X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 1 listopada 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Robilam w pl, bylam umowiona na usg gentyczne i lekarz mowil ze aby dokonac pelej oceny lepiej zrobic do tego pappa, mowilam
    Mu ze mam sanco ale on nawet nie spojraal na to, nie wiem co mnie podkusilo do k&&wy nedzy zeby sie zgodzic, jak zadzownili to tez ze mam skierwnie i czy bede robic tutaj u nich czy gdzie a ja ze moment ze mam samco prawidlowy wynik a oni a ze za chwile oddzwonia i oddzwoli i mowi zebym poszla do gentyka, jestem debilem co pewnie teraz przez tydzien nie bedzie spal na wlasne zyczenie, ale skoro z dna jest prawidlowy to niech sobie wsadza gdzies ten pappa !
    Pappa jest ok bo ocenia tez inne parametry np prawdopodobieństwo wystąpienia stanu przedrzucawkowego itp ale w momencie kiedy sanco wyszło ok a pappa nie to bierze się pod uwagę sanco, harmony itp. Ja też robiłam te 2 testy. Nie denerwuj się ! Po co ma się dziecko denerwować.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 listopada 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja Ty miałaś USG genetyczne ( 11-13 tydzień ) w Norwegii ? W którym tygodniu ? Kto Ci wysłał skierowanie fastlege czy klinika w której robiłaś IVF ?

    Jak to wygląda ? Gdzie miałaś to badanie szpital czy przychodnia ? Jesteśmy w tym samym wieku ;-)


    Matko jeszcze nie jestem w ciąży a zaczynam się stresować ;-)


    Ciężarówki jakich kosmetyków używacie do smarowania brzuszka ?
    Alda jak byłam na wizycie u ginekolog potwierdzającej ciążę (skierowanie do Niej miałam z Haugesund) to ona wystawiła mi skierowanie na test pappa. I tak, najpierw w 10 tyg szłam na pobranie krwi. Wtedy też zrobili mi usg, a 3 tyg później szłam na usg prenatalne. Wtedy też były już wyniki z krwi i dostałam już pełne wyniki. To wszystko robiłam w szpitalu. Potem na połówkowym jak byłam w Polsce lekarz widząc moje wyniki pappa stwierdził że najlepszą metodą robią w Norwegii. A Harmony robiłam prywatnie w Polsce zaraz po połówkowym jakoś w 19 tc.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 listopada 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Test nifty zostal wycofany z polski i zastapiony testem sanco, test sanco wyszedl mi pozytywnie wiec ja nie wiem po co dalam namowic sie na ta pappa, lece odtatni raz do pl na konsultacje z gentykiem i juz nigdy wiecej nie bede robic zadnych badan
    Poczytałam trochę i test Sanco to w sumie taka sama metoda co harmony czy nifty. Różnica jest tylko taka że sanco badają w Polsce w Warszawie w laboratorium. Także Kochana testem pappa nie ma co się przejmować i śpij spokojnie, wszystko jest ok :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 listopada 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda jeszcze pytałaś czym smarujemy brzuch. Ja smaruje piersi, brzuch, boczki, uda i pośladki. Używam czystego kolagenu firmy Souvre a potem jeszcze na to smaruje balsamem z kolagenem tej samej firmy. Osobiście polecam te kosmetyki. Stosuje serię do buziaka od 1,5 roku i jestem mega zadowolona :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 13:56

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 listopada 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    U mnie tragedia dzieczyny dostalam telefon od lekarza iz czeka mnie amniopunkcja, mialam usg gentyczne i lekarz namowil mnie na test papa nie wiem po co sie debila zgodzilam skoro mam test sanco z wynikiem prawidlowym, i co dzis dzowoni i mwoie ze ryzyko zespolu downa wg pappa testu wynosi 1:160 .... w nasteoym tyg mam
    Umowina wizyte u gentyka chyba umre na zawal 3 razy do twgo czasu[/QUOTE

    Wszystko będzie dobrze ! Postaraj się stresować jak naj mniej . Maleństwo będzie zdrowe jak ryba :):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 14:00

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 listopada 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda- Ja używam głównie kremu Mustela

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 listopada 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati jak samopoczucie ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati jak samopoczucie ?

    Alda robilam sikanca wczoraj i był negatywny. Czekam do poniedziałku i raczej na miesiączka, bo w cuda nie wierzę.
    Po prostu wrócę po mrozaczki bo co innego mozna zrobic.
    Decyzja podjęta, wykorzystam wszystkie trzy próby i składam broń. Ja zaraz będę miała 39lat. Juz nie mam siły walczyć.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati z testami różnie bywa ;-) czekam z Tobą na poniedziałkowe testowanie , w klinice chyba Ci powiedzą żebyś zrobiła jeszcze test w środę ja tak mam w papierach od nich .


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati z testami różnie bywa ;-) czekam z Tobą na poniedziałkowe testowanie , w klinice chyba Ci powiedzą żebyś zrobiła jeszcze test w środę ja tak mam w papierach od nich.

    Nie, mi kazali zrobić w poniedzialek 5 listopada.
    Alda wiesz Może ile się czeka na termin transferu mrozakow w Porsgrunn
    Ach co bedzie to bedzie :-)

    k1iygdz.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 2 listopada 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 6 albo 7 zaczynam spray... Dostałam też rozpiskę. Bemfola 150 przez 9 dni i dopiero 10 dnia pierwsza kontrola... Wydaje mi się że to trochę późno... Tym bardziej że 3 razy byłam przestymulowana.. Pisałam do kliniki ale twierdzą że nie trzeba wcześniej... Miała któras ten lek?

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 2 listopada 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    alda wrote:
    Pati z testami różnie bywa ;-) czekam z Tobą na poniedziałkowe testowanie , w klinice chyba Ci powiedzą żebyś zrobiła jeszcze test w środę ja tak mam w papierach od nich.

    Nie, mi kazali zrobić w poniedzialek 5 listopada.
    Alda wiesz Może ile się czeka na termin transferu mrozakow w Porsgrunn
    Ach co bedzie to bedzie :-)
    Pati glowa do gory jeszcze nic straconego napewno masz zrobic test 5 i jesli wyjdzie negatywny to brac dalej leki i dwa dni pozniej zrobic jeszcze raz...trzymam kciuki za was dziewczyny....ja czekam dalej na okres ale objaw zadnych konkretnych nie mam tylko troche nerwowa jestem....

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczny no i dostalam okres....teraz czekam do poniedzialku na wiadomosc z kliniki...zobaczymy jaka podejma decyzje...Milego weekendu

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Alda wiesz Może ile się czeka na termin transferu mrozakow w Porsgrunn


    Teraz czekałaś tak długo bo powinno się odpocząć od stymulacji co najmniej 3 cykle . Z transferem mrożaka już tak nie trzeba czekać ;-) Grudzień święta więc odpada ;-) myśle że w styczniu nie będzie problemu ;-) .

    Ja zawsze po nieudanej próbie pisałam do nich że test negatywny i czy mogę wrócić po mrożaka jak dostanę okres w tym i tym tygodniu np okres tydzień 46 ;-) - nie wiem czy to jasno napisałam ;-)

    Nigdy nie czekałam aż oni mi wyznaczą termin ;-) Zawsze się godzili na termin który im podałam ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 16:30

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Od 6 albo 7 zaczynam spray... Dostałam też rozpiskę. Bemfola 150 przez 9 dni i dopiero 10 dnia pierwsza kontrola... Wydaje mi się że to trochę późno... Tym bardziej że 3 razy byłam przestymulowana.. Pisałam do kliniki ale twierdzą że nie trzeba wcześniej... Miała któras ten lek?


    Mi też się wydaje że kontrola bardzo późno jak u Ciebie .

    Mnie męczyli Bemfolą w Riks on ma chyba podobny skład jak Menopur .


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Pati glowa do gory jeszcze nic straconego napewno masz zrobic test 5 i jesli wyjdzie negatywny to brac dalej leki i dwa dni pozniej zrobic jeszcze raz...trzymam kciuki za was dziewczyny....ja czekam dalej na okres ale objaw zadnych konkretnych nie mam tylko troche nerwowa jestem....

    I też tak zrobię. Póki co to ani okresu ani pozytywnego testu. Chodź czekam do poniedziałku.
    Zawsze mi się wydawało że jak się uda to coś się czuje ( brzuch i piersi bola).
    Nie wiem czy ja sobie wymyśliłam, czy mozna byc bezobjawowo w ciąży :-) :-)

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Teraz czekałaś tak długo bo powinno się odpocząć od stymulacji co najmniej 3 cykle . Z transferem mrożaka już tak nie trzeba czekać ;-) Grudzień święta więc odpada ;-) myśle że w styczniu nie będzie problemu ;-) .

    Ja zawsze po nie udanej próbie pisałam do nich że test negatywny i czy mogę wrócić po mrożaka jak dostanę okres w tym i tym tygodniu np okres tydzień 46 ;-) - nie wiem czy to jasno napisałam ;-)

    Nigdy nie czekałam aż oni mi wyznaczą termin ;-) Zawsze się godzili na termin który im podałam ;-)

    Też tak myślę że dopiero po nowym roku. Zresztą ja sama chce odpocząć po tym wszystkim.
    Napisze do nich że chce w styczniu wrócić :-)

    k1iygdz.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    I też tak zrobię. Póki co to ani okresu ani pozytywnego testu. Chodź czekam do poniedziałku.
    Zawsze mi się wydawało że jak się uda to coś się czuje ( brzuch i piersi bola).
    Nie wiem czy ja sobie wymyśliłam, czy mozna byc bezobjawowo w ciąży :-) :-)

    Hej :) Ja w sumie byłam bezobjawowo przez pierwsze 8 tygodni. U położnej na wizycie zachwalałam jaki ze mnie wulkan energii a trzy dni później czasem ledwo z łóżka wstałam ;)
    Mi test z krwi już coś pokazywał a sikany długo długo nic. Trzymam kciuki za Ciebie! :) Bądź dobrej myśli.

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej :) Ja w sumie byłam bezobjawowo przez pierwsze 8 tygodni. U położnej na wizycie zachwalałam jaki ze mnie wulkan energii a trzy dni później czasem ledwo z łóżka wstałam ;)
    Mi test z krwi już coś pokazywał a sikany długo długo nic. Trzymam kciuki za Ciebie! :) Bądź dobrej myśli.
    O widzisz to jest jeszcze jakaś nadzieja dla mnie hihi
    Jak byłam w 2015r w ciąży to już tydzień przed okresem miałam piersi jak balony, brzuch mnie bolał i tak sobie pomyślałam że to tak wygląda, ale wychodzi na no że nie każdy ma objawy :-) :-)

    k1iygdz.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K... Dostałam okres... Po 40 od ostatniego... Miałam plamienie 3 dni w czasu kiedy okres powinnam miec, byłam u lekarza w środę i stwierdzil że to był okres.. Jak się okazuje, niestety nie... Więc ze względu na swieta muszę czekać do stycznia...

‹‹ 263 264 265 266 267 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ