X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 12 listopada 2013, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Kasjju :(, ale wierzę że Ci się szybciutko uda. Dziwne to, że i test pozytywny i wysoką temperaturkę masz, a tu kurcze ta beta zero :/.
    Ale tak jak mówisz walczymy dalej!

  • Madzia85 Ekspertka
    Postów: 171 173

    Wysłany: 12 listopada 2013, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przykro mi kasjja, kurcze, czemu tak musi być !
    Jak byłam młodsza to myślałam sobie, że te starania to będzie najlepszy okres na świecie, seks bez stresu.
    A tutaj okazuje się że wcale tak nie jest, bo człowiek co miesiąc wylicza, mierzy, bierze suplementy i ... myśli
    A jak już w końcu po ciężkich bojach się uda to też nie może się najzwyczajniej w świecie cieszyć, bo ciągle się martwi
    ... i gdzie tu ta radość... wiem, wiem, jak się zdrowe urodzi to radość, ale wcześniej to istna męczarnia

    GYNCENTRUM
    31/10/15 kriotransfer - wczesne blastocysty BB i BB
    Ciąża biochem: 6dpt-4,1 9dpt-18,1 11dpt-21,8 16dpt-8
    04/03/16 transfer - zarodek 2-dniowy
    - zamrożona wczesna blastocysta AB
    10 dpt-0
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 12 listopada 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba musiała spaść szybko, drugą kreską miała wyraźną.
    Chyba coś tam było i się skończyło, co jest częstsze.
    Albo jakaś syfna torbiel podwyższyła betę gigantycznie, to by dopiero było okropne :(

    Trudno mi uwierzyć, cycki mam pełne, pęcherz tez jak w ciąży, tempka wysoka, no kurczę, no :(
    Tak bywa i trzeba się na to nastawić, za wcześnie testujemy w naszych czasach.

    Na początku szanse są 50/50 % (okolice @), pierwszy trymestr ryzyko poronienia 25 % (przy pcos wyższe, ale nie wiem o ile).
    W dodatku mam mięśniaki, co zwiększa ryzyko :(
    Drugi trymestr to już ryzyko spada do 3%.

    Walczymy dalej :) Ale trzeba pamiętać, że test "+" to jeszcze nie wygrana, zwłaszcza wczesny.

    Ech :(

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • akuszerka89 Autorytet
    Postów: 1325 2157

    Wysłany: 12 listopada 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja bardzo mi przykro, ale walczmy dalej.

    A tak na marginesie to przy PCOS mogę pić zioła ojca Sroki, brać Clo i Pregnyl? jednocześnie? Macie w tym temacie jakieś doświadczenia?

    preg.png
    28.08.2014 - mój CUD - Filip❤️
    01.04.2015 - 5tc [*]
    18.08.2017 - Amelka [*]
    14.08.2018 - 6tc [*]
    04.10.2021 ciąża biochemiczna
    26.07.2022 ciąża biochemiczna
    29.10.2022⏸️😍
    22.12.2022 będzie Natalka 😍💗
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 12 listopada 2013, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja, ja bym nie czekała z lekarzem do poniedziałku. To dużo czasu.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Madzia85 Ekspertka
    Postów: 171 173

    Wysłany: 12 listopada 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akuszerka ja tez mam zioła Sroki, ale wolę nie łączyć ziółek z tabelkami. Jak piłam ziółka to na cyklach bez żadnej stymulacji. Czytałam wtedy trochę o tym i podobno do końca nie wiadomo jaki wpływa mają ziółka na organizm, więc jak leczy się tabletkami to lepiej nie łączyć bo mogą sobie szkodzić.
    Ja trzymam się tej wersji :-)

    poczytałam trochę i piszą, że na początku 5-6-7 tydzień beta bardzo szybko spada jak coś jest nie tak i jest to normalne niestety

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2013, 15:40

    GYNCENTRUM
    31/10/15 kriotransfer - wczesne blastocysty BB i BB
    Ciąża biochem: 6dpt-4,1 9dpt-18,1 11dpt-21,8 16dpt-8
    04/03/16 transfer - zarodek 2-dniowy
    - zamrożona wczesna blastocysta AB
    10 dpt-0
  • anita Przyjaciółka
    Postów: 109 28

    Wysłany: 12 listopada 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kassja moze to ciaza biochemiczna bylo zaplodnienie ale nie zarodek nie mogl sie zagniezdzic ,podonie wyglada to do mojej ostatniej ciazy tez rozwijalal sie do 22 bhcg i koniec za tydzien dostalam okres :/
    Nie lam sie widocznie to jeszcze nie teraz..

  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 12 listopada 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja - o nie :( Bardzo mi przykro :( Tak mocno wierzyłam, że u Ciebie będzie ok. Trzymaj się i nie poddawajcie się! Pozdrawiam ciepło.

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 12 listopada 2013, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Telenowela ;) Beta hcg z krwi 0,29 rano, a amil zajebiście pozytywny (2. krecha od razu się pojawiła i to mega mocna), pre-test i pink test też. DZIŚ z wieczornego moczu.
    Albo:
    1) beta z labo to błąd, ale trudno w to uwierzyć
    2) jeden z dwóch zarodków obumarł
    3) nie wiem dokładnie na czym polega różnica między beta hcg a hcg (które się składa z alfa i beta hcg). Możliwe, że to tę alfę mam tylko wysoką i produkuje ją coś innego niż ciąża? Np. torbiel podnosi samą alfę a bety nie? Słyszałyście o czymś takim? Czy jest tak, że i torbiel i ciąża wydzielają całe hcg, więc jak się ma wysokie hcg, to i alfę i betę?
    To taka zagadka na dziś ;)

    Jutro zrobię gdzie indziej, w innym labie betę i niezależnie od wyników skontaktuję się z lekarką. Ona tylko w poniedziałki przyjmuje, więc na wizytę poczekam.

    Kurczę beta 0,29, a po niej trzy testy pozytywne i to wieczorem, są emocje ;)

    Staram się je studzić.
    I nie mieć za dużo nadziei, bo jednak mam wynik czarno na białym: 0,29.
    A przecież testy mają czułość od 20-25! I druga kreska jest od razu, mocna wyraźna, leciutko tylko jaśniejsza od testowej.

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • akuszerka89 Autorytet
    Postów: 1325 2157

    Wysłany: 12 listopada 2013, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja - Trzymam mocno kciuki. Koniecznie napisz jutro co z tą betą.

    kasjja lubi tę wiadomość

    preg.png
    28.08.2014 - mój CUD - Filip❤️
    01.04.2015 - 5tc [*]
    18.08.2017 - Amelka [*]
    14.08.2018 - 6tc [*]
    04.10.2021 ciąża biochemiczna
    26.07.2022 ciąża biochemiczna
    29.10.2022⏸️😍
    22.12.2022 będzie Natalka 😍💗
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 12 listopada 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja, całą lekcję z kursu niemieckiego spędziłam na główkowaniu o co chodzi, a tu wracam i taka wiadomość. Niezła huśtawka… Ja uważam, że mogli się w labo pomylić, w końcu to tylko ludzie, mogło im się coś pomieszać,wiadomo, że zdarza się do rzadko, ale się zdarza.
    Nie mam zielonego pojęcia na czym polega różnica między tymi hcg… I nie wiem, czy torbiel byłaby w stanie wywoływać pozytywne testy… nie wydaje mi się.
    Ja wierzę! Parz melisę!!! :)

    Edit, może coś się maszynie popaprało i jest 29 a nie 0,29! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2013, 20:36

    kasjja lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 12 listopada 2013, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :D

    Jedyne, co znalazłam po grzebaniu w necie:

    "Jeżeli wynik beta-HCG z krwi jest negatywny a dwa testy ciążowe są pozytywne to przede wszystkim należy ponownie wykonać badanie poziomu beta-HCG z krwi. Jeśli wynik będzie ponownie negatywny będzie to oznaczało, że na pewno nie jest Pani w ciąży. Jeśli wynik będzie pozytywny, będzie to oznaczało ciążę."

    Ot co.
    Tak teraz pomyślałam, że może jeśli w krwi szybciej się pojawia beta hcg niż hcg w moczu, to może i w krwi szybciej opada, a w moczu jeszcze jest.
    No nic, nie mam co rozkminiać, druga beta z krwi wszystko wyjaśni, ale coś nie mam dobrej myśli już.

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 12 listopada 2013, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja bym umówiła się do jakiegoś lekarza i wydusiła z niego wszelkie info. No ale ja to ja :)

    OMG, ja też sobie zaparzę meliski…
    Daj koniecznie jutro znać, co i jak, będę oczekiwać na szpilkach.

    kasjja lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 13 listopada 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjju czytałam, że torbiel na jajniku moze produkować hCG wykrywalny przez test ciążowy, no ale miałaś ładna owulkę, ładny cykl, a torbielom często towarzyszą zaburzenia. Nie wierzę żeby to była torbiel. Czekamy na info od Ciebie po drugiej becie. To musiała być pomyłka!

    Poza tym czytałam trochę w necie i parę dziewczyn opisuje błędy w laboratorium, gdy testy byly pozytywne. Głowa do góry!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2013, 09:39

    kasjja lubi tę wiadomość

  • Madzia85 Ekspertka
    Postów: 171 173

    Wysłany: 13 listopada 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja, jeśli test wychodzi Ci pozytywny po kilkunastu godzinach od badania krwi to coś może być z tym badaniem krwi nie tak, bo test powinien wychodzić coraz słabiej albo wcale nie wyjść.
    Daj znać proszę jaki następny wynik, a my tu dalej trzymamy kciuki za Ciebie- tylko się nie stresuj, bo zaraz okaże się, że to ciąża a stres tu niewskazany :-)

    kasjja lubi tę wiadomość

    GYNCENTRUM
    31/10/15 kriotransfer - wczesne blastocysty BB i BB
    Ciąża biochem: 6dpt-4,1 9dpt-18,1 11dpt-21,8 16dpt-8
    04/03/16 transfer - zarodek 2-dniowy
    - zamrożona wczesna blastocysta AB
    10 dpt-0
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja witaj!! U mnie w poprzednim cyklu TE "cenzura" z laboratorium zrobili zła bete, wyszło brak ciazy (>2) w jednym laboratorium. Na wyniki trzeba było czekac tydzien wiec poszłam do innego i na drugi dzien wyszła ciaza 27miu/ml, a trzy dni pozniej spadło do 9miu/ml wiec widzisz. Juz miałam isc skarżyć ze gdyby okazało sie ze ciaza rozwija sie prawidłowo a ja bym odstawiła leki o matulu, ale brakowało mi siły na nich patrzeć. Nigdy nie pojde tam zrobic badan. Co to za system, nawet jak zaplacisz to nie masz pewnosci. Dlatego tez w tym cyklu jak beda niejasności, to jade do kliniki na bete. A Ty idz jeszcze raz sobie powtórz

    kasjja lubi tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenko, ale jeśli torbiel produkuje bhcg to i krew by to pokazała. Przynajmniej tak mi się wydaje.
    Ja dalej trzymam kciuki za ciążę! Myślę, że tam malec rośnie, a głupole z labo coś namieszali. Widzisz, nie musisz daleko szukać takich przykładów, u Hany też namieszali.
    Czekam z niecierpliwością na znak. Kiedy wyniki bety?

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 13 listopada 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, też napisałam tak w komentarzu pod wykresem Kasjii, więc liczę na to,że to jednak błąd laboratorium.

    kasjja lubi tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 13 listopada 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aj.. dopiero doczytałam co pisałyście pod wykresem…
    W takim razie uzbrajam się w cierpliwość i czekam na jutrzejszy wynik bety.

    kasjja lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) No muszę się nastawiać i na pozytyw i na negatyw.

    sebza, gosia81 lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ