X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Obawy po transferze
Odpowiedz

Obawy po transferze

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 31 maja 2023, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    Cześć, nie wiem czy jescze to czytasz. Sama jestem po transferze i szukając w internecie temat betahcg trafiłam na to forum. I przeczytałam twoje wypowoedzi. Współczuję że trafiłaś na takie a nie inne osoby. Ja Ciebie rozumiem doskonale. Nikt kto nie przeżył kilku strat kończących się szpitalem i lyzeczkowaniem nie ma prawa się mieć za eksperta od medycyny czy od etyki. Pamiętam te branie leków jescze chwilę bo przecież kolejny lekarz w szpitalu musi potwierdzić że się nie rozwija. Potem tabletka na poronienie i męczenie się dobę z potwornym bólem i skrzepami. Koniec końców po zabiegu się okazalo że nie mieli już co wyskrobać bo sama się oczyściłam.
    Mój przykład był zupełnie inny. Świeży transfer po punkcji wogole nie ruszył, następny mrożony się udał.
    Byłam taka szczęśliwa, tym bardziej że bety miałam robione chyba z 6 razy w odstępach co 24h aż do momentu wizyty. O przyrosty były książkowe. Podaje w 25dpt miałam wizytę i było widać tylko pęcherzyk z ciałkiem żółtym i lekarz powiedział że na tą chwilę wszystko jest super prawidłowo. Następną wizytę już miałam u niego w gabinecie a nie w klinice, pojechaliśmy z mężem oboje z myślą że będzie mógł posłuchać jak bije serduszko ale akurat był covid o nie mógł wejść. Nagle przez 5 minut mój świat się zawalił usłyszała diagnozę że ciąża się zatrzymała i mam jechać na łyżeczkowanie. Pamiętam ten ból do dzis, a reakcji męża nie zapomnę nigdy. To był nasz drugi i ostatni zarodek. Teraz gdy minęło prawie dwa lata zdecydowaliśmy się na następną procedurę. I staram się podchodzić do wszystkiego pesymistycznie ( nie optymistycznie jak poprzednio) bo wolę się pozytywnie zdziwić. Dodam że poprzednio o procedurze, transferach i o wszystkim innym rodzina wiedziała, nawet dzień po łyżeczkowaniu mieliśmy wigilię i nas ( bo co roku robimy gdzie indziej) i do dzisiaj nie wiem z kad miałam te siły że wytrzymałam. Dzisiaj jestem 2dpt i nikt prócz koleżanki w pracy która też leczy się z niepłodności i szefa który wie że często mnie ostatnio nie ma, nie wie.
    Nie wiem na jakim teraz jesteś etapie ale 3 mam za ciebie kciuki, kiedyś ta męczarnia musi się skończyć i musi być już tylko lepiej.
    Pewnie w swoim czasie Krakowska przeczyta i odpowie - ale póki co to ja Ci napisze, że dzisiaj Krakowska urodziła ;) powodzenia przy tym podejściu !

    preg.png
  • Mara93 Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 26 sierpnia 2023, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. 3 sierpnia miałam kriotransfer na cyklu sztucznym 5-dniowego zarodka. Podczas implantacji (tak mi się wydaje) miałam lekkie ból jak przy okresie. 16 sierpnia (13 dni po transferze) zrobiła betę wyszła 286, po dwóch dniach 18 sierpnia wyszła 527. Wrzuciłam wynik w jakiś kalkulator przyrostu bety i niby ok. Tyle nic nie czuje jakbym była w ciąży, zero objawów. Tyle że często na siusiu i ból piersi. Wizytę mam dopiero 1 września, ale już nie wytrzymałam, musiałam sprawdzić co i jak i wczoraj byłam na pierwszym USG u innego ginekologa, było to 22 dni po transferze i było widać tylko bardzo wczesny pęcherzyk ciążowy. Zmartwiłam się bardzo. W pierwszej ciąży (też z in vitro było już widać pęcherzyk żółtkowy. Czy jest jeszcze szansa że się udało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2023, 07:12

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ