X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 21 grudnia 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zrobiłam dzisiaj - teoretycznie 6 dpo (moim zdaniem miałam ją szybciej) badana i takie mam wyniki:
    LH 22.14 mlUiml
    estradol 541,3 pmol/l
    progesteron 32,51 nmol/l

    Czy była owu według powyższych wyników?
    Ogólnie to mam kłopot - wczoraj byłam u gina i robił USG - dwa duże pęcherzyki - 24 i 18 mm.Stwierdził, że raczej owu nie było i kazał zrobić badania krwi i wysłać mu wynik sms-em - wtedy powie co robić:
    1. czekać do miesiączki bo była owu i potem brać CLO od 3 do 7 dc.
    2. jeśli badania wykażą że była owu to zrobić zastrzyk na pęknięcie i współżyć.

    Sęk w tym, że lekarz nic nie odpisał ani nie oddzwonił no i nie wiem co robić. Wydaje mi się, że owu była i chyba będę czekać do @. Co myślicie?

    relganli06k8eu81.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 21 grudnia 2013, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ingebjorg, lekarz się musi wypowiedzieć. Jak nie odezwie się, to poczekaj do @, do tego czasu może się odezwie i powie co robić dalej. A może nie do @, tylko do II kresek :)

    Wyniki takie, że wydaje się, że coś tam się zadziało. Progesteron masz drugofazowy, a nawet ciążowy. LH masz jak w dzień piku LH, a estadiolu chyba też drugofazowy http://www.doz.pl/zdrowie/h1367-E2_estradiol
    Te wyniki to tylko lekarz będzie mógł zinterpretować i w połączeniu z usg, a też nie wiem, czy mu wszystko wyjaśnią.
    Mi się wydaje, że jak tak wysoki progesteron, to była owu.
    Kciuki :)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 22 grudnia 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja dziękuję za odpowiedź, odezwał się mój lekarz i napisał, że owu była i mam czekać na okres potem clo + zastrzyk. Troch mnie zasmucił - bo kazał czekać na okres a nie na dwie kreski - ale pewnie po USG stwierdził, że się tam nic nie szykuje :( No ale nowy rok i nowe nadzieje, 2013 był strasznie pechowy więc czekam na 2014!

    relganli06k8eu81.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 22 grudnia 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ingebjorg, nie mógł nic stwierdzić na usg przecież :) Nawet już po teście + przez jakieś 2 tyg nic nie widać jeszcze na usg. Także tak samo masz szanse na @, jak i na dwie kreski :) Kciuki, powodzenia :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 22 grudnia 2013, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja - wiem, wiem że tak wcześnie to nie widać - ale endometrium było słabe bo coś tak mówił doktor :(

    relganli06k8eu81.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ingebjorg wrote:
    Dziewczyny zrobiłam dzisiaj - teoretycznie 6 dpo (moim zdaniem miałam ją szybciej) badana i takie mam wyniki:
    LH 22.14 mlUiml
    estradol 541,3 pmol/l
    progesteron 32,51 nmol/l

    Czy była owu według powyższych wyników?
    Ogólnie to mam kłopot - wczoraj byłam u gina i robił USG - dwa duże pęcherzyki - 24 i 18 mm.Stwierdził, że raczej owu nie było i kazał zrobić badania krwi i wysłać mu wynik sms-em - wtedy powie co robić:
    1. czekać do miesiączki bo była owu i potem brać CLO od 3 do 7 dc.
    2. jeśli badania wykażą że była owu to zrobić zastrzyk na pęknięcie i współżyć.

    Sęk w tym, że lekarz nic nie odpisał ani nie oddzwonił no i nie wiem co robić. Wydaje mi się, że owu była i chyba będę czekać do @. Co myślicie?



    Dla mnie progesteron ciazowy :) przepiekny :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny udało się! Dwie mocne krechy na teście! Teraz po Świętach beta, staramy się z mężem mocno nie napalać, żeby się nie rozczarować.

    gosia81, Madzia85, liloe, kasjja, weronika86 lubią tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam przedświątecznie.
    Ja widziałam się w przelocie ze swoją gin. Z moich dwudniowych plamień raczej nic nie wyniknie (one występują albo po intensywnych treningach, albo współżyciu), no ale kazała poczekać jeszcze dwa dni. Dostałam Cyclacur na 3 tygodnie, bez względu na to, co się teraz zadzieje z tym plamieniem. No i po 3 tyg będzie okres i mam zacząć z gonalem.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, napisałam swój post i przeczytałam Twój Mlenka! Gratuluję, doskonały prezent pod choinkę! Widzisz, spełniło się to, co mówiłyśmy Tobie - że Tobie na bank się uda bez leków, tylko musisz być cierpliwa.
    To musi być dla Was cudny dzień :) No, coraz więcej Was - mamuś, niż nas staraczek, tak myślę :)

    kasjja, weronika86, Mlenka lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to jeszcze nie mogę uwierzyć, zwłaszcza, że ten pierwszy test był negatywny. Ale cieszymy się bardzo :), juz nieśmiałe plany rozpoczęliśmy :). Nie mogę uwierzyć, że się tak szybko udało, nastawiałam się na długie starania. Każdemu życzę takiego prezentu na Święta!!!!'

    kasjja, gosia81, sebza lubią tę wiadomość

  • Madzia85 Ekspertka
    Postów: 171 173

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje Mlenka, cóż za cudowny prezent na gwiazdkę :-)

    Mlenka lubi tę wiadomość

    GYNCENTRUM
    31/10/15 kriotransfer - wczesne blastocysty BB i BB
    Ciąża biochem: 6dpt-4,1 9dpt-18,1 11dpt-21,8 16dpt-8
    04/03/16 transfer - zarodek 2-dniowy
    - zamrożona wczesna blastocysta AB
    10 dpt-0
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka, no niesamowite wieści tuż przed Wigilią - gratuluję! ;) Chyba Sebza ma rację, że staraczek z PCOS to już tu coraz mniej - no i dobrze, oby tak dalej! :)

    Życzę Wam Dziewczęta spełnienia najskrytszych marzeń :) Choć coś mi się wydaje, że te najważniejsze nie są tu taką tajemnicą :)

    kasjja, Mlenka lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenko gratulacje! Masz najwspanialszy prezent na święta. Super!

    Ingebjorg musisz cierpliwie czekać. Progesteron piękny! Trzymam kciuki :)

    Sebza super, że spotkałaś się z gin, przynajmniej wiesz co robić. Kiedy będziesz w PL?

    Gosiu dzięki, Tobie też wszystkiego co najlepsze na te święta.

    HANA jeśli to czytasz to skrobnij nam jutro jak wynik testu. Trzymam kciuki!

    gosia81, Mlenka, sebza lubią tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka, gratulacje :) Widzisz, mówiłam, że szybko Ci się uda :) Te pierwsze dni są trochę nerwowe i niepewne, ale taką masz ładną tempkę i już 17dpo (prawie 18:) także wygląda na to, że wszystko dobrze i nie musisz się martwić. Przyrost bety (2 badania w odstępie 48h) możesz już zrobić po świętach, tak na spokojnie. Bo samej bety to nie musisz, bo jak tak wyraźne kreski, to wiadomo że w labie też wyjdzie plus. Betę z krwi trzeba zrobić jak wynik sikanego blady i niepewny. Nie martw się, że pierwszy test był -, po prostu było za wcześnie, widocznie do zagnieżdżenia doszło nie tak szybko, ten pierwszy test nie ma teraz znaczenia (do zagnieżdżenia może dojść nawet w 12dpo, a beta zaczyna rosnąć dopiero po zagnieżdżeniu). Będziesz prowadzić ciążę w lux medzie? Bo jakbyś chciała w poradni przyszpitalnej, to w Warszawie teraz są straszne kolejki i nawet ciężarne muszą czekać nawet 2-3 miesiące na wizytę, więc zapisywać trzeba się szybko (przynajmniej tak jest na Madalińskiego, Karowej i w Bielańskim). Acha - na początku ciąży (kiedy jeszcze nie miałam plamień, które u mnie powodowały mięśniaki, więc innym dziewczynom z pcos nie grozi to, co mi), pytałam lekarkę o sport - mówiła, żeby unikać sportów siłowych, spokojny aerobik jest ok. Dużo spokoju teraz Ci życzę, wykres super - będzie dobrze :)

    DZIEWCZYNY, TRZYMAM ZA WAS KCIUKI :)
    WSZYSTKIEGO DOBREGO, SPOKOJNYCH WESOŁYCH ŚWIĄT :)

    gosia81, Mlenka lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka wrote:
    Dziewczyny udało się! Dwie mocne krechy na teście! Teraz po Świętach beta, staramy się z mężem mocno nie napalać, żeby się nie rozczarować.


    wowwwww!!!!!!!!!!!!wiedzialam, kurde wiedzialam!!!!!!!!!!!!!!

    Mlenka lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka super prezent na wigilie...az mi sie plakac chce...na pocztaku staran bylam strasznie zazdrosna o kazda zielona kropke, ale im dluzej tu jestem, im bardziej przezywam z wami wasze i moje rozterki to ciesze sie kazda kropeczka jak swoja :) naprawde super :) czyli wigilia juz we trojke :)

    kasjja, Mlenka lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie na razie jeszcze do mnie nie dociera, że mam małą kropeczkę w brzuszku. Nie wiem jak mam się kompletnie zachować, czy iść na betę czy gnać do lekarza, czy nie powinnam brać jakiejś luteiny... Tysiąc pytań do :).
    Zamierzamy chyba powiedzieć rodzince jutro, taki prezencik pod choinkę, choć nie wiem czy to nie za wcześnie.

    Kasjja bede na pewno prowadziła ciążę w Lux medzie. Mam wizytę u swojej gin 16 stycznia, chyba mogę tyle poczekać? Czy lepiej umówic się wcześniej?

    Z całego serca wszystkim Wam życzę takiego szczęścia!

    weronika86, kasjja, sebza lubią tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie poczekaj Mlenka, nie stresuj sie, tempka piekna i najlepiej przestan ja mierzyc i spadaj z Ovu na dwa tygodnie bo bedziesz sie martwic...dwie tluste krechy sa...a jak sa tluste to juz nie powinnas miec zadnych obaw :)

    kasjja, Mlenka lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka :) Jeśli chcesz przekładać termin wizyty to najwyżej na tydzień wcześniej. Wcześniej byłoby za wcześnie. 16 stycznia to też dobry termin, bo większa szansa, że będzie już widać <3 na usg. Jakby coś złego się działo, to się umów do lekarza od razu. Ale nie będzie :)
    Luteiny nie musisz brać, masz ładną tempkę, ona świadczy o dobrym poziomie progesteronu. Jakby tempka znacząco spadła albo pojawiłyby się plamienia, to wtedy trzeba się zgłosić do lekarza po luteinę.
    Nie wiem jak laboratoria pracują w Wigilię, jak nie możesz wytrzymać, to zrób betę, ale dwie mocne kreski są wystarczającym dowodem :)
    Jeśli chodzi o mówienie rodzinie, to bym się troszkę wstrzymała. Ja w 2. dzień świąt zaczynam 12. tydzień ciąży (1. bezpieczny tydzień :) ), ale z mówieniem wszystkim czekamy na 7.01 - na usg z oceną płodu. Mamie powiedziałam od razu, denerwowałam się po teście, a rodzeństwo i reszta rodziców i teściów dowiedzieli się 3 tygodnie później - bo zaczęłam plamić i musiałam jechać do szpitala, leżeć i trzeba im było wytłumaczyć. Ale wtedy byłam już po usg - na pewno wiedziałam, że jestem w prawidłowej ciąży i że <3 bije. Planowaliśmy zresztą powiedzieć rodzicom i rodzeństwu w święta (12.tydz), ale z powodu tych komplikacji, to wydało się wcześniej. Ale tylko ścisła najbliższa rodzina na razie wie i 2 koleżanki, reszta rodziny i znajomi dowiedzą się dopiero 7.01. Wszędzie radzą, żeby rodzinę informować koło 12.-13. tygodnia, kiedy już jest bardzo małe ryzyko poronienia i już się troszkę oswoiło z ciążą :) Na pewno warto poczekać choć do pierwszej wizyty z usg, żeby wiedzieć, że prawidłowa ciąża. Ja na samym początku powiedziałam tylko 2 zaufanym i bardzo dyskretnym osobom - mamie i przyjaciółce. Komuś powiedzieć trzeba, żeby nie zwariować :) Ale z obwieszczaniem wszystkim o ciąży warto poczekać. Zresztą jak uważasz :)
    Ten kalendarz ciąży na ovu bellyfriend jest całkiem pomocny i wiadomo, kiedy na wizytę czy badania pójść.
    Wszystkiego dobrego :-) Buziaki

    Kurczę, chyba Cię nastraszyłam odpowiadając na Twoje pytania ;)
    Popieram Weronikę :-) Wszystko u Ciebie dobrze, trzymaj się tego, co Wera pisze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2013, 22:07

    Mlenka lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zasadzie na naszej Wigilii bedzie tylko najblizsza rodzina- rodzice, tesciowie i babcie i tak wlasnie sie zastanawiamy czy mowic czy nie, bo w sumie taka niepowtarzalna okazja :). A potem pewnie mieli by pretensje, że nic nie mówiliśmy. No nie wiem, biję się z myślami caly czas, bo wiadomo, że różnie bywa.
    Jeśli chodzi o termin wizyty, to niestety wcześniej do swojej gin nie ma szans, najwyżej do innego. A ty w Lux Medzie
    Prowadzisz ciążę?
    Dzięki wielkie za wszelkie info :******

‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ