X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pijcie dużo wody , jak nie smakuje to dodajcie sobie plaster pomarańczy czy cytryny .

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi rodzinny zawsze dawal zwolnienie testu. Powiedział ze stymulacja i leczenie jest obciążające psychicznie i to jest czas na relaks dla mnie, na spacery itp

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny pijcie dużo wody , jak nie smakuje to dodajcie sobie plaster pomarańczy czy cytryny .

    Staram się ale zima mi to nie idzie, tym bardziej że pracuje w przedszkolu i po prostu nie mam czasu. Chodź postaram się poprawić

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Mi rodzinny zawsze dawal zwolnienie testu. Powiedział ze stymulacja i leczenie jest obciążające psychicznie i to jest czas na relaks dla mnie, na spacery itp

    Powiedz mi co pisze w diagnozie. Bo mojemu rodzinnej i coś to ciężko idzie wymyślić jakaś diagnozę.
    Chodź mi było lepiej psychicznie jak pracowałam, nie miałam tyle czasu na myślenie.
    Tym razem pójdę chodź na te trzy dni tak jak Alda mi podpowiedział :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Tym razem pójdę chodź na te trzy dni tak jak Alda mi podpowiedział :-)


    Tym bardziej że 5 dniowy zarodek zaczyna "zakopywać" się w endometrium już drugiego dnia po transferze ;-)


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Powiedz mi co pisze w diagnozie. Bo mojemu rodzinnej i coś to ciężko idzie wymyślić jakaś diagnozę.
    Chodź mi było lepiej psychicznie jak pracowałam, nie miałam tyle czasu na myślenie.
    Tym razem pójdę chodź na te trzy dni tak jak Alda mi podpowiedział :-)
    Musiałabym poszukać zwolnienia z tego okresu, ale wystarczy ze ci wpisze wyczerpanie i zmęczenie na kilka dni

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Teraz relaksik :-)

    Dostałaś jakieś leki oprócz Prednisolonu i progesteronu ?

    Nie... Ale progesteron 3 razy dziennie

  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , no to juz jutro przede mna pierwsza punkcja. Mozecie mi podpowiedziec czy o czyms powinnam pamietac? Czy cos ze soba wziasc . Jak to Dokladnie odbywa sie w Porsgrunn ?? Stres mnie przezwycieza : (

    n59ymg7ygootc40w.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się bardzo chciało pić po punkcji więc weź sobie coś do picia :-)

    Ja wzięłam ze sobą podpaskę , w klinice Ci dadzą ale ja wolałam swoję ;-) - po punkcji możesz krwawić ......

    Ubierz się wygodnie ;-) mi było za gorąco miałam koszulke i długi golf ;-)

    Jak będziecie w klinice : mąż oddaje nasienie , oboje podpisujecie zgodę na IVF , później idziecie do końca korytarza do poczekalni ;-) - to jest inna poczekalnia niż ta przy recepcji ;-) tam są szafki do których możesz schować torebkę i kurtki ;-)
    Jak będzie wasza kolej wola Was pielęgniarka , ściągacie buty przed wejściem na inny oddział - dla mnie to było dziwne bo w Oslo nie trzeba ściągać butów ;-) Tam za parawanem rozbierzesz się od pasa w dół i dostajesz "prześcieradło" do przykrycia .
    Wchodzisz na salę gdzie jest WC i 3 łóżka przedzielone parawanem ;-) przydziela Ci łóżko, pod łóżkiem jest koszyk na ubrania ;-) pielęgniarka zakłada Ci werflon i dostajesz morfinę , pierwszy zastrzyk to sól fizjologiczna ;-)
    Jak będzie Wasz kolej jedziesz na łóżku albo idziesz do pomieszczenia gdzie będzie punkcja .
    Pytają się o numer personalny , siadasz na fotelu ginekologicznym , dostajesz miejscowe znieczulenie w pochwę .
    Zaczyna się punkcja , wszystko obserwujecie na monitorze ;-) a embriolog krzyczy z laboratorium ile jest jajeczek ;-) jeżeli będzie Cię bardzo bolało to poproś o dadatkową morfinę . Niektórych nie boli więc nie ma się co stresować na zapas ;-)
    Po punkcji na łóżko , wiozą Cię do poprzedniego pomieszczenia , dostajesz papiery - masz tutaj już datę i godzinę transferu , trochę leżakujesz , ubierasz się i do domu ;-)

    Na drugi dzień dzwonią po 12-stej z informacją ile jajeczek się zapłodniło ;-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 12:17

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm to w Porsgrunn punkcja pierwsza klasa. W Bergen już wcześniej zgłaszałam ze mam problemy z żołądkiem i jelitami i nie dam rady tyle Paracetamolu. Niestety nikogo to nie wzruszalo. Nie chcieli mi założyć wenflonu, kazali lykac wszystko. A potem 3 tygodnie cierpiałam z bolu. Masakra to Bergen

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze w momencie kiedy mówisz na recepcji że jesteś, dostajesz leki paracet i coś jeszcze taki głupi Jaś( chyba :-)) Alda mi zawsze kazali zachodzić z łóżka nigdy mnie nie wiezli. ;-)

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za opowiedzenie co i jak : ) mężowie byli z Wami podczas punkcji ?? Ja dostałam już tabletki które mam wziasc pol godziny przed punkcją . 3x500 paracet oraz vival 5mg. Tez miałyście taki zestaw ?

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mężowie są przy punkcji, jeśli mają ochotę oczywiście. Ten sam zestaw, tyle że ja dostałam dopiero jak przyjechałam do kliniki. Może dlatego że kontrole miałam w Oslo.
    Powodzenia jutro, będzie dobrze trzymam kciuki :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Alda mi zawsze kazali zachodzić z łóżka nigdy mnie nie wiezli. ;-)


    A to lenie ;-) Ja chciałam iść to mi nie pozwolili :P i jechałam jak na poważną operację ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    mężowie byli z Wami podczas punkcji ?? 3x500 paracet oraz vival 5mg. Tez miałyście taki zestaw ?


    Mój mąż był zawsze że mną :-) przy każdej kontroli , punkcji czy transferze :-)

    Taki sam zestaw leków , później dostaniesz morfinę i znieczulenie miejscowe . Staraj się zrelaksować ;-) niektórych to naprawdę nie boli :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mój mąż był zawsze że mną :-) przy każdej kontroli , punkcji czy transferze :-)

    Taki sam zestaw leków , później dostaniesz morfinę i znieczulenie miejscowe . Staraj się zrelaksować ;-) niektórych to naprawdę nie boli :-)
    Ja nie mialam zieczulenia miejscowego a tak to wszystko bylo tak jak piszesz :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż tez jeździ ze mną zawsze na kontrole i właśnie chciała bym żeby był przynie dlatego chciałam wiedzieć czy jest taka możliwość : ) mam nadzieje ze nie bedzie aż tak to wszystko boleć.

    n59ymg7ygootc40w.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Hej dziewczyny , no to juz jutro przede mna pierwsza punkcja. Mozecie mi podpowiedziec czy o czyms powinnam pamietac? Czy cos ze soba wziasc . Jak to Dokladnie odbywa sie w Porsgrunn ?? Stres mnie przezwycieza : (
    Coś do picia, najlepiej słodkiego. Mi było bardzo słabo po punkcji, prawie mdlalam, a sama woda nie pomagała. Bądź rozluźniona, jak tylko potrafisz. Trzymam kciuki :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie po punkcji tylko brzuch zawsze boli, i za każdym razem po dotarciu do domu idę spać

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja od wczoraj googluje i googluje... Nie podobają mi się te moje 2 które dostałam....mam tylko zdjęcie, żadnego opisu. Wydaje mi się że jest duża fragmentacja... Przy każdym podejściu była duża, wydaje mi się że dlatego nigdy nie miałam pozytywnego testu...

‹‹ 291 292 293 294 295 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ