X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 15 listopada 2013, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie ten czas dobija najbardziej

    mlenko daj znaka co tam powiedział

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 15 listopada 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana, nie miałam robionego AMH bo moja gin powiedziała, że to bez sensu. Też już się kilka miesięcy temu zastanawiałam, ale wynik Kasjji potwierdził to, o czym mówiła mi gin, więc nie robiłam.

    Kasjja, dzięki za dobre słowo :)

    kasjja lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 15 listopada 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po wizycie. Trafiłam na bardzo fajną i kompetentną babkę:). Poleciła mi starać się jeszcze kolka m-cy bez leków, zwłaszcza, że miewam naturalne owulacje i jej zdaniem czy to w 15 czy w 30 dc to jednak owulacja i najważniejsze zeby prowadziła do ciąży. Jej zdaniem 3 miesiące od odstawienia pigułek to za mało zeby stymulować. Co do monitoringu to twierdzi że jest pomocny, ale nie konieczny.
    Dała mi też skierowanie na badanie prolaktyny. Kazała dalej mierzyć tempke i się obserwować. No i najważniejsze powiedziała że ona polemizowałaby z tym moim PCO.

    kasjja, HANA lubią tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 15 listopada 2013, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka, uważam dokładnie to samo co Twoja gin :D Leczyłabym się u niej teraz. Do 6 miesięcy po odstawieniu pigułek cykle mogą być dłuższe, więc ten poprzedni lekarz mega dziwny, że 3 miesiące po anty już wyskakuje z CLO.
    Prolaktynę warto zrobić, ja brałam bromergon, on ładnie wyrównuje prolaktynę i to może już wyregulować cykle. Fajnie, że na taką lekarkę trafiłaś :) Powodzenia :)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 15 listopada 2013, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka, cieszę się, że trafiłaś na dobrą gin.

    Ja jednak zostanę przy swoim zdaniu, że przy cyklach stymulowanych potrzebny jest monitoring. :)

    Powodzenia. Przy naturalnych owulacjach uda się na pewno, musisz tylko trochę poczekać. No i rzeczywiście 3 miesiące to maleńko...

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 15 listopada 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Strasznie się cieszę, że wreszcie ktoś kompetentny na mojej drodze. Będę teraz chodziła do niej.
    Jeśli chodzi o ten monitoring cyklu to powiedziała mi że oni w lux medzie tego nie robią, bo nie leczą niepłodności tam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2013, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka z tego co wiem to robią, ale płatnie, u mnie 120 za jedno usg. Ja bym się na CLO nie zdecydowała bez monitoringu na pewno. Też brałam na własną rękę, ale miałam 2xusg w tym cyklu u różnych lekarzy... ściemniałam ;)

    U mnie oczywiście @ nie ma i pewnie nie będzie. Robię sobie urlop od stresów, starań i obserwacji. Mocno też dawkuję to forum, moja psychika, znów ma gorszy czas. Są we mnie podobne emocje jak w lipcu - mam wrażenie, że jak nie zbastuję, to rzucę to wszystko w cho*erę.

    Hana niech Ci się uda, bo ja już na prawdę stracę wiarę w jakiekolwiek stymulacje ;)

  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 16 listopada 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przyszła @, a szczerze Wam powiem, że już powoli zaczęłam się nakręcać na fasolkę, bo temp nie spadała, bolały piersi i miałam od dwóch dni stan podgorączkowy. No ale cóż... Mierzę dalej... Boję się tylko, że każdy cykl będę miała cooooraz dłuższy, a to nie do zniesienia.

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 16 listopada 2013, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka, szkoda, że @ przyszła. Ale cykl był dwufazowy, bez żadnych leków, wcale nie tak długi, u Ciebie wszystko jest całkiem w porządku. Można powiedzieć, że na razie takie rzeczy jak: staranie się z pomocą medyczną, leczenie niepłodności Ciebie nie dotyczą. Cykle masz wcale nie tak długie (to czy są za długie można stwierdzać dopiero 6 miesięcy po odstawieniu anty), większość z nas miała dużo dłuższe (często w ogóle bez owu).
    Każda 2. faza wygląda jak początek ciąży i w każdej trudno nie robić sobie nadzei. Jestem dość przekonana, że zaraz Ci się uda i że jesteś jedną z Tych dziewczyn, które jakiś lekarz przestraszył słowem "pcos", a tak naprawdę nie mają za dużo objawów tego pcos, pojawiają się na forum, popanikują przez 2-3 miesiące i szybko znikają, bo szybko im się udaje ;) Także trzymam kciuki, poczekaj troszkę, na razie nie masz powodów do zmartwień. W dodatku lekarkę masz teraz rozsądną. Powodzenia :-)

    Liloe, odpoczynek od stresów to dobry pomysł, Asi się udało, jak sobie wzięła wolne od starań i forum :) Uściski, powodzenia :-)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 16 listopada 2013, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja oby tak było:), chociaż dobrze mi tu z Wami. Więcej się nauczyłam i
    dowiedziałam niż od lekarzy. Mam nadzieje, ze mini wszystko nie wyginięciem mnie stad:).
    Ja dzis umieram z bólu miesiączkowego, ale nowy cykl, nowa nadzieja.








  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 16 listopada 2013, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Mlenko :) Nie, nie wyrzucam Cię, zresztą najpierw siebie powinnam wtedy wyrzucić ;) Może za ostro napisałam, ale chciałam dobrze :D
    Jestem pewna, że szybko Ci się uda i że nie masz powodów do zmartwień.
    Po odstawieniu anty sama też wpadałam w panikę, że cykle nieksiążkowe i że nie udało się w 1. miesiącu starań ;) Powodzenia, uda Ci się szybko. Przepraszam, jeśli moje słowa były zbyt żołnierskie ;)
    Powodzenia w nowym cyklu przede wszystkim!

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 18 listopada 2013, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    26 dc tempka w dol, nie mam zludzen i nadzieji. Nie chce mi sie juz starać, tyle serca wkladac w cos co nie przynosi efektow. Widocznie mamy zyc bezdzietnie. Moje cale zycie jest podporzadkowane staraniom a nie moze tak byc. Nie wiem skad w dziewczynach tyle sily zeby starac sie kilka lat. podzIwiam. Zapewne pisze tak tylko pod wplywem emocji a kilka dni po okresie nowa walka i tak ma wygladac moje zycie?

  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 18 listopada 2013, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #żale sie nad soba, ale tylko dzisiaj:)

  • Madzia85 Ekspertka
    Postów: 171 173

    Wysłany: 18 listopada 2013, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HANA taki już nas los, Ty jesteś o jeden krok dalej, bo wiesz, że możesz być w ciąży, a to znaczy, że w końcu się uda :-)
    Ja jestem po clo w tym cyklu, strasznie mnie lewy jajnik bolał (okazało się, że jajo 22mm ma) i po 24h od zastrzyku ból minął, ale zaczęło mnie podbrzusze boleć, że nie mogłam się ruszyć, a dzisiaj przeszło w ból miesiączkowy, czy to normalne przy tych wszystkich lekach?

    GYNCENTRUM
    31/10/15 kriotransfer - wczesne blastocysty BB i BB
    Ciąża biochem: 6dpt-4,1 9dpt-18,1 11dpt-21,8 16dpt-8
    04/03/16 transfer - zarodek 2-dniowy
    - zamrożona wczesna blastocysta AB
    10 dpt-0
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 18 listopada 2013, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana, no tak to wygląda teraz.. Zmieni się po zajściu w ciąże. Ale wtedy Twoje życie będzie się kręciło tylko wokół ciąży, a później dziecka. :) I nie myśl o bezdzietności, Ty już widziałaś dwie kreski na teście, a ja w swoim życiu setkę testów pewnie zrobiłam (z czego z większości miałam ogromną radość) i druga kreskę to sobie mogę ewentualnie domalować :D

    Madzia, ja miałam dokładnie tak samo w ostatnich dwóch cyklach. Kiedy na pewno pęcherzyki pękały i wszystko w środku było ok. Ja to nawet chodzić przez pół dnia normalnie nie mogłam, jak pęcherzyki mi pękały, a później to ciężko było z sikaniem i dwójeczką, bo parcie mocno działało na podbrzusze i czułam jakby mi coś chciało wypaść. A później się przerodziło w ból jak na @ i tak praktycznie do końca cyklu się utrzymywało. Oby u Ciebie pęcherzyk zadomowił się w endometrium :) Swoją drogą - super pęcherzyk! Nina z podobnej wielkości z tego co pamiętam ma teraz w brzuchu Igorka (chociaż już niedługo, już niedługo… :) :) )

    Ja w piątek idę do gin. W końcu. Dowiem się co i jak w następnym cyklu, jakby się z terminami nam udało zgrać, to będę optować za inseminacją. No i podejrzę co się dzieje u mniew tym cyklu, bo tempka głupia idiotka skacze… pewnie nic tam dobrego się nie zadziało bez leków.

    A co u innych dziewczyn?
    Kami, sytuacja z M. się trochę wyklarowała? Trzymam kciuki!

    Madzia85 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • H30 Autorytet
    Postów: 349 123

    Wysłany: 18 listopada 2013, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie dziewczyny ja dziś mam wizytę u immunologa i liczę że dowiem się coś konkretnego od jutra leki na stymulację, więc liczę na ten cykl ...

    f2w3dqk3c83qeku9.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 18 listopada 2013, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebzo wiem, wiem. Nie powinnam narzekać, ale to tylko dzisiaj, przyjdzie @ i od nowa nadzieje i tak co miesiąc. Trzymam kciuki za piątkową wizyte. A ta inseminacja to tylko dlatego ze trzeba sprobowac czy czemu doktor zaproponował?

    Madzia85 mnie tez teraz boli na stymulowanych ovu tak ze czuje jakby mnie ktos napompowal powietrzem. Jak masz zastrzyk to wszystko dobrze bedzie ;)

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 18 listopada 2013, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana, jasne. Masz prawo, żeby sobie ponarzekać. Ja wychodzę z założenia, że czasem to nawet trzeba, wyrzuca się negatywne emocje i szybciej robi się lepiej. Tylko nie można się łamać. Trzeba być silnym, szczególnie, jeśli się widziało już dwie kreski :) O inseminacji rozmawiałam kiedyś z gin, że jeśli będziemy chcieli to zawsze można spróbować. No i jakoś tak wyszło, że na clo nie spróbowaliśmy, ale teraz to ja nawet bym chciała, na tym pierwszym cyklu z gonalem. A jak będzie, to się zobaczy, bo musimy się terminami z moją gin zgrać, a to nie zawsze jest możliwe przez jej częste podróże i to, że ma dużo pacjentek.
    Inseminacja jakoś szczególnie nie podnosi prawdopodobieństwa zajścia w ciąże, ale ułatwia drogę plemnikom, więc chcielibyśmy i tak spróbować. No i też bym chciała zagadnąć moją gin o in vitro, bo zupełnie nie wiem, jak to się tutaj w CH odbywa.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 18 listopada 2013, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, macie może kogoś sprawdzonego od PCO w Krakowie? Stosunek hormonów mam 1.65, z USG inny lekarz twierdził, że prawdopodobnie PCO. Miesiączki nieregularne (28-52 dni w tym roku), bolesne i obfite. Z objawów w sumie trądzik, bardzo silne owłosienie i męski pot (zawsze się ze mnie śmiali, ze widać mam dużo męskich hormonów....)
    Mój ginekolog stwierdził, że młoda jestem, to nie ma sobie co głowy zawracać, a ja się boję, ze to PCO :/


    Ah i zauważyłam, że na testach OWU zawsze, nawet podczas miesiączki (!) wychodzi mi druga kreska.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2013, 23:52

    48f411ed51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 19 listopada 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike, ja niestety nic w Krakowie nie polecę, ale pocieszę Cię, że Twoja sytuacja wcale nie jest tragiczna, więc głowa do góry i po dobrą diagnozę do lekarza! :)
    A nieustająco pozytywne testy owu to sporo dziewczyn miewa. Niestety to przez LH...

    atdci09k89ytpjkc.png
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ