X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 marca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    U mnie brak dobrych informacji. Zarodek nie był ok i transfer odwołany. Po rozmowie z lekarzem wiem, że stymulacja nie poszła za dobrze. Teraz mam być do operacjach na tabletkach anty żeby nie mieć ani owulacji ani miesiączki i po operacji startujemy ponownie. Lekarz nie był jakoś bardzo zaniepokojony i mówił, że czasami przy pierwszym podejściu tak się zdarza. Po operacji powinno być lepiej bo możliwe, że to działanie endo na moim jajniku. A komórki były po prostu niedojrzałe. Ja od początku miałam wątpliwości co do stymulacji bo w rozpisce było podane, że powinno się zacząć tabletki od 22 dc a u mnie był już 24. Biorąc pod uwagę, że moje cykle są zazwyczaj 25 dniowe a nie 28 to chyba trochę późno. Efekt taki , że pęcherzyk który był dominujący w chwili punkcji miał już 3 cm a reszta go goniła dopiero. Wierzę, że następnym razem będzie lepiej tylko muszę być cierpliwa :) A i lekarz zalecał jakiś porządny urlop w wakacje i wyluzowanie się :)

    Farzi ja po gonalu i orgalutranie też się czułam bardzo dobrze i nie miałam żadnych skutków ubocznych, tylko zastrzyki mnie stresowały. Ciesz się, że czujesz się dobrze zamiast martwić :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem po usg...ogólnie wszystko wygląda dobrze oprócz tego, że mam dwie małe cysty na prawym jajniku 1cm i 1.2 cm. Wysłałam maila do kliniki i czekam na telefon co dalej...czy mam zacząć zastrzyki czy nie. Troszkę się zmartwilam szczerze mowiac. Dostałam okres 3 dni przed terminem co jest akurat dobrze. Nie chciałabym żeby teraz odwołali mi stymulacje ze względu na te dwa małe pecherzyki/cysty...mogły się one zrobić po Synareli? Nigdy nie miałam żadnych cysty ani torbieli...

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 marca 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pelaska może to pomoże : http://wiki.28dni.pl/wiki:nafarelin_synarela_synarel

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka przykro mi i smutno mi się zrobiło ........ :-(
    Kiedy masz wizytę w związku z operacją ?


    Pelaska po Synareli mogą pojawić się cysty :-( pewnie lekarz opróżni je podczas punkcji.


    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam telefon z kliniki że mam zrobić jutro badanie krwi na estradiol i od wyniku zależy czy zacznę zastrzyki czy nie

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co to badanie ma pokazać?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska ja badałam estradiol podczas brania zastrzyków przed wizytą USG w moim przypadku chodziło o sprawdzenie czy pęcherzyki dojrzewają. U Ciebie jeżeli estradiol będzie wysoki to znaczy że jajniki się nie wyciszyły.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2017, 16:19

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok...to cała nadzieja teraz w estradiolu...dzieki za odpowiedź:)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    15 maja mam wizytę a operacja powinna być do 3 lipca. Mam sporo czasu na odpoczynek. Czy wiecie jak to wygląda z tymi 3 próbami? Czy mimo tego, że transferu nie było to zostały mi jeszcze tylko 2 podejścia?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby się okazało że się nie wyciszyly to przerywają cały proces?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka masz nadal 3 podejścia :-)

    Pelaska tego już nie wiem ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok:)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mi ulżyło :) wiadomo, jest mi smutno ale czuję się lepiej wiedząc, że wciąż mamy 3 szanse i będziemy próbować dalej. Następnym razem będzie mi łatwiej z tą całą stymulacją, wiem jak to wygląda i wiem , że jest do przeżycia :) Będę tutaj zaglądała do Was i trzymam mocno kciuki za Was i Wasze przyszłe Maluchy :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można w Furst zrobić badanie na estradiol bez skierowania?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska ja zawsze estradiol robiłam w klinice ze skierowaniem.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 18:57

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Østradiol jest norweska nazwa

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znalazłam na stronie furst;) s-østradiol;)

    Będę musiała jakoś rano załatwić gdzieś skierowanie

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 marca 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska ja robiłam w Furst różne badania BEZ skierowania tylko wtedy płaci się więcej za ekspedisjonsgebyr - 150kr ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 6 marca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuję...mam wydać za wizytę u lekarza plus badanie, to zapłacę więcej w furst i bez biegania...

  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 6 marca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska ja też robie badania w frust, można zrobić bez skierowania.
    Tam robie tsh i betę robiłam,
    Powodzenia

    Madalada
‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ