X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    menopur mialam ...
    On dla mnie był najgorszy w obsłudze i było mi po nim nie dobrze...

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda gratulacje córeczki!

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dzisiaj pisałam do kliniki ze dostałam wczoraj miesiączke. Usg kontrolne mam 17.01 i rano mam zrobić test owulacyjny. A później dalej robic te testy, tylko kiedy ja będę wiedziała kiedy ta owulacja jest. Te cholerne testy raz wychodzą jaśniejsze raz ciemniejsze. Jak to cholerstwo ogarnąć?


    Ja miałam sobie kupić te testy :

    https://www.vitusapotek.no/gravid%2c-baby-og-barn/gravid/egglosning/egglosningstest/clearblue-egglosningstest-digital/p/809034

    Tutaj jak jest owulacja to pojawia się uśmiechnięta buźka ;-) Ja nie robiłam tych paskowych .

    W papierach z Porsgrunn miałam napisane że mam sobie je kupić ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2019, 18:57

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Czyli jak mi się w końcu uda to zrobię mi tutaj, ja juz za rogiem 39lat :-)


    Ja byłam na spotkaniu w Riks z genetykiem i pytałam go od kiedy wprowadza badanie wolnego płodowego DNA to powiedział że nie wie ;-) więc to może jeszcze potrwać miesiące albo lata ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    W papierach z Porsgrunn miałam napisane że mam sobie je kupić ;-)[/QUOTE]

    To takie kupię, ja w papierach mam tylko że testy z norweskiej apteki. :-)

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    "W Norwegii jeszcze nie jest dostępne - niestety , gdyby było miała bym za darmo ( od 38 lat ) a tak jestem lżejsza o parę tyś#

    Alda ale o ile spokojniejszy:-). Czyli jak mi się w końcu uda to zrobię mi tutaj, ja juz za rogiem 39lat :-)
    Pati póki co nie zrobią. Ustawa co prawda jest podpisana, ale nie robią bo się jeszcze nie przygotowali.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Pati póki co nie zrobią. Ustawa co prawda jest podpisana, ale nie robią bo się jeszcze nie przygotowali.

    Czyli standard Norweski, kiedyś będzie ale kiedy nikt nie wie ;-)

    Mirandzia, Zoja36 lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha! Pisałam mail do jakiegoś urzędu do Danii czy to prawda że jeśli kupię leki za ponad 10000 to płacę tylko egenandel ok 5000 kr. Odpisali mi że to dotyczy tylko dunczykow... Ale znowu ktoś o tym pisał na norweskim forum, że kupiła leki w aptece svane i Hjørring. Napisałam mail do apteki czy to mnie też dotyczy i dostałam odpowiedź Hvis du er normand eller EU-borger - ja
    .
    Więc jeśli któraś wykorzystała 3 podejścia w det offentlige to warto się wybrać do Danii i zaoszczędzić kilka tysięcy. Im więcej lekow tym taniej wychodzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2019, 15:14

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byłam w Riks na USG o ironio na tym samym "oddziale" gdzie miałam IVF aż chciało mi się krzyczeć do tych kobiet uciekajcie stąd ...... Aż mnie ciary przechodziły jak jechałam windą ........ brrrrrrrrrrrrrr


    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Ha! Pisałam mail do jakiegoś urzędu do Danii czy to prawda że jeśli kupię leki za ponad 10000 to płacę tylko egenandel ok 5000 kr. Odpisali mi że to dotyczy tylko dunczykow... Ale znowu ktoś o tym pisał na norweskim forum, że kupiła leki w aptece svane i Hjørring. Napisałam mail do apteki czy to mnie też dotyczy i dostałam odpowiedź Hvis du er normand eller EU-borger - ja
    .
    Więc jeśli któraś wykorzystała 3 podejścia w det offentlige to warto się wybrać do Danii i zaoszczędzić kilka tysięcy. Im więcej lekow tym taniej wychodzi
    Aggga tez sie tak zle czulas po spreju??? mnie ak glowa boli ze masakra i chyba przytylam bo brzuch mi tak wysadzilo ...;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Aggga tez sie tak zle czulas po spreju??? mnie ak glowa boli ze masakra i chyba przytylam bo brzuch mi tak wysadzilo ...;)

    Ja się czułam dość dobrze, oprócz tego że nie mogłam spać i strasznie mi gorąco było w nocy. Bóle głowy zaczęły się ok 3 dnia zastrzyków dopiero. Ja zawsze chudne na tych lekach.... Wogole apetytu nie mam, ale większość wlasnie przybiera na wadze

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Ja się czułam dość dobrze, oprócz tego że nie mogłam spać i strasznie mi gorąco było w nocy. Bóle głowy zaczęły się ok 3 dnia zastrzyków dopiero. Ja zawsze chudne na tych lekach.... Wogole apetytu nie mam, ale większość wlasnie przybiera na wadze
    ok rozumiem...Ja apetytu tez nie mam...juz jestem po pierwszych zastrzykach ..jakos to przezylam ...

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie ...pamietacie te krople z Danii co ktoras z Was zamawiala i brala tez je mam ale nie pamietam kiedy moge zaczac je brac...co jeszcze polecacie zeby utrzymac zarodek...;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kropli nie miałam, ale jadłam świeżego ananasa i piłam tak mniej więcej pół lampki wina czerwonego polwytrawnego co drugi dzień. To tak w trakcie stymulacji i po transferze.

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bez kropli , ananasa nie jadłam , wina nie piłam ;-) Jedyne co zmieniłam tym razem to po transferze przez 4 dni miałam totalny relaks , bez pracy , bez sprzątania , bez gotowania , bez dźwigania , bez schylania ;-)
    I jeszcze jedno piłam bardzo dużo wody około 3 litry co jest niewykonalne jak się pracuje :-)




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 14:07

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    dziewczyny mam pytanie ...pamietacie te krople z Danii co ktoras z Was zamawiala i brala tez je mam ale nie pamietam kiedy moge zaczac je brac...co jeszcze polecacie zeby utrzymac zarodek...;)
    Ja będę brała. Zaczynam tak ok 2 - 3 dni przed transferem

    kaktus85 lubi tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy ktoras z was korzystala z akupunktury w Skien lub POrsgrunn...mozecie dac jakies namiary..

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka, Mirandzia i dziewczyny które nas podczytują ;-) na jakim etapie jesteście ???

    Na razie szykują się 3 transfery Pati, Kaktus i Aggga :-) Dziewczyny możemy mieć dzieci z tego samego rocznika :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mazwopka, Mirandzia i dziewczyny które nas podczytują ;-) na jakim etapie jesteście ???

    Na razie szykują się 3 transfery Pati, Kaktus i Aggga :-) Dziewczyny możemy mieć dzieci z tego samego rocznika :-)


    Ja dziś wieczorem zaczynam pierwszy zastrzyk - menopur . W środę mam włączyć orgalutran a w piątek 18.01 mam kontrole w klinice , w końcu się doczekałam tego wszystkiego .. : )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2019, 11:00

    n59ymg7ygootc40w.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Ja dziś wieczorem zaczynam pierwszy zastrzyk - menopur . W środę mam włączyć orgalutran a w piątek 18.01 mam kontrole w klinice , w końcu się doczekałam tego wszystkiego .. : )


    Super :-) Informuj Nas na bieżąco :-)


    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 285 286 287 288 289 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ