X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Od 4 lat "wałkuje" ten temat ;-) ciągam męża po lekarzach , każdą wolną chwilę w Polsce poświęcamy na diagnostyke a efektów brak :-(

    To straszne ze zamiast cieszyć się urlopami, pobytem w Pl z rodzina to każda wolna chwile spędzamy na badaniach i szukamy.
    Ja tez wałkuje temat już 4 lata. Badań tysiące niby nie najgorsze wyniki a efektu brak. Jeden z lekarzy po laparoskopi kazał starać się dalej i nie urządzać polowania na ciąże ;)
    Lada gdzie robiliście fragmentację, pamiętasz może przybliżony koszt i czas oczekiwania na wyniki. Może trzeba o tym pomyśleć.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://cytolab.pl/fragmentacja

    300zł, czas ok 10dni my mieliśmy wcześniej .


    Każda klinika IVF w Polsce chyba ma to badanie w swojej ofercie .






    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Od 4 lat "wałkuje" ten temat ;-) ciągam męża po lekarzach , każdą wolną chwilę w Polsce poświęcamy na diagnostyke a efektów brak :-(

    To straszne ze zamiast cieszyć się urlopami, pobytem w Pl z rodzina to każda wolna chwile spędzamy na badaniach i szukamy.
    Ja tez wałkuje temat już 4 lata. Badań tysiące niby nie najgorsze wyniki a efektu brak. Jeden z lekarzy po laparoskopi kazał starać się dalej i nie urządzać polowania na ciąże ;)
    Lada gdzie robiliście fragmentację, pamiętasz może przybliżony koszt i czas oczekiwania na wyniki. Może trzeba o tym pomyśleć.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie mysle i mysle.... a jesli kariotyp lub badanie dna plemnikow wyjdzie zle.... nie ma wtedy szans na powodzenie? Wydaje mi sie ze w naszym przypadku problem lezy u partnera, skoro przestają sie rozwijac po 3 dobie... ostatnio byly zamrozone w 3, rozmrazania juz nie przetrwały...

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Tak sobie mysle i mysle.... a jesli kariotyp lub badanie dna plemnikow wyjdzie zle.... nie ma wtedy szans na powodzenie? Wydaje mi sie ze w naszym przypadku problem lezy u partnera, skoro przestają sie rozwijac po 3 dobie... ostatnio byly zamrozone w 3, rozmrazania juz nie przetrwały...
    Niekoniecznie. Dużo zależy od prawidłowego doboru leku i dawki. Nie bez znaczenia jest też laboratorium, im bardziej wykwalifikowana kadra i sam sprzęt oraz proces przechowywania tym szanse rosną. U mnie też przecież zarodki padały i nawet do transferu nie dochodziło. Wystarczyło trafić na dobrego lekarza i klinikę z jednym z lepszych lab w Polsce i efekt od razu inny. Postaraj się pogłębić diagnostykę póki co.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki mar2ska podnioslas mnie na duchu!
    W wakacje porobie badania, wybralam klinike bocian w Białymstoku

    Alutka 32, Zoja36 lubią tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Dzieki mar2ska podnioslas mnie na duchu!
    W wakacje porobie badania, wybralam klinike bocian w Białymstoku
    Bardzo dobra klinika!! Trzymam kciuki i głowa do góry!! ;)

    Aggga08 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę w Poniedziałek u fastlege ( do zastępczego bo mój na urlopie) w sprawie zespołu
    Antyfosfolipidowego rozmawiać o heparynie!! Ciekawa jestem czy mi przepisze czy wyślę do gina!!! Rozmawiałam z Haugesundem usłyszałam ze oni zrobili swoje i teraz mam rozmawiać ze swoim lekarzem!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2018, 11:52

    Alutka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas transferu lekarz powiedział ze z trzech zarodków jeden bedzie do mrożenia.przed następnym podejściem 14go czerwca w lab powiadomili nam ze żaden embrion nie przeżył rozmrażania
    Teraz dostaje list z lab ze 22 marca zamrożono dwa embriony :|
    Ja sie nie dziwie ze w No tylu ludzi w psychiatrykach siedzi :/ co za kur..tak pracują ze nie potrafią ogarnąć iinformacji :/
    Banda debili


    Mirandzia lubi tę wiadomość

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ... to znaczy ze masz jednego zamrozonego jeszcze dobrze zrozumialam?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz nie wiem bez kitu :/ raczej nie skoro zaczynam długi protokół we wrześniu :|
    To juz jest postanowione ,ostatni raz w No , damy sobie jeszcze szanse na spokojnie ,bez nerwow
    Przeszłam juz wszystkie porażki wiec ewentualnie nowa mnie nie zaskoczy , a teraz mam czas zeby odpocząć i fizycznie sie przygotować
    Musze tez iśc do lekarza i poprosić o kontakt z ginekolog w Stavanger ,jak do tej pory byłam pod reka w Oslo.Wiec kontrole mogłam miec w każdej chwili a teraz znow w stavanger jestem wiec nie bede jeździć co chwile do Oslo

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem... to co 2-nie przetrwały mrozenia? Zadzwon i sie dopytaj, moze jeden jest u nich zamrożony

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dwa ..a mowa była cały czas o jednym

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko co to sie wyprawia w tych szpitalach....
    Dobrze ze jeszcze zarodka kogos innego Ci nie podali....

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2uska
    Mozesz mi podsumowac Twoje podejscia i proby in vitro? Gdzie, ile ich bylo i z jakimi wynikami? Niestety nie mam takiej pamieci jak alda....

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisze Ci wszystko jak usiądę do kompa bo przez telefon to będę klepała i klepała ;) dzisiaj na pewno to zrobię !

    Mirandzia lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Napisze Ci wszystko jak usiądę do kompa bo przez telefon to będę klepała i klepała ;) dzisiaj na pewno to zrobię !

    Ja tez o tym pomyślałam ze może byłabyś chętna napisać dokładnie co i jak było u ciebie. Wszystko razem w jednym miejscu ;)
    Będę wdzięczna.

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2ska a jak się czujesz?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do samopoczucia ...bez zmian..więc wiadomo jak jest :P Znoszę z godnością innego wyjścia nie mam ;) A jak TY się masz??
    A teraz o stymulacjach :
    Haugesund 02.2017 : krótki protokół od 1ds do 8ds gonal 250j (od 5ds włączony orgalutran) od 9ds do 14 ds gonal 300j efekt : 5 komórek, 1 dojrzała, 1 zarodek nieprawidłowy -transferu brak.
    11.2017 : długi protokół z synarelą od 1ds do 15 ds manopur 450j efekt : początkowo 12 pęcherzyków ale w lewym powstała duża torbiel i się zaczęły cofać w dniu punkcji próbowano usunąć torbiel dzięki czemu zaczęła krwawić i teraz mam endometrialną :/ z prawego pobrano 5 komórek , 4 dojrzałe, 2 zarodki nieprawidłowe, 0 transferu
    Novum 2018 krótki protokół od 1ds do 6 ds 225 menopuru+ gonal 100j (dodatkowo od 1ds do 5ds 2/3 tabletki clo) od 7ds do 8ds menopur 225j gonal 50j efekt : 4 komórki, 3 zarodki, transfer 1go, 2 na zimowisku.
    Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę jasne.

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dzięki! A ilu dniowy byl ten ostatni zarodek?

‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ