X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tego samego zdania.... przynajmniej jesli chodzi o panstwowe kliniki.

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marandzia . Masz w 100% racje . Onii idą tutaj swoim systemem a jak ich system się posypie to nie wiedzą co mają robić ! Często są też nieświadomi ze może być inaczej ze jest inna lub lłatwiejsza droga!

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka czekam na Twoją relację z USG ;-) jestem ciekawa ilości "maluszków " ;-)


    Ja w przyszłym tygodniu robię pierwszą kontrole TSH mam nadzieje że się unormowało . Po "malucha" wracam we wrześniu :-)
    Cykl sztuczny tym razem dostałam plastry i mam nadzieje że nie dopadnie mnie uczulenie na klej ...........




    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka czekam na Twoją relację z USG ;-) jestem ciekawa ilości "maluszków " ;-)


    Haha :) sama jestem ciekawa!!! Najważniejsze żeby było(y) zdrowe!

    majola, Zoja36 lubią tę wiadomość

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Na urlop w okresie wakacyjnym niestety nie ! Ja może na kilka dni wyskocze do Pl.na kontrole tarczycy. Jeśli będzie z nią coś nie tak po kontroli tutaj. Będę chciała tez w 12 tygodniu pojechać ale już wiem ze będzie problem w tym czasie ale może od lekarza wyduszę zwolnienie! Kiedy Ty zaczynasz działać ? Jak Twoje hasmohoto? Ja ogólnie czuje się ok. Tylko trochę pobolewał mnie brzuch. Kłuje mnie i czuje jakby skurcze . Czytałam ze tak może być na początku ( oczywiście o innych powodach tez się naczytałam ) ale wole tak nie myśleć ! Mam tez wzdęcia od dwóch dni przed testowaniem. I często bolała mnie głowa na początku . Odstawiłam Lutinus dwa dni temu .
    Alutka mnie pobolewa brzuch i kluje do dzisiaj. To normalne, wszystko się rozciąga, macica powiększa, ścięgna rozciągają i stąd te bóle. Nie martw się, wszystko będzie dobrze :)
    Wzdęcia też miałam, teraz mniejsze ale jeszcze są. To akurat zasługa progesteronu, którego jest dużo dużo więcej. Czyli masz typowe objawy.
    Bóle głowy nie wiem skąd, ale mi te dokuczają od czasu do czasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2018, 20:54

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    alda wrote:
    Alutka czekam na Twoją relację z USG ;-) jestem ciekawa ilości "maluszków " ;-)


    Haha :) sama jestem ciekawa!!! Najważniejsze żeby było(y) zdrowe!
    Alutka Ty ze względu na wiek zabrałaś dwa zarodki?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Zoja ! Troszkę mnie uspokoiłaś :) za każdym razem jak idę do Wc to ze strachem w oczach aby tylko nie zobaczyć krwi! Normalnie paranoja ! Myślałam ze będę się bardziej cieszyć , że to będzie cudowny czas ! Moja radość wielka ale strach jeszcze większy !!! Ja mam 33 lata zadzwonili z kliniki ze mamy dwa ładne embriony i ze jeśli chce zwiększyć swoje szanse mogą mi podać dwa jeśli chcemy! ( więc chyba nie jest tak ze przed 35 rokiem tramsferują tylko jeden embrion) mąż bardzo liczy na bliźniaki . Ja tez się załamywać z tego powodu nie będę ! Dla mnie najważniejsze żeby były całe i zdrowe!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2018, 22:12

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie bedzie transferu... zarodki nie przetrwaly

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Niestety nie bedzie transferu... zarodki nie przetrwaly
    Aggga bardzo mi przykro. Ściskam Cię mocno :(

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Dzięki Zoja ! Troszkę mnie uspokoiłaś :) za każdym razem jak idę do Wc to ze strachem w oczach aby tylko nie zobaczyć krwi! Normalnie paranoja ! Myślałam ze będę się bardziej cieszyć , że to będzie cudowny czas ! Moja radość wielka ale strach jeszcze większy !!! Ja mam 33 lata zadzwonili z kliniki ze mamy dwa ładne embriony i ze jeśli chce zwiększyć swoje szanse mogą mi podać dwa jeśli chcemy! ( więc chyba nie jest tak ze przed 35 rokiem tramsferują tylko jeden embrion) mąż bardzo liczy na bliźniaki . Ja tez się załamywać z tego powodu nie będę ! Dla mnie najważniejsze żeby były całe i zdrowe!
    Ja tez tak miałam chodząc do WC. Teraz już po dwóch usg jestem trochę spokojniejsza choć strach czy wszystko będzie ok pozostaje. Staram myśleć się pozytywnie ale wiadomo, nutka strachu jest i pewnie już będziecie nam towarzyszyć do końca ciąży, a potem podczas wychowania też. To chyba normalne i naturalne. Taka rola rodziców.
    Ja się cieszę że wzięłam dwa bo jak widać jeden się zadomowił czyli faktycznie zwiększyłam swoje szanse. Chciałam bliźniaki ale jeden to i tak cud :) Pisz nam tutaj kiedy idziesz na usg. Ja byłam dokładnie 7 tygodni i 1 dzień.

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga :( przykro mi, ściskam mocno!!

    Alutka to normalne!! Śmiejcie się ale ja za każdym razem sprawdzam czy "tam" wszystko ok ! Nie wiem czy mi to przejdzie, może po porodzie :P

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( ❤️

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Niestety nie bedzie transferu... zarodki nie przetrwaly
    Agga bardzo mi przykro :(

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    USG mam zaplanowany na przyszły Piątek . 6.07 . Ja liczę ciąże od pierwszego dnia zastrzyku czyli 25. 05. Wiec będzie skończone 6 tygodni . A Wy jak liczycie ?

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    USG mam zaplanowany na przyszły Piątek . 6.07 . Ja liczę ciąże od pierwszego dnia zastrzyku czyli 25. 05. Wiec będzie skończone 6 tygodni . A Wy jak liczycie ?
    Od dnia punkcji bo to tak jakby owulacja - 14 dni. W zależności kiedy normalnie masz owulację i jak długie cykle. Przy krótkim łatwiej obliczyć bo to tak jak normalny cykl prawie i od dnia miesiączki się liczy a przy długim tak jak napisałam wcześniej.

    majola lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka chyba dzień punkcji plus 14 dni ;-)


    Zoja36, majola lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga jeżeli kariotypy będziecie mieli ok to myśle że u Ciebie wystarczy dobrać odpowiednią dawkę leków i będzie ok ;-)
    Nie poddawajcie się ale radzę już nie podchodzić w Riks . Ja bardzo żałuje że nie opuściłam tej kliniki po pierwszej stymulacji .......




    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka chyba dzień punkcji plus 14 dni ;-)
    jeżeli punkcja to owulacja to odejmujemy 14 dni i wtedy wychodzi tak jakby 1 dzień miesiączki . A od 1 dnia miesiączki liczy się wiek ciąży- tak mi to wytłumaczył lekarz.

    majola lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    jeżeli punkcja to owulacja to odejmujemy 14 dni i wtedy wychodzi tak jakby 1 dzień miesiączki . A od 1 dnia miesiączki liczy się wiek ciąży- tak mi to wytłumaczył lekarz.

    Jeżeli punkcja to dzień zero to dodajemy 14 dni i jesteśmy wtedy już w 14 dniu ciąży ;-) jeżeli mówimy o konkretnej dacie np 28 była punkcja to odejmujemy 14 dni ;-) to jest to samo


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jeżeli punkcja to dzień zero to dodajemy 14 dni i jesteśmy wtedy już w 14 dniu ciąży ;-) jeżeli mówimy o konkretnej dacie np 28 była punkcja to odejmujemy 14 dni ;-) to jest to samo
    Może mnie nie zrozumiałaś ale własnie o to mi chodziło. Pisałam o konkretnej dacie bo Alutka podała datę od której liczy.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 209 210 211 212 213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ