X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 2 marca 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety wlasnie dostalam telefon.... tak jak sie spodziewalam nie daly rady do 5 doby. Oczywiscie byl weeken wiec nawet nie wiedza kiedy obumarly...
    W sumie taka wiadomosc jest latwiej przyjac niz ze jednak sie nie jest w ciazy. Czekam na miesiaczke i bedziemy zaczynac od nowa 🤷🏼‍♀️

  • Anilorak Przyjaciółka
    Postów: 87 44

    Wysłany: 2 marca 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka, bardzo mi przykro😗 Trzymaj się ciepło i mam nadzieje, ze się wyluzujesz w Polsce🙂
    A zaproponowano wam jakieś dodatkowe badania czy wizytę skoro to nie pierwszy raz kiedy nie przetrwały?

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 2 marca 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak wrote:
    Ovulka, bardzo mi przykro😗 Trzymaj się ciepło i mam nadzieje, ze się wyluzujesz w Polsce🙂
    A zaproponowano wam jakieś dodatkowe badania czy wizytę skoro to nie pierwszy raz kiedy nie przetrwały?

    Wczesniej mialam transfer, ale w 2/3 dobie nie pamietam. Nigdy nie czekalismy do 5. Mrozaki noe przetrwaly w riks.
    Nic.... kazali czekac na okres i ze lekarz wtedy cos zaproponuje....
    jak myslicie jakie badania zrobic w polsce??
    Wogole mam ochote Odpuscic troche i zaczac po wakacjach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2020, 09:38

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 2 marca 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże Ovulka tak bardzo mi przykro😭😭😭
    Aggga kiedyś pisała jakie badania warto robić Ale nie pamiętam już jakie to były,postaram się poszukać

    Ja od pierwszej próby do drugiej musiałam odczekać pół roku od hormonów,nie wiem czy to dobrze czy nie ale powiedzieli że trzeba odczekać powodu nie podali

  • Anilorak Przyjaciółka
    Postów: 87 44

    Wysłany: 2 marca 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle, ze krótka przerwa nie zaszkodzi. Szczególnie jeśli sama tak czujesz🙂Ja sama miałam kilka miesięcy przerwy między pierwszym a drugim transferem i do drugiego podchodziłam już zupełnie z innym nastawieniem.
    Musisz poszukać albo doradzić się Agggi jeśli ona miała podobne problemy i może uda ci się zrobić badania w Pl. Dobrze, ze lekarz na to spojrzy i może zleci jakieś padania lub inne leki.

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 2 marca 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka tak mi przykro. Wiesz wydaje mi się że następnym razem zwiększa ilość hormonów żeby więcej pęcherzyków powstało i będą większe szanse :) moze po prostu nie trafili w tą dobra dawkę hormonów to było pierwsze podejście Porsgrunn teraz na pewno cos zmienia o będzie dobrze zobaczysz.

  • BeatkaK Ekspertka
    Postów: 282 67

    Wysłany: 2 marca 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka wrote:
    Wczesniej mialam transfer, ale w 2/3 dobie nie pamietam. Nigdy nie czekalismy do 5. Mrozaki noe przetrwaly w riks.
    Nic.... kazali czekac na okres i ze lekarz wtedy cos zaproponuje....
    jak myslicie jakie badania zrobic w polsce??
    Wogole mam ochote Odpuscic troche i zaczac po wakacjach

    Znalazłam,pożyczone od aggga08

    .
    Dla mnie podstawa jest laparoskopia i histeroskopia.
    Co do badań to mutacje mthfr, immunologia, głównie cytokiny (th1/th2), immunofenotyp.
    Poza tym warto wysłać krew menstuacyjna do Grecji żeby wykluczyć ukryte bakterie



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2020, 10:36

  • Lolcia87 Ekspertka
    Postów: 273 94

    Wysłany: 2 marca 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka przykro mi 😢😢 moze faktycznie badania krwi zrob. 😢😢

  • Lolcia87 Ekspertka
    Postów: 273 94

    Wysłany: 2 marca 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka wrote:
    Niestety wlasnie dostalam telefon.... tak jak sie spodziewalam nie daly rady do 5 doby. Oczywiscie byl weeken wiec nawet nie wiedza kiedy obumarly...
    W sumie taka wiadomosc jest latwiej przyjac niz ze jednak sie nie jest w ciazy. Czekam na miesiaczke i bedziemy zaczynac od nowa 🤷🏼‍♀️


    W Trondheim monitoruja wszystko. Maja kamery I wszystko wiedza co jak I kiedy

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 2 marca 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu niestety nie monitoruja... putalam czy maja kamery. Ale wiecie co? Jakojs bylam na to nastawiona i czuje sie dobrze. Gozej jakby transfer byl nie udany, brak ciazy. A tu jakojs sie zmotywowalam i mysle ze porobie jakies badania 😊
    Bedzie dobrze 😊

  • Lolcia87 Ekspertka
    Postów: 273 94

    Wysłany: 2 marca 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka å moze cos z plemikami ? Znalazlam cos takiego :
    W takiej sytuacji próbuje się innych sposobów stymulacji hormonalnej lub w skrajnych sytuacjach zapłodnienia w cyklu naturalnym. Należy pamiętać, że dopóki wytwarzają się i zapładniają komórki jajowe dopóty zawsze jest szansa na ciążę – mówi dr Piotr Lewandowski.  Czasem trzeba tylko dłużej się o nią postarać . Jeśli rozwój zarodków początkowo jest prawidłowy ale ulega zahamowaniu po 3-ej dobie rozwoju i nie dochodzi do utworzenia się blastocyst wtedy przyczyn należy szukać w plemnikach i próbować starać się poprawić ich jakość usuwając czynniki szkodliwe ( wyleczenie ewentualnych stanów zapalnych, unikanie przegrzewania jąder, szkodliwych warunków pracy lub życia np. oprysków roślin, pracy z innymi szkodliwymi substancjami chemicznymi, odstawienie niektórych szkodliwych leków lub suplementów oraz używek- np. sterydów anabolicznych, narkotyków, papierosów, unikanie substancji zaburzających hormonalną gospodarkę ustroju – endocrine disruptors). W sytuacji braku poprawy stosuje się  zaawansowane techniki laboratoryjne wspomagające plemniki. 

  • Lolcia87 Ekspertka
    Postów: 273 94

    Wysłany: 2 marca 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie byl twoj Maz chory ostatnio? Nie mial temperatury albo podgrzewal fotel?

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 2 marca 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie mial robiona fragmentacje kiedys i wszystko bylo dobrze... a oczywiscie ze jezdzi na podgrzewanym fotelu... ostatnio za to go opieprzylam konkretnie. Teraz moze nie zdaze ale nastepnym razem jak polecimy to umowie sie na badania i jego tez. Mysllam tez nad grnerycznymi. Ale za 1 razem bylo ok wiec nie wiem. Byla inna stymylacja moze tez i dlatego... nie wiem ale zrobie sobie pauze. Odpoczne od tych zastrzykow i wszystkiego 😊 A moze cos wyjdzie w badaniach to bedziemy mieli czas zeby cos z tym zrobic.
    Kochane jestescie ❤️ Bede tu zagladac caly czas

    BeatkaK lubi tę wiadomość

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 2 marca 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu mężowi kiedyś w Polsce wyniki wyszły źle ale zgonilismy to na to że w wakacje sporo alkoholu itp. Później robliismy badania w Norwegii i były lepsze ale nie jakies super jak zwróciłam na to uwagę w Prosgrunn to powiedziano nam że jest ich tak dużo że nawet mały procent tych dobrych da radę. Ale ja mimo wszystko kazała mężowi brać witaminy FertilMen i nie wiem może to pomogło. Ovulka może twój mężczyzna też może spróbować to tylko witaminy nie powinny zaszkodzić.

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 2 marca 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem, kupie mu je niech je 😝 a tu kupowalas czy w pl??

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 2 marca 2020, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce kupowałam zapas na 3 miesiące bo podobno po 3 miesiącach musi sobie zrobić przerwę tak mi moja pani gin. W Polsce powiedziała. Ten lek jest dość drogi ale moze warto spróbować my mieliśmy podobnie pierwszym razem żaden embrion nie dotrwal do 5 doby a drugim razem się udało nie wiem czy to te jego witaminy pomogły ale moze warto spróbować. Mi tylko mąż powiedział że on po tych tabletkach czuł jakby miał wiecej nasienia ;P

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 2 marca 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Ovulka...

    Historia Twoja jak u mnie...

    Z tym, że jeśli padają przed 5 doba to wina spermy u mnie się nie sprawdziło.

    Będziesz w Polsce to porób sobie badania

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 2 marca 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    W Polsce kupowałam zapas na 3 miesiące bo podobno po 3 miesiącach musi sobie zrobić przerwę tak mi moja pani gin. W Polsce powiedziała. Ten lek jest dość drogi ale moze warto spróbować my mieliśmy podobnie pierwszym razem żaden embrion nie dotrwal do 5 doby a drugim razem się udało nie wiem czy to te jego witaminy pomogły ale moze warto spróbować. Mi tylko mąż powiedział że on po tych tabletkach czuł jakby miał wiecej nasienia ;P
    A wyslesz mi link jakie dokladnie? Bo kilka mi wysloczylo

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 2 marca 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Przykro mi Ovulka...

    Historia Twoja jak u mnie...

    Z tym, że jeśli padają przed 5 doba to wina spermy u mnie się nie sprawdziło.

    Będziesz w Polsce to porób sobie badania
    Koniecznie porobimy. A nie wiadomo kiedy padly bo nie maja monitoringu i zamkniete na weekend. Mysle zebyvtez sie ymowic na wizyte do invicty i pogadac tam z lekarzam zeby pokierowal jakoe badania porobic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2020, 15:19

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 2 marca 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.ceneo.pl/35429676 takie w zielonym opakowaniu nie we wszystkich aptekach sa dostepne. Jedna tabletka dziennie do obiadu :)

‹‹ 360 361 362 363 364 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ