X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na etapie pisania listu do KK o wydanie dokumentów. Rezygnujemy z kliniki norweskiej i przenosimy się do Polski. Szkoda nam czasu na klinikę która nic nie robi. Skoro nie wiedza co to jest MTHFR, nie chca dawać heparyny to tym bardziej nikt tutaj nie weźmie pod uwagę zaleceń immunologa. Niedługo wizyta u ginekologa w Pl i zapadna konkretne decyzje. Wdrażamy sugestie immunologa i zobaczymy co z tego będzie. Także moja przygoda z Waszym forum się kończy. Bede pewnie podczytywala co u Was słychać. Ja chce wymazać ze swojej głowy norweskie leczenie i zacząć od nowa. Z dobra kliniki szanse zawsze ciut większe. Mam nadzieje ze w Pl coś zaradza. Statystyki u immunologa wygladaja całkiem dobrze na 7 dziewczyn które prowadzi tym lekiem 5 jest w ciąży. Brzmi obiecujaco ale zobaczymy jak to będzie w moim przypadku. Gameta w Łodzi tez całkiem dobrze wyglada. Pożyjemy zobaczymy. Nowy rok, nowa nadzieja, nowe plany i pomysły ;)
    Dziewczyny powodzenia i wytrwałości w norweskim systemie. Dużo, dużo cierpliwosci

    majola, kaktus85, Hannanna lubią tę wiadomość

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Ja dziś wieczorem zaczynam pierwszy zastrzyk - menopur . W środę mam włączyć orgalutran a w piątek 18.01 mam kontrole w klinice , w końcu się doczekałam tego wszystkiego .. : )
    Madziula a ty w ktorej klinice ?

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia nie opuszczaj nas, dawaj na bieżąco znać, jak w Polsce to wygląda. Mar2śka też w Polsce działała po niepowodzeniach w Norwegii i teraz cieszy się swoją córeczką, ale nas nie opuściła. Także to że przenosisz się do Polski z leczeniem, nie oznacza że nie możesz nam tutaj pisać. Chętnie dowiemy się o Twoich doświadczeniach z Polski. Rozumiem, że padło na Łódź?
    Życzę Ci powodzenia w Polsce :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia nie opuszczaj nas! Ja też teraz dania, ale zostaje na forum, może podpowie się coś dziewczynom które podchodzą w No.

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mazwopka, Mirandzia i dziewczyny które nas podczytują ;-) na jakim etapie jesteście ???

    Na razie szykują się 3 transfery Pati, Kaktus i Aggga :-) Dziewczyny możemy mieć dzieci z tego samego rocznika :-)

    Ja w czwartek kontrola u ginekologa i zobaczymy dalej co z tego będzie. Czy trafi nam się weekend i transfer będzie odwołany, czy się uda.
    Chodź z moich wyliczeń wypada akurat sobota :-) :-)
    Dziewczyny trzymam za Was kciuki.

    k1iygdz.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Rozumiem, że padło na Łódź?
    Życzę Ci powodzenia w Polsce :)
    Łódź z uwagi na lekarza w Szczecinie, który z nimi współpracuje. Pierwszy od którego czuje zaangażowanie i dobre podejscie. Nic nie obiecuje ale wiadomo tego nikt nie zrobi. Jestem w kontakcie z dziewczynami, ktore przeniosły sie do niego, pojechaly do Łodzi i sa ciążę u dwóch in vitro za pierwszym razem u jednej naturals. Jedna miala tylko jeden zarodek tylko jeden dziewczyny i to byl wlasnie ten ;) . Takze potwierdza sie nie ilosc a jakość. Wiadomo każdy organizm jest inny ale widać ze facet dużo z siebie daje. Tak dokładnie przeprowadza pierwsza wizytę ze siedziałam ponad 90 minut. Zobaczymy co wymyśli.
    Milo ze chcecie zebym została. Myślałam ze nie ma sensu bo ja inaczej będę prowadzona , a wy w No tez inaczej. Ale moze faktycznie trzeba się wymieniac wiedza która nabyłysmy.

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Ale moze faktycznie trzeba się wymieniac wiedza która nabyłysmy.


    Dokładnie tak :-)


    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Chodź z moich wyliczeń wypada akurat sobota :-) :-).


    Transfer 5 dniowego zarodka to 5 dni po owulacji , dzień owulacji to dzień 0 , albo licząc owulacje jako 1 dzień to transfer 6 dnia.
    Trzymam kciuki żeby się udało w tym cyklu :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Transfer 5 dniowego zarodka to 5 dni po owulacji , dzień owulacji to dzień 0 , albo licząc owulacje jako 1 dzień to transfer 6 dnia.
    Trzymam kciuki żeby się udało w tym cyklu :-)

    Haha Alda to wypada idealnie w sobotę. Tyle że w tym cyklu miesiączka mi się spóźniła o 4 dni, więc prawdę mówiąc nie wiem co to bedzie. Ogólnie to się nie nastawiam na transfer. Żyje normalnie bez tej presji co przy wcześniejszych podejsciach. Co to będzie to zobaczymy. ;-)

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Łódź z uwagi na lekarza w Szczecinie, który z nimi współpracuje. Pierwszy od którego czuje zaangażowanie i dobre podejscie.
    O jakim lekarzu mówisz?
    Życzę powodzenia i mocno zaciskam kciuki!
    Mirandzia, zostań. Ja już w ogóle nie powinnam tu być, a Alda mnie zatrzymała. Ty masz wiedzę i doświadczenia, którymi możesz się podzielić.

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Tomasz Bączkowski-Szczecin, cała stymulacja prowadzona jest w Szczecinie, na punkcję jedzie się do Łodzi do Gamety.

    majola lubi tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Ja dziś wieczorem zaczynam pierwszy zastrzyk - menopur . W środę mam włączyć orgalutran a w piątek 18.01 mam kontrole w klinice , w końcu się doczekałam tego wszystkiego .. : )
    a gdzie masz kontrol bo ja tez mam 18.01 w Porsgrunn

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    a gdzie masz kontrol bo ja tez mam 18.01 w Porsgrunn


    Ja tez w Porsgrunn godzina 9.00

    n59ymg7ygootc40w.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Ja tez w Porsgrunn godzina 9.00

    Ja 8.30 :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm... Czy jest jakaś różnica między suprecur a synarela? Czy tylko nazwa i producent?

  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Ja 8.30 :)

    To jest szansa ze się spotkamy :)

    n59ymg7ygootc40w.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wyslalam email ze chcemy kopie dokumentacji i skierowanie na leczenie za granicą zgodnie z tym co jest na stronie Helfo.
    Odp z kliniki

    Hei.

    Vi synes det er trist at dere ikke er fornøyd med behandlingen her ved klinikken.

    Vi ønsker dere lykke til videre og håper dere lykkes i neste behandling.

    Dere skal selvfølgelig få kopi av journalen og den behandlingen som er utført her. Sekretæren vår sender det til dere i dag.

    Vi har dessverre ikke anledning til å henvise dere slik dere ber om.

    Dere må selv ta kontrakt med den klinikken dere velger i utlandet og selv sende kopiene fra behandlingene her.

    Du må ta kontakt med Helfo for å høre hvilke rettigheter du har når du velger en klinikk i utlandet.

    Vanligvis får man ikke dekket utgifter til behandling dersom medisinene kjøpes i utlandet.

    Lykke til videre!

    Wysłałam link ze strony Helfo, i tam jest jak byk napisane ze muszę mieć skierowanie od norweskiego lekarza. Jak oni są kiepsko zorientowani w czymkolwiek. Samo to że piszą że nie dostane na leki a Agaaa dostała odpowiedź pozytywna z Helfo. Ręce opadają. Do psychiatryka przez nich trafię :(

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Riks nie chciał wysłać papierów do Porsgrunn :-( Ja musiałam sama wysłać kopie dokumentacji i skierowanie od fastlege .

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ja nie chce żeby wysłali do Pl. To jest oczywiste ze musze sama znaleźć klinikę itp. Ale kto ma mi dac to skierowanie o którym pisze Helfo na swojej stronie w kroku nr 1. " zanim wyjedziesz na leczenie musisz otrzymać skierowanie od norweskiego personelu"
    Wniosek z zapytaniem o dofinansowanie 3 proby musze zlozyc zanim zaczne leczenie. Uwazam ze nalezy mi sie jak psu buda, wydalam ponad 17 tys a ze nie jestem zadowolona z kliniki mam prawo dostac na leki przy podejściu w innej klinice. Jesli jestem w błędzie wyprostujcie mnie.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Alda ja nie chce żeby wysłali do Pl. To jest oczywiste ze musze sama znaleźć klinikę itp. Ale kto ma mi dac to skierowanie o którym pisze Helfo na swojej stronie w kroku nr 1. " zanim wyjedziesz na leczenie musisz otrzymać skierowanie od norweskiego personelu"
    Wniosek z zapytaniem o dofinansowanie 3 proby musze zlozyc zanim zaczne leczenie. Uwazam ze nalezy mi sie jak psu buda, wydalam ponad 17 tys a ze nie jestem zadowolona z kliniki mam prawo dostac na leki przy podejściu w innej klinice. Jesli jestem w błędzie wyprostujcie mnie.


    Fastlege Ci nie może wypełnić tego skierowania ?

    Ja napisałam to dlatego bo u mnie był problem z załatwieniem tego między norweskimi klinikami , mi powiedzieli że fastlege musi mi wypełnić nowe skierowanie oni się tym nie zajmują i tyle ........


    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 286 287 288 289 290 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ