X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 15 lutego 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czemu nie mozecie jesc mlecznych produktów? Chanela moja kolezanka dala mi fajny przepis z knajpy gdzie pracuje, ciasto gryczak czekoladowy, Bezglutenu wlasnie o oobowiązkowo z sosem malinowym. Wiem polaczenie dziwne no ale super do kawy. W necie jest przepis taki sam tylko z dodatkir miety ja robila bez i super. Tylko my dodajemy gorzka czekolade :) i jeden kawalek dziennie w diecie nie zaskodzi. przepis na blogu dietetyczne fanaberie :) a i ja miodu nie dawala tez. Pysznosci normalnie i na pierwsze dni diety zamiast slodyczy super

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2014, 10:16

    kasjja lubi tę wiadomość

  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 15 lutego 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga koleżanki co były tu ze mną w czerwcu/lipcu :)

    > Pisałam wtedy o przyjaciółce, która pomimo problemów z tarczycą, po kilku latach starań o dziecko, w wieku 34 lat zaszła w ciążę - dziś urodziła synka, Krzysia (3.1 kg). Rozkleiłam się.
    Wiecie - słyszałam przez tel. jak mały leżąc obok niej kwili cichutko.

    Cholewka, życzę Wam wszystkim takich osobistych wzruszeń :)!!!

    kasjja, liloe, Idia, Doris-83, Kami, aja, Chanela, sebza, natt lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 15 lutego 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HANA wrote:
    a czemu nie mozecie jesc mlecznych produktów? Chanela moja kolezanka dala mi fajny przepis z knajpy gdzie pracuje, ciasto gryczak czekoladowy, Bezglutenu wlasnie o oobowiązkowo z sosem malinowym. Wiem polaczenie dziwne no ale super do kawy. W necie jest przepis taki sam tylko z dodatkir miety ja robila bez i super. Tylko my dodajemy gorzka czekolade :) i jeden kawalek dziennie w diecie nie zaskodzi. przepis na blogu dietetyczne fanaberie :) a i ja miodu nie dawala tez. Pysznosci normalnie i na pierwsze dni diety zamiast slodyczy super

    Hana niestety przy hashimo powinno sie odstawic mleko krowie i jego przetwory jak te dzialajace drazniaca...tak jak i gluten plus niestety jeszcze ograniczenie produktow cukrowych.Efekty sa i to bardzo dobre oprocz samopoczucia widze po cmetrach i na wadze....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 15 lutego 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, koleżanki które są tu teraz- też się cieszą:)

    gosia81 lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 15 lutego 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oficjalnie od dziś, rozpoczynam nowy cykl z Wami!

    PS.W ostatnim cyklu robiłam sobie okłady z plastrów borowinowych i powiem Wam,że widzę różnicę :-)

    Cykl uważam za udany! W tym wybieram się na monitoring.

    HANA, kasjja lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 15 lutego 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris, bardzo ładny cykl miałaś. Powodzenia w nadchodzącym.

    HANA - produkty mleczne przy hashi są niewskazane, ponieważ wole się powiększają i rosną p/ciała i to co napisała kapturnica.

    gosia, cieszę się bardzo, bo to daje mi jakąś szansę że i mi się uda zostać mamą

    Doris-83 lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 16 lutego 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć w niedzielny poranek.

    Sebza i co? Są 2 kreseczki? Pewnie nie powinnam pytać.

    Ja zaczynam od dziś 2xclo przez 5 dni.
    Troszkę nie rozumiem mojego wykresu- może się za chwilę ułoży jeszcze jakoś sensowniej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2014, 10:57

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 16 lutego 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie ja myślę o Sebzie już od wczoraj. Ciekawe co tam u niej.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 16 lutego 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma na wykresie dziewczyny zaznaczony minusik niestety....Takzemysle ze nie powinnysmy juz do tego tematu wracac...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 16 lutego 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, Chanela, test negatywny bez złudzeń :) Nie wiem gdzie się zgubiła druga kreska, no ale na pewno gdzieś się zgubiła :) Teraz czekam aż mi ta durna temperatura spadnie, bo już mi się spieszy do @ :) Sorry, że nie odpisywałam, ale miałam aktywną sobotę i niedzielny poranek :) Łaziliśmy po górach z mężem, było super :)W końcu mogłam bez skrupułów troszkę się fizycznie skatować, bo przez ostatnie dwa tygodnie to raczej tylko leżenie na sofie uprawiałam :) Ach, czuję, że żyję… :)
    Trzymajcie kciuki za szybką @ i nowy cykl :)

    Kami, Idia, Doris-83, Chanela, gosia81 lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 16 lutego 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wykresu nie widzę, bym nie pytała. No nic, nowy cykl, nowa szansa.

    Chodzenia po górach zazdroszczę!

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 16 lutego 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, nie widzisz mojego wykresu, jak klikniesz na mój nick? To dziwne, bo mam udostępniony. Ale też nie widzę nic złego w pytaniu, także spoko :) Przecież to żadna tajemnica :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 16 lutego 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie umiałam podejrzeć:) już umiem. No za godzinę drugie na dziś clo. Dzień pierwszy minął miło.

    sebza lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie choć testy owulacyjne wychodzą negatywnie i tak się staramy, bo śluziku mam dużo, choć wodnistego.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 16 lutego 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza!
    No to walczymy od nowa razem :-)
    Damy radę :-)

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 16 lutego 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś mam doła.

    Cały dzień spędziliśmy u koleżanki ze studiów. Ona jest w 8 mc. Zrobiliśmy jej sesję foto brzuszkową. Maleństwo rozwija się super, oboje (przyszli rodzice) są tacy szczęśliwi. To było bardzo miłe i super. Ale też dość nie łatwe. Nie, nie myślcie, że unikam przyszłych mam. Nic z tych rzeczy. Tak trochę im zazdroszczę.

    Nie umiem uwierzyć, że nam się uda mieć dziecko. Tyle lat razem jesteśmy, nie byliśmy ostrożni i nic. Teraz jakieś PCO :( Wszystkie marzenia i plany biorą w łeb. Jak słyszę, ze udaje się po 3, 4, 5 latach. Zaczynam myśleć o tym że to bez sensu. Teraz mam 29lat. Za 5 lat - zostanę chyba cieniem samej siebie.

    Dziś byłam też na minutę u mamy bo rano ma operację wycięcia jajników i macicy bo guzy. Z nią leżą 2 dziewczyny jedna 21lat druga 23. Po operacji wycięcia jajników.

    My chociaż możemy mieć nadzieję. Im nawet to nie pozostało.
    Eeech mam dola.

    Pewnie nie mam prawa tak myśleć. Nawet nie powinnam. Nie mam źle. Cierpliwość to cnota, której mi brakuje.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 16 lutego 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia to jesteśmy równolatkami. Nie martw się, uda nam się. Może za kilka miesięcy, a może za rok, dwa ale się uda w końcu. A przecież czas i tak płynie.

    Sebza no to zazdroszczę łażenia po górach. Sama bym wyskoczyła. Gratuluję wykresu w takim razie, piękny. Ja nawet nie mierzę bo i tak wyjdą góry i doliny.

    kasjja lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh... cierpliwość... szkoda, że nie da się jej kupić w sklepie bo u mnie jej zapasy są naprawdę małe, i to w każdej możliwej dziedzinie życia.

    Idia, aja lubią tę wiadomość

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 17 lutego 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natt, wiesz ja wcześniej też byłam niecierpliwa. Do tego sobie marzyłam że zajdę jesienią, urodzę latem i będzie super. Później takie klocki wyszły że leżałam i ryczałam dwa dni. Porozmawiałam z mężem tak szczerze i jakoś to mi pomogło. Te jego słowa że przecież czy zostaniemy rodzicami mając 30 czy 40 lat to nic wielkiego się nie stanie. Będziemy próbować i walczyć. Ale w tym wszystkim nie będzie to naszym sensem życia.

    kapturnica, natt lubią tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 17 lutego 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie przeraża późne macierzyństwo. Jeśli się nie uda w najbliższe 2 lata to myślę, że zaprzestanę starań. Boję się, że im będę starsza tym trudniej, ciężej będzie mi dogadać się z moim dorastającym dzieckiem. Wielu rzeczy nie zrozumiem. No ale dziś jestem tutaj, przez najbliższy czas być może jeszcze jakoś to wszystko przemyślę i sobie ułożę.

    Koleżanka mi dziś przesłała coś takiego. To chyba z Biblii:

    'nie martw się zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy'

    Myślę, że to pięknie oddaje sytuację każdej z nas. Jesteśmy tu i teraz i robimy wszystko co się da by nasz cykl był ładny, zdrowy. By owulacja była i by dziecko było.

    Nic więcej nie możemy zrobić.

    Wymądrzam się a sama po nocach spać nie mogę :( Sypiam około 4h na dobę. Nie wiem czy to przez moje leki czy przez stres. Nie mogę się na niczym skupić. Przestałam czytać książki, które tak kocham.

    No ale na szczęście w tym cyklu puki co i tak jest lepiej niż w poprzednim. Moja psychika się tak nie rozsypała, jestem mniej przerażona. To, że mogę tu się "wypisać" wywalić ten cały szlam z głowy bardzo pomaga. I to, że odpowiadacie. Mąż odetchnął z ulgą- nie beczę non stop.

    2 dzień clo 2x dziennie. Trochę już boli, trochę niedobrze.

    No i nie idę na zumbę :( Boję się, że znów będzie koszmarnie mnie boleć w czasie ćwiczeń. A może to nadmierna asekuracja?

    Jutro koniec urlopu- też dobrze. W pracy jest fajnie, z ludźmi- nie będę miała czasu myśleć o tym czy będzie owu czy nie będzie :)

    A wieczorem do mamy:)

    aja lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ