X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi mąż wyjedzie na budowę na 2 lata. W domu będzie na weekendy.

    Teraz mamy szansę, może jeszcze w marcu.

    Wolę o tym nie myśleć.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 1 marca 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas kolejny cykl bez szczęśliwego zakończenia. tempka spadła, test negatywny :( stwierdziłam, że chyba umówię sie na konsultacje z endo w klinice w KRK. i tak pójdę w poniedziałek do endo żeby wiedzieć co robić. nie biorę euthyroxu. czekam na @. no i nowy cykl zaczynam z nowym termometrem. trochę mi smutno. ale jak zwykle musze sobie popłakać przed @ no i męża już opierdzieliłam tylko sie obudziłam ;/

    do mojego gina już jestem umówiona na 20 marca (powinna mieć wtedy koniec płodnych dni w nowym cyklu, więc jak zrobimy usg, to może coś zobaczymy). do endo w klinice w KRK nie ma szans się w marcu dostać, chyba, że się stanie cud i ktoś z kolejki wypadnie. w nowym cyklu jeszcze muszę zrobić fsh i lh.

    Kapturnica, do kogo chodzisz na monitoring cyklu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 13:11

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 marca 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aja wrote:
    u nas kolejny cykl bez szczęśliwego zakończenia. tempka spadła, test negatywny :( stwierdziłam, że chyba umówię sie na konsultacje z endo w klinice w KRK. i tak pójdę w poniedziałek do endo żeby wiedzieć co robić. nie biorę euthyroxu. czekam na @. no i nowy cykl zaczynam z nowym termometrem. trochę mi smutno. ale jak zwykle musze sobie popłakać przed @ no i męża już opierdzieliłam tylko sie obudziłam ;/

    do mojego gina już jestem umówiona na 20 marca (powinna mieć wtedy koniec płodnych dni w nowym cyklu, więc jak zrobimy usg, to może coś zobaczymy). do endo w klinice w KRK nie ma szans się w marcu dostać, chyba, że się stanie cud i ktoś z kolejki wypadnie. w nowym cyklu jeszcze muszę zrobić fsh i lh.

    Kapturnica, do kogo chodzisz na monitoring cyklu?
    tak jak pisalam ci kiedys do asztabskiego tam kolo muzeum na maslanym rynku

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 marca 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis bylam na monicie , 19dzien cyklu wg mnie ovu byla w 16dniu....
    i na usg na prawym jajniku pecherzyk 15mm , na lewym 2widoczne jeden na 15mm drugi az 35mm(torbielka) trzeciego nie ma,,,,, widoczny plyn w zatoce douglasa uwidocznione naczynka krwionosne po pecherzyku ale niewidoczne cialko zolte Wg lekarza torbiel moze go zaslaniac..
    Reasumujac sytuacje- wg lekarza ovu byla , mam brac duphaston 10dni by podtrzymac ewentualna ciaze jak i pomoc wchlonac sie torbieli... , potem odstawic zrobic test ciazowy i bez wzgl na wynik przyjsc 19marca na wizyte..
    Wiem, ze teraz pozostaje mi tylko czekac co ma byc to bedzie.. , ale potwierdzaja sie moje przypuszczenia ze laparo jest wskazana, pecherzyki maja problem z pekaniem
    Dziołchy wie ktoras moze czy jest sens badac progesteron przy braniu dupka???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 13:18

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 1 marca 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och dziewczyny, zestresowałyście mnie. Ja nawet nie wiem czy pękło.
    Co ma być to będzie, ale intuicja milczy :(

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 marca 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    Och dziewczyny, zestresowałyście mnie. Ja nawet nie wiem czy pękło.
    Co ma być to będzie, ale intuicja milczy :(
    No ja bylam pewna ze to wieksze jajco peklo a tu duupa to wieksze przeroslo a peklo inne..Na szczescie jest jakas jeszcze szansa ze z 4jedno peklo....
    Tak co ma byc to bedzie...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 1 marca 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie dlatego tak Cię bolało. Że przerosło to jajo. Oby tamto czwarte wylazło i oby była ciąża.

    My w poniedziałek badamy nasienie. 12 marca czyli w terminie miesiączki gin. Cóż więcej możemy?

    Nic nie boli, nic nie pika. Zupełna cisza :(

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 marca 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    Pewnie dlatego tak Cię bolało. Że przerosło to jajo. Oby tamto czwarte wylazło i oby była ciąża.

    My w poniedziałek badamy nasienie. 12 marca czyli w terminie miesiączki gin. Cóż więcej możemy?

    Nic nie boli, nic nie pika. Zupełna cisza :(

    Nie to ze mnie tak bolalo nie mialo nic wspolnego z tym przerosnietym,wynika z plynu w zatoce douglasa ktora podrazniala otrzewna jak i z popekanych naczynek po owulacji Dodatkowo bol moze byc spowodowany tym ze jajeczko mialo problem z uwolnieniem sie...Tak czuje ze jakby nie pregnyl bylyby jaja , w kwietniu kaze mu przepisac podwoja dawke pregnylu...
    ..Ta przerosnieta nie boli nawet nie czuje nic ani na na lewym ani na prawym jajniku , a bol czwartkowy mialam umiejscowiony centralnie na srodku w podbrzuszu i dotyk w szyjke macicy bolal bardzo,,,i tak jak stwierdzil gin taki bol to typowy bol owulacyjny..Wiec owulka byla...Dla pewnosci co z poziomem progesteronu zrobie badanie w 7 albo 8dniu cyklu bo dupek nie wplywa na poziom badanego progesteronu bo doczytalam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 14:04

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 marca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zeby stwierdzic 100%czy byla owulka to usg lub i badanie progesteronu.A bede szla na badanie tsh to od razu zrobie przy okazji poziom progesteronu

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 1 marca 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Wpadam zakomunikować, że druga beta wyniosła 83,7 , czyli ciut więcej niż podwojona wartość pierwszej. Jestem prze-szczęśliwa i dużo spokojniejsza :D
    Mogę wreszcie iść kurować się do łóżka ;)

    Idia, kasjja, aja, Kami, kapturnica, sebza, Chanela lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 1 marca 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 7 dc idę na badanie progesteronu. Dziś Dziadziuś dał mi kilogram łuskanych orzechów z ogrodu. Wiem, że to już po owu, ale chyba jeszcze warto je jeść? Czy zostawić na kolejny miesiąc na endometrium? Jak to z nimi jest? To pytanie do Doris chyba głównie:)

    Ja nienawidzę orzechów ;)

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 1 marca 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, kiedy Ci wyszła tamta beta? Po ilu dniach i w sumie dlaczego zrobiłaś test?

    gosia81 lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 1 marca 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia orzechy sa dobre w kazdym dniu cyklu, samo zdrowie :) a jeszcze takie od dziadziusia z ogrodka to juz skarb :) Gosia strasznie ci gratuluje!!!!!!!!!!!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • asia099 Autorytet
    Postów: 267 298

    Wysłany: 1 marca 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liloe wrote:
    asia ile inseminacji masz za sobą?
    Dwie, pierwsza w styczniu, druga w połowie lutego - udana :)

    relgh371qq47owdh.png
    wwgzvfxmrhda6ta8.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 marca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=18&s_id=1& warto pcowiczki przeczytac,,,

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 marca 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    Ja w 7 dc idę na badanie progesteronu. Dziś Dziadziuś dał mi kilogram łuskanych orzechów z ogrodu. Wiem, że to już po owu, ale chyba jeszcze warto je jeść? Czy zostawić na kolejny miesiąc na endometrium? Jak to z nimi jest? To pytanie do Doris chyba głównie:)

    Ja nienawidzę orzechów ;)
    to idziemy razem....

    Idia lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 1 marca 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, test z moczu zrobiłam 9 dpo wieczorem, bo odebrałam wtedy wyniki progesteronu z 7 dpo, a że był wysoki jak na mnie (bo zazwyczaj miałam niedomogę lutealną), to siknęłam na test i wyszedł. A prawdziwym powodem, było wkurzenie na piękny wykres, gdy gin. powiedział: nic z tego ;)

    Idia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 marca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ??jaki mialas zazwyczaj wynik progesteronu????
    ,,,,Ale sie ciesze ze udalo ci sie...naprawde ci gratuluje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 18:32

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 1 marca 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj miałam 20-25 nmol/l, a tym razem 43,2 nmol/l

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 marca 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to niezly wynik nie dziwie sie ze zatestowalas prawie podwojona wartosc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 22:06

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ