X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Od inseminacji do in vitro
Odpowiedz

Od inseminacji do in vitro

Oceń ten wątek:
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 17 maja 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam, ale nie nastawiam się pozytywnie. Znam statystyki... ;)
    Jakie leki poprawiły u Was tak ładnie morfologie?
    Na poprzedniej stronie (pierwszy post) opisałam krótko naszą historie.
    Do refundowanego IVF to spotyka się z położną w Invimedzie. Dr Dworniak u nas póki co prowadzi konsultacje z IUI.
    Jeżeli chodzi o badania, to zależy od tego jakie już masz.
    Ogólnie potrzebne są:
    cytologia, kariotyp (dla dwóch osób), USG piersi, FSH, AMH, Sód, Potas, APTT, Morfologia, Toxoplazma, CMV, Rub/Różyczka, TSH, prolaktyna, grupa krwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2014, 17:13

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Limia Ekspertka
    Postów: 138 187

    Wysłany: 17 maja 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Czekam, ale nie nastawiam się pozytywnie. Znam statystyki... ;)
    Jakie leki poprawiły u Was tak ładnie morfologie?
    Na poprzedniej stronie (pierwszy post) opisałam krótko naszą historie.
    Do refundowanego IVF to spotyka się z położną w Invimedzie. Dr Dworniak u nas póki co prowadzi konsultacje z IUI.
    Jeżeli chodzi o badania, to zależy od tego jakie już masz.
    Ogólnie potrzebne są:
    cytologia, kariotyp (dla dwóch osób), USG piersi, FSH, AMH, Sód, Potas, APTT, Morfologia, Toxoplazma, CMV, Rub/Różyczka, TSH, prolaktyna, grupa krwi.

    Sorki Konwalia, rzeczywiście z Twojego posta wynikają odpowiedzi na moje pytania o Waszą sytuację:) Jakaś zakręcona jestem po ostatnim ciężkim tygodniu.

    Piszesz, że startujecie z niepłodnością idiopatyczną, ale czy słaba morfologia nie kwalifikuje czasem do programu jako przyczyna niepłodności?

    U nas rok temu morfologia była na poziomie 2%, M brał Orthomol Fertil i wedle ostatnich wyników jest 8%.

    Życzę Ci udanej IUI:) Statystki mówią, że jednak niektórym się udaje:)
    Kiedy testujesz?


    Konwalia lubi tę wiadomość

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 17 maja 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słaba morfologia niestety nie jest wyznacznikiem, tylko gęstość.

    Info ze strony:
    Wskazaniem do leczenia mężczyzn w ramach Programu jest:

    a) stwierdzenie gęstości plemników poniżej 3 mln/ml nasienia, w przypadku niepłodności trwającej dłużej niż 12 miesięcy,

    b) stwierdzenie gęstości plemników 3-15 mln/ml nasienia, w przypadku niepłodności trwającej dłużej niż 24 miesiące,


    Kochana, ja nie testuje... Czekam na @ ;) Jak nie przyjdzie dwa dni po terminie, to pójdę na bete. W sikańce nie wierze ;) Póki co zawsze przychodziła o czasie.
    Poczytam sobie troszkę o tym leku. Czy on był na receptę? Kto Wam go polecił? Dr Dworniak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2014, 17:39

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 17 maja 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze! Ale drogi!

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Limia Ekspertka
    Postów: 138 187

    Wysłany: 17 maja 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    O kurcze! Ale drogi!

    Tak, polecil nam go Dworniak. Tani nie jest, rzeczywiscie, ale za to skuteczny.

    A to mnie zdziwilas z ta morfologia.... Bylam przekonana, ze problem z jakimikolwiek parametrami nasienia kwalifikuje do programu. No nic, czeka mnie sporo czytania na ten temat:) Po IUI odpoczywalam od tego wszystkiego i kompletnie sie wylaczylam z tematu.

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 17 maja 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety. Widać, że dla rządu słaba morfologia to niewystarczający problem... Ale jak widać na Waszym przykładzie można ją poprawić. My w styczniu mieliśmy 3,23% a w kwietniu 1,5% (po suplementacji). W czwartek natomiast byliśmy u dr Wolskiego w Novum, który to zbadał mojego małżowinka i stwierdził, że morfologia to nie problem i że jest płodny. Ma dużo plemników! Powiedział, że trzeba spróbować 6 iui. Już sama nie wiem... Powiedział także, żeby nie wierzyć w komputerowe badania nasienia - są bardziej obarczone błędem niż te manualne.
    A Ty miałaś dwie IUI na naturalnym, a 3 cykl stymulowany?

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Limia Ekspertka
    Postów: 138 187

    Wysłany: 17 maja 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna poprawic, jak najbardziej :) A poza tym nawet w przypadku slabej morfologii, przy duzej ilosci plemnikow zawsze wybierze sie debesciaki, ktore dadza rade :)

    1 i 2 IUI mialam na cyklu naturalnym, 3 - na cyklu stymulowanym clo. Moj organizm slabo zareagowal na stymulacje i przy 3 IUI mialam tylko 1 pecherzyk (czyli dokladnie tak samo jak przy dwoch pierwszych). A jak u Ciebie?

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 17 maja 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy cykl miałam na clo. Wtedy jeszcze leczylam się u dr Kilijanczyka, który wdrożył stymulację moim zdaniem bez sensu. IuI na jednym pecherzyku i zastrzyku. Teraz na naturalnym u dr Dworniaka.
    A nie sprobujecie jeszcze raz z inseminacja? Jak nie reagujesz na clo, to może doktor inną stymulacje zaproponuje?

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Limia Ekspertka
    Postów: 138 187

    Wysłany: 17 maja 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia, myslalam o kolejnej probie, ale jednak odpuscilam. IUI robilam miesiac w miesiac i troche mnie to zmeczylo. Wiem, ze tej metody juz probowac nie bede.

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 18 maja 2014, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Zobaczymy co powie Wam doktor. Chodzicie do niego wspólnie, czy na wizytę wchodzisz sama? Miałaś usg po IUI? Zawsze wiedziałas, czy iui jest na peknietym czy nie?
    Ja się trochę obawiam, że się nie zakwalifikujemy do refundacji. Idę niedługo do mojej starej gin po zaświadczenie, że się staramy od czerwca 2012, ale boję się że nie wystawi nam, albo że to nie wystarczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2014, 07:40

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Limia Ekspertka
    Postów: 138 187

    Wysłany: 18 maja 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Rozumiem. Zobaczymy co powie Wam doktor. Chodzicie do niego wspólnie, czy na wizytę wchodzisz sama? Miałaś usg po IUI? Zawsze wiedziałas, czy iui jest na peknietym czy nie?
    Ja się trochę obawiam, że się nie zakwalifikujemy do refundacji. Idę niedługo do mojej starej gin po zaświadczenie, że się staramy od czerwca 2012, ale boję się że nie wystawi nam, albo że to nie wystarczy.

    Co do wizyt to różnie. Na początku byliśmy razem, potem przed inseminacjami i na same zabiegi chodziłam sama.

    USG miałam po dwóch IUI, nie pamiętam których, po jednej nie miałam. Te dwie IUI były na niepękniętym.

    A odnośnie kwalifikacji do programu to nie martw się na zapas :) Jaki okres nieskutecznego leczenia musisz udowodnić?

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 18 maja 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 lata...

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 18 maja 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jak tam mija wam niedziela? Jak pomyślę ze jutro poniedziałek to mnie dreszcze normalnie przechodzą :( czemu to co dobre szybko sie kończy

    Mixa lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak tam twoje samopoczucie i rokowania po ostatnim iui?

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 18 maja 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sysiaaa a kiedy ty testujesz?

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 18 maja 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za testuje chyba 26. Nie czuję zupełnie nic wiec pewnie będzie minus :(

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze brak objawów, to dobry objaw :-)

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 18 maja 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nastawiam się. Wczoraj byliśmy u znajomych, którym urodziła się córcia dwa miesiące temu. Taka fajna kruszynka... tez chce taką

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 19 maja 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forum nam spada coraz niżej. Co jest?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 19 maja 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forum spada bo mixa śpi ;)

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ