X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 lipca 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawi mnie skąd się wzięły te Anty ciała glikoproteinowy już się naczytałam ze przy infekcjach, nowotworach , i Toczniu .az się boje dalej badać ! Mąż jest tak wściekły ze jak zadzwonią z Haugesundu po usg to ich zrypie! Podjęliśmy decyzje ze więcej do in vitro nie podchodzimy . Żadna ciąza w Norwegi też nie wchodzi w grę . Już od dluzszego czasu zastanawialiśmy się nad powrotem do Polski. Jeszcze nie postanowiliśmy kiedy czy oboje czy najpierw tylko ja ! Narazie musimy dokończyc to co zaczęliśmy . Nadziei nie mamy ze w Czwartek się coś zmieni . Przeraża mnie ze w każdej chwili może zacząć się poronienie ! Co będzie jak będę sama w domu.

    Alutka
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 7 lipca 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wierze co tu sie wyprawia ! Alutka trzymam kciuki ! Ja mam batdzo podwyzszone trombocyty juz 2015 roku jak sie okazalo i co, i g**no powiedziala mi ze moze to od uwaga stresu ... ja pierdziu trzymam kciuki aby wszytsko dobrze sie zakonczylo

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 lipca 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Ja nie wierze co tu sie wyprawia ! Alutka trzymam kciuki ! Ja mam batdzo podwyzszone trombocyty juz 2015 roku jak sie okazalo i co, i g**no powiedziala mi ze moze to od uwaga stresu ... ja pierdziu trzymam kciuki aby wszytsko dobrze sie zakonczylo
    U mnie trombocyty są ok tylko te antyglikoproteiny ! Nie wiem o co chodzi dlaczego i od czego się wzięły ! Jestem załamana !

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 7 lipca 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka bądź dobrej myśli. Ja trzymam kciuki. Trzymaj się Kochana <3

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 lipca 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale tam napisali ze po Usg byłoby kwestionowane utrzymywanie tej ciąży ? Czy ja to źle zrozumiałam !?


    Ved vedvarende forhøyete antifosfolipider burde man behandle med dobbel blodfortynning i
    hvert fall i første trimester og helst til rutineultralyd, den tiden der de fleste abortene skjer.
    Etter rutineultralyd er det omstridt om man burde fortsette i sent svangerskap.


    Nie wiem co ten lekarz miał na myśli.............


    Tutaj coś jest nie tak tam chyba miało być inne słowo niż ciąża !










    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2018, 18:28

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 lipca 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Nadziei nie mamy ze w Czwartek się coś zmieni . Przeraża mnie ze w każdej chwili może zacząć się poronienie ! Co będzie jak będę sama w domu.


    Nie myśl na razie o tym !

    Ja roniła dwa razy w domu - ciąża przestała się rozwijać po 8 tygodniu - miałam tylko numer telefonu na pogotowie ginekologiczne . W szpitalu dali tabletki i odeslali mine do domu!



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2018, 18:38

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 7 lipca 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie aż mi ciarki przechodza jak to czytam. I tak naprawdę nic mnie nie dziwi. Pisałam już o moim MTHFR , które od stycznia jes omawiane i do dzisiaj żadnej oficjalnej odpowiedzi. Coś między sobą tylko piszą ze Oslo powinno zbadać albo Trondheim czy jakiś inny ośrodek. Pisze to szpital uniwersytecki ;) dwa razy badali to samo twierdząc ze w Pl zamienili probówki hihihi uśmiałam się .
    Ja tez coraz częściej myśle o powrocie bo życie tutaj mnie dobija.

    Dziewczyny teraz moje pytani dzisiaj 16 D.C, od 14 D.C ból brzucha jak na okres lekkie krwawienie lub mocne plamienie. Nie wiem gdzie zakwalifikować. Ból prawego jajnika tego zmaltretowanego przy punkcji. Co to może być. Nigdy takich „ cudów” nie miałam. Odchodzę od zmysłów co się dzieje.

  • malgorzatanojsiewicz Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 10 lipca 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 5 września 2018, 23:22

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 lipca 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://babypakker.no/

    A tu wszystko o babypaczkach :)

    Czarodziejka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 lipca 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się macie dziewczyny?? Jakaś cisza nam tu zapanowała. U mnie już lepiej na szczęście nie wymiotuję już dzień w dzień ale nadal nie jest super bo nigdy nie wiem kiedy źle się poczuję. Kilka razy w tygodniu jeszcze mnie dopada. Dostałam w końcu termin badań. Jednak przysłali mi wiadomość ze szpitala a nie od tej mojej P. dr ale w sumie już mi wszystko jedno. Badania 20go - trzymajcie kciuki.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nadal różnie, jeden dzień słabo, inny super. No mało by brakowało i mogłybyśmy się spotkać w szpitalu. Ja idę 18go na prenatalne usg, a połówkowe ma 24 sierpnia. No i w końcu idę do położnej 17go lipca. A Ty Mar2śka byłaś już u położnej?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to widzę, że przyszły tydzień też będzie ważny dla Ciebie. Do położnej jestem zapisana po 20 Sierpnia. Ze względu na urlopy chcieli mnie wpisać na 7go sierpnia ale w tym czasie sama się wybieram na urlop. Już kilka tyg temu prosiłam o termin ale dostałam odpowiedź, że ze względu na wakacje nie przyjmują nowych ciężarnych przed sierpniem. A jak brzuszek ? Masz już ? Ja w 12 tyg zaczęłam zauważać a teraz to bez problemu widać piłeczkę ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 11 lipca 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Soli też urlopy, ale na szczęście jakiś termin się znalazł. Brzuszek z płaskiego jest delikatnie zaokrąglony. W sumie jeszcze nie widać. 6 tygodni różnicy między nami więc jeszcze chwilę poczekam na piłeczkę ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 11 lipca 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka A jak to jest z wyjazdem na urlop w trakcie zwolnienia lekarskiego? Coś zgłaszałaś lekarzowi? Czy po prostu jedziesz?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 lipca 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze z nim o tym nie rozmawiałam. Na następnej wizycie poruszę temat bo muszę się ze zwolnieniem tak wstrzelić żeby wizyta była po moim powrocie. Lekarz to nie będzie miał nic przeciwko, bo i czemu. Trzeba tylko ten fakt zgłosić w Nav, za ten okres nie będą płacili. Na zwolnieniu jest pytanie czy planuje się urlop podczas trwania zwolnienia. Jak się wpisze, ze tak to problemu nie ma. Najgorzej jak się pojedzie, nie zgłosi a Nav sprawdzi czy się kraju nie opuszczało...wtedy są problemy. Ja wyczekuję ogromnie pierwszych ruchów. Wiem, że powinno być to już bardzo niedługo. Zaczynam się tez rozglądać za wyprawką bo chcę większość kupić w PL ale wózek i łóżeczko tutaj. Chyba w weekend pojedziemy zamówić wózek bo akurat są letnie wyprzedaże. Pochwaliłam się, że już mi lepiej to dzisiaj mnie głowa rozbolała...;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 11 lipca 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, właśnie wyciągnęłam ze skrzynki list z kliniki. W środku nowa rozpiska i ulotki.
    Miała któraś z Was taka kombinacje Pergoveris, a od 5 go dnia Cetrotide ?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 lipca 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Witajcie, właśnie wyciągnęłam ze skrzynki list z kliniki. W środku nowa rozpiska i ulotki.
    Miała któraś z Was taka kombinacje Pergoveris, a od 5 go dnia Cetrotide ?
    To jest to samo co Menopur a cetrotide zapobiega przedwczesnemu pęknięciu pęcherzyków .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 11 lipca 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    To jest to samo co Menopur a cetrotide zapobiega przedwczesnemu pęknięciu pęcherzyków .

    Mar2ska a Cetroride to to samo co Orgalutran ? to po co tak mieszaja. Orgalutran jest wygodny a ten trzeba samemu robić. To nie na moje nerwy ;)
    Ciekawa jestem co tym razem z takiej kombinacji wyhoduje. Mam zamiar przedyskutować to z polskim lekarzem.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 lipca 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Działają chyba tak samo , blokują wyrzut lh . A jakie leki miałaś wcześniej ?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 11 lipca 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Działają chyba tak samo , blokują wyrzut lh . A jakie leki miałaś wcześniej ?

    Gonal F-112,5, Orgalutran ale w aptece nie mieli i dali mi Framydel. Pisałam już wcześniej ze byłam z niego zadowolona bo nie miałam obrzęku i pieczenia skory tak jak po Orgalutran.
    Teraz dostałam Pergoveris 137,5

‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ