X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 marca 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka ja czuje się dobrze a raczej nie czuje nic co by sugerowało że się udało ........ za tydzień test ;-)

    Mar2śka teraz w miarę moźliwości ;-) trzeba się zrelaksować .......... byle do poniedziałku ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 3 marca 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie czekamy na test :) ja raczej z tymi objawami to bym ostrożna była. Przecież mogą one zwiastować, że się udało albo wręcz przeciwnie , że miesiączka się zbliża. Musisz być dobrej myśli :) Ja też trzymam za Ciebie kciuki i życzę Ci jak najlepiej. Mam nadzieję, że każdej z nas się w końcu uda :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 3 marca 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny...na który dzień cyklu zazwyczaj przypada transfer?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 3 marca 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale masz na myśli transfer po stymulacji i pick-upie czy może transfer crio w cyklu naturalnym lub stymulowanym ?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 3 marca 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Pelaska. Ja miałam mieć między 17 a 20 dniem cyklu-transfer crio. Mam nadzieję w maju będę podchodzić ponownie (w cyklu naturalnym) i uzależniają to od grubości endometrium, ale też koło 17 dnia cyklu.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 3 marca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie by wypadało na 32 dzień cyklu. Stymulacja się przedłużyła i trochę później zaczęłam tabletki brać przed zastrzykami.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 3 marca 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi o transfer po punkcji...jeśli mi miesiaczka przyjdzie na czas to punkcja i transfer wypada mi na 1 połowę cyklu...nie wiem, ale wydaje mi się, że to wczesnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2017, 23:44

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 marca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska przy stymulacji ze sprayem Twoim pierwszym dniem NOWEG cyklu będzie pierwszy dzień kiedy zaczniesz brać zastrzyki. Tutaj cyklu nie liczysz od pierwszego dnia miesiączki tylko od PIERWSZEGO dnia stymulacji :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Licząc tak jak opisała to Alda to u mnie punkcja przypadła na 17 dzień cyklu a ewentualny transfer dopiero na 20 dzień cyklu. Wydaje mi się, że trochę późno ale u każdej z nas jest inaczej. Moje pęcherzyki rosły wolniej. lekarz mi mówił, że czasami już po 8 dniach zastrzyków jest ok a czasami po 14 jak u mnie. Sprawa indywidualna więc Pelaska nie martw się za wcześnie bo ja do ostatniej chwili nie znałam daty punkcji, będzie dobrze :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2ska trzymam kciuki, ja nadal nie dostałam żadnych papierów ze szpitala, a zostało 1,5 miesiąca do wizyty.

    Alda bądź dobrej myśli. Musi się udać

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa, swoją drogą nie mam pojęcia czemu o to nie zapytaliśmy. Mam mieć transfer jeśli zarodki będą słabszej klasy bo takich nie mrożą. Tylko co w sytuacji jeśli np będziemy mieć 2 które można zamrozić i 1 który się nie będzie kwalifikował do mrożenia ? Jeśli wszystkie by były słabsze to sprawa oczywista, że transfer będzie . Tylko wcale nie musi tak być może być pół na pół. I co w takiej sytuacji? Czy jeśli chociaż jeden będą mogli zamrozić to resztę zniszczą? Jak myślicie?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 jeszcze trochę czasu zostało. Jeśli byś chciała mogę Ci podać do nich kontakt, nr telefonu albo maila i zadzwonisz albo napiszesz z zapytaniem kiedy możesz się spodziewać dokumentów :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma2śka ja nie rozumiem pojęcia "słaby". Powinni mrozić wszystkie no chyba że są nieodpowiednio podzielone do "wieku" zarodka ale tak ...........





    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mnie też to zastanawia, ale podobno taka procedura jest u nich, że mrożą tylko najwyższej klasy. Dlatego mnie to martwi bo przecież są ciąże z zarodków i 2 i 3 klasy.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 marca 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam to na stronie Polskiej kliniki "Ocena morfologii blastocyst nie zawsze pokrywa się z wynikami klinicznymi. Innymi słowy może się więc zdarzyć, że transfer najlepszych morfologicznie zarodków nie prowadzi do uzyskania ciąży, a podanie zarodków o słabszej morfologii skutkuje w końcu narodzinami upragnionego, zdrowego dziecka. Warto w tym względzie polegać na opinii doświadczonych embriologów, którzy wspólnie z Wami omówią sytuację i doradzą, jaką decyzję podjąć"

    Dlatego nie rozumiem dlaczego nie mrożą waszystkich zarodków - szkoda im miejsca czy co.......... Jak będą "słabe" to się nie zaczną dzielić po rozmrożeniu i natura "rozwiąże" sprawę a tak to embriolog o tym ma decydować.......... Ich podejście coraz bardziej mnie przeraża ...........



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 marca 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdaję sobie z tego sprawę bo też o tym czytałam i również jestem zaniepokojona ich podejściem. Bo skoro zarodek nadaje się na transfer ale nie do mrożenia to nawet jeśli jakieś uda się zamrozić to czemu nie wykorzystać tych wg nich gorszych do transferu nawet jeśli w ich opinii jestem zabezpieczona zarodkami mrożonymi. A tutaj mam wrażenie, że nic nie zależy ode mnie i mojego zdania tylko oni chcą decydować o wszystkim. A tak jak napisałaś natura sama tą kwestię może rozwiązać.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baczka jak u Ciebie? Przyszedł okres?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 marca 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje obawy rozwiązały się same. Musiałam kilka godzin przetrawić tą informację. Dzwonili z kliniki, że mamy tylko 1 zarodek. Co się zadziało z 4 komórkami nie wiem bo pielęgniarka nie miała informacji czy się nie dzieliły czy może w ogóle nie doszło do zapłodnienia. Podobno liczy się jakość a nie ilość i tego póki co staram się trzymać chociaż troche mi przykro. Mam nadzieję, że w poniedziałek dowiemy się, że ten 1 który został jest ok.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 marca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka przykro mi ......... Trzeba się cieszyć z tego JEDNEGO "wojownika" :-) Trzymam kciuki żeby to był właśnie ten....... :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • baczka12 Koleżanka
    Postów: 378 8

    Wysłany: 4 marca 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam
    Pelaska do mnie zawitał okres

    Madalada
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ