X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 25 lipca 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do ciąży schudłam 14 kg, w pierwszych tygodniach jeszcze coś tam spadło, ale teraz już wróciło. Nie doszłam do wagi idealnej, mam plan osiągnąć ją po ciąży dietą i ćwiczeniami :)
    Hej Doris :) No ja niestety mam teraz problem z białym pieczywem. Gin powiedziała, żeby jeść, ale kurde, takie codzienne bułeczki to jednak lubią się odkładać i już zaczęłam przybierać... Muszę też się z tym ogarnąć..

    kis, HANA, Doris-83 lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam .. Ja mam raczej jak zwykle niedowagę 168 zw na 52 kg. też niby PCOS Po laparoskopii już tydzień .. ale to leci :P

    jajowody drożne oba, tylko tak na koniec diagnozy to Endometrioza na szczęscie I stopnia ufff

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atyde86 wrote:
    Hej,
    też jestem posiadaczką PCO :)
    A oto moja historia...
    Wszystko zaczęło się od tego że bardzo późno dostałam miesiączkę (17 lat), a
    następną po 1,5 rocznej przerwie, potem pół roku i tak co 3-4 miesiące kolejne i już wtedy obawiałam się że będę miała problemy z zajściem w ciążę. Wybrałam się do lekarza, który bez badań stwierdził że mam pco, ale wtedy chciałam brac tabletki antykoncepcyjne a nie starac się o dziecko - i tak minęło jakieś 7 lat. Wyszłam za mąż, przestałam brac tabletki anty ( bo całkiem straciłam ochotę na seks), a okresu przez pół roku nie ma. Poszłam więc do gina, którzy zlecił mi badania,potem badania w szpitalu i potwierdzone PCO (wtedy jeszcze o dziecku nie myśleliśmy, więc mąż się zabezpieczał). No ale po pół roku zmieniliśmy zdanie, gin powiedział żeby przy pco przez pół roku próbowac, a jak nie wyjdzie to się zgłosic. Tak zrobiliśmy, oczywiście po pół roku nic. Zaczęliśmy wizyty w klinice leczenia niepłodności przez rok miałam praktycznie co miesiąc stymulowaną i wywoływaną owulację bez efektów (w tym 2 inseminacje), histeroskopię (jajowody na szczęście drożne) oraz laparoskopię,która jakby m miała mało pco zdiagnozowała endometriozę. Zakwalifikowałam się do in vitro rządowego i jak teraz się nie uda to chyba się już załamię...

    u mnie też niby PCOS a wreszcie po laparoskopii wyszła endometrioza I stopnia. nie martw się DAMY RADĘ !!!!!

  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 25 lipca 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O przybywa kolejnych kobitek ;)

    Słuchajcie sebzy ona mądrze prawi i jak zaczęłyśmy zachodzić w ciąże to jedna po drugiej. I tak jak Wy zapewne żadna z nas nie wierzył że sie uda. To uczy cierpliwości cholernej, ale ta cierpliwość sie opłaca.

    Zrobiłam małe podsumowanie mojego PCOS, jak chcecie porównanie co sie dzialo po diecie z endometrium i pęcherzykami to możecie wszystko poczytać.

    <edit: pozwolę sobie zrobić update, ponieważ link już nie jest aktywny?>

    Mam nadzieję ze pomoże, i proszę wziąć pod uwage że nie każdy przypadek jest taki sam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2023, 22:22

    sebza, kis, Doris-83 lubią tę wiadomość

  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobra zavbieram się za diete na poważnie. :) przekonalyscie mnie !

    sebza, HANA, gosia81 lubią tę wiadomość

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczko, to mi się podoba!!! Tylko bez wykrętów :D

    staraczka24, Doris-83, HANA, gosia81 lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebza da się zrobić ! zależy mi na dziecku wiec się postaram :) odkad biore euthyrox nie mam za bardoz ochoty na słodycze.
    dziś jade po wage i zobaczę czy nie chudne czasem bo mam wrazenie ze mi boczki po malu znikają. ale raczej nie po tym leku :D

    HANA, sebza lubią tę wiadomość

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 25 lipca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka ja należę do osób, które żyją po to żeby jeść:-) I udało mi się schudnąć. Będąc na dieci też można smacznie zjeść:-)

    Ja wierzę,że w moim przypadku dieta wspomogła leki i tak się udało:-)

    kis, HANA, sebza lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 26 lipca 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tez lubie jesc, ale jestem strasznie wybredna i to jest mój problem;/

    dziś stanelam na wadzie !!!! myslalam ze mam przewidzenia - masakra ! 92 kg ! i tak poszlo pol kg w dol odkad biore euthyrox nie mam problemu z wyproznianiem

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 26 lipca 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed zajściem w ciążę schudłam 11 kg. Dieta i metformina - oto moi przyjaciele. Ale nie jakaś tam byle jaka dieta tylko własnie ta pod walkę z PCOS, czyli węglowodany OUT!

    Bałam się, że organizm po zaprzestaniu diety "napuchnie" błyskawicznie, ale o dziwo tak się nie dzieje. Jestem w 24 tyg i od początku ciąży przytyłam 4 kilo.
    Teraz już wiem, co mi pomoże w przyszłości w walce z nadwagą, jeśli takowa się znów pojawi.

    Mąż się śmieje, że jak znów się odchudzę i odzyskam płodność, to na dwójce dzieci się nie skończy ha ha :)

    staraczka24, sebza lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 26 lipca 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia z cala pewnoscia więcej dzieci będziecie mieć :D haha
    moim marzeniem jest zrzucić 25 kg i osiagne ten cel ! poki co ciesze się z tego ze codziennie rano musze isc do wc, a zwykle miałam z tym problem.

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 26 lipca 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczko, trzymam za Ciebie kciuki. Zapewniam Cię, że warto odstawić wszystkie smakołyki i efekty będą, nie wierzę, że nie. A na problem z WC ocet jabłkowy. No i warzywa, warzywa, warzywa - najlepiej zielone.

    Ale u mnie wszystko zadziałało w trybie błyskawicznym jak dołączyłam wysiłek fizyczny - codzienny rower, ćwiczenia. Także też polecam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2014, 10:33

    staraczka24 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 26 lipca 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebza u mnie zielone warzywa nawet nie pomagaly. nieraz tabletki na zaparcia musiałam brac. tak samo wisnei popic mlekiem czy sliwki popic mlekiem - u większości konczy się to "rzadko" a u mnie nic :D

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 26 lipca 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SEbza a moglabys mi napisac jakie owoce mogę jesc ? Które maja niski IG ?

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • Izik Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 26 lipca 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wiję się z bólu bo mam takie zaparcie od tygodnia nic... brzych jak balon 2 kilo oczywiście do przodu a naprawde pije po 2 robico dziennie chleba wogole nie jem jak już to ciemny dużo owoców i warzyw. W poniedziałek miałam stres w pracy i już. Mam ochotę wziąć nóż i odkroić sobie ten bandzioch od rana wyje mój mąż patrzy na mnie jak na warietkę ale zdrowy nigdy nie zrozumie chorego, wczoraj brałam 2 xenny i dziś też nic. Umieram wiem że ludzie mają większe problemy ale tak mnie boli kręgosłup i głowa że szok a samoocena szkoda gadać. ;-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2014, 11:16

    4.12.2023 II temin 14.08.2024 - zdrowy syn❤️😍;-)

    01.2022 poronienie chybione w 11 tygodniu
    3tygodniowe indukowanie poronienia
    zabieg łyżeczkowania 17.01.2022
    niedoczynność tarczycy
    tyłozgięta, zrotowana macica
    05.2021 poronienie 6tc
    STWIERDZONE CIĘŻKIE PCO;-( amh 22
    17 cykl starań po stymulacji ciąża w 2015
    córka 09.11.2015 cięzki poród indukowany, zagrażająca zamartwica płodu, cc na cito
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 26 lipca 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izik wiesz co ja zwykle na to stosowałam ? na mnie to rzadk odzialalo ale to kiedyś polozna doradizla mojej bratowej.
    na czczo wypic szklanke letniej przegotowanej wody.

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • Izik Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 26 lipca 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla mnie to za słabe ;-(
    ogólnie jest spoko, ale jak mam jakiś stres albo na inna godzinne do pracy to juz zatkane, a potem to juz nie chce iść.
    tylko zawsze xenna działała a teraz nic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2014, 11:26

    4.12.2023 II temin 14.08.2024 - zdrowy syn❤️😍;-)

    01.2022 poronienie chybione w 11 tygodniu
    3tygodniowe indukowanie poronienia
    zabieg łyżeczkowania 17.01.2022
    niedoczynność tarczycy
    tyłozgięta, zrotowana macica
    05.2021 poronienie 6tc
    STWIERDZONE CIĘŻKIE PCO;-( amh 22
    17 cykl starań po stymulacji ciąża w 2015
    córka 09.11.2015 cięzki poród indukowany, zagrażająca zamartwica płodu, cc na cito
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 26 lipca 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izik kup sobie w aptece laktulozę i czopki glicerynowe. Wiem, że głupio to zabrzmi, ale ja tak walczyłam z zaparciami u synka. Z tym, że dorosły po prostu zwiększa dawkę, dostosowując ja do swojej wagi. czopki pomogły mi też po porodzie jak panicznie bałam się iść do wc, bo bolała mnie rana po szyciu krocza. Tylko trzeba wytrzymać z czopkiem, aż się choć trochę rozpuści.

    Jak nie pomoże to kup sobie zestaw do domowej lewatywy - połóż się na łóżku bokiem, zrób ciepły wlew i po jakichś 10 minutach poczujesz potrzebę skorzystania z WC. Ja wiem, że te rady są mało przyjemne, ale nie ma się co męczyć. Mój syn przy zaparciach dostawał 40 stopniowej gorączki i leciał przez ręce.

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • Izik Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 26 lipca 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boję sie lewatywy ale z czopków skorzystam chyba jako jedyne mnie rozumiecie;-)

    4.12.2023 II temin 14.08.2024 - zdrowy syn❤️😍;-)

    01.2022 poronienie chybione w 11 tygodniu
    3tygodniowe indukowanie poronienia
    zabieg łyżeczkowania 17.01.2022
    niedoczynność tarczycy
    tyłozgięta, zrotowana macica
    05.2021 poronienie 6tc
    STWIERDZONE CIĘŻKIE PCO;-( amh 22
    17 cykl starań po stymulacji ciąża w 2015
    córka 09.11.2015 cięzki poród indukowany, zagrażająca zamartwica płodu, cc na cito
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 26 lipca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lewatywa tez w sumnie dobry pomysl.. laktuloza tez pomaga - zapomniałam o niej, dzięki za przypomnienie

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
‹‹ 233 234 235 236 237 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ