X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 14 listopada 2013, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pewnie to jest przyczyną… ja drukowałam takie, których nie trzeba było przewijać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2013, 18:03

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 14 listopada 2013, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znaczy się, ja mam takie długie po prostu, że się nie mieszczą w standardowym okienku.

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja ależ emocje, dopiero dziś przeczytałam co tu się działo, ale może to i lepiej bo się nie denerwowałam tylko jednym tchem przeczytałam i złe i dobre wiadomości. Współczuje Ci nerwówki, ja to bym się chyba załamała :/ tylko,że mi blade kreski wychodziły. Masakra co w tych labo mogą namieszać :/
    W każdym razie jeszcze raz wielkie gratulacje!!! Ciesze się przeogromnie,że jest dzidzia :) beta super :) A teraz możesz się cieszyć i skakać do sufitu :p bo zmartwień przed Tobą całe życie :P

    Pozdrawiam

    kasjja lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do laboratorium w Bielańskim. Jednak się pomylili. Wynik z wtorku to 3103, a nie 0,291 ;) Zaproponowali mi darmowe badania kolejne. Może się przydadzą, o ile tam pójdę ;)
    Powiedzieli mi, że wzrost z 3103 na 6006 to dobry wzrost. Ufff :)

    HANA lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • anita Przyjaciółka
    Postów: 109 28

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No powinni ladnie przeprosic....ale dobrze ze wszytsko sie wyjasnilo :D W laboratoriach jest nie raz tyle ludzi ,ze niestety takie pomylki pewnie nie raz sie zdarzaja ....ale nerwy przez to ludzie maja ogromne :/ czlowiek robi badanie i ufa ze dostanie prawdziwy wynik do tego placi a tu taki zonk ..najwazniesjze ze jest juz oki,zycze ci kasjjiko spokojnej i szczesliwej ciazy:) Oby coraz wiecej bylo tutaj takich dziewuszek z niespodzianka ;)

    kasjja lubi tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 14 listopada 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No piękny wzrost :) Wszystko będzie dobrze, zobaczysz :) A już 18 wizyta i zobaczymy, czy przypadkiem nie ma tam dwójeczki :D

    kasjja lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 14 listopada 2013, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wlaśnie po wizycie u gin-endo. Pan doktor trochę zbyt wyluzowany jak na moje oko, nie przejął się torbielkami w piersiach i właściwie na moją prośbę dał skierowanie na biopsję. Generalnie kazał przestać się skupiać na wykresach itp, bo jego zdaniem to tylko denerwuje i blokuje. No i dał mi Clo na 2 miesiące, ale bez monitoringu, żeby wyrównać zbyt długie cykle i przyjść za dwa miechy. Nie dał żadnych badań hormonalnych ani nic. Myślicie że powinnam od razu to Clo brać? Czy lepiej jeszcze skonsultować się z innym lekarzem?

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 14 listopada 2013, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassja bardzo mocno Ci gratuluje i współczuję tego, co musiałaś przejść...oby ciąza przebiegała prawidłowo i żebyś nie miała już takich stresów, a tym bardziej pomyłek!!!

    kasjja lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka wrote:
    A ja wlaśnie po wizycie u gin-endo. Pan doktor trochę zbyt wyluzowany jak na moje oko, nie przejął się torbielkami w piersiach i właściwie na moją prośbę dał skierowanie na biopsję. Generalnie kazał przestać się skupiać na wykresach itp, bo jego zdaniem to tylko denerwuje i blokuje. No i dał mi Clo na 2 miesiące, ale bez monitoringu, żeby wyrównać zbyt długie cykle i przyjść za dwa miechy. Nie dał żadnych badań hormonalnych ani nic. Myślicie że powinnam od razu to Clo brać? Czy lepiej jeszcze skonsultować się z innym lekarzem?
    JA radze skonsultować to z innym lekarzem, bo ja przy CLO mialam monitoring, orz zastrzyk z Pregnylu aby na pewno pecherzyki pekły a pozniej duphaston

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 14 listopada 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka, a brałaś już kiedyś clo, wiesz jak na Ciebie działa? Ja bym nie polecała brać clo bez monitoringu nawet jeśli lek został przepisany w celu wyregulowania cykli. Z wielu powodów.
    Po pierwsze dlatego, że potencjalnie możesz zmarnować sobie 2 cykle, a niczego się nie dowiesz o swojej owulacji, czy była, czy pęcherzyk nie przerósł itd. Każdy cykl z clo powinien być monitorowany, bo jeśli pęcherzyk rośnie, to trzeba sprawdzić czy pękł, jeśli nie pękł to w następnym cyklu trzeba dać zastrzyk na pęknięcie, jeśli pęknie, to ok, a jak nie pęknie, to znów metodą prób i błędów zwiększyć dawkę zastrzyku itd. Po prostu tyle jest spraw, które muszą zadziałać, że ja bym nie chciała zmarnować 2 cykli i nic nie wiedzieć o nich, bo następne 4 cykle (bo więcej nie można) znów trzeba będzie eksperymentować z zastrzykiem czy progesteronem czy estrofemem i może się okazać, że zabraknie cykli…
    To jest jedna strona medal, ale jest też druga.
    Może się okazać , że doskonale reagujesz na clo i urośnie Ci np. 5 pęcherzyków i wszystkie zostaną zapłodnione. I co wtedy? Czytałam kiedyś taką historię na innym forum. Dziewczyna miała ogromny problem, bo na kolejnych usg pokazywały się kolejne zarodki. I niestety, ale nikt się nie podjął prowadzenia takiej ciąży i musiała zrezygnować z 3. Nie mogę sobie w ogóle tego wyobrazić. Co prawda teraz jest mamą szczęśliwych bliźniaków, ale musiała 3 uśmiercić.

    Po trzecie, pęcherzyki mogą rosnąć, ale mogą się robić torbiele. I co wtedy? Dowiesz się dopiero za 2 miesiące, że w jajniku jest niezła impreza?

    No nie wiem, wiadomo, że to Twoja decyzja, ale ja jestem sceptyczna do przyjmowania jakichkolwiek leków bez konsultacji, w tym przypadku bez monitoringu. O zbyt dużą sprawę jak dla mnie chodzi.

    Oczywiście może być u Ciebie wszystko ok, możesz dobrze zareagować, możesz być w ciąży po 1 cyklu, tak jak Ulala. Ale ona wiedziała jak reaguje na clo, i wzięła na swoją odpowiedzialność, Ale nie zawsze się takie historie kończą tak dobrze, jak u niej.

    No ale to tylko moje zdanie. :)

    kasjja lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 14 listopada 2013, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzicie!!! Kobity zobaczcie mi pomylili wyniki w tamtym miesiacu kasjji pomylili wyniki teraz, to widac ze sie czesto im miesza ja pieprze!!!!! jaki cyrk!!!!!

    Kasjja gratulacje!!!!!!! Ale beta no nie moge piekna!!!!!


    sebzo moj wykresik jest piekniutki, drugi najladniejszy od roku. Cycki tak mnie bolą ze hej (a ja mam male cycuszki bardzo wiec to cudo ze bola)

    liloe w ogole to co napisałas to jakos to wszystko nie do wytłumaczenia dziwadło jakies normalnie

    mlenko ja mialam dwa cykle z clo i bez monitoringu bo nie mogłam wyprosic. Pierwszy cykl owulacja 11dc cykl 22 dni trwał. a drugi miałam testy pozytywne w 14 dc szyjka otwarta, szykowałam sie do owu a tutaj dostałam takiego bólu jajnika ze (ja baba wytrzymała na ból) nie moglam wytrzymac jakby mnie rozrywało i ovu nie było. Przypuszczam ze za duzy był pecherzyk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2013, 21:07

    sebza, kasjja lubią tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 14 listopada 2013, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękny wykresiku Hany, przynieś jej zieloną kropę na końcu! Przecież jej się należy! Zasłużyła!

    HANA, kasjja lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 14 listopada 2013, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie wiem co mam robić :(. Ten gin do którego chodzę to poważany specjalista, zastanawiam się, czy jest aż tak nieodpowiedzialny? Ja nigdy nie brałam Clo, nie wiem jak reaguję...
    Może dam sobie jeszcze czas, miesiąc, dwa i w tym czasie spróbuję dostać się do innego lekarza.

    kasjja lubi tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 14 listopada 2013, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze możesz wziąć clo i umówić się raz do jakiegoś innego gina prywatnie w połowie cyklu. Nie musisz mówić, że masz clo od innego lekarza itd. Możesz udać nową pacjentkę, która jest w połowie cyklu i chciałaby zobaczyć, co się dzieje u niej, bo stara się o dziecko.
    Ja nie wiem, czy on jest nieodpowiedzialny, ale o takim postępowaniu ja mam takie zdanie.. :(

    HANA lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 14 listopada 2013, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebzo każda z nas na bobasa zasłużyła ;) albo moze nam sie wydaje tak tylko.

    a Ty jaki plan na ten miesiac? Jakie prognozy? ;)

    kasjja, sebza lubią tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 14 listopada 2013, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana kciuki! Uda się :D

    Mlenko, jesteś na początku starań i wg wykresu masz owulkę, Clo na wyregulowanie cykli to dość mocny lek jednak i jak masz własne owulacje, to może Cię przestymulować. Ja tam bym popróbowała czegoś innego przed takim leczeniem (są łagodniejsze leki hormonalne regulujące cykl), a bez monitoringu to bym się nie godziła.
    Clo w sumie krótko można brać - 6 cykli, nie warto marnować Clo na leczenie na początku i bez monitoringu i wcale nie wiadomo, czy będziesz mieć problem z zaciążeniem :) Powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2013, 22:43

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 14 listopada 2013, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana, błagam Cię, jeśli jeszcze nie zasłużyłyśmy, to co musimy zrobić?? :D
    Ten miesiąc jest bez planu. Odpoczynek. Chociaż dla mnie to okropna męczarnia tak bez niczego :D Już się przyzwyczaiłam do stymulacji :) 22.11 mam wizytę - idę po plan na następny miesiąc z gonalem no i przy okazji zobaczę, co słychać w moich jajnikach, które teraz mi dokuczają. Powyrywam jak mnie wkurzą :D
    Prognoz brak, ale na pewno nie nastawiam się , że mój organizm mnie pozytywnie zaskoczy w cyklu bez stymulacji. Mój organizm jedyne co może zrobić bez stymulacji to dać ciała :D
    Ot, takie życie..

    atdci09k89ytpjkc.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 15 listopada 2013, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze do Czestochowy na kolanach trzeba isc :D Chociaz jakby mi ktos powiedzial ze uda sie po tym, to juz bym pakowała plecaczek i w droge :D

    No dobra no to czekamy co tam mądrego ci doktór powie. Sebzooooo? A mialas robione AMH?

    W ogole ktoras kobieta z pco sobie to robiła? Bo ja to sama chyba sobie strzele za 170 zlotych w klinice.

  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 15 listopada 2013, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się umówić na dzisiaj do innej lekarki, skonsultuję z nią to, co zapisał mi gin-endo. Zobaczymy co powie.

    kasjja, HANA lubią tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 15 listopada 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana, Sebza, każda kobieta sobie zasłużyła. Kropka.
    A Wy to już na pewno.
    Na kolanach do Częstochowy to niech sobie jacyś złoczyńcy wędrują ;)
    A Wy po prostu zajdziecie w te ciąże i już.
    Uda Wam się, mam nadzieję, że szybciej niż później, w przypadku pcos tylko czas tego zajścia jest zagadką.
    Mocno kciukam, żeby to jednak szybciej było, już wystarczy tych męczarni!
    Sebza, a może jednak się uda teraz :) A jak nie, to na stymulacji prędko się uda. Wszystkim się uda, a Ty wcale nie masz mniejszych szans niż inni :) Mogę Ci zagwarantować, że Ci się uda i że nie zostaniesz sama na tym forum :)
    Ja robiłam AMH jakieś 2 miesiące temu, chyba ponad 8 wyszło - czyli jedyne co wykazało to pcos. Nie wiem, czy jest sens w naszym wypadku to AMH robić.

    HANA lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ