wiem nie robią tego chętnie jeśli leczenie możliwe jest na miejscu.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie słyszałam że żaden problem i wiele norweskich par tak robi. Wydaje mi się ze tutaj maja tyle pacjentów ze właśnie im to na rękę 'pozbyć' się kilku.

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ciąg dalszy kiepskich wiadomości :( Właśnie dzisiaj po moim nacisku dowiedziałam się ze z tak wspaniałych zarodków które mieliśmy szt 3 w poczekalni, nie mam żadnego zamrożonego. Za słabej jakości były do mrożenia. Ja już nic nie rozumiem ochom i echom nie było końca jaki to dobry materiał był. A tu taka wiadomość. Przez 2 tygodnie nikt nie raczył się do nas odezwać. W środę mam zrobić krew i potem dostanę wytyczne. Dwa miesiące przerwy ma. Yc żeby jajniki odpoczęły.
    Jestem tak skołowana ze nie wiem co robić czy nie wracać z leczeniem do Pl. Moim zdaniem te długie stymulację do niczego dobrego nie prowadzą. Mogę się mylić ale od początku jakoś mi się nie podobało ze tak słabe dawki i tak długo. Wyprostujcie mnie dziewczyny. Liczyłam ze coś będę miała zamrożonego a tu lipa od nowa cały proces (: Jestem zrozpaczona

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia przykro ..to samo u nas tyle ze my mieliśmy jednego mrozaczka ..szok
    I tak jeszcze wczoraj myślałam dlaczego przy jednym zarodku nie przeszłam kolejnej stymulacji na wszelki wypadek gdyby właśnie ten jeden nie dał rady :/ obłęd co sie tu wyprawia
    Tez zaczynałam od małych dawek ..zbieram sie zeby napisać do nich ale nie wiem co robić ..

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar zapytać jakie wnioski wyciągnęli bo skoro zgodziłam się przeznaczyć do badań nie wykorzystane , nie nadające się komórki to chyba właśnie po to żeby wiedzieć co jest nie tak. Jeśli nie będzie żadnej odpowiedzi nie zgodzę się drugi raz na to. Ja już zaczynam mieć teorie spiskowe w tej rozpaczy. Z tylu wspaniałych ani jedna się nie uchowała.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez miałam te teorie ;) pisałam o nich ,ze moze jajka poszły na handel ;) nie dostałam informacje odnośnie kondycji i klasy.
    U mnie po pierwszym usg przed punkcją juz lekarz powiedział Następnym razem bedziemy wiedzieli zeby zaczac od większej dawki hormonów :/

‹‹ 201 202 203 204 205 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ