X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 29 marca 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby się działo :-)nic tylko działać :-)

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    Edyta
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 29 marca 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja idę we wtorek do endokrynologa na wizytę. THS z niedoczynności przeszło mi w nadczynność 0,007.
    Prolaktyna na szczęście jest w super normie.
    Ale przeciwciał nie da się zmierzyć są takie wysokie...
    Zobaczymy jakie teraz obierze leczenie. Chyba sobie poczekam na początek moich starań. Z tego złego dobre chociaż tyle że mój organizm ładnie reaguje na leki i szybciutko wszystko się zbiło, łącznie z prolaktyną.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 30 marca 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laski ja to chyba jakaś dziwna jestem...
    nic nie czaje z tych śluzów i w ogóle. biorę wiesiołek, śluzu rzeczywiście mam dość sporo, ale nijak nie umiem go rozróżnić... nie wiem czy on jest lepki czy mokry... po czym to cholera poznać, ni w pięć ni w dziesięć nie wiem... jest mokry bo jaki ma być, trochę się klei chyba, ale nie bardzo... nie wiem jak go opisać...a może bardziej wodnity? w końcu aż tak się nie klei :) Ma ktoś jakiś patent na rozróżnienie?

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Ladyme Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 30 marca 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    woooooooooooooow :) Weronika, dałaś czadu :) GRATULACJE :) kilka lat temu schudłam 28 na Dukanie ( przed dietą 90, a po diecie 62kg) ale podobno niezdrowe to bardzo, więc tym razem powoli i rozsądnie :) jeszcze 10 i byłabym w formie, a właściwie 6 kg już mnie będzie urządzać :) TWÓJ SPADEK WAGI DODATKOWO MNIE MOTYWUJE :)
    Nie można jeść samego białka trzeba też dostarczać węglowodanów, szczególnie rano. Najgorzej jest teraz kiedy jestem na diecie niskiego indeksu glikemicznego.
    chmurreczkaa wrote:
    laski ja to chyba jakaś dziwna jestem...
    nic nie czaje z tych śluzów i w ogóle. biorę wiesiołek, śluzu rzeczywiście mam dość sporo, ale nijak nie umiem go rozróżnić...
    A próbowałaś z lnem mielonym?
    plimka_bum wrote:
    Clo biorę od grudnis czyli 4 miesiące, przez pierwsze trzy brałam od 3 do 8 dnia po 1 tabletce a w ostatnim miesiącu po dwie tabletki.
    Ja teraz siedzę na Inofolicu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2014, 17:28

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Mózg to nie świnia, więc nie rób z niego pasztetu.
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 30 marca 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie próbowałam lnu... Na razie tylko wiesiołek i zobaczę. Faktycznie, cudem jest już to, że w ogóle jest jakiś śluz, Zaczynam czuć wilgotność w pochwie, ale póki co traktuję go jednak jako lepki śluz. Mam nadzieję, że dojdzie do ovulki a śluz zrobi się mokry i rozciągliwy :)

    A co do diety dukanowskiej - ja wiem, że to nie zdrowe, dlatego nie zamierzam jej stosować drugi raz. Napisałam tylko, że jest skuteczna, a na tamte czasy byłam tak zdesperowana, że ją przeprowadziłam. Teraz tak eksperymentować nie zamierzam, planuję potomstwo, więc nie chcę niszczyć organizmu :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 30 marca 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy macie sporo śluzu.. bo wg tego co piszecie tak,
    ja mam go troszkę tak na moje, raczej sucha jestem od czasu do czasu cos tam trochę wypłynie, ja u siebie zauważyłam przezroczysty i lepki więc to chyba ten najlepszy


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 30 marca 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    A umnie oczekiwanie na @ jeszcze jakies 3_4 dni . W koncu weekend mozna troche odetchnac bo tylko praca i praca :-)
    u mnie też 3-4dni do @, ale niech już przyjdzie, bo jestem nabuzowana strasznie ;/ nabrzmiała, opuchnięta i z mega bolącymi piersiami.

    weekend zdecydowanie był za krótki.

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 31 marca 2014, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniec weekendu czas do pracy, kolejne 5 dni :-)

    Edyta
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 31 marca 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ostatni dzień w pracy...
    Mój "PAN PRZEŁOŻONY" jak się dowiedział,że mnie nie będzie....ehhh szkoda gadać i tyle w temacie.

    Jadę jutro zaczynam tampony borowinowe :-)
    Nie wiem jak z mierzeniem temperatury bo borowina na 100% poniesie mi ją.
    Podzielę się wrażeniami :-)

    a obecnie spadek tempki. Mam nadzieję,że mój organizm do ovu się szykuje :-)

    kapturnica, chmurreczkaa lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 31 marca 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu taka cisza? :-)
    Każda zajęta pracą :-)

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris dlaczego ostqtni dzien ?

    Edyta
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum bo jutro na borowiny jadę i dzisiaj był dla mnie ostatni dzień pracy przed wyjazdem :-)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wam powiem ze odkąd biorę duphastan mam tak obfite @ że masakra. Piszac ze leci se mnie jak se swini nie przesadzę

    Edyta
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 31 marca 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    POST NA UKOJENIE SERC/STARANIA OD 2012

    Witajcie kobitki, ojej miesiac przerwy i tyle nowych koleżanek! :)

    Chciałabym przekazac Wam ze odkąd tutaj jestem myslałam ze jednak bede tą kobietą z PCO która nigdy nie zajdzie w ciaze. Ciąza biochemiczna w pazdzierniku mnie o tym tylko utwierdziła. I kiedy sie poddalam, i kwiecien miał byc ostatnim miesiacem, okazało ze sie udało. Boje sie jeszcze cieszyc, bo po tym wszystkim nie wierze ze moze mi sie udac. Chiałabym Wam powiedziec ze od 9 tyg jestem na diecie, i byc moze to ona przyczyniłam sie do tego. Dzieki tej diecie lepiej reagowałam na leki i mialam lepsze endometrium. Mimo ze jestem szczupla 55kg/171 wierze ze odstawienie cukrów przy PCO jest bardzo wazne, mimo braku nadwagi. Mi juz w pierwszym cyklu na diecie endometrium było jak nigdy piekne, a pecherzyki ladnie rosły, mimo takich samych dawek w poprzednich czterech cyklach!

    Przyjmowałam gonadotropiny i miałam 3IUI, i za trzecim razem sie udało:

    BETA:

    11dpo - 42miu/l
    13dpo - 140 miu
    17dpo - 702miu/l (dzis)

    To jeszcze wczesnie, i modle sie zeby zostało ze mna moje kropeczko, nie sądziłam ze bede tu gdzie jestem. Trzymam kciuki za Was! Wiem ze ten czas zabija, bo zabijał i mnie. Nie wierzyłam ze jestem w stanie zajść normalnie w ciaze. Mam nadzieje ze ten koszmar sie skonczy, bo nie myslałam od dwóch lat o niczym innym tylko o dziecku, i kiedy naprawde troche odpusciłam nie wiem jak to nazwac, a moze wszystko sie złozyło na ten Cud!

    Pozdrawiam serdecznie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2014, 10:11

    chmurreczkaa, kapturnica, Chanela, julianna, sebza, kasjja, liloe, gosia81, aja, Doris-83, Anna255, Martuśka, natt, weronika86 lubią tę wiadomość

  • arlenka Autorytet
    Postów: 677 1044

    Wysłany: 31 marca 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    Ja po clo też nic nigdy nie czułam ale też nie zaszłam w ciążę więc nie wiem czy wszystko dxiałało. Po tej @ mam iść do gina i chyba pójdę na badanie drożności . Mozecie mi powiedziec jak wyglada to badanie? Jak dlugo trwa ?

    kochana ja miałam HSG, ale w klinice leczenia bezpłodności, trochę inną metodą niż tradycyjne. U mnie to trwało chyba 15-20 min. Standardowo to wygląda tak, że wpuszczają kontrast pod kontrolą RTG. Zdjęcia RTG pokazują czy kontrast przeszedł. Opinie są różne, część nie czuje prawie nic(ja tak miałam ale u mnie to niby było mniej bolesne niż tradycyjnie), część czuję ból jak na @, rzadko to jest bardziej bolesne. Zależnie os miejsca, gdzie robisz HSG dają Ci p.bólowe lub nic. Nie bój się, to na pewno nic strasznego;) Trzymam kciuki za dobre wyniki:)

    V.2014 I ICSI :( X.2014 II ICSI :( V.2015 III ICSI :(
    XII.2015 IV ICSI transfer 12.12. <3
    gg6415nmbr1yje5o.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HANA wrote:
    POST NA UKOJENIE SERC/STARANIA OD 2012

    Witajcie kobitki, ojej miesiac przerwy i tyle nowych koleżanek! :)

    Chciałabym przekazac Wam ze odkąd tutaj jestem myslałam ze jednak bede tą kobietą z PCO która nigdy nie zajdzie w ciaze. Ciąza biochemiczna w pazdzierniku mnie o tym tylko utwierdziła. I kiedy sie poddalam, i kwiecien miał byc miesiacem kiedy miałam zaniesc papiery o IVF (spełnilismy wszystkie warunki do refundacji) okazało ze sie udało. Boje sie jeszcze cieszyc, bo po tym wszystkim nie wierze ze moze mi sie udac. Chiałabym Wam powiedziec ze od 9 tyg jestem na diecie, i byc moze to ona przyczyniłam sie do tego. Dzieki tej diecie lepiej reagowałam na leki i mialam lepsze endometrium. Mimo ze jestem szczupla 55kg/171 wierze ze odstawienie cukrów przy PCO jest bardzo wazne, mimo braku nadwagi. Mi juz w pierwszym cyklu na diecie endometrium było jak nigdy piekne, a pecherzyki ladnie rosły, mimo takich samych dawek w poprzednich czterech cyklach!

    Przyjmowałam gonadotropiny i miałam 3IUI, i za trzecim razem sie udało:

    BETA:

    11dpo - 42miu/l
    13dpo - 140 miu
    17dpo - 702miu/l (dzis)

    To jeszcze wczesnie, i modle sie zeby zostało ze mna moje kropeczko, nie sądziłam ze bede tu gdzie jestem. Trzymam kciuki za Was! Wiem ze ten czas zabija, bo zabijał i mnie. Nie wierzyłam ze jestem w stanie zajść normalnie w ciaze. Mam nadzieje ze ten koszmar sie skonczy, bo nie myslałam od dwóch lat o niczym innym tylko o dziecku, i kiedy naprawde troche odpusciłam nie wiem jak to nazwac, a moze wszystko sie złozyło na ten Cud!

    Pozdrawiam serdecznie :)


    OJ JAK FAJNIE :) UKOIŁAŚ MOJE SERDUCHO RZECZYWIŚCIE. ZDRÓWKA ŻYCZĘ I NUUUUDNEJ CIĄŻY :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 31 marca 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HANA wrote:
    POST NA UKOJENIE SERC/STARANIA OD 2012

    Witajcie kobitki, ojej miesiac przerwy i tyle nowych koleżanek! :)

    Chciałabym przekazac Wam ze odkąd tutaj jestem myslałam ze jednak bede tą kobietą z PCO która nigdy nie zajdzie w ciaze. Ciąza biochemiczna w pazdzierniku mnie o tym tylko utwierdziła. I kiedy sie poddalam, i kwiecien miał byc miesiacem kiedy miałam zaniesc papiery o IVF (spełnilismy wszystkie warunki do refundacji) okazało ze sie udało. Boje sie jeszcze cieszyc, bo po tym wszystkim nie wierze ze moze mi sie udac. Chiałabym Wam powiedziec ze od 9 tyg jestem na diecie, i byc moze to ona przyczyniłam sie do tego. Dzieki tej diecie lepiej reagowałam na leki i mialam lepsze endometrium. Mimo ze jestem szczupla 55kg/171 wierze ze odstawienie cukrów przy PCO jest bardzo wazne, mimo braku nadwagi. Mi juz w pierwszym cyklu na diecie endometrium było jak nigdy piekne, a pecherzyki ladnie rosły, mimo takich samych dawek w poprzednich czterech cyklach!

    Przyjmowałam gonadotropiny i miałam 3IUI, i za trzecim razem sie udało:

    BETA:

    11dpo - 42miu/l
    13dpo - 140 miu
    17dpo - 702miu/l (dzis)

    To jeszcze wczesnie, i modle sie zeby zostało ze mna moje kropeczko, nie sądziłam ze bede tu gdzie jestem. Trzymam kciuki za Was! Wiem ze ten czas zabija, bo zabijał i mnie. Nie wierzyłam ze jestem w stanie zajść normalnie w ciaze. Mam nadzieje ze ten koszmar sie skonczy, bo nie myslałam od dwóch lat o niczym innym tylko o dziecku, i kiedy naprawde troche odpusciłam nie wiem jak to nazwac, a moze wszystko sie złozyło na ten Cud!

    Pozdrawiam serdecznie :)
    Bez zbednych słów ..trzymam w kciuki by szczescie ktore sie pojawilo zostalo z Toba do konca Twoich dni.....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 31 marca 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana trzymam ogromnie kciuki by wszystko się dobrze ułożyło i żebyś została mamą. Aż mi się łzy w oczach pojawiły jak przeczytałam post. Zasługujesz na to. Piękna wiadomość :) przeczywałam to jak napisałaś u Sebzy że warto zrobić sobie przerwę. Naprawdę piękna wiadomość :)

    HANA lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wierze, dzieki za zyczenia diewczyny, nie bede pisala ze kazdej sie uda bo sama w to nie wierzylam, a jednak w najmniej spodziewanym momencie. Nawet wykupulismy wycieczke (za tydz) wierzac ze bedziemy potrzebowac przerwy po kolejnym nieudanym cyklu... Trzymam kciuki

    Chanela nie rycz glupia :) Trzymam kciuki mocne

    kapturnica, kasjja, Madzia85, gosia81, chmurreczkaa, aja, weronika86 lubią tę wiadomość

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HANA gratuluję, czekaliście na to szczęście, i jest ... niesamowita niespodzianka, :D

    HANA lubi tę wiadomość


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ