X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Od inseminacji do in vitro
Odpowiedz

Od inseminacji do in vitro

Oceń ten wątek:
  • pankati Znajoma
    Postów: 30 40

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hura, pęcherzyki coraz większe. Jest szansa na czwartkowe IUI.

  • Limia Ekspertka
    Postów: 138 187

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pankati wrote:
    Hura, pęcherzyki coraz większe. Jest szansa na czwartkowe IUI.

    Pankati, trzymam zatem kciuki :)

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limia 6.06 miałam IUI.
    Jak tak czytam o Tobie to jakbym czytała o mnie. My staramy się dwa lata, rok w klinice. Też jesteśmy kwalifikowani jako niepłodność idiopatyczna mimo słabej morfologii męża.
    Ja również nie mam pełnej dwuletniej dokumentacji. Mam z przeciągu tych dwóch lat badania hormonów, usg, wypis ze szpitala i badania nasienia. Dodatkowo mam zaświadczenie od swojej gin. że staramy się od 2 lat. Próbujemy dostać się do rządowego, bo nie stać nas na to aby samemu zapłacić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2014, 17:18

    Limia lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny lipcowe, ja też mam plan na podejście w lipcu (chyba, że zajdę w ciążę naturalnie w czerwcu ;)). Odczekuję jeszcze ten cykl i około 10 lipca ruszam do mojego gina żeby mnie prowadził :). Myślę, że jak już będziemy podchodzić, to się przeniesiemy na watek ivf... Miło się tam czyta o kolejnych ciążach :)

    Konwalia lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sansivieria-ja za 2 tyg jakies będę wiedziała co z 3 iui, jesli się nie powiedzie, na co stawiam, to tak jak ty mam miesiąc przerwy- naturalny cykl i liczę, ze z koncem lipca rusze z inv.. sytuacja u mnie na chacie napięta, ja mam nerwy w strzępach i mój mąż też, jak wytrzymamy do tego czasu to podobnie chyba bedziemy się invitrować, mi lekarz zapowiedział krótki protokół, czyli miesiac przerwy, potem 2 tyg stymulacji, punkcja i transfer

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa, czyli gdy już ruszycie to pójdzie gładko:) jeszcze żeby tylko owocnie:) chociaż w tej sytuacji, gdy już nastawiasz się na ivf, to może to trzecie podejście do iui zrobi Ci psikusa i zaskoczy ;)

    age.png
    age.png
  • pankati Znajoma
    Postów: 30 40

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zrobiłam sobie zastrzyk z Ovitrelle. Jutro IUI..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Mixa, czyli gdy już ruszycie to pójdzie gładko:) jeszcze żeby tylko owocnie:) chociaż w tej sytuacji, gdy już nastawiasz się na ivf, to może to trzecie podejście do iui zrobi Ci psikusa i zaskoczy ;)
    Jakoś nie liczę ze 3 iui zaskoczy, to jest podobne do naturalnego poczęcia, a mi się tyle czasu nie udawało, że jakoś nie mam przekonania, zrobiłam to żeby nie żałować i dla przysłowia do 3 razy sztuka :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pankati wrote:
    Właśnie zrobiłam sobie zastrzyk z Ovitrelle. Jutro IUI..
    No to trzymamy kciukasy :-)

  • pankati Znajoma
    Postów: 30 40

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa, Limia, nie dziękuję. Jestem już po, teraz czekamy. A w międzyczasie na upragniony urlop :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to udanego urlopu i jak wrócisz czekamy na dobre wieści ;-) ja też wyjeżdzam na weekendzik, więc mi się czas wyczekiwania na wynik skróci ;-)

  • Limia Ekspertka
    Postów: 138 187

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie kolejny cykl naturalnych staran do dupy :( przyszla jak zwykle co miesiac "ukochana" @ :( In vitro staje sie coraz bardziej realne... Czasami sie zastanawiam, dlaczego akurat my? No nic, okresowa obnizka nastroju... za chwile bedzie lepiej ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja limia jestem zła, ze podeszłam do trzeciej iui, bo to strata czasu, ale cóż... mówiłam sobie do 3 razy sztuka, teraz miesiąc przerwy i mam nadzieję, ze podejdziemy do inv

  • Limia Ekspertka
    Postów: 138 187

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa wrote:
    a ja limia jestem zła, ze podeszłam do trzeciej iui, bo to strata czasu, ale cóż... mówiłam sobie do 3 razy sztuka, teraz miesiąc przerwy i mam nadzieję, ze podejdziemy do inv

    Co do IUI mam podobne odczucia, Mixa. Rownie dobrze moglismy starac sie naturalnie w tym czasie.

    Ale Ty chyba jeszcze czekasz na wynik trzeciej proby?

    Mixa lubi tę wiadomość

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To powiedzcie czemu lekarze kierują na IUI???? Tylko dla kasy? Nie rozumiem już zupełnie tego

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie sysia, przeciez sa powody-budowa, która przeszkadza w dostarczeniu nasienia gdzie trzeba, wrogi śluz i choćby to, ze nas stymulują, wyczuwają niby najlpeszy moment i podaja nasienie gdzie trzeba, ale jednak odsetek osób, którym to pomaga jest mały, ja stawiam, ze mam jakiś rpoblem z komórkami jajowymi- moze się nie chcą zapładniać, dzisiaj też robiłam progesteron i zobacze jaki mam poziom bez dupa-mozenie nie takie hormony 2 fazy???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2014, 15:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limia wrote:
    Co do IUI mam podobne odczucia, Mixa. Rownie dobrze moglismy starac sie naturalnie w tym czasie.

    Ale Ty chyba jeszcze czekasz na wynik trzeciej proby?
    niby czekam- w końcu mam te statystyczne 10% ;-)

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    To powiedzcie czemu lekarze kierują na IUI???? Tylko dla kasy? Nie rozumiem już zupełnie tego
    Wiesz co Sysiaaaa mimo tych statystyk wydaje mi się, że kierują ze względów bezpieczeństwa. IUI jakby nie było w jakiejś części jest naturalne. Natomiast ivf wiąże się z dość ostrą stymulacja, pobieraniem pęcherzyków... Mało kto o tym piszę, ale ivf nie jest obojetne dla organizmu choć lekarze mówią, że 6 razy jest dopuszczalne. Zależy od organizmu, ale kobietki po nieudanym ivf często cierpią na rozregulowanie cykli.
    Jestem po trzeciej inseminacji i nie żałuję, że była choć kasa wydana na nie w sumie starczylaby na połowę ivf ;) Wiem że sprobowalismy wszystkich sposobów.
    Limia przykro :( Wierzę jednak, że już jesteście blisko celu.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia a jak długo Ty masz czekać na decyzję o refundacji? Byliście juz na wstępnej wizycie?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Limia Ekspertka
    Postów: 138 187

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa, 10 % to nie 0 :) niezaleznie od wiary w ta metode, trzeba przyznac, ze ciaze po insemie jednak sa

    Mixa lubi tę wiadomość

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ