X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 18 października 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !! Ja tez nie mam pojęcia jak to wygląda po trzech próbach. Ja póki co miałam próbę 0 :) lekarz zaryzykował przed operacją ale niestety po stymulacji nie było zarodków do transferu tzn był jeden ale lekarz nie zdecydował się na transfer.Ja już przekroczyłam limit, po ostatniej próbie rachunki wyszły ok 17 tys. A jak to do końca jest z tą refundacją ? W następnym roku znów trzeba przekroczyć limit, żeby otrzymać zwrot??

    Hannanna całe szczęście masz jeszcze mrozaczki jeśli tym razem się nie powiedzie. Mimo wszystko trzymam kciuki!!

    Martaja przykro mi, pamiętam jak ja się czułam po informacji, że nici z transferu. Może coś mocniejszego się przyda :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 18 października 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna oby testy domowe okazały się wadliwe ........... Wynik z krwi będziesz miała tego samego dnia ?

    Hannanna Ty jesteś po trzecim transferze ale po jednej stymulacji ;-) a Martaja po trzech pełnych stymulacjach ;-)

    Martaja :-( Wy powinniście mieć jeszcze jedno podejście refundowane bo tym razem nie doszło do transferu czyli za wami dwie pełne procedury - zapytaj się w klinice . Jeżeli macie jeszcze jedną próbę to na Waszym miejscu zmieniłabym klinikę ;-) Tutaj znowu dostaniesz te same leki itd ........

    Jeżeli chodzi o refundację za leki to wkład własny na wszystkie procedury to 17108kr w 2017r powyżej tej kwoty wszystko jest zwracane , płaci się za leki a oni później wszystko zwrócą to nie jest na dany rok tylko na wszystkie procedury :-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2017, 15:00

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 18 października 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Alda !! Hannanna mnie troszkę zmyliła tymi 3 próbami i myślałam, że po nowym roku od nowa zaczyna się naliczanie skoro ona nie przekroczyła kwoty od której się zaczyna refundacja po 3 próbach. Założyłam, że były rozciągnięte w czasie. Ale jak mówimy o 3 transferach to już zupełnie inna bajka :) Super ,że to kwota na wszystkie procedury.

    Hannanna widzisz, masz jeszcze wiele szans jeśli to dopiero 1sza próba.

    Martaja Alda ma racje !! Ja przecież tak miałam, po 1szej próbie nie było transferu i lekarz nam powiedział, że nadal mamy 3 pełne podejścia - takie które zakończą się przynajmniej jednym transferem.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 18 października 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to sorry,nie doczytałam. Nie chciałam wprowadzać w błąd :)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 18 października 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie szkodzi!! Ja się bardziej ucieszyłam, że jednak żadna z nas nie wykorzystała jeszcze 3 pełnych prób :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 18 października 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Juz was znalaslam mar2śka :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 18 października 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja wrote:
    Hej Dziewczyny, ja przed punkcją , jutro o 9:45 w Porsgrunn zaczynamy.
    Martwi mnie jedna rzecz, ilość śluzu , ja nigdy aż tyle nie miałam co przy tym podejściu, nie wiem czy to dobrze czy nie? Czy może jest to sprawa wiesiołka którego zaczęłam łykać przy tej stymulacji? Czy któraś coś wie? Aż mnie korci żeby napisać do porsgrunn i zapytać ich o to...



    Hej ja mieszkam w Skien i tez sie lecze w Porsgrunn :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 18 października 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj kaktus85 :)

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 18 października 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Dzięki ,ale ja nie bardzo wierzę w cuda ;)
    Ja teraz też trzecia próba,nie mam pojęcia jak to dalej wyglada finansowo. Chyba tak jak dotychczas,jak przekroczymy jakaś tam kwotę (nie wiem jaka jest na ten rok) to helfo zwraca różnicę. Ale nie jestem pewna,ani razu nie przekroczyłam limitu :)
    a jakie odstepy czaspowe macie miedzy transferami i jakie leki bierzecie?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 18 października 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kaktus dlaczego musicie podchodzić do In nitro - jaki u Was jest problem ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 18 października 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Witaj Kaktus dlaczego musicie podchodzić do In nitro - jaki u Was jest problem ?


    Maz juz w pierwszy zwiazku mial problemy z plemnikami i nadal je ma a do tego doszla cukrzyca to juz wogole i u mnie wyszly problemy z jajnikami, slabe jajeczka :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 18 października 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    a jakie odstepy czaspowe macie miedzy transferami i jakie leki bierzecie?
    Odstępy czasowe - to zależy od wielu rzeczy. Ja generalnie zaczęłam swoją ‚przygodę’ w styczniu. Na dzień dzisiejszy jestem po trzecim transferze.

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 18 października 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Odstępy czasowe - to zależy od wielu rzeczy. Ja generalnie zaczęłam swoją ‚przygodę’ w styczniu. Na dzień dzisiejszy jestem po trzecim transferze.
    a np od jakich mi teraz kazali czekac na kolejny okres i jak dostane to mam im napisac i bedcziemy dalej dzialac

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 18 października 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku- kiedy i czy miałam okres,gdy miałam transfer na cyklu naturalnym to czekałam na owulacje dwa miesiące. W kwietniu nie mogłam mieć transferu,bo klinika miała przerwę świąteczną a w sierpniu przerwę wakacyjna :/ Poza tym miałam też anemię i nie nadawałam się na transfer. Więc odstępy czasowe to sprawa indywidualna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2017, 20:18

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 19 października 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,u mnie lipa. Test nic nie wykazał. Jak się ogarnę to może pomyśle o powrocie po moją czwórkę z zamrażarki. Teraz chyba nie mam na to sił :(

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 19 października 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna ściskam mocno!! Wiem że łatwo mówić ... sama jestem osobą która źle znosi rozczarowanie ale uważam , że w końcu musi być dobrze!! I tego się trzymajmy!! :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 października 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna :-( kurcze noooo o co chodzi ...........????? Dużo zarodków, wszystkie się dzielą po rozmrożeniu - gdzie jest problem ...........


    Mar2śka jak się czujesz po sprayu ? Od którego dnia cyklu zaczęłaś go stosować ? Masz USG przed zastrzykami ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 19 października 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Chyba nie czuję różnicy, póki co wyjątkowo dobrze . Dopiero 3 dzień stosuję. Zaczęłam 20dc a pierwsze usg mam dopiero po 10 dniach zastrzyków. Trochę mnie przeraża to leczenie bez żadnych badań i kontroli bo dawkę mam bardzo dużą. U nich to wszystko tak „na oko”

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 19 października 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda-no właśnie o co chodzi??? Co nie pojadę na transfer to Supert Supert fantastisk i w ogóle Extra. I NIC. Pytam dzisiaj pielęgniarki co lekarz ustalił dalej-a ona ze nic. Pytam czy mogę w razie czego zacząć teraz,z najbliższym cyklem,a ona ze nie. A później to będą święta (tak tak,już myślą o przerwie świątecznej),Wiec najlepiej to może w styczniu. K....wa!!!! Nikt nic nie wie,ustalają leczenie jak jacyś szamani,na podstawie rozmowy telefonicznej i badań sprzed paru miesiący(ostatnie badanie krwi pod kątem hormonów miałam w grudniu). Paranoja! Oszaleć można jak się zacznie o tym wszystkim myśleć. Równie dobrze mogę co miesiąc liczyć dni płodne,uprawiać seks i liczyć na cud.

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 19 października 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hej! Chyba nie czuję różnicy, póki co wyjątkowo dobrze . Dopiero 3 dzień stosuję. Zaczęłam 20dc a pierwsze usg mam dopiero po 10 dniach zastrzyków. Trochę mnie przeraża to leczenie bez żadnych badań i kontroli bo dawkę mam bardzo dużą. U nich to wszystko tak „na oko”

    Dokładnie,ja o tym samym myślałam jak zaczynałam. I dalej myślę,że kontrola nad tym wszystkim jest średnia :/

‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ