X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie 3 były 3dniowe

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to jest ten orgalutran?

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2skavwszystko jasne dziękuje za fatygę. Powiedz jeszcze kto ciebie prowadził w Novum ?
    Ja jeszcze podejście zrobię we wrześniu tutaj , jak nie wyjdzie to chyba szkoda czasu na trzecia próbę tutaj i trzeba jechać do Pl

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szef Novum dr Lewandowski , on się zajmuje trudnymi przypadkami . Poleciły mi go dziewczyny , którym pomógł a były w podobnej sytuacji co ja. Wiadomo, nie każdemu można pomoc ale dr ma super wyniki!

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Co to jest ten orgalutran?
    Zapobiega przedwczesnemu pękaniu pęcherzyków . Zapomniałam dodać ze w Novum tez miałam od 5ds jakoś cetrotide to jest to samo .

    WNadzieji lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Mar2ska a jak się czujesz?
    Czarodziejka A jak Ty się czujesz?
    Dowiedziałaś się coś więcej na temat NIPT u Ciebie w mieście? Czytałaś w ogóle co mi powiedziała lekarka w szpitalu w Stavanger?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna a jak TY się masz?? Dawno się nie odzywałaś, wszystko ok??

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola a Ty juz po połówkowych jesteś ? W Norwegii robiłaś. Bo ja czekam na ten list i się doczekać nie mogę. Mam nadzieję, że mój lekarz czegoś nie pomieszał i skierowanie wysłał.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 1 lipca 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w osiemnastym tygodniu miałam połówkowe. Wszystko dobrze, będzie chłopak. Już nawet pani z wykresu odczytała, że będzie miał 3,3 kg, haha. Teraz byłam w Polsce i sobie zrobiłam dokładne USG w 24tym tygodniu. Bardzo mnie ono uspokoiło. Mimo że test pappa w pierwszym trymestrze wyszedł dobrze, czyli z ryzyka zespołu Downa 1:288 zeszło do 1:5000, to i tak bardzo się bałam. Doktor powiedział, że tu w Norwegii też robią dokładne USG, ale mimo wszystko zapytać o wszystko po polsku to jakoś łatwiej. Zastanawiam się, czy przed 32 tygodniem nie polecieć na USG, żeby zobaczyć, czy z łożyskiem wszystko ok i czy dziecko dobrze rośnie. Choć doktor powiedział, że doświadczona położna z obserwacji brzucha mi to powie. Jakoś w to nie wierzę, bo chyba każdy brzuch rośnie inaczej.
    Pojutrze ze względu na skończone 35 lat będę miała glukosebelastning. Na pierwszej wizycie u położnej też już byłam, zmierzyła spojenie łonowe.

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 1 lipca 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i powoli będę składać wniosek o mammapermisjon, bo to też zabiera czas, żeby NAV to rozważył. Nie idzie to z automatu. Tata może się starać dopiero jak dziecko się urodzi.
    A słyszałyście, że od 1.07 pappapermisjon będzie trwało 15 tygodni zamiast 10? Kosztem mammapermisjon niestety.

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 lipca 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    A i powoli będę składać wniosek o mammapermisjon, bo to też zabiera czas, żeby NAV to rozważył. Nie idzie to z automatu. Tata może się starać dopiero jak dziecko się urodzi.
    A słyszałyście, że od 1.07 pappapermisjon będzie trwało 15 tygodni zamiast 10? Kosztem mammapermisjon niestety.
    Niestety to prawda

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 1 lipca 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majola a pamiętasz kiedy dostałaś list z konkretnym terminem ? Kurczę to jakieś żarty ? Nie rozumiem tego zabiegu bo moim zdaniem dziecko powinno być z mamą jak najdłużej , zwłaszcza jak mama karmi dziecko. Aaaa i oczywiście gratuluje synka !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2018, 17:10

    majola lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 2 lipca 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 14tym tygodniu założyłam u fastlege kartę ciąży, tydzień później dostałam termin na USG

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję Ci bardzo! Już wszystko jasne , coś poszło ie tak z moim skierowaniem lekarz dzisiaj powtórzył i mogłam wybrać czy chce w szpitalu czy u mojej Pani gin którą już znam. Więc wybrałam Panią gin i prywatny gabinet ;) Pochwal się nam na kiedy masz termin :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po konsultacji z lekarzem, nie będę przechodziła na zasiłek. Zostanę na zwolnieniu. Nigdy nie wiadomo jaka będzie decyzja nav, tak twierdzi lekarz. On mówi, że ma dużo ciężarnych i raczej tego nie praktykuje. Jedno jest pewne, będę na zwolnieniu do końca ciąży-tak mi powiedział ;)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 2 lipca 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Po konsultacji z lekarzem, nie będę przechodziła na zasiłek. Zostanę na zwolnieniu. Nigdy nie wiadomo jaka będzie decyzja nav, tak twierdzi lekarz. On mówi, że ma dużo ciężarnych i raczej tego nie praktykuje. Jedno jest pewne, będę na zwolnieniu do końca ciąży-tak mi powiedział ;)
    Dokładnie to samo mi poleciła moja koleżanka z pracy która dwa miesiące temu urodziła. Też była do końca na zwolnieniu. Mam tylko nadzieję że mój fastlege mi nie będzie robił pod górkę.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 2 lipca 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    13.10
    To już 26 ty tydzień ciąży.
    Właśnie z tym svangerskapspenger głupio jest, bo żeby dostać to nie możesz być na zwolnieniu, ale skoro wnioskujesz, to znaczy, że przecież nie możesz pracować. Ja wnioskowałam o 50% i tyle dostałam. Ale w sumie więcej było było z tym zachodu niż to warte. Mogłam iść na 100% i się już nie martwić, czy teraz pozwolą mi niedługo mieć 100% zasiłku, czy znowu będę czekała na ich decyzje.
    Dobrze, że masz lekarza, który współpracuje z Tobą, na różnych moje znajome trafiały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 16:01

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 lipca 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    13.10
    To już 26 ty tydzień ciąży.
    Właśnie z tym svangerskapspenger głupio jest, bo żeby dostać to nie możesz być na zwolnieniu, ale skoro wnioskujesz, to znaczy, że przecież nie możesz pracować. Ja wnioskowałam o 50% i tyle dostałam. Ale w sumie więcej było było z tym zachodu niż to warte. Mogłam iść na 100% i się już nie martwić, czy teraz pozwolą mi niedługo mieć 100% zasiłku, czy znowu będę czekała na ich decyzje.
    Dobrze, że masz lekarza, który współpracuje z Tobą, na różnych moje znajome trafiały.
    To prawda,mój lekarz jest człowiekiem ;)
    Będziesz musiała nam tu zdawać relacje z późniejszych etapów ciąży i oczywiście po porodzie. Będziesz z nas pierwsza a potem Hannanna albo Ja ...między nami tylko 2 tyg różnicy ;) Ja z ostatniego usg mam na 13.12 więc dokładnie 2 miesiące po Tobie ;) A teraz jak się czujesz?

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 lipca 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Dokładnie to samo mi poleciła moja koleżanka z pracy która dwa miesiące temu urodziła. Też była do końca na zwolnieniu. Mam tylko nadzieję że mój fastlege mi nie będzie robił pod górkę.
    Chyba nie powinien, mam taką nadzieję. Nawet jeśli się dobrze czujesz to mów mu, że jest źle. Na siłę chyba Ci pracować nie będzie kazał .

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 212 213 214 215 216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ