X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 lipca 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka KCIUKI za jutro :-)



    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 5 lipca 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    God sommer dziewczyny! Ja juz rozpoczelam ferie, chce trochę odpoczac od tego tematu wiec znikam na jakis czas z forum (ciekawe ile wytzymam heeh). Pod koniec lipca robie badania genetyczne w Polsce, a zaczynam sie znowu kluc od konca sierpnia.
    Powodzenia dla tych ktore jeszcze sa w trakcie, i wszystkiego dobrego dla Was co juz niedługo beda mamami!

    Alutka 32, mar2śka, WNadzieji, Zoja36 lubią tę wiadomość

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 5 lipca 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hej dziewczyny! Mam do Was pytanie. Dostałam info z nav, że nie odnotowali jeszcze mojego Oppfølgingsplan. I oczywiście pomocni sa jak nie powiem co, ja nawet nie wiem co to :P nigdy nie byłam tyle czasu na zwolnieniu. Nav wie, że moja nieobecnośc związana jest z ciążą no ale oni swoje procedury też mają. Próbowałam się z Panią dogadać ale ona po angielsku nic a nic i kazała mi znaleźć kogoś kto mi przetłumaczy to co ona napisała :P Ja rozumiem co tam jest napisane ale nie wiem jak ja mam się za to coś zabrać i co to w ogóle jest bo nie znam systemu.

    Jest to plan,który musisz zrobić wraz z pracodawcą(a on to później wysyła do nav). Na stronie nav jest formularz do pobrania. Jest tam potrzebny Twój podpis. To plan ewentualnego powrotu do pracy,czy ma dla Ciebie inne zajęcie itp. Ja takie coś musiałam wypełniać po 8tyg na syku a następne miałam mieć po Ok pol roku,ale wcześniej wróciłam do pracy. Jak nie zostanie wysłany ten plan to wstrzymają Ci wypłatę pieniędzy.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 5 lipca 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna dziękuję Ci bardzo!! Już troszkę doczytałam ale jak ma sie informacje z pewnego źródła to przynajmniej wiem co robić ! Pani z nav nie umiała mi tego wytłumaczyć ;) tzn nawet nie chciała. A powiedz jak Ty się czujesz??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 6 lipca 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się dobrze. Wszystkie mdłości minęły,trochę mi nogi puchną jak jest gorąco,ale poza tym zdrowo i do przodu. Już wiem,że będzie chłopak :)

    Zoja36, majola, WNadzieji lubią tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 lipca 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie ciekawie ! Zarodek zbyt mały i pusty zero bicia serca. Kolejna wizyta w Czwartek. Moja siostra tez tego doświadczyła na pierwszej wizycie ale ginekolog twierdzi ze jest zbyt mały

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 lipca 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Czuję się dobrze. Wszystkie mdłości minęły,trochę mi nogi puchną jak jest gorąco,ale poza tym zdrowo i do przodu. Już wiem,że będzie chłopak :)
    Gratulacje!! Pewnie jesteście bardzo szczęśliwi. Niby wiadomo, że może być albo chłopiec albo dziewczynka...ale ja strasznie zaskoczona byłam. Odkąd wiem kto tam siedzi ;) czuję się z tą myslą baaardzo dobrze.

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 lipca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    U mnie nie ciekawie ! Zarodek zbyt mały i pusty zero bicia serca. Kolejna wizyta w Czwartek. Moja siostra tez tego doświadczyła na pierwszej wizycie ale ginekolog twierdzi ze jest zbyt mały
    Alutka a powiedz który to dzień po transferze? Nie martw się, jeszcze może być za wcześnie. Może jeszcze będzie ok bo ciąże w różnym tempie się rozwijają.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 lipca 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Punkcja była 4 Czerwca transfer 6.

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 lipca 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli 4t 3d od transferu. Ja byłam na usg chyba równo 4 tyg po transferze ale pamiętam, że dziewczyny przestrzegały, że serduszko może być ale wcale nie musi bo różnie z tym bywa. Poczekaj do następnej kontroli. &&& za Ciebie!!

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 lipca 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Jakoś żyje, do tej pory mam mdłości, a poranne objęcia toalety tylko wtedy jak wstaje za szybko z łóżka.
    Byłam się zapytać mojego lekarza jeszcze raz o nipt. Z tego co się dowiedziałam to dopiero po teście pappa i usg wysyłają na dalszą diagnostykę. Także ja będę mieć najpierw pappa (zrobiony w poniedziałek) później usg 23 lipca. I dopiero jak wyniki będą niejednoznaczne to wyślą mnie na nipt. Wkurzyła mnie ta wiadomość, pytałam od początku o nipt i cały czas mi mówiła że będzie przed usg a teraz jak dostałam wytyczne ze szpitala w Tromso to stwierdziła że się pomyliła i że oni wiedzą lepiej.
    A jak Ty się czujesz? Kiedy masz usg prenatalne?
    A i mam tez pierwsza wizytę u położnej 18 lipca. Może w koncu dostanę kartę ciąży :)
    Lecę w sobotę do Gdańska na 10 dni, trochę odpocząć od tej paskudnej północnej pogody.
    Cała Norwegia, nic dodać nic ująć.
    Ja na usg prenatalne idę 18 lipca i mam już też połówkowe na 24 sierpnia. Tylko jeszcze nie byłam u położnej. Zamierzam iść w poniedziałek żeby umówić się na wizytę. Mi kartę ciąży założył fastlege i to dość szybko bo 4 tygodnie temu. Wczoraj byłam u niego i przedłużył mi zwolnienie do 2 sierpnia.
    A czuję się nadal różnie. Tydzień był super, a od wczoraj znowu mi słabo.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 lipca 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ja o tym wspominałam bo tez znalazłam informacje o tych paczkach na jakimś forum. Całkiem fajna sprawa ;)
    Na tym blogu fajnie jest opisane, gdzie i w jaki sposób można zamówić babypaczki.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 lipca 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    U mnie nie ciekawie ! Zarodek zbyt mały i pusty zero bicia serca. Kolejna wizyta w Czwartek. Moja siostra tez tego doświadczyła na pierwszej wizycie ale ginekolog twierdzi ze jest zbyt mały


    Alutka trzymam cały czas kciuki . Ginekolog mówił coś o heparynie ?
    Jak tam rozmowa między lekarzami ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 lipca 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Punkcja była 4 Czerwca transfer 6.
    A ja byłam po 4 tyg i 6 dni od transferu.
    Bądźmy dobrej myśli. Alutka trzymam kciuki za maluszka &&

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 lipca 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka trzymam cały czas kciuki . Ginekolog mówił coś o heparynie ?
    Jak tam rozmowa między lekarzami ?
    Haugesund nic nie odpisuje. Dziś dzwoniłam do nich ale nie odbierał nikt. O heparynie z ginekologiem nie rozmawiałam na skierowaniu nic nie było napisane o tym leku . Po takiej informacji jaką usłyszałam nie miałam już głowy. Ginekolog jeszcze powiedziała ze na tym etapie powinno być widoczne coś w rodzaju nóżki ale nic tam takiego nie znalazła!

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 lipca 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Det ble på 04.06.18 tatt trombofiliprøver og antifosfolipidantistoffer som ledd i utredning for
    implantasjonssvikt.
    Pas. hadde normale trombofiliprøver, men hadde utslag på antifosfolipidantistoffer. Hun
    hadde en rimelig høy anti-B2-glykoprotein I verdi på 42 (normal <7) som kan gi
    implantansjonsprøblemer og som også kan gi aborter i 1.trimester.
    Behandling for dette er lavt molekylær heparin + Albyl-E 75 mg x 1.
    Antifosfolipidantistoffer kan være kun forbigående forhøyet. Det anbefales derfor å gjenta
    prøven etter 3 måneder. Man vi rakk ikke denne kontrollprøven, fordi pas. ble gravid. Hun ble
    derfor satt på behandling før antifosfolipidsyndrom ofisielt ble verifisert.
    Vi anbefaler at pasienten tar en kontrollprøve av anti-B2-glykoprotein I (immunologiskjema
    til SUS) i begynnelsen av september 2018 og fortsetter med Klexane 4000 E x 1 + Albyl-E 75
    mg x 1 i hvert fall til kontrollprøven. Når det er sagt, er det meget sjeldent at en så høy verdi er
    normalisert etter 3 måneder. Vi går derfor utifra at pas. virkelig har et antifosfolipidsyndrom.
    Ved vedvarende forhøyete antifosfolipider burde man behandle med dobbel blodfortynning i
    hvert fall i første trimester og helst til rutineultralyd, den tiden der de fleste abortene skjer.
    Etter rutineultralyd er det omstridt om man burde fortsette i sent svangerskap. Pas. har selv
    ikke økt risiko for tromboemboliske hendelser med mindre man har vedvarende høye
    verdier. Men teoretisk kan en påvirkning av placentakarrene forekomme som fører til
    placentasvikt. Dette er imidlertid ikke vist i studier. Vi favoriserer at pasienten fortsetter også
    i sent svangerskap, men vi vet at fødeavdelingen på SUS er imot dette, og der er de som
    overtar som behandlere og bestemmer.
    Angående hypotyreose og Levaxin:
    pas. har ikke manifest hypotyreose, men hadde i sammenheng med IVF forsøk en TSH prøve
    som var litt høy med 5,6. Under fertilitetsbehandling er det viktig at stoffskiftet ligger
    nærmere hypertyreose enn hypotyreose, spesielt hvis man mistenker implantasjonssvikt. Vi
    har derfor satt pas. på en liten dose Levaxin 25 mcg/d. I tidlig svangerskap har man uansett et
    hypertyreot stoffskifte (pga høy HCG) og de er stengt tatt ikke nødvendig å fortsette med
    Levaxin, men det er heller ikke skadelig med en så liten dose.
    Uansett anbefales å kontrollere TSH omtrent hver 3. måned i svangerskapet.

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 lipca 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda - taka wiadomość została wysłana przez Haugesund. Raczej rozumiem co jest tam napisane ale dla pewności możesz mi to zinterpretować ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2018, 14:18

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 lipca 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Barany" od razu po punkcji powinni Ci dać heparynę przy takich wynikach !!!! glikoproteiny I anty-B2 42 (normalna <7), która może utrudniać implantację albo powodować poronienie ( zły rozwój zarodka ) !

    Napisali że zalecana jest heparyna drobnocząsteczkowa + Albyl-E 75 mg x 1. Nie wiem dlaczego Ci nie dali albo nie przesłali tych wyników do fastlege. Heparynę powinnaś dostać najpóźniej po pozytywnym teście .

    Przeciwciała przeciwfosfolipidowe mogą być tylko przejściowo podwyższone. Dlatego zaleca się powtórzyć badanie po 3 miesiącach.
    Jeżeli takie wysokie wyniki będą się utrzymywać może dojść do odklejenia łożyska, może być zakrzep w pępowinie .


    Under fertilitetsbehandling er det viktig at stoffskiftet ligger
    nærmere hypertyreose enn hypotyreose, spesielt hvis man mistenker implantasjonssvikt.

    TSH powinno być bliżej nadczynnści niż niedoczynności - super ! Szoda że nikt tego nie bada po punkcji ...........
    Zalecają kontrole TSH co 3 miesiące co za "baran " to napisał .........


    To tak w skrócie .


    Dlaczego oni tych wszystkich badań nie robią przed IVF................



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2018, 20:29

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 lipca 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po punkcji mi nie mogli podać heparyny bo dopiero wtedy robili badania. Ale ze nie podali po pozytywnym teście tez się dziwie ! Kazali brać tylko Albyl-E. Później dzwoniłam pytałam powiedzieli ze mam się udać do rodzinnego. Ale nic im nie wysłali . Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale tam napisali ze po Usg byłoby kwestionowane utrzymywanie tej ciąży ? Czy ja to źle zrozumiałam !? Piszą ze nie mam niedoczynnosci ale u fastlege wyszły mi anty ciała! Nie wiem czy to dużo czy mało miałam 12.

    Alutka
‹‹ 214 215 216 217 218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ